REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Fiat 500 Coupé Zagato

Subskrybuj nas na Youtube
Fiat 500 Coupé Zagato to koncepcyjne auto stworzone w wyniku kooperacji Centro Stile Fiat Group Automobiles oraz jedną z najsłynniejszym firm z branży wzornictwa motoryzacyjnego, czyli Zagato. Fot. Fiat
Fiat 500 Coupé Zagato to koncepcyjne auto stworzone w wyniku kooperacji Centro Stile Fiat Group Automobiles oraz jedną z najsłynniejszym firm z branży wzornictwa motoryzacyjnego, czyli Zagato. Fot. Fiat

REKLAMA

REKLAMA

Fiat 500 Coupé Zagato to koncepcyjne auto stworzone w wyniku kooperacji Centro Stile Fiat Group Automobiles z jedną z najsłynniejszym firm z branży wzornictwa motoryzacyjnego, czyli Zagato.

Prototyp prezentowany na stoisku na targach w Genewie w 2011 Fiata wyróżnia zaokrąglona, choć zdecydowanie sportowa i nowoczesna sylwetka, której inspiracją był poprzednik tego samochodu, skonstruowany w latach 50. ubiegłego wieku przez znanego włoskiego projektanta na podwoziu ówczesnego Fiata 500.

REKLAMA

Mimo że, w stosunku do pierwotnej wersji, wygląd zewnętrzny kolejnych modeli Zagato został całkowicie zmieniony, dzisiejsi projektanci postanowili podkreślić sylwetkę Fiata 500, podobnego już do Coupé, nadając mu jeszcze bardziej agresywny wygląd. Ponadto jedyny w swoim rodzaju kształt dachu przypomina charakterystyczny „podwójny garb", prawdziwy symbol Zagato, który łączy obniżenie tego samochodu z wciąż niezwykłym komfortem jego wnętrza.

Zobacz też: Opel Zafira w najnowszej odsłonie

REKLAMA

Podobnie, jak wiele aut koncepcyjnych skonstruowanych w przeszłości, Fiat 500 Coupé Zagato to klasyczny samochód typu „2+2", zachowujący kompaktowe wymiary modelu, na którym bazuje: 355 cm długości, 163 cm szerokości i 149 cm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 230 cm. Jest to więc kompaktowy samochód, który pod maską kryje rewolucyjny dwucylindrowy silnik TwinAir o mocy 105 KM, dający maksymalną satysfakcję z jazdy i zapewniający jednocześnie znakomite osiągi, odwołujące się do filozofii „downsizingu", przy znacznym obniżeniu zużycia paliwa i poziomu emisji. Wyniki te osiągnięto m.in. poprzez odpowiedni dobór i dopasowanie turbosprężarki.

Silnik TwinAir o mocy 105 KM, debiutuje właśnie w modelu Fiat 500 Coupé Zagato i jest silnikiem idealnie nadającym się do sportowych samochodów o kompaktowych wymiarach, o czym świadczy wysoka wartość momentu obrotowego (155 Nm przy 2500 obr/min) i absolutny rekord pod względem mocy (105 KM przy 5500 obr/min). Ponadto przy wskaźniku 124 KM z 1 litra pojemności skokowej, silnik ten jest również jednym ze światowych liderów w kwestii objętościowego wskaźnika mocy. Wszystko to przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa i niedoścignionego w tej kategorii poziomu emisji CO2: 95 g/km.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Fiata 500 Coupé Zagato zaprojektowano głównie z myślą o młodej i dynamicznej męskiej Klienteli, ale odpowiada on również potrzebom żeńskiej części odbiorców, co jest zasługą dokładnego wykończenia i zastosowanych rozwiązań stylistycznych, które występują w najciekawszych trendach kolorystycznych i materiałowych. Prototypowy model został pokryty żółtym lakierem „Pop", jest to specjalny trójwarstwowy lakier o kolorze wpadającym w odcienie bieli, podkreślając sylwetkę samochodu, nadając jej energii i dynamicznego charakteru.

Taki sam efekt stylizacji można odnaleźć w środku, zwłaszcza na siedzeniach zainspirowanych fotelami sportowymi, wykonanymi z najlepszego materiału. Połączenie żółtego zamszu z naturalną, czarną skórą obić, nadaje samochodowi młodzieżowy i nowoczesny wygląd. Zdecydowanie sportowe cechy widoczne są również na kierownicy - także pokrytej skórą z kontrastującym żółtym szwem. Deskę rozdzielczą pokryto połyskującym, ekologicznym chromem, aby nadać jej bardziej agresywny wygląd.

W końcu, kolejną cechą charakteryzującą samochody coupé jest podsufitka z wysokiej jakości ciemnego materiału zdobiona pojedynczą nitką przezroczystej przędzy, która nadaje jej delikatny połysk.

Zobacz też: SAB 9-3 Griffin: nowa gama modelowa

Fiat 500 Coupé Zagato posiada połyskujące, chromowane zewnętrzne elementy nadwozia, które w idealny sposób pasują do jego sportowego wyglądu - 17-calowe, chromowane obręcze kół z najnowszymi podwójnymi szprychami i syntetycznymi wstawkami (wykonanymi z AP-TECH), opony o wymiarach 205/40 R17 i 4 perforowane tarcze hamulcowe.

Prototyp ten, jako samochód o niesamowitym wyglądzie, odwołuje się do historii i misji firmy Fiat: produkcji samochodów wyróżniających się oryginalnym stylem, zaawansowaną technologią obejmującą wszystkie inteligentne rozwiązania, które ułatwiają życie podczas jazdy. Przykład? Podobnie, jak swój wzorzec, Fiat 500 Coupé Zagato posiada również „my-port", praktyczny port multimedialny umieszczony na desce rozdzielczej, umożliwiający kierowcy łączność ze światem za pośrednictwem najnowszej generacji telefonu typu Smartphone z dostępem do Internetu i nawigacji satelitarnej.

Fiat 500 Coupé Zagato to klasyczny samochód typu „2+2", zachowujący kompaktowe wymiary modelu, na którym bazuje: 355 cm długości, 163 cm szerokości i 149 cm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 230 cm. Fot. Fiat
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA