REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

D-CAT

D-CAT to autorski system Toyoty, stosowany w silnikach Diesla, zmniejszający szkodliwość spalin na środowisko naturalne.

AFL

AFL - Active Forward Lighting - system dynamicznego doświetlanie zakrętów.

Distronic

Distronic - system bezpieczeństwa stosowany w modelach Mercedesa.

D4D

D4D - Direct-injection-4-stroke-Diesel - czterosuwowy silnik z wtryskiem bezpośrednim. Jednostka wysokoprężna koncernu Toyota, która swoją premierę miała w 2000 roku.

REKLAMA

Comprex

Comprex - typ sprężarki pracującej według zasady impulsowego przepompowywania powietrza, sprężonego przez gazy spalinowe

CVT

CVT - Continously Variable Transmission - bezstopniowa skrzynia biegów (wariator).

CBC

CBC - sytem kontrolujący hamowanie na zakrętach, stosowany w modelach marki BMW.

By Wire

By Wire - rozwiązanie techniczne wywodzące się z przemysłu lotniczego, polegające na zastąpieniu mechanicznych połączeń istniejących pomiędzy urządzeniami sterującymi (kierownica, zespół pedałów...) i poszczególnymi układami pojazdu (układ kierowniczy, hamulce...) przez połączenia elektroniczne.

REKLAMA

WHIPS

WHIPS - Whiplash Protection System - System Bezpieczeństwa Biernego.

IDIS

IDIS - Intelligent Driver Information System - System Inteligentnego Informowania Kierowcy

BLIS

BLIS - Blind Spot Information System - system kontroli 'martwego pola'

Po Euro 2012 koniec z budową dróg?

Kończą się pieniądze na budowę dróg i autostrad, nowych przetargów można się spodziewać dopiero w 2015 roku - donosi "Rzeczpospolita".

Nowy Hyundai i40 - pierwszy szkic

Hyundai ujawnił szkic nowego model i40 w wersji sedan, który swoją premierę będzie miał już za kilka dni, podczas targów motoryzacyjnych w Barcelonie.

Manhattan przyszłości według Audi

W ramach projektu „Audi Urban Future: Project New York” zaprezentowano wizje przyszłości dla Manhattanu w 2030 roku, przygotowane przez pięciu nowojorskich architektów.

FM Logistic rozbudowuje flotę za 7 mln zł

FM Logistic zwiększa liczbę pojazdów własnych. Od maja operator dysponować będzie 35 nowymi naczepami. 30 z nich to najnowocześniejsze dostępne na rynku chłodnie 33-paletowe oraz 5 plandek typu Long Max . Ten zakup to projekt pilotażowy. Jeszcze w tym roku FM Logistic ma w planach kolejne zwiększenie floty.

Nowe biuro spedycji morskiej i lotniczej Kuehne + Nagel

Firma Kuehne + Nagel otworzyła biuro operacyjne w Krakowie. Dotychczas firma posiadała w Krakowie biuro sprzedaży. Nowe oddział dedykowany jest do obsługi transportów morskich, lotniczych oraz multimodalnych i jest zlokalizowany przy Lotnisku Cargo w Krakowie.

Dachser zwiększa przychody o 19 proc.

W ubiegłym roku Dachser przetransportował 46,2 miliona przesyłek o łącznej wadze 35,5 miliona ton. Wskaźnik kapitału własnego spółki osiągnął poziom 40 proc.  W Polsce, w ubiegłym roku firma odnotowała wzrost przychodów o 31 proc.

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy?

Zdać egzamin na prawo jazdy to dla większości przyszłych kierowców nie lada sztuka. Niektórym udaje się to za pierwszym, drugim razem, cierpliwość innych wystawiona jest na większą próbę… Jakie zadania czekają nas na egzaminie?

Test Honda Accord

Jeżdżąc tym autem zawsze przeklinam polskie przepisy nakładające wysokie opłaty na auta importowane z Japonii. Przez nie, ten jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie, jest również jednym z najdroższych.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Nigerii?

Poznajmy najważniejsze przepisy drogowe, obowiązujące w Nigerii. Na drodze czeka na nas wiele niebezpieczeństw, podobnie jak w innych afrykańskich krajach – np. słabe oświetlenie dróg, niebezpiecznie jeżdżący kierowcy oraz pospolita przestępczość.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Tanzanii?

