Jak skutecznie polerować metale?
REKLAMA
REKLAMA
Polerowanie metali już dziś może dać efekt lustrzanego błysku. Aby to uczynić należy zastosować się do kilku ważnych zasad polerowania metalu.
REKLAMA
Preparat do czyszczenia aluminium początkowo wyeliminuje utlenienie i wyczyści powierzchnie aluminiowe. Jeśli preparat zostanie odpowiednio nałożony to od tego momentu powierzchnie będzie zdobił połysk.
Zobacz również: Jak usunąć trudne zabrudzenia i naklejki z nadwozia?
REKLAMA
Aluminium należy do jednego z lżejszych metali i jego polerowanie nie wymaga wielkiego wysiłku. Aluminium dzięki swoim właściwościom samo chroni części samochodowe przed korozją. Jeśli jest ono dobrze przygotowane to możemy zabrać się za jego polerowanie.
Jeżeli powierzchnia tego wymaga, to użyj mechanicznej szczotki, która ją wygładzi. Najlepiej ustawić ją na 1200-1500 RPM. Polerujmy tę powierzchnię do momentu, aż usuniemy utlenienie i pozostałe zabarwienia. Po zakończeniu tej czynności wypolerujmy powierzchnię z aluminium ręcznikiem. Najlepiej użyć do tego kilku ręczników na raz dla lepszego efektu.
REKLAMA
Chrom z kolei jest srebrzonym metalem. Jego polerowanie może przynieść efekt, którego nie osiągnie żaden inny metal. Jednakże jest on narażony również na rdzewienie. Na rynku dostępnych jest wiele płynów do czyszczenia chromu, także wybór odpowiedniego środka nie powinien stanowić żadnego problemu .
Po jego nałożeniu odczekajmy ok. 10 minut a następnie przetrzyjmy powierzchnie ściereczką bądź ręcznikiem. Możemy polerować ręcznie lub użyć do tego urządzenia, które przyspieszy tę czynność kilkukrotnie. Stal nierdzewna jest kolejnym metalem, który jest odporny na korozję i rdzewienie. Jest to metal ciężki i doprowadzenie go do olśniewającego blasku, jak w przypadku chromu tudzież aluminium może stać się niemożliwe. Po wykonaniu polerowania należy użyć sealantu czyli środka uszczelniającego metal. Użycie sealanta jest obowiązkowe po polerowaniu, ponieważ zakonserwuje on metal i nada mu olśniewającego efektu. Po użyciu sealanta należy wysuszyć powierzchnię i wypolerować ją na sucho ręcznikiem. Efekt będzie zadowalający i zaskoczy nawet najbardziej wymagających miłośników samochodów.
Zobacz również: Karoseria i kosmetyka samochodowa - porady.
Polerując wszystkie metalowe elementy naszego auta pamiętajmy o zwróceniu uwagi na obręcze kół. Są one zwykle wykonane z chromu czy stali i bywają również lakierowane. Odpowiedni środek do tego przeznaczony usunie bez większych problemów zastały brud i inne zanieczyszczenia - smołę, błoto czy żywicę z drzew. Jeśli będziemy musieli usunąć rysy na karoserii to używajmy wówczas syntetycznego wosku. Należy go wcierać za pomocą ręcznika tudzież mikrofibry co doprowadzi czyszczoną powierzchnię do olśniewającego efektu.
Do regeneracji lakieru używa się preparatów w postaci mleczka lub pasty. Zarysowania często powstają w miejscach mniej widocznych np. - w obrębie zamków drzwi i klapy bagażnika.
REKLAMA
REKLAMA