REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakup białego samochodu: plusy i minusy

Kajetan Puszek

REKLAMA

REKLAMA

 Na pewno od kupna białego samochodu odstrasza fakt, iż łatwo się brudzi, jest trudny do polerowania i konserwacji. Jednak są klienci, którzy są entuzjastami śnieżnobiałych karoserii.

Większość ludzi nie dostrzega śladów polerowania i woskowania samochodów o białej karoserii. Ciemne kolory natomiast odbijają obrazy oraz światło a ponadto proces woskowania czy polerowania jest bardziej widoczny na ich karoserii. Wszelakie pyły, kurz i błoto rażąco widoczne są na białej karoserii już po bardzo krótkim czasie. Nawet jeśli auto jest garażowane, to i tak pojawiają się na niej zabrudzenia i sadza, która pochodzi z garażu i murów.

REKLAMA

Mówi się, iż na białych karoseriach częściej możemy zobaczyć ptasie odchody, ponieważ ten kolor przyciąga ptaki. Jest to kolejna wada tego koloru, który niesie ze sobą dużo kłopotów z utrzymaniem doskonałego wyglądu karoserii naszego samochodu.

Mimo tylu wad, białe samochody mają wielu entuzjastów na całym świecie.

Dla ludzi lubiących sam proces woskowania od samego efektu, woskowanie białej karoserii wcale nie musi być nudne i bezsensowne. Mimo iż, biała farba jest najgorszą na jakiej każdy kierowca mógł kiedykolwiek pracować, białe samochody mają jednak swoje zalety.

Zobacz również: Czyszczenie szyb przed podróżą

REKLAMA

Białe samochody posiadają swoją wyjątkową magię i styl, który jest nie do podrobienia przez samochody o ciemniejszej karoserii. Jednocześnie kolor biały jest bardzo popularny i mimo utrudnień wynikających z utrzymania czystości auta, dużo ludzi jest zwolennikami tego koloru karoserii. Są one przeznaczone dla entuzjastów autodetalingu i wymagają większego nakładu pracy niż ciemne kolory aut.

Widok na drodze bądź w salonie rekompensuje właścicielom trud, jaki należy włożyć w ich utrzymanie i konserwacje. Kupno białego auta może być równoznaczne z większym bezpieczeństwem – według statystyk policji białe samochody rzadziej ulegają wypadkom. Powodem tego status quo jest ich lepsza widoczność na drodze. Jeżeli wyróżniamy się kolorem i jesteśmy widoczni z daleko to mamy większe szanse uniknąć wypadku.

Sam wygląd estetyczny stanowi dużą zachętę do poruszania się białym samochodem po ulicach. Kolor biały jest przyjemny dla oczu, unikalny i przykuwa uwagę. Jeżdżąc samochodem o białej karoserii możemy być pewni, że będziemy wyróżniać się na tle innych barw na drogowej palecie.

Podsumowując, argumentami przemawiającymi za kupnem białego samochodu jest ich naturalna elegancja, polot oraz dodatkowe bezpieczeństwo spowodowane ich lepszą widocznością na drodze. Minusem poruszania się białym krążownikiem po drogach, jest łatwość brudzenia się oraz fakt, iż zabrudzenia są bardziej widoczne na tym lakierze.

Zobacz również: Jak samemu naprawić odprysk na lakierze?

Jeśli natomiast cenimy klasę i dobry styl – nawet kosztem wielogodzinnej pracy nad białym lakierem – to powinniśmy zakupić samochód, którego biel będzie wprawiała innych kierowców w osłupienie. Jak każde hobby wymaga to sporych wyrzeczeń i poświęceń. Jakby na to nie patrzeć widok takiego samochodu po wyjeździe z garażu będzie oszałamiający.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • ekhm
    2023-05-06 22:54:40
    W zimie bialy mniej widoczny wiec ten argument z widocznoscia na drodze nie do konca...
    0
QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szkolenia redukujące punkty karne. W 10 dni WORD-y zredukowały 34 tys. punktów

Polscy kierowcy pokochali szkolenia. Właściwie to jeden typ szkolenia. Mowa oczywiście o kursach redukujących 6 punktów karnych. Te wróciły do WORD-ów i stały się hitem. Jak informuje RMF FM, w 10 dni na szkoleniu pojawiło się blisko 6 tys. kierowców.

