Jak odświeżyć zmatowiony lakier?
REKLAMA
REKLAMA
Co będzie potrzebne
REKLAMA
Do profesjonalnego polerowania niezbędna jest maszyna polerska z regulowanymi obrotami oraz gąbka twarda (biała lub żółta) i miękka (czarna). Papierek ścierny na wodę o gradacji 2500, pasta polerska o dwóch gradacjach – wyższej i niższej oraz politura lub wosk.
Zobacz również: Wszystko o myjni bezdotykowej
Przygotowanie auta
Przed rozpoczęciem pracy auto należy dokładnie umyć w szczególności usuwając piach, aby nie podszedł pod papier czy gąbkę. Miejsca, w których znajdują się głębsze rysy należy delikatnie wyrównać papierem na wodę 2500.
Zobacz również: Jak szybko wypolerować samochód?
Polerowanie
Zakładamy na maszynę twardą gąbkę, nakładamy cienką warstwę pasty polerskiej na element i po uprzednim zmoczeniu gąbki rozpoczynamy polerowanie. Ważne jest ustawienie odpowiednich obrotów – na początku 600-700 a w miarę ścierania się pasty 1000, co pozwoli uniknąć tworzenia się kolistych śladów od gąbki. Jednak przy wysokich obrotach nie należy zbyt mocno dociskać, aby nie przegrzać lakieru i nie przetrzeć go do podkładu, gdyż wtedy niezbędne będzie lakierowanie całego elementu. Po usunięciu zmatowiałych miejsc i śladów po papierku należy zmienić pastę na mniej ścierną a gąbkę na miękką i powtórzyć procedurę, stosując trochę mniej wody i pracując na wysokich obrotach aż do momentu usunięcia kolistych śladów. Po zakończeniu prac polerskich należy nałożyć miękką szmatką politurę lub wosk koloryzujący, w celu zabezpieczenia lakieru. Preparaty wypełnią drobne ryski, nabłyszczą i uchronią lakier przed matowieniem i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.
REKLAMA
REKLAMA