Tanzania obejmuje cześć kontynentalną oraz wyspa Mafia i Zanzibar. Całe terytorium kraju można przemierzać na podstawie jednej wizy. Jazda samochodem bywa niebezpieczna, szczególnie w nocy – ze względu na słabe oświetlenie dróg i nierozważną jazdę kierowców.

Jakie przepisy obowiązują w Demokratycznej Republice Konga?

Kongo jest krajem, w którym panuje chaos na drogach a do tego drogi wypełnione są przez przestarzałe pojazdy z nieprzestrzegającymi przepisów kierowcami. Jeżeli będziemy przekraczać granicę z Ruandą lub Burundi to możemy mieć problemy z wjazdem na terytorium Demokratycznej Republiki Konga.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Etiopii?

Wypożyczenie samochodu w Etiopii wiąże się faktem, że planując dłuższe ekspedycje poza stolicę będziemy musieli wynająć samochód z kierowcą. Żadna agencja nie udostępni nam wozu samodzielnie, ponieważ moglibyśmy utonąć w gąszczu niezrozumiałych przepisów i słabo oznakowanych dróg.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Botswanie?

Botswana to kraj, w którym wiele dróg jest uszkodzonych przez ulewne deszcze, szczególnie podczas spory deszczowej. Nieznajomość lokalnych zwyczajów drogowych może skończyć się tragicznie, dlatego przed wycieczką do Botswany radzimy zapoznanie się z najważniejszymi paragrafami kodeksu drogowego.

Jakie przepisy obowiązują w Kenii?

Kenia to kraj atrakcyjny turystycznie. Stan dróg jest jednak fatalny, co nie zmienia faktu, że warto zwiedzać ten kraj samochodem , choćby z wypożyczalni. Wypożyczając samochód w Kenii nie zdziwmy się, że obowiązuje tam ruch lewostronny.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Mali?

Podróżujący po Mali samochodem muszą przygotować się na ekstremalne warunki drogowe. Asfaltowe drogi poprowadzone są tylko z największych miast.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Somalii?

Podróże po Somalii zaliczają się do najbardziej niebezpiecznych na czarnym lądzie, bowiem panuje tam niestabilna sytuacja polityczna od kilkunastu lat. Jednak będąc w tym kraju warto poznać najważniejsze regulacje i przepisy drogowe, aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo na drodze.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Angoli?

Chcąc zwiedzić Angolę, jesteśmy zdani sami na siebie, transport w tym kraju jest bardzo słabo rozwinięty. Warto zdecydować się na wypożyczenie samochodu, wtedy nie będziemy musieli być zdani na łaskę „Candongueiros” i autobusów.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Madagaskarze?

Madagaskar jest wyspą położoną u brzegów Afryki. Jest częstym obiektem wycieczek turystycznych. Zapoznajmy się z najbardziej podstawowymi przepisami drogowymi oraz zwyczajami kierowców, które być może zachęcą nas do podróży samochodem po tym pięknym regionie.

Jakie przepisy drogowe obwiązują w Algierii?

Przepisy drogowe w Algierii wymagają od nas posiadania międzynarodowego prawa jazdy.Warunki drogowe nie należą do najlepszych, jednak krajobrazy rekompensują wszelkie niedogodności na drodze. Zapoznajmy się z podstawowymi informacjami dotyczącymi podróżowania samochodem po Algierii.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Czadzie?

Przyjrzyjmy się przepisom drogowym tego osobliwego, afrykańskiego kraju, który nie jest najczęstszym obiektem wycieczek turystycznych. Znajdujące się w nim liczne zabytki i zapierające dech w piersiach wytwory krajobrazu, sprawią, że pobyt w Czadzie stanie się dla nas niezapomnianym przeżyciem.

Paczkomaty InPost dostępne dla mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego

Paczkomaty InPost – konkurujące z tradycyjnymi usługami pocztowo-kurierskimi są już obecne w województwie kujawsko-pomorskim. Automaty stanęły na ulicach czterech największych miast regionu, w tym w dwóch kluczowych ośrodkach akademickich – Toruniu i Bydgoszczy.

PIP szkoli firmy transportowe

Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi organizuje szkolenie dla pracodawców i osób samozatrudnionych w branży transportowej.

Używana Kia cee’d: kompakt za rozsądne pieniądze

Kia Cee'd, koreański konkurent niemieckich kompaktów jest jednym z najpopularniejszych aut na polskich drogach.

Spada sprzedaż samochodów

W kwietniu zarejestrowano 22 tysiące nowych samochodów osobowych. W porównaniu z marcem 2011 liczba rejestracji spadła aż o 18,21%.

