Jak skutecznie woskować auto?
REKLAMA
REKLAMA
Zawsze używaj preparatów sprawdzonej marki. Wosk należy nakładać na wysuszoną powierzchnię. Kropelki wody mogą uniemożliwić wypolerowanie karoserii naszego samochodu.
REKLAMA
Pokryjmy powierzchnie cienką warstwą wosku, co poskutkuje efektywnym blaskiem i wyglądem. Jeśli używamy szczotki mechanicznej to rozprowadźmy wosk po powierzchni jej gąbki. Ustaw moc na poziom trzeci – jest to optymalna moc dla tego procesu. Użyj następnie nałożonej na urządzenie mikrofibry.
Różnica między woskiem a sealantem jest taka, iż wosk zrobiony jest z naturalnego carabua. Sealant jest syntetyczną substancją zapewniającą lśnienie i znakomity połysk Twojej karoserii.
Zobacz również: Jak przywrócić blask lakieru?
Jeśli zaczynamy woskowanie, to zróbmy to od ciemniejszych partii karoserii, które nie są narażone na światło słoneczne. Używajmy niewielką ilość wosku, jeśli użyjemy go za dużo to nie dość, że zostanie on zmarnowany to stracimy na to dużo niepotrzebnego czasu.
Jeśli środek słabo się wchłania i nie poleruje tak jakbyśmy tego oczekiwali, to spróbujmy wcierać go za pomocą ręcznika.
Wykonujmy polerowanie ruchami z góry na dól – ponieważ są one najbardziej odpowiednie dla olśniewającego efektu połysku. Regularne woskowanie sprawia, iż Twój lakier wygląda olśniewająco i świeżo, tak jakbyś właśnie wyjechał nowym samochodem z salonu. Jeżeli przed polerowaniem mamy do czynienia z trudną powierzchnią to nie używajmy wosku do tego procesu. Efekt na pewno nie spełni naszych oczekiwań.
Nakładanie wosku musi przebiegać za pomocą cienkich warstw.
Najlepiej nakłada się wosk za pomocą bawełnianej ściereczki i przy temperaturze od 15-25 stopni Celsjusza.
Truizmem jest fakt, iż możemy woskować tylko tą część samochodu, która została już wcześniej umyta. Aby przekonać się o tym, że powłoka lakiernicza naszego samochodu wymaga woskowania, musimy obserwować dokładnie jego strukturę.
REKLAMA
Jeśli powierzchnia jest zaniedbana to dłużej utrzymuje wodę co powoduje powstawanie plam tudzież zacieków a ponadto po przejechaniu dłonią po jej powierzchni poczujemy chropowatość w dotyku. Jeśli karoserii ma ciemny kolor to zauważalna jest „mglista” powłoka na jej powierzchni. W latach 80 i 90 tych produkowane samochody wykazywały bardziej widoczne oznaki korozji, które objawiały się w matowieniu górnych fragmentów karoserii.
Jeżeli używając ściereczki , nie sunie ona sama po powierzchni lub woda utrzymuje długo się na karoserii to znaczy , że Twój samochód potrzebuje woskowania. W tym celu można użyć zwykłego wosku w formie mleczka bądź olejku.
Każdy kierowca powinien regularnie woskować swój samochód, wtedy zachowa on oryginalną barwę, będzie chroniony przed utlenianiem i będzie sprawiał wrażenie nowego przez długi okres czasu.
Zobacz również: Jak usunąć trudne zabrudzenia i naklejki z nadwozia?
REKLAMA
REKLAMA