Jak obsługiwać myjnię bezdotykową?
REKLAMA
REKLAMA
Mycie podstawowe
Po ustawieniu auta w boksie, w taki sposób abyśmy swobodnie mogli podejść do niego z każdej strony, umieszczamy drobne w automacie. Wyświetli się liczba dostępnych jednostek. Zaczynamy od programu mycia wstępnego i spłukujemy demineralizowaną wodą pod ciśnieniem całe auto zaczynając od dachu. Warto wypłukać podszybie z liści a nadkola i progi z piachu. Lancę trzymamy w odległości ok. 30 cm od karoserii.
REKLAMA
Zobacz również: Jak szybko wypolerować samochód?
Przechodzimy do mycia ciśnieniowego, wodą filtrowaną z zanieczyszczeń zawierającą mikroproszek o pH neutralnym dla lakieru. Woda jest gorąca, co ułatwia działanie proszku i rozpuszcza tłuste zabrudzenia. Utrzymujemy odległość 30-50 cm. W przypadku naprawdę ciężkich zabrudzeń, warto użyć własnej miękkiej gąbki. Jeśli myjnia posiada oddzielny program na lancę ze szczotką do felg, należy jej użyć, ale tylko do umycia kół, używając jej do karoserii możemy porysować lakier. Następnie spłukujemy mikroproszek i zabrudzenia wodą pod ciśnieniem.
Zobacz również: Jak zabezpieczyć lakier na zimę?
Woskowanie i nabłyszczanie
Kolejny program służy do nałożenia cienkiej warstwy wosku wraz z ciepłą zmiękczoną wodą. Wysoka temperatura sprawia, że polimer łatwo przylega do czystego lakieru. Następnie przeprowadzamy nabłyszczanie – wodą demineralizowaną ze środkiem osuszająco–nabłyszczającym, spłukujemy tym całe auto. Utrzymujemy strumień w odległości ok. 30 cm. Jest to ostatni program, po którym właściwie nie trzeba wycierać auta, nie martwiąc się o powstanie plam czy zacieków.
W każdej myjni znajduje się instrukcja obsługi z opisem programów.
REKLAMA
REKLAMA