REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Opel Astra G/Zafira A: wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym

Robert Kuśpiel
Opel Astra G/Zafira A wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym
Opel Astra G/Zafira A wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić pompę paliwa w Oplu Astrze G i Zafirze A z silnikiem benzynowym. Nie jest to skomplikowana operacja.

Pompa paliwa znajduje się pod tylnym siedzeniem. Umiejscowiona jest w baku. Podejmując się wymiany lub naprawy musimy zapewnić sobie odpowiednie miejsce pracy. Musi być bardzo dobrze wentylowane. Nie dopuszczalne są żadne pobliskie źródła ognia. Zanim zaczniemy demontaż należy opróżnić bak do możliwie najniższego poziomu. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest kontynuowanie jazdy bez tankowania mając wcześniej w planach wymianę pompy.

REKLAMA

Zobacz też: Opel Astra G/Zafira A: demontaż półosi napędowych

REKLAMA

Na początku odpinamy ujemną klemę akumulatora. Następnie musimy wyjąć przekaźnik pompy paliwa. Znajduje się on w specjalnej skrzynce pod przednią maską, obok zbiorniczka płynu hamulcowego. Otwieramy klapę ochronną i wyjmujemy go, jest koloru fioletowego. Teraz możemy swobodnie podjąć się wymontowania pompy. Na początku odchylamy tylne siedzenie do przodu i zdejmujemy warstwę wygłuszenia.

Podważamy klapę ochronną i odłączamy złącze elektryczne. Przyglądamy się dokładnie lub zapisujemy jak są podłączone przewody elektryczne. Zdejmujemy je i blokujemy zaciskami lub korkami. W celu zdjęcia zatrzasków można użyć szczypiec. Warto mieć przy sobie kilka szmatek do wytarcia wypływającego paliwa. Teraz musimy odblokować pierścień mocujący. Serwisy wykorzystują do tego specjalny przyrząd. My posłużymy się drewnianym klinem i młotkiem.

Robimy to bardzo ostrożnie, żeby niczego nie uszkodzić. Kolejnym korkiem jest wyjęcie pokrywy do góry tak, żeby nie uszkodzić żadnych przewodów. Odpinamy złącze od pompy paliwa oraz czujnika poziomu paliwa. Chcąc uniknąć pomyłki przy montażu zalecamy opisać przewody. Następnie zdejmujemy przewód elastyczny oraz powrotny od regulatora ciśnienia paliwa (silniki 1.2 i 1.8).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dodatkowo w jednostkach 1.8 i 2.0 należy odłączyć przewód powrotny od pokrywy. Mocowany jest na opasce, która należy zsunąć. Wyjmujemy uszczelkę razem z pokrywą. Jak się dokładnie przyjrzymy będziemy widzieć z góry trzy zaczepy, które musimy ścisnąć. Dzięki temu możemy wyjąć obudowę pompy. Na niej znajduje się pierścień zabezpieczający. Zdejmujemy go poprzez wciśnięcie zaczepów blokujących.

Zobacz też: Opel Astra G/Zafira A: wymiana świec żarowych

Wyjmujemy go i możemy swobodnie wyjąć pompę paliwa. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Pamiętajmy o poprawnym zamocowaniu wszystkich elementów. Na końcu uruchamiamy samochód i pozwalamy popracować silnikowi na luzie przez kilka minut.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od stycznia 2025 r. nowe obowiązki właścicieli i zarządców niektórych budynków. Wysyp stacji ładowania aut elektrycznych już się zaczął

W ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego widnieje już ponad 10 200 punktów ładowania aut elektrycznych. Tylko w listopadzie ich liczba wzrosła o przeszło 760! Tak gwałtowne przyspieszenie w budowie infrastruktury dla elektryków ma związek z przepisami, które wchodzą w życie 1 stycznia – oceniają eksperci Powerdot. Jest też inna przyczyna.

CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

REKLAMA

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

REKLAMA

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

REKLAMA