REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Skrzynia biegów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Piąta generacja hybryd Toyoty produkowana w Polsce

Piąta generacja hybryd Toyoty produkowana w Polsce. Prace w zakładzie Toyota Motor Manufacturing Poland właśnie ruszyły.

Redukcja biegów przy skręcaniu. Jak ją wykonać?

Redukcja biegów przy skręcaniu? Właściwie powinniśmy napisać o redukcji biegu przed skrętem. Bo w zakręt zawsze należy wchodzić na biegu!

Na jakim biegu wchodzić w zakręt?

Na jakim biegu wchodzić w zakręt? Pytanie może wydawać się zabawne, ale w sieci zadaje je więcej osób, niż ktokolwiek mógłby podejrzewać. A więc?

Jak puszczać sprzęgło żeby nie szarpało?

Jak puszczać sprzęgło żeby nie szarpało? To pytanie, które zadać mogą nie tylko młodzi kierowcy, ale także ci z kilkuletnim stażem.

REKLAMA

Volkswagen rezygnuje ze skrzyń manualnych

Producent z Wolfsburga dołącza do Mercedesa i ogłasza zakończenie produkcji samochodów z manualnymi skrzyniami biegów.

Zatarcie skrzyni biegów

Zatarcie skrzyni biegów: co oznacza że skrzynia wyje? Czy skrzynia może się zatrzeć? A jak tak, to w jakim przypadku? Omówimy to dziś.

Wyciek oleju ze skrzyni biegów

Wyciek oleju ze skrzyni biegów: to problem poważny, który może doprowadzić do kosztownego uszkodzenia przekładni. Jak go usunąć?

Wymiana oleju w skrzyni manualnej. Czy jest konieczna?

Wymiana oleju w skrzyni manualnej. Czyli deklaracje producentów sobie, a opinie mechaników sobie. Kto ma rację i czy warto wymieniać olej w skrzyni?

REKLAMA

Trzymanie sprzęgła na światłach: czy to błąd?

Trzymanie sprzęgła na światłach to popularne zjawisko na polskich drogach. Kierowcy chcą być zawsze gotowi do ruszenia z miejsca. Czy to błąd?

Na biegu czy na ręcznym? Jak zostawiać auto na parkingu.

Na biegu czy na ręcznym? Czyli dziś opowiemy o tym, jak zabezpieczyć samochód w czasie postoju. Zobacz który ze sposobów jest lepszy i dlaczego.

Niski poziom oleju w skrzyni automatycznej: objawy ubytku

Jak rozpoznać niski poziom oleju w skrzyni automatycznej? Objawy są dość oczywiste, szczególnie że przypominają te, mówiące o awarii przekładni.

W jaki sposób można spalić sprzęgło?

Nieumiejętna obsługa samochodu może narobić kierowcy problemów. Przykład? Dotyczy sprzęgła. W jaki sposób można spalić sprzęgło?

Co to znaczy że sprzęgło się ślizga? Sprawdźcie!

Dziś postaramy się ustalić co to znaczy że sprzęgło się ślizga. Zobaczcie jak rozpoznać usterkę i ile mogą wynieść potencjalne koszty naprawy.

Jak rozpoznać zużyte sprzęgło? Sprawdź nasze wskazówki.

Masz problem ze skrzynią biegów? Nie wiesz jak rozpoznać zużyte sprzęgło? O tym właśnie opowiemy w naszym dzisiejszym materiale.

Problem ze zmianą biegów. Co może oznaczać?

Silnik dostarcza moc, ta jednak zanim trafi na koła jest transferowana za pośrednictwem skrzyni biegów. Jej sprawność ma zatem potężne znaczenie dla samochodu. Jaki kierowcy mają najczęściej problem ze zmianą biegów?

Objawy zużytych łożysk w skrzyni biegów. Na co zawrócić uwagę?

Przekładnia wyje podczas jazdy? Objawy zużytych łożysk w skrzyni biegów nie ograniczają się jednak do hałasów. Zobacz jak poznać usterkę i co zrobić, aby odciągnąć uszkodzenie łożysk w czasie.

Masz problemy ze skrzynią biegów? Zobacz jak sprawdzić dwumas podczas jazdy

Rosnące wysilenie jednostek napędowych sprawiło, że standardem na rynku stało się koło dwumasowe. To redukuje ilość drgań skrętnych, decyduje o kulturze pracy silnika i wydłuża czas jego życia. Zatem jak sprawdzić dwumas podczas jazdy?

Przycisk pod pedałem gazu. Do czego służy kickdown?

Czy w twoim aucie również pod pedałem gazu znajduje się wyraźnie wyczuwalny przycisk? To znaczy, że twoje auto zostało wyposażone w funkcję kickdown. Co ona daje w skrzyni automatycznej, a co w manualnej? Odpowiadamy.

Skrzynia M32: jakie auta są w nią wyposażone?

