REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Płyn chłodniczy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Niebieska kontrolka temperatury. Co oznacza?

Niebieska kontrolka temperatury pojawia się na tablicy zegarów części samochodów. Jaką informację przekazuje kierowcy?

Migająca kontrolka płynu chłodniczego. Co oznacza?

Migająca kontrolka płynu chłodniczego nie stanowi najlepszego sygnału. Może bowiem oznaczać, że silnik w aucie przegrzewa się.

Kiedy wymieniać płyny w samochodzie?

Kiedy wymieniać płyny w samochodzie? Dziś przyjrzymy się poszczególnych płynom eksploatacyjnym i wskażemy interwał ich wymiany.

Jakie są płyny w samochodzie?

Jakie są płyny w samochodzie? W każdym aucie nie brakuje płynów eksploatacyjnych. A kierowca powinien wiedzieć do czego służą i co ile je wymieniać.

REKLAMA

Oznaczenia płynów w samochodzie

Oznaczenia płynów w samochodzie - omówimy dziś symbole, przy pomocy których kierowca może znaleźć pod maską zbiorniczki zawierające daną ciecz.

Grzałki płynu chłodniczego: do czego służą i ile kosztują?

Grzałki płynu chłodniczego usprawniają rozruch silnika o poranku i przynoszą szereg innych korzyści. Tylko ile kosztuje ich montaż i czy się opłaca?

Rośnie temperatura silnika podczas jazdy. Co to oznacza?

Rośnie temperatura silnika podczas jazdy - to objaw, który kierowcy samochodów używanych zgłaszają dość często. Co może oznaczać?

Auto zimą na dworze? Przygotuj je na trudne warunki!

Auto zimą na dworze nie ma sprzyjających warunków. Dlatego warto przygotować je tak, aby nie tylko nie zniszczyć lakieru, ale aby nie zawiodło kierowcy.

REKLAMA

Jak rozrobić koncentrat płynu chłodniczego? Sprawdź.

Jak rozrobić koncentrat płynu chłodniczego? Oto pytanie, które stanie się podstawą dzisiejszego materiału. Poszukajmy na nie odpowiedzi.

Czy płyn chłodniczy możemy zastąpić wodą?

Płyn chłodniczy możemy zastąpić wodą, tylko warto się zastanowić czy takie działanie nie przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Dlaczego płyn chłodniczy zmienił kolor?

Płyn chłodniczy zmienił kolor? Chcesz wiedzieć jakie uszkodzenie zwiastuje ten objaw? Przygotowaliśmy zatem odpowiedź na to pytanie.

Opel Zafira: wyciek płynu chłodniczego. Z czego wynika?

Właściciele Opla Zafiry C często zauważają wycieki płynu chłodniczego. Czy to poważna usterka? Jak ją naprawić? Poszukajmy odpowiedzi.

Dziurawa chłodnica: co robić w takim przypadku?

Ciepły sezon jest jednym z tych, w którym układ chłodzenia jest szczególnie narażony na przeciążenia. Z uwagi na to bardzo często latem ujawniają się np. usterki na czele z dziurawą chłodnicą. Co robić gdy problem pojawi się w trasie?

Ile kosztuje wymiana płynu chłodniczego? Drogo nie jest!

Podczas jazdy w silniku wytwarza się temperatura. Jej nadmiar jest groźny dla jednostki napędowej, dlatego musi zostać odprowadzony przez ciecz chłodzącą i układ chłodzenia. Zatem ile kosztuje wymiana płynu chłodniczego?

Płyn chłodniczy - wszystko co trzeba o nim wiedzieć

Płyn chłodniczy pełni bardzo ważną rolę w samochodzie - to on dba o to, by silnik pojazdu nie uległ przegrzaniu. Czy płyny chłodnicze można mieszać? Jak dobrać i wymienić płyn chłodniczy?

Dobór płynu chłodniczego

Jak dobrać płyn chłodniczy do samochodu? Z czego się składa płyn chłodniczy i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Jak sprawdzać poziom płynu chłodniczego?

Jak sprawdzać poziom płynu chłodniczego? Opinii krąży co najmniej kilka. Która jest zatem właściwa?

