REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Śląskie Centrum Logistyki powiększa magazyny o jedną trzecią

REKLAMA

REKLAMA

O jedną trzecią do grudnia 2011 r. zwiększy się powierzchnia magazynów Śląskiego Centrum Logistyki SA (ŚCL) w Gliwicach. Wiąże się to z wdrażaniem nowej usługi skierowanej głównie do importerów i eksporterów stali.

Spółka ŚCL obsługuje m.in. gliwicki port rzeczny, kolejowy i drogowy terminal przeładunkowy oraz magazyny i biura. Należy w ponad trzech czwartych do samorządu Gliwic, mniejszościowi akcjonariusze to m.in. DB Schenker Rail Polska oraz Odratrans.

REKLAMA

W ostatnich miesiącach firma została przygotowana organizacyjnie do prywatyzacji przez giełdę. Jak poinformował Łukasz Oryszczak z gliwickiego magistratu, na razie nie jest jeszcze znana data debiutu giełdowego spółki.

Miasto wraz z firmami konsultingowymi uważają, że sytuacja na rynku na razie nie sprzyja temu posunięciu. Firma została już jednak przygotowana organizacyjnie na
prywatyzację.

Robert Goc z Centrum powiedział PAP, że spółka na razie realizuje przyjęty plan rozwoju. Pod koniec kwietnia Centrum podpisało wartą ok. 12 mln zł umowę na budowę nowoczesnej hali magazynowej o powierzchni 4,8 tys. m kw - z suwnicami o udźwigu 32 i 25 ton do szybkiego przeładunku wyrobów stalowych.

Powstanie też 170-metrowy wewnętrzny tor przeładunkowy, urządzenia do kontroli warunków składowania, zaplecze do prostych usług np. cięcia stali, a także pomieszczenia biurowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Będzie to czwarta duża hala na terenie Centrum. Dotychczasowe mają łączną powierzchnię 14,5 tys. m kw. Budowany przez Martifer Polska nowy obiekt ma być gotowy do końca listopada. Dzięki niemu od grudnia ŚCL wprowadzi nową usługę logistyczną obejmującą kolejowy transport, magazynowanie, przeładunek i dystrybucję wyrobów stalowych - głównie kręgów o wadze do 28 ton oraz blach - wraz z obsługą celną.

Usługa będzie związana z ofertą współudziałowca spółki - przewoźnika DB Schenker Rail Polska, który prowadzi regularne połączenie towarowe z i do Niemiec pociągiem liniowym "Śląsk". W przyszłości przygotowywane mają być stałe połączenia również w innych relacjach. Prócz możliwości transportu kolejowego, ŚCL dysponuje własnymi samochodami ze specjalistycznymi naczepami.

ŚCL na najbliższe lata przewidują budowę ponad 80 tys. m kw. zamkniętych powierzchni magazynowych, przeszło 25 tys. utwardzonych placów składowych oraz powiększenie terminalu kontenerowego do 7,4 tys. hektarów i pojemności 3 tys. kontenerów.

Planowany jest też rozwój infrastruktury kolejowej. Samorządu Gliwic, który wspiera finansowo kolejne przedsięwzięcia Centrum, nie stać na samodzielne poniesienie tak dużych nakładów, stąd plan pozyskania dla Centrum inwestora branżowego.

We wstępnych założeniach przewidywano, że w ofercie znalazłyby się akcje nowej emisji, co pozwoliłoby firmie na pozyskanie kapitału.

(PAP)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA