REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Lakier

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pechowy kolor samochodu, czyli kolory o największej szkodowości

Pechowy kolor samochodu? Dziś mamy listę kolorów aut z największym ryzykiem szkody. Zestawienie jest naprawdę ciekawe.

Folia na karoserię. Po co ją stosować?

A wszystko zaczęło się od... tuningu. Dziś folia na karoserię to jednak nie tylko sposób na bezinwazyjną zmianę koloru nadwozia, ale i ochronę lakieru.

Zmatowiały lakier na samochodzie. Jak poprawić wygląd auta?

Bardzo często widać na ulicach miast auta, które czerwone… to kiedyś były. Teraz mają kolor bardziej przypominający malinę. Czy zmatowiały lakier na samochodzie da się naprawić i jak to zrobić?

W jaki sposób tworzy się lakier samochodowy?

Tworzenie palety kolorów dla nowego modelu samochodu to proces równie skomplikowany co efektowny. W jaki sposób tworzy się lakiery samochodowe pokazujemy na przykładzie Lexusa.

REKLAMA

Czy lakier samochodowy jest zabezpieczony przed słońcem?

Zazwyczaj powłoka lakiernicza samochodów z biegiem czasu blaknie. Nie oznacza to, że lakiery nowoczesnych samochodów nie są zabezpieczane przed promieniowaniem UV. W jaki sposób lakier samochodowy jest zabezpieczony przed słońcem?

Jak odświeżyć wygląd lakieru?

Wygląd lakieru auta zależy od szeregu czynników. Upływ czasu powoduje, że traci on swoje walory wizualne. Jak można go odświeżyć?

BASF dostarczy lakiery dla BMW i3

Innowacyjne BMW i3 będzie powstawać przy współpracy z koncernem BASF. Na czym polegać będzie ta kooperacja?

Badanie grubości powłoki lakierniczej - koszty w ASO

Badanie grubości lakieru auta za pomocą miernika jest powszechną metodą oceny stanu stanu nadwozia auta przez serwis ASO. Ile kosztuje taka usługa?

REKLAMA

Ocena bezwypadkowości auta w ASO - warto?

Wiele osób przed zakupem auta sprawdza stan jego karoserii w serwisie ASO. Okazuje się, że większość takich warsztatów nie jest w stanie na 100% stwierdzić, że auto jest bezwypadkowe. Jak to możliwe?

Auta w jakim kolorze są najbardziej nielubiane przez ptaki?

Okazuje się, że w zależności od koloru auta różny jest stopień ryzyka, że zostanie ono zanieczyszczone ptasimi odchodami. Zobacz jaki kolor lakieru jest wyjątkowo nielubiany przez ptaki.

Ptasie odchody - dlaczego niszczą lakier auta? Jak z nimi walczyć?

Ptasie odchody są wyjątkowe szkodliwe dla powłoki lakierniczej auta. Okazuje się jednak, że to nie sam skład ptasich odchodów działa negatywnie na lakier auta. Zobacz co tak naprawdę go niszczy oraz jak zapobiegać jego degradacji.

Zadbaj o auto w czasie upałów!

Upał źle wpływa zarówno na kondycję kierowcy jak i jego samochodu. Oto wskazówki jak dbać o siebie i własne auto w czasie letnich upałów.

Gwarancja na lakier i perforację nadwozia – jak je wyegzekwować?

Przy wyborze nowego auta duże znaczenie klienci przywiązują do gwarancji jaką objęty jest dany model. W przypadku gwarancji mechanicznej sprawa jest zazwyczaj klarowna. Gorzej sprawy się mają jeśli zechcemy zareklamować np. wykwity rdzy na naszym pojeździe. Dlaczego?

Jak usunąć rysy z lakieru auta oraz prawidłowo go nawoskować?

Rysy na lakierze samochodowym to zmora wielu kierowców. Podpowiadamy jak je usunąć i przywrócić autu żywy kolor.

Prawidłowe mycie karoserii samochodu

Przedstawiamy, gdzie, czym i w jaki sposób umyć samochód aby dobrze się prezentował, a jego lakier był zabezpieczony przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Jak bezpiecznie usunąć „wgniotki” na karoserii samochodu bez lakierowania?

Wgniecenia na karoserii naszego auta powstają wskutek różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych takich jak: gradobicie, wandalizm, opad kasztanów, czy też poprzez drobne stłuczki parkingowe. Takie wgniecenia możemy w łatwy i niedrogi sposób usunąć.

Jak chronić lakier w okresie zimowym?

Zima to dla karoserii prawdziwy czas próby. Aby przetrwała ten okres, należy odpowiednio wcześniej zabezpieczyć jej powierzchnię przed szkodliwym działaniem różnych czynników pojawiających się zimą.

Na co uważać przy polerowaniu samochodu?