Przegląd samochodu przed zimą

Co trzeba sprawdzić w samochodzie, żeby móc się cieszyć bezproblemową eksploatacją zimą? O czym należy pamiętać oprócz tak oczywistych spraw, jak zmiana opon na zimowe i nalanie zimowego płynu do spryskiwaczy?

Czy płyny eksploatacyjne mogą się przeterminować?

Czy oleje, płyny chłodnicze, hamulcowe, a także do spryskiwaczy mogą ulec przeterminowaniu? O ile w przypadku płynów hamulcowego i chłodniczego łatwo sobie wyobrazić, że z czasem mogą stracić swoje właściwości o tyle w przypadku letniego płynu do spryskiwaczy czy oleju, data przydatności do spożycia wydaje się być bardzo długa. Czy słusznie?

Płyn do spryskiwaczy zamiast oleju - kosztowna pomyłka!

Pomyłkowe wlanie płynu do spryskiwaczy do silnika, chłodnicy czy układu hamulcowego może przyczynić się do poważnej awarii. Zobacz czym grozi niewiedza lub zbytnie roztargnienie kierowcy.

Płyny chłodnicze – które można ze sobą mieszać?

Płyny chłodnicze można ze sobą mieszać. Problem w tym, że tylko w ramach jednego ich rodzaju. Ekspert z Instytutu Transportu Samochodowego wytłumaczy jak wykonać tę czynność prawidłowo.

Regulacja temperatury cieczy chłodzącej za pomocą nawigacji GPS – nowy system BMW

Odpowiednia temperatura cieczy chłodzącej decyduje o kondycji silnika. BMW opracowało system, który w oparciu o dane GPS potrafi zapobiegać ryzyku przegrzania lub niedogrzania jednostki napędowej.

Płyny eksploatacyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Olej silnikowy, płyn chłodniczy i płyn hamulcowy to najważniejsze płyny eksploatacyjne krążące w układach każdego auta. To od ich stanu zależy bezpieczeństwo i bezproblemowa eksploatacja silnika. Co warto wiedzieć o płynach eksploatacyjnych?

Wymiana płynów eksploatacyjnych przed zimą

Zima to najbardziej niesprzyjająca pora roku dla kierowcy i samochodu. Dobre przygotowanie samochodu do warunków zimowych jest kluczem do bezpiecznej i spokojnej jazdy. Kierowcy najczęściej pamiętają o wymianie opon na zimowe, tymczasem właściwe przygotowanie auta do zimy wymaga więcej czynności. Tym razem bierzemy pod lupę płyny eksploatacyjne.

Jaki jest obieg cieczy chłodzącej w silniku?

Problemy z termostatem, czy chłodnicą prowadzą do przegrzewania się silnika i grożą poważną awarią. Dlaczego chłodzenie jest takie ważne? Które elementy silnika są chłodzone cieczą? W jaki sposób płyn chłodzący dociera do poszczególnych miejsc w silniku? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Opel Astra F: wymiana płynu chłodniczego

Regularna wymiana płynu chłodzącego zapewnia prawidłową pracę całego układu. W poradniku tym pokażemy jak wymienić płyn chłodniczy w Oplu Astra F.

Opel Vectra A: kontrola i wymiana płynu w układzie chłodzenia

Sprawny układ chłodzenia zapewnia prawidłowe chłodzenie silnikowi. W poradniku tym pokażemy jak wykonać przegląd całego układu oraz dodatkowo wymienimy płyn chłodniczy.

Jak przygotować układ chłodzenia na zimę?

Zima to ciężki okres dla naszych aut. Doradzamy w jaki sposób zabezpieczyć układ chłodzenia, aby przetrwał go bez szwanku.

Mercedes W210: wymiana cieczy chłodzącej

Poprawne chłodzenie silnika jest bardzo ważne w każdym samochodzie. W poradniku tym pokażemy jak dokonać wymiany cieczy chłodzącej w Mercedesie W210.

