REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Opel Astra G/Zafira A: wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym

Robert Kuśpiel
Opel Astra G/Zafira A wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym
Opel Astra G/Zafira A wymontowanie pompy paliwa w silniku benzynowym

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić pompę paliwa w Oplu Astrze G i Zafirze A z silnikiem benzynowym. Nie jest to skomplikowana operacja.

Pompa paliwa znajduje się pod tylnym siedzeniem. Umiejscowiona jest w baku. Podejmując się wymiany lub naprawy musimy zapewnić sobie odpowiednie miejsce pracy. Musi być bardzo dobrze wentylowane. Nie dopuszczalne są żadne pobliskie źródła ognia. Zanim zaczniemy demontaż należy opróżnić bak do możliwie najniższego poziomu. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest kontynuowanie jazdy bez tankowania mając wcześniej w planach wymianę pompy.

REKLAMA

Zobacz też: Opel Astra G/Zafira A: demontaż półosi napędowych

REKLAMA

Na początku odpinamy ujemną klemę akumulatora. Następnie musimy wyjąć przekaźnik pompy paliwa. Znajduje się on w specjalnej skrzynce pod przednią maską, obok zbiorniczka płynu hamulcowego. Otwieramy klapę ochronną i wyjmujemy go, jest koloru fioletowego. Teraz możemy swobodnie podjąć się wymontowania pompy. Na początku odchylamy tylne siedzenie do przodu i zdejmujemy warstwę wygłuszenia.

Podważamy klapę ochronną i odłączamy złącze elektryczne. Przyglądamy się dokładnie lub zapisujemy jak są podłączone przewody elektryczne. Zdejmujemy je i blokujemy zaciskami lub korkami. W celu zdjęcia zatrzasków można użyć szczypiec. Warto mieć przy sobie kilka szmatek do wytarcia wypływającego paliwa. Teraz musimy odblokować pierścień mocujący. Serwisy wykorzystują do tego specjalny przyrząd. My posłużymy się drewnianym klinem i młotkiem.

Robimy to bardzo ostrożnie, żeby niczego nie uszkodzić. Kolejnym korkiem jest wyjęcie pokrywy do góry tak, żeby nie uszkodzić żadnych przewodów. Odpinamy złącze od pompy paliwa oraz czujnika poziomu paliwa. Chcąc uniknąć pomyłki przy montażu zalecamy opisać przewody. Następnie zdejmujemy przewód elastyczny oraz powrotny od regulatora ciśnienia paliwa (silniki 1.2 i 1.8).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dodatkowo w jednostkach 1.8 i 2.0 należy odłączyć przewód powrotny od pokrywy. Mocowany jest na opasce, która należy zsunąć. Wyjmujemy uszczelkę razem z pokrywą. Jak się dokładnie przyjrzymy będziemy widzieć z góry trzy zaczepy, które musimy ścisnąć. Dzięki temu możemy wyjąć obudowę pompy. Na niej znajduje się pierścień zabezpieczający. Zdejmujemy go poprzez wciśnięcie zaczepów blokujących.

Zobacz też: Opel Astra G/Zafira A: wymiana świec żarowych

Wyjmujemy go i możemy swobodnie wyjąć pompę paliwa. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Pamiętajmy o poprawnym zamocowaniu wszystkich elementów. Na końcu uruchamiamy samochód i pozwalamy popracować silnikowi na luzie przez kilka minut.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA