REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Opel Astra G/Zafira A: wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym

Robert Kuśpiel
Opel Astra G/Zafira A wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym
Opel Astra G/Zafira A wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić pompę paliwa w Oplu Astrze G i Zafirze A z silnikiem benzynowym. Nie jest to skomplikowana operacja.

Pompa paliwa znajduje się pod tylnym siedzeniem. Umiejscowiona jest w baku. Podejmując się wymiany lub naprawy musimy zapewnić sobie odpowiednie miejsce pracy. Musi być bardzo dobrze wentylowane. Nie dopuszczalne są żadne pobliskie źródła ognia. Zanim zaczniemy demontaż należy opróżnić bak do możliwie najniższego poziomu. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest kontynuowanie jazdy bez tankowania mając wcześniej w planach wymianę pompy.

REKLAMA

Zobacz też: Opel Astra G/Zafira A: demontaż półosi napędowych

REKLAMA

Na początku odpinamy ujemną klemę akumulatora. Następnie musimy wyjąć przekaźnik pompy paliwa. Znajduje się on w specjalnej skrzynce pod przednią maską, obok zbiorniczka płynu hamulcowego. Otwieramy klapę ochronną i wyjmujemy go, jest koloru fioletowego. Teraz możemy swobodnie podjąć się wymontowania pompy. Na początku odchylamy tylne siedzenie do przodu i zdejmujemy warstwę wygłuszenia.

Podważamy klapę ochronną i odłączamy złącze elektryczne. Przyglądamy się dokładnie lub zapisujemy jak są podłączone przewody elektryczne. Zdejmujemy je i blokujemy zaciskami lub korkami. W celu zdjęcia zatrzasków można użyć szczypiec. Warto mieć przy sobie kilka szmatek do wytarcia wypływającego paliwa. Teraz musimy odblokować pierścień mocujący. Serwisy wykorzystują do tego specjalny przyrząd. My posłużymy się drewnianym klinem i młotkiem.

Robimy to bardzo ostrożnie, żeby niczego nie uszkodzić. Kolejnym korkiem jest wyjęcie pokrywy do góry tak, żeby nie uszkodzić żadnych przewodów. Odpinamy złącze od pompy paliwa oraz czujnika poziomu paliwa. Chcąc uniknąć pomyłki przy montażu zalecamy opisać przewody. Następnie zdejmujemy przewód elastyczny oraz powrotny od regulatora ciśnienia paliwa (silniki 1.2 i 1.8).

Dodatkowo w jednostkach 1.8 i 2.0 należy odłączyć przewód powrotny od pokrywy. Mocowany jest na opasce, która należy zsunąć. Wyjmujemy uszczelkę razem z pokrywą. Jak się dokładnie przyjrzymy będziemy widzieć z góry trzy zaczepy, które musimy ścisnąć. Dzięki temu możemy wyjąć obudowę pompy. Na niej znajduje się pierścień zabezpieczający. Zdejmujemy go poprzez wciśnięcie zaczepów blokujących.

Zobacz też: Opel Astra G/Zafira A: wymiana świec żarowych

Wyjmujemy go i możemy swobodnie wyjąć pompę paliwa. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Pamiętajmy o poprawnym zamocowaniu wszystkich elementów. Na końcu uruchamiamy samochód i pozwalamy popracować silnikowi na luzie przez kilka minut.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • bob
    2021-12-08 22:45:44
    zdaje się że w zafira A trzeba wyciągnąć zbiornik paliwa aby dostać sie do pompy paliwa
    0
QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gołoledź na drogach. IMGW ostrzega przed czarnym lodem. Jak go rozpoznać?

Na drogach w Polsce pojawiła się gołoledź. IMGW ostrzega zatem kierowców z 12 województw przed naprawdę trudnymi warunkami. Co oznacza czarny lód na drodze? I jak zachować się podczas jazdy po oblodzonej drodze?

Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

REKLAMA

Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

REKLAMA

Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

REKLAMA