REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Nigerii?

Poznajmy najważniejsze przepisy drogowe, obowiązujące w Nigerii. Na drodze czeka na nas wiele niebezpieczeństw, podobnie jak w innych afrykańskich krajach – np. słabe oświetlenie dróg, niebezpiecznie jeżdżący kierowcy oraz pospolita przestępczość.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Tanzanii?

Tanzania obejmuje cześć kontynentalną oraz wyspa Mafia i Zanzibar. Całe terytorium kraju można przemierzać na podstawie jednej wizy. Jazda samochodem bywa niebezpieczna, szczególnie w nocy – ze względu na słabe oświetlenie dróg i nierozważną jazdę kierowców.

Jakie przepisy obowiązują w Demokratycznej Republice Konga?

Kongo jest krajem, w którym panuje chaos na drogach a do tego drogi wypełnione są przez przestarzałe pojazdy z nieprzestrzegającymi przepisów kierowcami. Jeżeli będziemy przekraczać granicę z Ruandą lub Burundi to możemy mieć problemy z wjazdem na terytorium Demokratycznej Republiki Konga.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Etiopii?

Wypożyczenie samochodu w Etiopii wiąże się faktem, że planując dłuższe ekspedycje poza stolicę będziemy musieli wynająć samochód z kierowcą. Żadna agencja nie udostępni nam wozu samodzielnie, ponieważ moglibyśmy utonąć w gąszczu niezrozumiałych przepisów i słabo oznakowanych dróg.

REKLAMA

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Botswanie?

Botswana to kraj, w którym wiele dróg jest uszkodzonych przez ulewne deszcze, szczególnie podczas spory deszczowej. Nieznajomość lokalnych zwyczajów drogowych może skończyć się tragicznie, dlatego przed wycieczką do Botswany radzimy zapoznanie się z najważniejszymi paragrafami kodeksu drogowego.

Jakie przepisy obowiązują w Kenii?

Kenia to kraj atrakcyjny turystycznie. Stan dróg jest jednak fatalny, co nie zmienia faktu, że warto zwiedzać ten kraj samochodem , choćby z wypożyczalni. Wypożyczając samochód w Kenii nie zdziwmy się, że obowiązuje tam ruch lewostronny.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Mali?

Podróżujący po Mali samochodem muszą przygotować się na ekstremalne warunki drogowe. Asfaltowe drogi poprowadzone są tylko z największych miast.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Somalii?

Podróże po Somalii zaliczają się do najbardziej niebezpiecznych na czarnym lądzie, bowiem panuje tam niestabilna sytuacja polityczna od kilkunastu lat. Jednak będąc w tym kraju warto poznać najważniejsze regulacje i przepisy drogowe, aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo na drodze.

REKLAMA

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Angoli?

Chcąc zwiedzić Angolę, jesteśmy zdani sami na siebie, transport w tym kraju jest bardzo słabo rozwinięty. Warto zdecydować się na wypożyczenie samochodu, wtedy nie będziemy musieli być zdani na łaskę „Candongueiros” i autobusów.

Jakie przepisy drogowe obwiązują w Algierii?

Przepisy drogowe w Algierii wymagają od nas posiadania międzynarodowego prawa jazdy.Warunki drogowe nie należą do najlepszych, jednak krajobrazy rekompensują wszelkie niedogodności na drodze. Zapoznajmy się z podstawowymi informacjami dotyczącymi podróżowania samochodem po Algierii.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Madagaskarze?

Madagaskar jest wyspą położoną u brzegów Afryki. Jest częstym obiektem wycieczek turystycznych. Zapoznajmy się z najbardziej podstawowymi przepisami drogowymi oraz zwyczajami kierowców, które być może zachęcą nas do podróży samochodem po tym pięknym regionie.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Czadzie?

