REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Volkswagen Golf MK2: kontrola rozdzielacza zapłonu

Kontrola rozdzielacza zapłonu w Volkswagenie Golfie Mk2 jest bardzo ważna. Jest to element odpowiedzialny za doprowadzanie napięcia do świec. Poniżej opis przeprowadzenia kontroli w Golfie MK2.

Volkswagen Golf MK2: obsługa gaźnika Pierburg 2E2

W poradniku tym przedstawimy całą charakterystykę i obsługę gaźnika Pierburg 2E2 w Volkswagenie MK2. Poniżej znajduje się opis poszczególnych czynności serwisowych w gaźniku Volkswagena Golfa drugiej generacji.

Rekordowa sprzedaż Alfy Romeo

Alfa Romeo mimo spadkowych tendencji na rynku zwiększyła swoją sprzedaż o ponad połowę w porównaniu z 2010 rokiem. W Polsce również zauważono większy popyt na Alfy Romeo.

Oto nowy Land Rover Discovery na 2012

Land Rover na 2012 rok przygotował nową, ulepszoną wersję modelu Discovery. Wprowadzono zmiany między innymi w gamie jednostek napędowych i wyposażeniu.

REKLAMA

Używany Seat Arosa: opis modelu

Najmniejszy model w gamie Seata nie cieszył się wzięciem. Zawiniła stosunkowo wysoka cena Arosy - za nieznacznie większe pieniądze można było nabyć bardziej przestronną i funkcjonalną Ibizę. Używany Seat Arosa jest jednak propozycją wartą uwagi.

Kapsch: wypełnimy zobowiązania wobec Skarbu Państwa

Kapsch zapłaci kary kontraktowe za opóźnienie w uruchomieniu systemu elektronicznego poboru opłat, a także pokryje straty Skarbu Państwa wynikające z utraconych przychodów - poinformowała firma Kapsch w oświadczeniu.

Obowiązkowe systemy kontroli ciśnienia

Unia Europejska wprowadza obowiązek, zgodnie z którym wszystkie nowo produkowane samochody będą musiały posiadać systemy kontrolujące ciśnienie powietrza w oponach.

Sto tysięcy zamówień na Citroena DS3

Liczba sprzedanych modeli Citroena DS3 dwukrotnie przekroczyła założenia producenta, Zamówienie na stutysięczny egzemplarz już zostało złożone.

REKLAMA

Innowacja Opla: zmniejszenie kosztów paliwa o 40 procent

W Niemczech można już składać zamówienia na zakup specjalnej wersji Opla Corsy w wersji zasilanej gazem LPG. W tym wariancie będą również dostępne modele Meriva, Astra, Zafira Tourer i Insignia.

TNT Express: Nowe połączenie z Indiami

TNT Express uruchomił połączenie lotnicze między Indiami a największym partnerem handlowym tego kraju: Europą.

Używany Hyundai Atos: opis modelu

Zwrotny, przestronny i tani Hyundai Atos to ciekawa propozycja z rynku wtórnego. Ograniczony komfort jazdy oraz znaczne spalanie sprawiają, że nie każdy będzie nią zachwycony. Czy używany Hyundai Atos zasługuje na uwagę?

DHL Express zapewnia transport prezydencji Polski w Radzie UE

W ramach projektu Klub Przyjaciół Prezydencji, DHL Express bezpłatnie zapewnia transport m.in materiałów promocyjnych do polskich ambasad w Europie.

Ruszyła produkcja nowego Range Rovera Evoque

Z taśmy produkcyjnej w Merseyside zjechał pierwszy seryjny model samochodu Range Rover Evoque. Samochód reprezentuje wersję Dynamic.

Volkswagen zdobywcą 34 nagród w Cannes

W Cannes odbył się najbardziej renomowany festiwal reklamy na świecie. Bezkonkurencyjny okazał się Volkswagen.

Firma transportowa Pol-Mack powiększyła flotę o najmocniejszą wersję Scanii V8

Właściciele firmy Pol-Mack Sp. z o.o. specjalizującej się w transporcie międzynarodowym odebrali 17 czerwca kluczyki do najmocniejszego na świecie, seryjnie produkowanego ciągnika Scania V8 o mocy 730 KM.

TNT Express: Mobilne śledzenie przesyłek

TNT Express wprowadza aplikację na smartfony, dzięki której klienci – również z Polski – mogą śledzić status przesyłek.

Peugeot 307: naprawa klaksonu i kierunkowskazów

Problemy w prawidłowym działaniu kierunkowskazów oraz klaksonu są dosyć częstą usterką w Peugeot 307. W poradniku tym dowiesz się jak naprawić klakson i kierunkowskazy w modelu 307.

