REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Fiat 500 Coupé Zagato

Subskrybuj nas na Youtube
Fiat 500 Coupé Zagato to koncepcyjne auto stworzone w wyniku kooperacji Centro Stile Fiat Group Automobiles oraz jedną z najsłynniejszym firm z branży wzornictwa motoryzacyjnego, czyli Zagato. Fot. Fiat
Fiat 500 Coupé Zagato to koncepcyjne auto stworzone w wyniku kooperacji Centro Stile Fiat Group Automobiles oraz jedną z najsłynniejszym firm z branży wzornictwa motoryzacyjnego, czyli Zagato. Fot. Fiat

REKLAMA

REKLAMA

Fiat 500 Coupé Zagato to koncepcyjne auto stworzone w wyniku kooperacji Centro Stile Fiat Group Automobiles z jedną z najsłynniejszym firm z branży wzornictwa motoryzacyjnego, czyli Zagato.

Prototyp prezentowany na stoisku na targach w Genewie w 2011 Fiata wyróżnia zaokrąglona, choć zdecydowanie sportowa i nowoczesna sylwetka, której inspiracją był poprzednik tego samochodu, skonstruowany w latach 50. ubiegłego wieku przez znanego włoskiego projektanta na podwoziu ówczesnego Fiata 500.

REKLAMA

Mimo że, w stosunku do pierwotnej wersji, wygląd zewnętrzny kolejnych modeli Zagato został całkowicie zmieniony, dzisiejsi projektanci postanowili podkreślić sylwetkę Fiata 500, podobnego już do Coupé, nadając mu jeszcze bardziej agresywny wygląd. Ponadto jedyny w swoim rodzaju kształt dachu przypomina charakterystyczny „podwójny garb", prawdziwy symbol Zagato, który łączy obniżenie tego samochodu z wciąż niezwykłym komfortem jego wnętrza.

Zobacz też: Opel Zafira w najnowszej odsłonie

REKLAMA

Podobnie, jak wiele aut koncepcyjnych skonstruowanych w przeszłości, Fiat 500 Coupé Zagato to klasyczny samochód typu „2+2", zachowujący kompaktowe wymiary modelu, na którym bazuje: 355 cm długości, 163 cm szerokości i 149 cm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 230 cm. Jest to więc kompaktowy samochód, który pod maską kryje rewolucyjny dwucylindrowy silnik TwinAir o mocy 105 KM, dający maksymalną satysfakcję z jazdy i zapewniający jednocześnie znakomite osiągi, odwołujące się do filozofii „downsizingu", przy znacznym obniżeniu zużycia paliwa i poziomu emisji. Wyniki te osiągnięto m.in. poprzez odpowiedni dobór i dopasowanie turbosprężarki.

Silnik TwinAir o mocy 105 KM, debiutuje właśnie w modelu Fiat 500 Coupé Zagato i jest silnikiem idealnie nadającym się do sportowych samochodów o kompaktowych wymiarach, o czym świadczy wysoka wartość momentu obrotowego (155 Nm przy 2500 obr/min) i absolutny rekord pod względem mocy (105 KM przy 5500 obr/min). Ponadto przy wskaźniku 124 KM z 1 litra pojemności skokowej, silnik ten jest również jednym ze światowych liderów w kwestii objętościowego wskaźnika mocy. Wszystko to przy zachowaniu niskiego zużycia paliwa i niedoścignionego w tej kategorii poziomu emisji CO2: 95 g/km.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Fiata 500 Coupé Zagato zaprojektowano głównie z myślą o młodej i dynamicznej męskiej Klienteli, ale odpowiada on również potrzebom żeńskiej części odbiorców, co jest zasługą dokładnego wykończenia i zastosowanych rozwiązań stylistycznych, które występują w najciekawszych trendach kolorystycznych i materiałowych. Prototypowy model został pokryty żółtym lakierem „Pop", jest to specjalny trójwarstwowy lakier o kolorze wpadającym w odcienie bieli, podkreślając sylwetkę samochodu, nadając jej energii i dynamicznego charakteru.

Taki sam efekt stylizacji można odnaleźć w środku, zwłaszcza na siedzeniach zainspirowanych fotelami sportowymi, wykonanymi z najlepszego materiału. Połączenie żółtego zamszu z naturalną, czarną skórą obić, nadaje samochodowi młodzieżowy i nowoczesny wygląd. Zdecydowanie sportowe cechy widoczne są również na kierownicy - także pokrytej skórą z kontrastującym żółtym szwem. Deskę rozdzielczą pokryto połyskującym, ekologicznym chromem, aby nadać jej bardziej agresywny wygląd.

W końcu, kolejną cechą charakteryzującą samochody coupé jest podsufitka z wysokiej jakości ciemnego materiału zdobiona pojedynczą nitką przezroczystej przędzy, która nadaje jej delikatny połysk.