Przyjrzyjmy się przepisom drogowym tego osobliwego, afrykańskiego kraju, który nie jest najczęstszym obiektem wycieczek turystycznych. Znajdujące się w nim liczne zabytki i zapierające dech w piersiach wytwory krajobrazu, sprawią, że pobyt w Czadzie stanie się dla nas niezapomnianym przeżyciem.

Paczkomaty InPost dostępne dla mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego

Paczkomaty InPost – konkurujące z tradycyjnymi usługami pocztowo-kurierskimi są już obecne w województwie kujawsko-pomorskim. Automaty stanęły na ulicach czterech największych miast regionu, w tym w dwóch kluczowych ośrodkach akademickich – Toruniu i Bydgoszczy.

PIP szkoli firmy transportowe

Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi organizuje szkolenie dla pracodawców i osób samozatrudnionych w branży transportowej.

Używana Kia cee’d: kompakt za rozsądne pieniądze

Kia Cee'd, koreański konkurent niemieckich kompaktów jest jednym z najpopularniejszych aut na polskich drogach.

Spada sprzedaż samochodów

W kwietniu zarejestrowano 22 tysiące nowych samochodów osobowych. W porównaniu z marcem 2011 liczba rejestracji spadła aż o 18,21%.

SsangYong KEV2, czyli nowy Korando

Na targach motoryzacyjnych w Seulu SsangYong zaprezentował koncepcyjne auto KEV2. Jest to ekologiczny pojazd, który będzie następcą znanego od prawie trzydziestu lat modelu Korando.

Test Mitsubishi i-MiEV – najdroższe auto do miasta

Niewielkie Mitsubishi i-MiEV to pierwszy na seryjnie produkowany samochód elektryczny. To przyjazne środowisku auto kosztuje aż 160 000 złotych!

Straż miejska woli wlepiać mandaty zamiast dbać o bezpieczeństwo i porządek

Zamiast dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny na osiedlach, strażnicy miejscy zajmują się wlepianiem mandatów kierowcom - tak wynika z kontroli przeprowadzonej przez NIK.

Kobiecy samochód roku 2011 wybrany

Konkurs na "Kobiecy Samochód Roku 2011" został rozstrzygnięty. Dziennikarki motoryzacyjne wybrały po dwa modele w każdej kategorii.

Transport międzynarodowy. Kiedy 0 proc. VAT, kiedy brak opodatkowania, niezbędna dokumentacja

Jaką dokumentację muszą gromadzić przewoźnicy wykonujący usługi transportu międzynarodowego aby zastosować 0 proc. stawkę podatku VAT? W jakich sytuacjach usługa nie podlega opodatkowaniu w Polsce?

Idealna współpraca pomiędzy logistykiem a deweloperem - Wykłady ProLogis w Wyższej Szkole Logistyki pod patronatem Logistyka.infor.pl

ProLogis, globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, wspólnie z operatorem logistycznym DHL, organizuje  wykłady poświęcone współpracy pomiędzy logistykiem a developerem. Termin: 17 maja 2011 roku, Aula Główna Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Kierownica brudniejsza od sedesu

Według badań naukowców z Uniwersytetu Queen Mary w Londynie, na kierownicy w  samochodzie osobowym czai się dziewięć razy więcej bakterii niż na desce sedesowej w publicznej toalecie.

Lokomotywa ruszyła – innowacje na rynku magazynowym

Kolej jest tańszą i bardziej ekologiczną alternatywą dla transportu drogowego. Jednak aby mogła skutecznie z nim konkurować niezbędna jest odpowiednia infrastruktura. Usprawnienie procesu załadunku i rozładunku wagonów to obecnie priorytet na rynku magazynowym.

Używany Opel Frontera A: opis modelu

Szukasz rekreacyjnej terenówki za rozsądne pieniądze? Opel Frontera ma kilka wad, jednak jej ogromną zaletą jest fantastyczny stosunek ceny do jakości w segmencie aut terenowych i rewelacyjna dostępność części.

