Wszystko o myjni bezdotykowej
REKLAMA
REKLAMA
Dlaczego płacić za coś co robimy sami?
Przede wszystkim, polskie przepisy są zgodne z wymogami europejskimi i kategorycznie zabraniają mycia auta przed domem, chyba że wykonamy tę czynność samą wodą – bez użycia detergentów, co może dać słabe efekty. Dlatego warto jest korzystać myjni bezdotykowych jako dość taniej i szybkiej alternatywy dla tradycyjnej myjni ręcznej.
REKLAMA
Zobacz również: Wady i zalety myjni automatycznej
Plusy myjni bezdotykowych
Myjnie bezdotykowe czynne są zazwyczaj całą dobę i wyposażone są w minimum dwa stanowiska, co sprawia, że nie musimy czekać w kolejkach lub specjalnie się umawiać na określoną godzinę. Praktycznie na każdej myjce znajdują się automaty do rozmienienia pieniędzy na niezbędny bilon. Myjnie bezdotykowe wyposażone są w lance z wodą pod wysokim ciśnieniem a kilka programów myjących (np. ciepłą wodą, wodą z mikroproszkiem) umożliwia bardzo dokładne umycie auta bez ryzyka porysowania lakieru szczotką czy uszkodzenia niestandardowych elementów takich jak np. spojlery.
Zobacz również: Wady i zalety myjni ręcznej
W niektórych myjniach bezdotykowych znajdziemy też szczotki do mycia felg (których nie należy używać do mycia karoserii) oraz specjalne klipsy do przypięcia dywaników przed myciem. Używanie własnych środków myjących jest zabronione, ale też nie jest to potrzebne. Zaopatrując się co najwyżej w miękką gąbkę możemy dokładnie i tanio umyć swój samochód, osiągając dużo lepszy efekt i satysfakcję z własnej pracy.
REKLAMA
REKLAMA