Błyszczący lakier naszego samochodu jest – jak czyste buty – naszą wizytówką. Kiedy utraci dotychczasowy błysk, myślimy o jego wypolerowaniu. Ale co tak właściwie możemy nazwać polerowaniem? I na co uważać przy wykonywanych przez nas operacjach, aby lakieru nie zniszczyć?

Wymiana progów w samochodzie. Jak wymienić? Za ile?

Co zrobić, jeżeli w naszym samochodzie pojawia się rdza na progach? Dlaczego progi w samochodzie rdzewieją? Przyczyny zniszczeń oraz ceny i technologię wymiany progów omówimy w poniższym artykule.

Jak działa samoregenerujący się lakier Scratch Shield?

Czy to możliwe, żeby lakier sam naprawiał zarysowania? W jaki sposób odbywa się jego samoregeneracja? Jak działa lakier z powłoką Scratch Shield? Czy rzeczywiście rysy znikają same?

Niekoniecznie czerwone Ferrari

Słynny czerwony kolor Ferrari; Rosso Corsa, traci na znaczeniu na rzecz innych barw. A na specjalne zamówienie klienta, firma z Maranello polakieruje auto na podstawie dostarczonych przez klienta próbek koloru.

Trudne do usunięcia plamy na lakierze: jak się ich pozbyć?

Karoserie samochodów są narażone na przeróżne zanieczyszczenia, z których nie wszystkie dają się usunąć przy pomocy nawet najsilniejszych detergentów i gorącej wody. Należą do nich plamy z żywic roślinnych, ptasich odchodów, mas bitumicznych, a także pozostałości po kwaśnych deszczach w rejonach o dużym uprzemysłowieniu.

Naprawy blacharskie: jakie uszkodzenia karoserii i lakieru naprawić w pierwszej kolejności?

Maj i czerwiec to najlepszy moment żeby zabrać się za naprawy blacharskie auta. Sprzyjają temu warunki atmosferyczne - jest ciepło, ale nie upalnie - i sytuacja na rynku - po sutych miesiącach końca zimy i początku wiosny blacharze zaczynają narzekać na brak klientów i chętniej negocjują ceny.

Szybkie naprawy w stacjach S PLUS

Po zimie wielu kierowców musi odrobinę podrasować swoje auta i zdecydować się na kilka napraw. Warsztaty S PLUS obiecują swoim klientom wysoką jakość i niskie koszty likwidowania drobnych uszkodzeń.

Fiat Seicento: lakierowanie elementów wnętrza – opis krok po kroku

Standardowe wnętrze Seicento może się szybko znudzić, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je ożywić. W poradniku tym pokażemy jak polakierować elementy wnętrza w naszym Fiacie.

Czy można myć samochód podczas mrozu? Ekspert radzi

Czy można myć samochód podczas mrozu? Wielu kierowców nie myje samochodu w zimie, bo mogą przymarznąć uszczelki lub zamki. Trzeba jednak pamiętać, że sól którą posypywane są drogi ma negatywny wpływ na podwozie i karoserię auta. Dlatego paradoksalnie w zimie auto powinno się myć częściej niż latem. Radzimy gdzie i jak właściwie umyć auto w czasie mrozu.

Czy kolor auta może wpływać na jego osiągi? Ile waży lakier samochodowy?

Czerwone samochody są szybsze – brzmi niedorzecznie? Ten motoryzacyjny mit nie ma wiele wspólnego z prawdą, ale... rodzaj lakieru teoretycznie może wpływać na osiągi. Jak i dlaczego?

Jak sprawdzić grubość lakieru w aucie? Ekspert radzi

Kiedy chcemy kupić samochód najbardziej obawiamy się, by nie kupić auta po wypadku. Aby tego uniknąć szczególną uwagę należy zwrócić na lakier. Jak sprawdzić, w jakim stanie się on znajduje? Oto kilka podpowiedzi.

Czy warto sprowadzić auto z USA? Ekspert radzi

Sprowadzanie używanych aut ze Stanów Zjednoczonych jest od kilku lat wręcz modne. Zjawisko to spowodowane jest dużą różnicą między cenami nowych aut w Polsce i w USA oraz niskim kursem dolara.

Na co zwrócić uwagę kupując auto pofirmowe? Ekspert radzi

Kupując auto, szczególnie w komisie, warto sprawdzić, czy nie jest to samochód pofirmowy. Oczywiście auto flotowe może być dobrą okazją, jeśli jest kilkuletnie i zadbane. W przeciwnym wypadku, nawet jeśli cena zakupu jest atrakcyjna, później mogą czekać nas kosztowne naprawy.

Jak sprzedać używane auto? Ekspert radzi

W prasie motoryzacyjnej oraz w branżowych portalach internetowych często spotykamy artykuły doradzające nam, jak kupować samochód. Jednak oprócz kupujących auta, istnieją także dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy, osób, które chcą swoje auta sprzedać. Nie  zawsze wiemy, jak się do tego zabrać.