Alfa Romeo MiTo – którą wybrać? Poradnik kupującego


Alfa Romeo MiTo dostępna jest z czterema jednostkami benzynowymi oraz dwoma wysokoprężnymi. Podczas zakupu można też wybrać jedną spośród dwóch odmian wyposażeniowych. Oto nasz poradnik kupującego.

Saab odbija się od dna... znowu

Spyker Cars N.V. i Saab Automobile AB podpisały porozumienie z Hawtai Motor Group Company Limited. Zabezpiecza to przyszłość finansową Saaba, tylko na jak długo?

Koniec bezkarności na drogach osiedlowych

Od 14 maja 2011 będziemy karani za zachowania niezgodne z prawem również na drogach osiedlowych.

Test Alfa Romeo MiTo: cieszy nie tylko oko


O interesującym stylu Alfy Romeo MiTo napisano już wiele publikacji. Jednak włoskie auto ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko ładny wygląd. Zapraszamy na przejażdżkę Alfą Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir.

Toyota Auris: jaką wersję wybrać? Poradnik kupującego


Toyota Auris jest dostępna w dwóch wersjach nadwoziowych, pięciu silnikowych i z pięcioma poziomami wyposażenia. W poradniku kupującego podpowiadamy, która wersja jest optymalna i za co warto dopłacić.

Honorowi krwiodawcy w Grupie Raben

29 kwietnia w Gądkach miała miejsce Akcji Honorowego Krwiodawstwa, przygotowana dla osób zatrudnionych w spółkach Grupy Raben. Wspomniane działanie zostało zainicjowane oraz zorganizowane przez honorowego dawcę krwi - jednego z pracowników Fresh Logistics.

Jakie przepisy obowiązują w Birmie?

Birma inaczej Myanmar to azjatycki kraj, który z racji panującego tam reżimu, nie jest zbyt otwarty na turystów. Przedstawiamy najważniejsze regulacje i przepisy drogowe Birmy.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Urugwaju?

Aby wypożyczyć samochód w Urugwaju nie jest konieczne posiadanie międzynarodowego prawa jazdy, co jest na pewno dużym ułatwieniem formalnym. Przemierzając kolejne zakątki tego kraju zobaczymy, że największym problemem Urugwaju jest dominacja dróg jednokierunkowych, co jest dużym utrudnieniem dla kierowcy.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Paragwaju?

Podróżowanie po Ameryce Południowej to atrakcja, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli jednak będziemy mieli taką okazję to na pewno przemierzanie paragwajskich „rutas” pozostanie głęboko w naszej pamięci – ze względu na malownicze krajobrazy i zmienne warunki drogowe.

Porsche Panamera z silnikiem Diesla

Koncern ze Stuttgartu oficjalnie potwierdził, że silnik Diesla zawita pod maskę limuzyny Panamera. Auto będzie bardziej wydajne i prawie tak szybkie jak wersja Hybrid, a przy tym pozostanie najtańszym modelem w ofercie.

Nowa Toyota Verso S prosto z Japonii od 57 300 złotych

Na 15 maja zaplanowano polską premierę nowej odsłony miejskiego minivana Toyoty – modelu Verso S. Zaprojektowana od podstaw konstrukcja będzie produkowana wyłącznie w Japonii.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Senegalu?

Aby podróżować po Senegalu należy przede wszystkim wyrobić międzynarodowe prawo jazdy. Podczas eksploracji tego kraju musimy posiadać zestaw niezbędnych dokumentów – w przeciwnym razie zostaniemy obdarowani wysokimi mandatami przez lokalne organy ścigania.

Przepisy drogowe w Luksemburgu

Podróż po krajach Beneluksu jest dużo bardziej zbliżona w kwestii prawa drogowego do polskiej specyfiki, w stosunku do sytuacji np. w krajach arabskich. Poznajmy szczegółowe regulacje dotyczące kodeksu drogowego i zwyczajów kierowców obowiązujących w Wielkim Księstwie Luksemburga.