Połowa dróg na Euro nie powstanie?

Jak wynika z raportu GDDKiA około połowa dróg na Euro 2012 może nie powstać w terminie. Drogowcy na pewno nie zdążą wybudować wszystkich zaplanowanych dróg. A ile zdążą?

Nadzór budowlany wstrzymał inwestycję paraliżującą lotnisko w Balicach

Nadzór budowlany wstrzymał we wtorek budowę magazynu z użyciem dźwigu, prowadzoną na podejściu do lądowania lotniska Kraków-Balice. 17-metrowy dźwig w poniedziałek i wtorek przez kilka godzin paraliżował pracę portu.

Viatoll: pasmo problemów i udręki dla kierowców

ViaTOLL zamiast usprawnić pobieranie opłat za korzystanie z autostrad, wywołuje zamieszanie i sprawia problemy. Nie wiadomo, kiedy problemy z poborem e-myta zostaną rozwiązane.

Holowanie: co to jest?

Holowanie należy do manewrów trudnych i niebezpiecznych. Może to być holowanie przyczepy lub innego pojazdu, a w skrajnym i bardzo rzadkim przypadku, także przeciąganie jednostki pływającej np. wzdłuż kei (nabrzeża) przez samochód lub ciągnik rolniczy itp.

Włączanie się do ruchu

Pod pojęciem włączania się do ruchu rozumiemy każdą bez wyjątku inicjację ruchu pojazdu mającą na celu jazdę drogą publiczną, nawet gdy nie porusza się nią w zasięgu wzroku żaden inny pojazd.

Zawracanie

Zawracanie polega na zmianie kierunku jazdy na przeciwny, czyli o kąt równy 180 stopni. Jest to jeden z najtrudniejszych manewrów, zwłaszcza w sytuacji, gdy promień skrętu zawracającego auta jest większy, niż szerokość drogi, po której się on porusza.

Wymijanie

Wymijanie, zwane także mijaniem, polega na przejechaniu obok innego uczestnika, poruszającego się w kierunku przeciwnym, z zachowaniem bezpiecznej odległości między pojazdami.

Wyprzedzanie

Wyprzedzanie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drodze. Polega ono na przejechaniu obok pojazdu, poruszającego się w tym samym kierunku.

Parkowanie na skos, tyłem do krawędzi jezdni

Parkowanie skośnie w stosunku do osi drogi, tyłem do krawędzi jezdni znajduje bardzo niewielu zwolenników wśród kierowców i specjalistów od inżynierii drogowej.

Parkowanie na skos, przodem do krawędzi jezdni

Parkowanie pojazdów ukosem do krawędzi jezdni jest bardzo rozpowszechnione z uwagi na prostotę wykonania manewru.

Parkowanie tyłem prostopadle do krawędzi jezdni

Parkowanie tyłem, prostopadle do krawędzi jezdni bardzo przypomina parkowanie prostopadłe przodem, ale jest od niego o wiele trudniejsze, za to znacznie bezpieczniejsze.

Parkowanie przodem prostopadle do krawędzi jezdni

Parkowanie prostopadłe przodem do krawędzi, a więc najczęściej także do osi drogi, jest manewrem prostym. Jedyna trudność polega na ocenie szerokości własnego pojazdu i wolnego miejsca pozostawionego przez zaparkowane wcześniej samochody.

Parkowanie równoległe tyłem

Parkowanie równoległe do krawędzi jezdni tyłem, zwane potocznie „na kopertę” lub „kopertą”, pozwala na ustawienie pojazdu pomiędzy innymi pojazdami na miejscu o długości niewiele przekraczającej jego długość.

Parkowanie równoległe przodem

Parkowanie równoległe do krawędzi jezdni, po wjechaniu przodem na miejsce parkingowe należy do najłatwiejszych sposobów parkowania.

Parkowanie

Parkowanie to pozostawienie pojazdu na dłuższy postój, kiedy kierowca oddala się od niego i traci z nim bezpośredni kontakt. Nie jest parkowaniem zatrzymanie się nawet na kilka minut, jeżeli kierowca nie opuszcza pojazdu i może nim w każdej chwili odjechać, lub jeśli postój jest spowodowany awarią, uniemożliwiającą dalszą jazdę.

Ruszanie w ruchu pozamiejskim

Ruszanie w ruchu pozamiejskim wiąże się najczęściej z włączaniem się do ruchu po postoju na poboczu, a znacznie rzadziej wynika z przymusowej sytuacji na drodze, zmuszającej do zatrzymania się bez opuszczania drogi.