Nowoczesna konstrukcja nie oznacza dopracowanej trwałości. Dlatego warto wiedzieć w jakich autach występuje skrzynia M32. Odpowiedzi na to pytanie możecie poszukiwać w naszym materiale.

Jaki olej do skrzyni M32? Przekładnia Opla ma specjalne wymagania!

6-biegowa skrzynia M32 montowana przez Opla, Fiata, Alfę Romeo i Lancię uchodzi za awaryjną. Większa część jej problemów występuje jednak na tle olejowym. Dlatego wymiana smarowidła jest niezwykle kluczowa w przypadku tego mechanizmu.

Jaki olej do skrzyni biegów? Podpowiadamy.

Czy w manualnej skrzyni należy wymieniać olej? Wbrew obiegowej opinii jak najbardziej! Interwał jest rzadki, mimo wszystko to procedura, o której należy pamiętać. Zatem jaki olej do skrzyni biegów wybrać?

Skrzynia biegów w elektryku? Tak, ma tylko 1 bieg!

Elektryfikacja napędów zmienia nie tylko sposób "tankowania" pojazdów. Przynosi też zasadnicze zmiany w kwestii działania napędu. Przykład? Jednym z lepszych jest fakt iż w elektryku stosowana jest przekładnia o jednym biegu.

Jak nie spalić sprzęgła? Oto złote zasady!

To sprzęgło sprawia, że z łatwością możemy zmieniać biegi w skrzyni. A z uwagi na wysoką cenę naprawy, jego awarię kierowca będzie wspominać naprawdę długo. Jak zatem dbać o sprzęgło i sprawić żeby się nie spaliło zbyt szybko?

Top 10: Najgorsze skrzynie automatyczne. Zastanów się dwa razy!

Automatyczna zmiana biegów daje wielką wygodę! Niesie ze sobą jednak też pewne ryzyko. Bo komplikuje nie tylko budowę przekładni, ale też ewentualne jej naprawy. Których automatów lepiej unikać? Oto najgorsze skrzynie automatyczne!

Skrzynia biegów MQ281 Volkswagen - nowość w gamie

Niemcy zaprezentowali właśnie nową przekładnię. Skrzynia biegów MQ281 Volkswagena pozwala obniżyć spalanie i o 5 gramów zmniejsza emisję CO2. A to nie koniec skali postępu.

Łożysko oporowe sprzęgła - jak działa i do czego służy?

Wciskasz pedał sprzęgła i pojawia się dziwny dźwięk? To może oznaczać, że w twoim aucie awarii uległo łożysko oporowe sprzęgła. Sprawdź na ile to poważna usterka.

Automatyczna skrzynia biegów - rodzaje przekładni i zasady działania

Odpalasz silnik, ruszasz z miejsca i nie przejmujesz się zmianą przełożeń. To wygoda, którą daje automatyczna skrzynia biegów. Rodzaje mechanizmów są różne. Jak się wśród nich odnaleźć?

Oznaczenia skrzyni DSG - jak odnaleźć się w kodach?

Choć w świadomości kierowców funkcjonuje jedna skrzynia dwusprzęgłowa, Niemcy na przestrzeni 16 lat stosowali kilka rodzajów przekładni. Jak rozkodować oznaczenia skrzyni DSG?

Skrzynia DSG - awarie, opinie, eksploatacja. Co musisz wiedzieć?

Dwa sprzęgła, minimalny czas zmiany biegu i możliwość... obniżenia wyików spalania. Czy dwusprzęgłowa skrzynia DSG ma z eksploatacyjnego punktu widzenia jakieś wady?

Kiedy nie wrzucać na luz?

Niektórzy kierowcy lubią wrzucać na luz wtedy, gdy jest to zupełnie niepotrzebne. Oto kilka rad, dotyczących wrzucania luzu.

Co szkodzi manualnej skrzyni biegów?

Nie tylko automatyczne skrzynie biegów są wrażliwe na styl jazdy kierowcy. Również manualne skrzynie biegów szybciej się zużywają, gdy kierowcy nie panują nad złymi nawykami na drodze. Co wpływa na szybsze zużycie manualnej przekładni?

Jak działa bezstopniowa skrzynia biegów?

Bezstopniowe skrzynie biegów zazwyczaj kojarzą się ze skuterami, w których to rozwiązanie jest bardzo popularne. Nie oznacza to jednak, że ten typ skrzyni biegów występuje tylko w jednośladach, bowiem coraz większa liczba aut posiada właśnie ten typ przekładni. Jak działa bezstopniowa skrzynia biegów?

Jak rozpoznać awarię automatycznej skrzyni biegów?

Nie musisz być ekspertem by szybko zauważyć pierwsze objawy usterki automatu. Szarpanie lub zapach spalenizny we wnętrzu pojazdu jasno wskazują na awarię przekładni. Radzimy jak rozpoznać awarię automatycznej skrzyni biegów.