Prawo jazdy plus, czyli darmowe prawo jazdy dla uczniów. Kto, co i dlaczego?

Polacy uwielbiają słowo "darmowy". Jeszcze mocniej kochają je jednak politycy, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej. PiS przedstawiło zatem swój kolejny pomysł. A tym jest darmowe prawo jazdy dla uczniów. Na czym polega program prawo jazdy plus?

Ile czasu można przechowywać paliwo?

Zakupowy szał na stacjach paliwowych trwa. Kierowcy leją tańszy olej napędowy i benzynę do kanistrów i baniek. Czy wiedzą jednak ile czasu można przechowywać paliwo w takich pojemnikach? I w jakich warunkach należy to zrobić, aby nie łamać przepisów?

Kierowca dostał mandat przed 17 września. Zapłacił go po 17 września. Przedawnienie punktów po roku czy dwóch?

Kierowcy mają wątpliwości dotyczące zastosowania przepisów skracających okres przedawnienia punktów karnych do roku. Wątpliwości te postanowiłem zatem rozwiać. Sytuacja modelowa na dziś brzmi: kierowca dostał mandat przed 17 września, ale zapłacił go po 17 września. Co z punktami i ich przedawnieniem? Jaki termin go obowiązuje?

REKLAMA

Więzienie za tablice rejestracyjne. Nowe przepisy już obowiązują w Polsce

Legislatorzy nie chcieli bawić się w półśrodki. Osoba, która będzie majstrować przy tablicach rejestracyjnych, może na 5 lat trafić do więzienia. Co jednak to majstrowanie oznacza w praktyce? Sprawdziliśmy to.

Koniec używanych instalacji LPG? A to dopiero początek nowelizacji

Rządzący przygotowali kolejną zmianę dla aut z LPG. Od teraz będą musiały być wyposażane w dodatkową tabliczkę. Kogo dotyczy ten wymóg? I kiedy wejdzie w życie? Poszukajcie odpowiedzi w naszym materiale.

PKN ORLEN nie narusza prawa niskimi cenami? Bezpodstawne oskarżenia? [Wybory 2023]

Są trzy wytłumaczenia dlaczego PKN Orlen sprzedaje paliwa jakby ropa kosztowała 50 dolarów za baryłkę. A jest po 94 dolary. Nie każde postępowanie zarządu spółki wiąże się z odpowiedzialnością prawną.

Sztuczna inteligencja w samochodzie. Auta już są inteligentne, a ich IQ rośnie!

Sztuczna inteligencja w samochodzie ma znaczenie nie tylko dla kierowców. To kluczowy trend rynkowy! Już dziś jedna piąta środków wydawanych na prace nad AI, trafiają właśnie do sektora moto. To potężny potencjał. Warto jednak zastanowić się nad tym, co może właściwie oznaczać dla właścicieli aut.

REKLAMA

Historia pojazdu w aplikacji mObywatel. Nowe przepisy już obowiązują

Usługa "Historia pojazdu" jest niezwykle popularna. Korzysta z niej nawet 27 mln osób miesięcznie. Teraz liczba ta może się zwiększyć. Bo usługa pojawiła się w rządowej aplikacji mObywatel. Rozporządzenie w tej sprawie już działa.

Czym kierują się Polacy podczas zakupu używanego auta?

Przy wyborze auta z rynku wtórnego Polacy kierują się przede wszystkim ceną. Tuż za nią, z niemal identyczną liczbą wskazań, plasują się: rocznik oraz przebieg. Nabywcy chcą także znać historię serwisową i wypadkową pojazdu - wynika z badań serwisu autobaza.pl. Co jeszcze wpływa na motoryzacyjne wybory i w jaki sposób świadczy to o świadomości kupujących? Analizują eksperci autobaza.pl.

REKLAMA