Test Toyota Auris – przestronny i cichy


Auris znajduje się w ofercie producenta od ponad trzech lat, a w 2010 roku przeszedł facelifting. Czy zmiany wprowadzone w tym modelu wyszły Aurisowi na dobre?

Znamy już ceny nowego Picanto

Kia Motors Polska zaprezentowała cennik swojego najnowszego i najmniejszego modelu w ofercie - Picanto. W podstawowej wersji auto będzie kosztowało niecałe 30 tys. złotych.

Best of test - Kwiecień 2011

Pod koniec każdego miesiąca podsumowujemy testowane w tym czasie przez naszą redakcję auta i wybieramy najlepsze naszym zdaniem auta w kategoriach Rozum i Serce. W tym miesiącu na podium stanęły Seat Altea XL i Fiat Punto Evo.

Nowy Jork - nowe taksówki

Japońska firma pokonała takich konkurentów jak turecki Karsan Otomotiv i amerykański Ford Motor, który do tej pory zaopatrywał miasto w większość taksówek. Na nowojorskich ulicach zagoszczą samochody zbudowane na bazie minivana NV200, wypierając tradycyjne Yellow Cabs, z których większość to Fordy Crown Victoria.

Najważniejsze zmiany w przepisach regulujących przewóz towarów niebezpiecznych

Od 1 stycznia 2011 roku, na terytorium Unii Europejskiej, obowiązują nowe przepisy techniczne dotyczące przewozu towarów niebezpiecznych (ADR 2011).

Kartą paliwową DKV rozliczysz e-MYTO na kredyt

Od 1 lipca klienci DKV będą mogli regulować opłaty drogowe na podstawie faktur wystawianych przez operatora karty paliwowej. Dzięki tej metodzie rozliczeń posiadacz samochodu nie będzie musiał z góry wykładać gotówki na pokrycie opłat – termin płatności wyniesie 21 dni.

Gefco: W 2010 roku obroty o 16 proc. wyższe

W 2010 roku Grupa Gefco odnotowała obroty w wysokości 3,351 mln euro, o 16 proc. wyższe niż w roku 2009. Zysk operacyjny wyniósł 198 mln euro, co stanowi 5,9 proc. tegorocznego obrotu.

BCT realizuje strategię wzrostu przeładunków

Strategia biznesowa realizowana konsekwentnie przez spółkę Bałtycki Terminal Kontenerowy BCT przynosi oczekiwane rezultaty. Dynamiczny rozwój firmy, skrócenie czasu rozładunku statków oraz ok. 50 mln dol. planowane na inwestycje do 2015 roku to tylko niektóre sukcesy Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego BCT w ostatnim czasie.

Piotr Kohmann: Kontrola poziomu cen i dostępności leków dzięki współpracy z operatorem logistycznym

Współpraca firm farmaceutycznych z operatorem logistycznym daje producentom pełną kontrolę nad realizacją ich własnej polityki handlowej i zarządzaniem efektywną dystrybucją swoich produktów - uważa Piotr Kohmann, Dyrektor Generalny FIEGE Sp. z o.o.

Polak wygrał pierwszy wyścig pucharu Scirocco R 2011


Debiutant Mateusz Lisowski zwyciężył w inauguracyjnym wyścigu Pucharu Scirocco R na torze Hockenheim. Inny Polak biorący udział w tym cyklu Adam Gładysz przyjechał na metę jako ósmy.

Auto na gaz CNG: jak to działa, czy to się opłaca?

Gaz ziemny w samochodzie - czyli instalacja CNG - to tanie choć niepopularne w Polsce paliwo. Jakie są jego największe wady i zalety? Czy montowanie instalacji CNG jest opłacalne?

Koncepcyjny Peugeot 208

Debiutujący w 2012 roku nowy model spod znaku lwa doczekał się koncepcyjnej wizualizacji. Auto które wejdzie do seryjnej produkcji, ma być podobne od zaprezentowanego projektu.

REKLAMA