Jak dbać o automatyczną skrzynię biegów?

Jazda „automatem” to wygoda i przyjemność, ale czasami też duże wydatki. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by wydłużyć działanie przekładni automatycznej. Podpowiadamy jak dbać o automatyczną skrzynię biegów.

Olej w automatycznej skrzyni biegów

Bardzo często producenci samochodów podają, że olej w automatycznej skrzyni biegów jest niewymienny, dlatego wielu kierowców nie zleca jego wymiany. Jest to poważny błąd i może mieć katastrofalne dla skrzyni skutki.

Kiedy nie warto wrzucać na luz?

Wrzucanie biegu jałowego w czasie jazdy, czyli tzw. luzu, nie zawsze przynosi wymierne korzyści. Co więcej, może wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo jazdy.

Osłona silnika i skrzyni biegów -dlaczego warto je zamontować w samochodzie?

Osłona silnika jest dla przeciętnego kierowcy elementem, o którego istnieniu przekonuje się dopiero wtedy gdy ją uszkodzi. Czy faktycznie jest ona przydatna? Czy fabryczna jest wystarczająca dobra, czy może lepiej zaopatrzyć się w nią w wyspecjalizowanym warsztacie?

Jak uniknąć napraw skrzyń biegów?

Awarie skrzyń biegów najczęściej kończą się bardzo kosztowną naprawą. W poradniku tym pokażemy jak ograniczyć ryzyko powstania awarii skrzyni biegów.

Volkswagen Polo 6N: wymiana Simmering wybieraka skrzyni biegów

Usterka Simmering wybieraka skrzyni biegów to częsta usterka w Volkswagen Polo 6N. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić Simmering w VW Polo.

Prawidłowa zmiana biegów

Zagadnienie zmiany biegów jest bardzo istotne z punktu widzenia zarówno bezpieczeństwa jazdy jak i zdrowia samej maszyny. Jako, że motocyklowe skrzynie biegów nie posiadają synchronizatorów, to kierowca powinien poświęcić więcej uwagi podczas zmiany przełożenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego auta? cz. I

Decydując się na kupno nowego auta w salonie, pod uwagę bierzemy cały wachlarz kryteriów, jakie powinien spełniać nasz samochód. W naszym poradniku podpowiadamy, czym się kierować podczas zakupu nowego auta.

Tempomat a oszczędzanie paliwa

Tempomat ma za zadanie utrzymywanie stałej prędkości jazdy bez konieczności używania pedału przyspieszenia. Czy jazda z włączonym tempomatem powoduje obniżenie zużycia paliwa?

Opel Astra F: demontaż skrzyni biegów

Demontaż skrzyni biegów nie jest skomplikowany jeśli znamy kolejność wymontowania poszczególnych podzespołów. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować skrzynię biegów w Oplu Astra F.

Prawo jazdy na auto z automatyczną skrzynią biegów – jak to wygląda?

Prawo jazdy na auto z automatyczną skrzynią biegów jest coraz popularniejszym rozwiązaniem, na jakie decydują się przyszli kierowcy. W naszym poradniku podpowiadamy co jest tego powodem oraz jakie są zalety i wady prawa jazdy na auto z "automatem".

Mercedes A klasa W168: kontrola skrzyni biegów i półosi napędowych

Regularna kontrola półosi i skrzyni biegów zapewni nam bezproblemowe działanie tych podzespołów. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać przeglądu skrzyni biegów i półosi napędowych.

Skoda Octavia I: demontaż skrzyni biegów

Demontaż skrzyni biegów może zostać przeprowadzony jeśli mamy odpowiednie zaplecze warsztatowe. W poradniku tym pokażemy jak wymontować skrzynię biegów w samochodzie Skoda Octavia I.

Kia Soul po faceliftingu

Przy okazji premiery modelu Optima przedstawiciele koreańskiego producenta zaprezentowali odświeżoną Kię Soul.

Skoda Octavia I: przegląd automatycznej skrzyni biegów

Automatyczna skrzynia biegów wymaga regularnych przeglądów. W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić szczelność skrzyni oraz dokonamy pomiaru poziomu oleju w przekładni w aucie Skoda Octavia I.

Mechanizm różnicowy – jak to działa?

Samochód bez mechanizmu różnicowego mógłby jeździć tylko na wprost. To stwierdzenie jest może na wyrost, ale faktem jest, że gdyby go nie było, podczas skręcania na asfalcie spowodowalibyśmy awarię napędu oraz dużo większe zużycie opon. Jak jest zbudowany mechanizm różnicowy i na czym polega jego działanie?

Volkswagen Polo III: demontaż skrzyni biegów

Demontaż skrzyni biegów nie jest łatwą pracą. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować i zamontować skrzynię biegów w Volkswagenie Polo III.

REKLAMA