Ruszanie w ruchu miejskim

Ruszanie w ruchu miejskim wymaga uwagi i staranności. Nie może to być ruszanie „sportowe”, z gwałtownym przyspieszeniem, zwłaszcza przy średnim i dużym natężeniu ruchu, kiedy większość kierowców nie spodziewa się gwałtownych manewrów, bardzo niebezpiecznych na zatłoczonej jezdni.

Ruszanie

Ruszaniem nazywamy wprawienie pojazdu w ruch. W normalnych warunkach czynności te mają na celu płynne przekazanie momentu obrotowego wału korbowego pracującego silnika na napędzaną oś, nieruchomą w początkowym stadium.

Manewrowanie

Manewrowanie pojazdem jest pojęciem bardzo szerokim, obejmującym w praktyce wszystkie planowane akcje, w jakich bierze udział w sposób czynny lub bierny samochód i jego kierowca.

2-milionowa Panda z polskiej fabryki

4 lipca z linii fabryki Fiata w Tychach zjechała Panda numer 2 000 000. Jubileuszowy egzemplarz w czerwonym kolorze Rosso Sfrontato, jest wyposażony w silnik 1.3 MultiJet.

Nissan Juke: jakiego kupić? Poradnik kupującego

Nissan Juke dostępny jest z trzema różnymi silnikami i w trzech różnych wersjach wyposażenia.

Test Nissan Juke: miejski eksperyment

Nissan Juke to przedstawiciel nowego segmentu małych crossoverów. Auto, które chce być jednocześnie terenowe, sportowe i miejskie. Jak mu to wychodzi?

Używana Dacia Logan: opis modelu

Używana Dacia Logan to dobry samochód za rozsądne pieniądze. Nie jest pozbawiona wad, ale niskie koszty eksploatacji rekompensują je z nawiązką. Warta uwagi jest także wersja MCV - jedno z największych kombi na rynku.

Pojazdy GEFCO z nową identyfikacją wizualną

Grupa GEFCO wprowadziła nową identyfikację wizualną dla pojazdów swojej floty.

Przewodniki motoryzacyjne

W dziale Motoryzacyjne przewodniki w serwisie Auto w podróży wortalu moto.wieszjak.pl zgromadziliśmy wiele ciekawych porad dla zmotoryzowanych turystów. Wiele z nich pogrupowaliśmy w cykle tematyczne typu Samochodem na weekend, Samochodem na narty, czy Śladami sommelierów.

GDDKiA chce od austriackiej firmy 6 mln zł za opóźnienie startu e-myta

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szacuje straty Skarbu Państwa poniesione z powodu opóźnionego startu systemu poboru e-myta na 4 mln zł - poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Do tego dochodzi 2 mln zł kar umownych dla firmy Kapsch.

Peugeot 205: przegląd układu kierowniczego

W poradniku tym dokonamy przeglądu układu kierowniczego w Peugeocie 205. Nie jest to trudna operacja i bez problemu poradzimy sobie z jej przeprowadzeniem.

Peugeot 205: kontrola układu hamulcowego

Sprawne hamulce pozwalają nam na pewne prowadzenie naszego Peugeota 205. W poradniku tym opiszemy na czym polega kontrola układu hamulcowego w samochodzie Peugeot 205.

Peugeot 205: kontrola skrzyni biegów

Celem tego poradnika będzie sprawdzenie manualnej i automatycznej skrzyni biegów w samochodzie Peugeot 205. Dodatkową czynnością będzie wymiana oleju w automatycznej skrzyni Peugeota 205.

Peugeot 205: wymiana świec zapłonowych i sprawdzenie połączeń elektrycznych

Celem tego poradnika jest przeprowadzenie pełnej kontroli świec zapłonowych w Peugeot 205. Jednym z elementów będzie wymiana świec w Peugeot 205 w silniku benzynowym.

Peugeot 205: wymiana filtru powietrza i paliwa w silniku benzynowym

Wymiana filtru paliwa i powietrza w Peugeocie 205 nie należy do skomplikowanych czynności. Poniżej znajduje się instrukcja jak dokonać wymiany filtru powietrza i paliwa w samochodzie Peugeot 205.

Peugeot 205: kontrola układu chłodzenia

Wymiana płynu chłodniczego i kontrola układu chłodzenia w Peugeocie 205 nie należy do trudnych. W poradniku tym dowiesz się jak dokonać prawidłowej wymiany płynu chłodzenia a także sprawdzenia układu chłodzenia.

Peugeot 205: wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju silnikowego w Peugeocie 205 nie jest trudna. W poradniku tym przedstawimy opis krok po kroku jak wymienić olej silnikowy w Modelu Peugeot 205.

REKLAMA