SsangYong KEV2, czyli nowy Korando

Na targach motoryzacyjnych w Seulu SsangYong zaprezentował koncepcyjne auto KEV2. Jest to ekologiczny pojazd, który będzie następcą znanego od prawie trzydziestu lat modelu Korando.

Test Mitsubishi i-MiEV – najdroższe auto do miasta

Niewielkie Mitsubishi i-MiEV to pierwszy na seryjnie produkowany samochód elektryczny. To przyjazne środowisku auto kosztuje aż 160 000 złotych!

Straż miejska woli wlepiać mandaty zamiast dbać o bezpieczeństwo i porządek

Zamiast dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny na osiedlach, strażnicy miejscy zajmują się wlepianiem mandatów kierowcom - tak wynika z kontroli przeprowadzonej przez NIK.

Kobiecy samochód roku 2011 wybrany

Konkurs na "Kobiecy Samochód Roku 2011" został rozstrzygnięty. Dziennikarki motoryzacyjne wybrały po dwa modele w każdej kategorii.

Transport międzynarodowy. Kiedy 0 proc. VAT, kiedy brak opodatkowania, niezbędna dokumentacja

Jaką dokumentację muszą gromadzić przewoźnicy wykonujący usługi transportu międzynarodowego aby zastosować 0 proc. stawkę podatku VAT? W jakich sytuacjach usługa nie podlega opodatkowaniu w Polsce?

Idealna współpraca pomiędzy logistykiem a deweloperem - Wykłady ProLogis w Wyższej Szkole Logistyki pod patronatem Logistyka.infor.pl

ProLogis, globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, wspólnie z operatorem logistycznym DHL, organizuje  wykłady poświęcone współpracy pomiędzy logistykiem a developerem. Termin: 17 maja 2011 roku, Aula Główna Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Kierownica brudniejsza od sedesu

Według badań naukowców z Uniwersytetu Queen Mary w Londynie, na kierownicy w  samochodzie osobowym czai się dziewięć razy więcej bakterii niż na desce sedesowej w publicznej toalecie.

Lokomotywa ruszyła – innowacje na rynku magazynowym

Kolej jest tańszą i bardziej ekologiczną alternatywą dla transportu drogowego. Jednak aby mogła skutecznie z nim konkurować niezbędna jest odpowiednia infrastruktura. Usprawnienie procesu załadunku i rozładunku wagonów to obecnie priorytet na rynku magazynowym.

Używany Opel Frontera A: opis modelu

Szukasz rekreacyjnej terenówki za rozsądne pieniądze? Opel Frontera ma kilka wad, jednak jej ogromną zaletą jest fantastyczny stosunek ceny do jakości w segmencie aut terenowych i rewelacyjna dostępność części.

Alfa Romeo MiTo – którą wybrać? Poradnik kupującego


Alfa Romeo MiTo dostępna jest z czterema jednostkami benzynowymi oraz dwoma wysokoprężnymi. Podczas zakupu można też wybrać jedną spośród dwóch odmian wyposażeniowych. Oto nasz poradnik kupującego.

Saab odbija się od dna... znowu

Spyker Cars N.V. i Saab Automobile AB podpisały porozumienie z Hawtai Motor Group Company Limited. Zabezpiecza to przyszłość finansową Saaba, tylko na jak długo?

Koniec bezkarności na drogach osiedlowych

Od 14 maja 2011 będziemy karani za zachowania niezgodne z prawem również na drogach osiedlowych.

Test Alfa Romeo MiTo: cieszy nie tylko oko


O interesującym stylu Alfy Romeo MiTo napisano już wiele publikacji. Jednak włoskie auto ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko ładny wygląd. Zapraszamy na przejażdżkę Alfą Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir.

Toyota Auris: jaką wersję wybrać? Poradnik kupującego


Toyota Auris jest dostępna w dwóch wersjach nadwoziowych, pięciu silnikowych i z pięcioma poziomami wyposażenia. W poradniku kupującego podpowiadamy, która wersja jest optymalna i za co warto dopłacić.

Honorowi krwiodawcy w Grupie Raben

29 kwietnia w Gądkach miała miejsce Akcji Honorowego Krwiodawstwa, przygotowana dla osób zatrudnionych w spółkach Grupy Raben. Wspomniane działanie zostało zainicjowane oraz zorganizowane przez honorowego dawcę krwi - jednego z pracowników Fresh Logistics.

REKLAMA