Jak sprawdzić grubość lakieru i stan karoserii? Poradnik

Podczas kupowania używanego samochodu należy bezwzględnie sprawdzić stan karoserii i grubość lakieru. Pozwoli nam to w przyszłości uchronić się przed niepotrzebnymi wydatkami na naprawy blacharskie i lakiernicze.

Jak lakierować plastikowe elementy? Poradnik

Malowanie plastikowych elementów nie jest skomplikowane, jeśli mamy odpowiednie materiały. W poradniku tym, zademonstrujemy w jaki sposób pomalować wszystkie plastikowe elementy nadwozia.

Kosmetyki do karoserii

Kosmetyki samochodowe do konserwowania karoserii pozwalają na długie lata zachować estetyczny wygląd auta.

Jak dobrać lakier?

Malowanie jednego elementu nadwozia może przynieść niemiłą niespodziankę, jeśli będziemy kierować się tylko numerem lakieru.

Usuwanie lekkich rys z karoserii za pomocą pasty lekkościernej


Czasami wystarczy chwila nieuwagi czy też zwykły pech, a na karoserii naszego auta pojawia się niezbyt głęboka, ale szpecąca rysa. Malowanie i lakierowanie całego samochodu, czy też poszczególnego elementu, to dość drogi zabieg, a z płytką rysą możemy poradzić sobie sami.

Czy politura niszczy lakier?


Jeśli sami chcielibyście odświeżyć i zakonserwować lakier w swoim samochodzie, ale nie jesteście pewni, których środków użyć, aby go nie zniszczyć nasz serwis pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak odświeżyć zmatowiony lakier?

Z biegiem czasu lakier w naszych samochodach matowieje, widoczne stają się drobne zarysowania od myjni automatycznej i głębsze uszkodzenia. Można temu zaradzić, a my poradzimy jak zrobić to w prawidłowy sposób.

Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?

Mimo tego, że w myjni bezdotykowej wszystko musimy zrobić sami, procedura ta nie wymaga specjalnego doświadczenia czy też wysiłku. W naszym poradniku opowiemy, jak obsługiwać myjnię bezdotykową.

Wszystko o myjni bezdotykowej

Czym właściwie jest myjnia bezdotykowa? Jest to ogólnodostępna jednostka myjąca obsługiwana przez właściciela samochodu. Cały proces mycia wykonujemy samodzielnie.

Jak szybko wypolerować samochód?

Często myjemy nasz samochód, odkładając polerowanie na później, ponieważ nie mamy na to czasu. Podpowiadamy, jak można przyspieszyć ten zabieg.

Jak radzić sobie z ptasimi odchodami na karoserii?

Ptasie odchody i robaki rozbijające się o naszą szybę wywołują zabrudzenia, które nie usunięte od razu, są bardzo trudne do całkowitego usunięcia. Co zrobić aby nie mieć już więcej problemu z ptasimi odchodami?

Zakup białego samochodu: plusy i minusy

 Na pewno od kupna białego samochodu odstrasza fakt, iż łatwo się brudzi, jest trudny do polerowania i konserwacji. Jednak są klienci, którzy są entuzjastami śnieżnobiałych karoserii.

Jakie są rodzaje wosków do polerowania?

Odpowiednie dobranie wosku jest kluczowe w procesie polerowania karoserii naszego samochodu. Poniżej przybliżymy, jak się tym zająć.

Jak zabezpieczyć lakier na zimę?

O ile część kierowców latem pamięta o kompleksowej pielęgnacji lakieru, to profilaktyka zabezpieczeń karoserii kuleje w okresie jesienno-zimowym. A szkoda, bo naprawdę warto.

Jak usunąć z auta ślady po naklejkach i emblematach?

Czasami kiedy kupujemy samochód, na przykład po leasingu, możemy zauważyć na nim dużo pozostałości po naklejkach. Zwykle chcemy je wtedy usunąć. Oto jak to zrobić.

Jak polakierować plastikowe elementy nadwozia?

Często skutkiem drobnych kolizji są połamane plastikowe elementy nadwozia. Ich renowacja u lakiernika to wydatek sięgający 200-300 złotych. Jak można poradzić sobie we własnym zakresie i ograniczyć przy tym koszt do minimum?

Jak zabezpieczyć lakier na deszczowe dni?

Utrzymanie czystego auta w mokre dni to nie lada problem. Lakier naszego samochodu jest najbardziej narażony w deszczowe dni. Poniżej kilka wskazówek, jak sobie z tym poradzić.

Naprawa odprysków i rys

Podczas bieżącej eksploatacji samochodu nieuniknione są zadrapania i inne uszkodzenia powłoki lakierniczej. W wielu przypadkach wystarczy polerka, w innych należy zastosować już inne środki zapobiegawcze.

Jak usunąć klej z karoserii samochodu?

Każdy lakiernik wie, że nie ma nic gorszego niż klej na karoserii. Usunięcie jego jest bardzo ciężkie. Udaje się to bardzo rzadko. W poradniku tym pokażemy, jak pozbyć się kleju z karoserii.

REKLAMA