Zobacz też: SAB 9-3 Griffin: nowa gama modelowa

Fiat 500 Coupé Zagato posiada połyskujące, chromowane zewnętrzne elementy nadwozia, które w idealny sposób pasują do jego sportowego wyglądu - 17-calowe, chromowane obręcze kół z najnowszymi podwójnymi szprychami i syntetycznymi wstawkami (wykonanymi z AP-TECH), opony o wymiarach 205/40 R17 i 4 perforowane tarcze hamulcowe.

Prototyp ten, jako samochód o niesamowitym wyglądzie, odwołuje się do historii i misji firmy Fiat: produkcji samochodów wyróżniających się oryginalnym stylem, zaawansowaną technologią obejmującą wszystkie inteligentne rozwiązania, które ułatwiają życie podczas jazdy. Przykład? Podobnie, jak swój wzorzec, Fiat 500 Coupé Zagato posiada również „my-port", praktyczny port multimedialny umieszczony na desce rozdzielczej, umożliwiający kierowcy łączność ze światem za pośrednictwem najnowszej generacji telefonu typu Smartphone z dostępem do Internetu i nawigacji satelitarnej.

Fiat 500 Coupé Zagato to klasyczny samochód typu „2+2", zachowujący kompaktowe wymiary modelu, na którym bazuje: 355 cm długości, 163 cm szerokości i 149 cm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 230 cm. Fot. Fiat
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany zasad rejestracji pojazdów w 2026 roku. Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym - projekt deregulacyjny

W dniu 17 czerwca 2025 r. opublikowany został projekt ustawy, która ma znowelizować Prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta ma zrealizować m.in. postulaty deregulacyjne zespołu SprawdzaMy kierowanego przez Rafała Brzoskę - w szczególności w zakresie rejestracji pojazdów. Zmiany mają wejść w życie w większości po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, a więc z pewnością już w 2026 roku.

Sektor logistyczny pokazuje w I połowie 2025 r., że radzi sobie z globalnymi zakłóceniami (wojna handlowa USA-Chiny). Koszty wymiany handlowej będą jednak rosły

Widmo historycznego spadku wolumenu przeładunków i wzrost kosztów transportu to dwa dominujące efekty w logistyce, które wywołała wojna handlowa na linii Chiny-USA. Pomimo obniżenia globalnych prognoz dla PKB i handlu, operatorzy logistyczni wciąż radzą sobie zaskakująco dobrze, choć wśród europejskich ekspertów zarządzających łańcuchami dostaw panuje zgodność co do tego, że koszty wymiany handlowej będą rosły. Jednocześnie 70% z nich twierdzi, że na kolejne zakłócenia i nieoczekiwane zwroty akcji będzie w stanie odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 3 dni.

Większa elastyczność w wypowiadaniu umów OC [Projekt nowelizacji trafił do konsultacji]

Do uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania trafił projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany w OC.

KGP: 112 716 interwencji, 470 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 112 716 interwencji. Byli wzywani do 470 wypadków drogowych.

REKLAMA

OC dla rowerzystów – konieczność czy ograniczanie wolności? Polacy podzieleni

Czy rowerzyści powinni mieć obowiązkowe OC? Wraz ze wzrostem liczby jednośladów na drogach, temat ten wraca jak bumerang i dzieli opinię publiczną. Najnowsze badanie Rankomat.pl pokazuje, że Polacy są niemal równo podzieleni – nie brakuje zarówno zwolenników bezpieczeństwa, jak i obrońców niezależności.

Masz radio w samochodzie? Możesz spodziewać się kontroli

Właściciele samochodów – zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy – powinni pamiętać o opłatach za używanie odbiorników radiofonicznych. Chodzi o konieczność opłacania abonamentu RTV za radioodbiornik zamontowany w pojeździe. Jaka jest opłata abonamentowa w 2025 r.? Kto jest zwolniony?

KGP: 116 725 interwencji, 519 wypadków drogowych, 32 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 116 725 interwencji. Byli wzywani do 519 wypadków drogowych.

Rozwiązanie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) [PROJEKT]

W środę, 4 czerwca 2025 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu pojawił się projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chodzi o zmiany dotyczące rozwiązania umowy OC.

REKLAMA

Transport w Polsce 2024: Spadek przewozów towarów, wzrost liczby pasażerów. Informacja sygnalna GUS

Główny Urząd Statystyczny opublikował informację sygnalną dotyczącą przewodu ładunków i pasażerów w 2024 r. Z informacji GUS wynika, że w porównaniu z 2023 r., wzrosła liczba pasażerów korzystających z większości środków transportu – wyjątkiem był jedynie transport wodny śródlądowy. Z kolei całkowita masa przewiezionych ładunków oraz wykonana praca przewozowa nieznacznie się zmniejszyły.

KGP: 117 251 interwencji, 487 wypadków drogowych, 33 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 117 251 interwencji. Byli wzywani do 487 wypadków drogowych.

REKLAMA