Jak usunąć owady z nadwozia?
REKLAMA
REKLAMA
Rozgniecione robaki wyglądają nieestetycznie na naszej szybie czy zderzaku. Poza tym ograniczają znacznie widoczność na drodze.
REKLAMA
Aby wyczyścić powierzchnię z owadów możemy użyć ściereczki z mikrofibry bądź gąbki, która jest idealna do tej czynności. Głównie z tego względu, iż nie usunie ona wosku ani detergentu, który nałożymy. Jeżeli to nie skutkuje to musimy wówczas użyć owadobójczego preparatu o mocniejszym działaniu. Ten środek jest w stanie usunąć nawet resztki smoły z powierzchni naszego samochodu.
Enzymy , które wydzielają martwe owady niszczą naszą karoserię.
Zobacz też: Czym jest mikrofibra?
REKLAMA
Niektóre z preparatów nadają dodatkową ochronę naszej karoserii. Jeśli użyjemy pianki to możemy być pewni , że skutecznie usunie robaki i owady z naszego samochodu. Po usunięciu robaków i owadów z karoserii musimy użyć wosku bądź sealanta, aby nadać naszemu samochodowi ochronę i połysk. W niektórych krajach są sezony, np. na Florydzie, kiedy ilość owadów jest większa niż podczas całego roku. Wówczas preparaty do usuwania owadów ze zderzaków i karoserii cieszą się większym uznaniem. Martwe owady nie dość, że psują nasz lakier to jeszcze mogą poważnie zagrozić chłodnicy silnika i klimatyzacji. Ich obecność w tym obszarze może spowodować spadek chłodzenia nawet o 30%.
Do czyszczenia chłodnicy możemy użyć myjki ciśnieniowej tudzież spróbować usunąć owady za pomocą dobrego chemicznego preparatu. W tym drugim przypadku musimy uważać, aby preparat w wyniku reakcji chemicznej nie zniszczył nam karoserii.
Jakiekolwiek prace na silniku zawsze musimy wykonywać wówczas gdy jest on zimny. Najlepiej wyłączyć go na kilka godzin przed planowaną renowacją. Aby skutecznie ochronić naszą karoserię przed żywicą, resztkami owadów czy ptasimi odchodami należy pokryć jej powierzchnię woskiem. Wówczas gdy te zabrudzenia pojawią się na naszej karoserii będziemy mogli usunąć je bez szorowania i stosowania żrących środków chemicznych.
Zobacz też: Jak odświeżyć zmatowiony lakier?
Podczas lata powinniśmy pamiętać o unikaniu parkowania pod drzewami. Wówczas będziemy mniej narażeni na ptasie odchody oraz substancje spadające z drzew.
Czasem warto również zdjąć lekko nogę z gazu i starać się nie ruszać z piskiem opon. Gdy tak czynimy asfalt i reszty smoły łatwo osadzają się na lakierze. Takie zabrudzenia ciężko później usunąć. Warto ruszać spokojniej z czerwonego światła – tak aby stosować się do tej zasady - lecz sprawę tę może utrudniać widok pięknych kobiet stojących na przejściu dla pieszych. Martwe owady i insekty najlepiej usuwać jak najszybciej po ich pojawieniu się na szybach. Jeśli nie posiadamy specjalistycznego płynu to użyjmy płynu do spryskiwacza lub zwykłego płynu do szyb. Efekt będzie dużo bardziej skuteczny niż usuwanie zeschniętych owadów po długim czasie.
REKLAMA
REKLAMA