REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mitsubishi Lancer Sportback

Mitsubishi Lancer, fot. Newspress
Mitsubishi Lancer, fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Obecnie produkowany Mitsubishi Lancer to już ósma generacja tego japońskiego auta segmentu C.

Mitsubishi Lancer ósmej generacji powstał na bazie auta koncepcyjnego zwanego "Concept-X", po raz pierwszy zaprezentowanego w 2005 roku w Tokio. Co ciekawe, bazą dla obecnie produkowanego Lancera jest płyta podłogowa zwana z modelu Outlander, dzięki czemu auto jest niemal pod każdym względem większe od poprzednika - jest dłuższy o 7,5 cm, szerszy o 6,5 cm i wyższy o 2,5 cm. Wersja hatchback (zwana Sportback) jest dodatkowo dłuższa o 1,5 cm i wyższa o 2,5 cm. Wymiarami auto plasuje się na styku segmentów C (kompaktów) i D, jednak zaliczane jest do kategorii kompaktów. Auto produkowane jest w fabryce Mizushima w Okazaki w Japonii.

REKLAMA

Zobacz też: Nowe silniki w Mitsubishi Lancerze

REKLAMA

Mitsubishi Lancera kupić można w dwóch wersjach nadwoziowych. To 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowy Sportback (hatchback), wprowadzony rok po sedanie. Stylistyka auta czerpie inspirację z Mitsubishi Galanta 8. generacji, choć oficjalnie nadwozie to część kompletnie nowej linii stylistycznej zapoczątkowanej przez europejski ośrodek Mitsubishi Design Europe.

Styl ten nazywa się "Jet Fighter" i inspirowany jest przez myśliwce odrzutowe również produkowane przez koncern Mitsubishi. Przednia część auta ma wyraźne "rekinie" kształty, na który składa się trapezowy grill i ustawione pod agresywnym kątem światła. Linia boczna również jest bardzo wyraźnie zaznaczona.

Mitsubishi Lancer wykorzystuje nadwozie typu RISE o podwyższonej odporności na zderzenia, poprawiające bezpieczeństwo w kolizjach wielokierunkowych. W podstawowej wersji klient otrzymuje poduszki czołowe kierowcy i pasażera, poduszki boczne, kurtyny powietrzne i poduszkę kolanową kierowcy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: SAB 9-3 Griffin: nowa gama modelowa

Seryjny jest też system ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania EBD. W testach zderzeniowych EuroNCAP Lancer otrzymał 5 gwiazdek, otrzymując 81 procent punktów za ochronę dorosłych, 80 procent za ochronę dzieci, 34 procent za bezpieczeństwo pieszego i 71 procent za wspomaganie bezpieczeństwa. Słabo wypadła ochrona klatki piersiowej w przypadku zderzenia ze słupem oraz ochrona kręgów szyjnych przy zderzeniu tylnym.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

REKLAMA

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

REKLAMA

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

16-latek urządził sobie tor wyścigowy na parkingu przed marketem

16-letni drifter urządzał sobie tor wyścigowy na parkingu przed jednym z piaseczyńskich marketów. Został złapany na gorącym uczynku. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

REKLAMA