Ford Focus MK2 i C-MAX: kontrola układu chłodzenia i wymiana płynu

Sprawny układ chłodzenia zapewnia silnikowi odpowiednie warunki pracy. W poradniku tym dokonamy przeglądu układu chłodzenia i wymienimy płyn w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Opel Omega B/B FL: kontrola układu chłodzenia i wymiana płynu

Odpowiednie chłodzenie silnika zapewnia mu optymalne warunki pracy. W poradniku tym pokażemy jak dokonać przeglądu układu chłodzenia oraz wymiany płynu chłodniczego.

Mercedes W202: wymiana chłodnicy

Wymiana chłodnicy w Mercedesie W202 nie jest wymagana jeśli nie ma z nią problemów. Powodem, dla którego należy dokonać naprawy jest: uszkodzenie mechaniczne lub nadmiar kamienia kotłowego. Pierwszy przypadek może wystąpić w aucie kilkutygodniowym jak i kilkunastoletnim. W przypadku kamienia kotłowego, problem ten dotyczy aut z dużym przebiegiem. Jego nadmiar powoduje obniżenie sprawności chłodnicy.

Mercedes W202: kontrola układu chłodzącego – silniki Diesla

Kontrola układu chłodzącego jest bardzo ważna w eksploatacji auta. W poradniku tym dokonamy przeglądu układu chłodzenia w Mercedesie klasy C W202 z silnikiem Diesla.

Opel Astra H/Zafira B: wymiana płynu chłodzącego i kontrola układu chłodzenia

Regularna wymiana płynu chłodzącego i kontrola całego układu to jedna z podstawowych czynności. W Poradniku tym pokażemy jak dokonać przeglądu układu chłodzenia oraz przeprowadzimy wymianę płynu chłodniczego w modelu Astra H i Zafira B.

BMW seria 3 E36: kontrola układu chłodzenia i wymiana płynu

Przegląd układu chłodzenia nie tylko w BMW E36 należy wykonywać minimum raz w roku. Poniżej znajduje się opis kontroli układu chłodzenia i wymiany płynu chłodniczego w BMW E36.

Seat Ibiza III/Volkswagen Polo IV: kontrola cieczy chłodzącej

Prawidłowe chłodzenie silnika jak wiadomo jest bardzo ważne. W poradniku tym pokażemy jak dokonać kontroli, żeby zapewnić optymalne warunki pracy silnikowi Seata Ibizy IV i Volkswagena Polo III.

BMW seria 3 E46: wymiana cieczy chłodzącej

Regularna wymiana płynu chłodzącego zapewnia prawidłowe funkcjonowanie całego układu. Dobre chłodzenie silnika jest bardzo ważne. Oto opis krok po kroku jak wymienić płyn chłodzący we wszystkich modelach BMW E46.

Peugeot 205: kontrola układu chłodzenia

Wymiana płynu chłodniczego i kontrola układu chłodzenia w Peugeocie 205 nie należy do trudnych. W poradniku tym dowiesz się jak dokonać prawidłowej wymiany płynu chłodzenia a także sprawdzenia układu chłodzenia.

Ford Mondeo MK3: kontrola układu chłodzenia

W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić stan układu chłodzenia w Fordzie Mondeo Mk3. Nie potrzebujemy do tego specjalistycznych narzędzi. Wystarczy chwila czasu i przejdziemy przez wszystkie punkty kontrolne.

Ford Focus MK1: kontrola układu chłodzenia

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać przeglądu układu chłodzenia. Dodatkową czynnością, którą wykonamy będzie wymiana płynu chłodniczego w Fordzie Focusie Mk1.

Peugeot 206: przegląd układu chłodzenia

Prawidłowe chłodzenie naszego silnika zapewnia mu optymalne warunki pracy. W poradniku tym pokażemy jak dokonać prawidłowego przeglądu układu chłodzenia.

Audi 80: wymiana płynu chłodniczego

Producent nie przewiduje wymiany płynu chłodniczego w Audi 80. Wymiana płynu chłodniczego jest jednak konieczna w przypadku napraw układu chłodzenia, wymiany bądź remontu silnika.

Audi A4 B5: kontrola układu chłodzenia

Sprawny układ chłodzenia jest bardzo ważny. Wszelkie niedociągnięcia mogą skutkować poważną awarią podczas jazdy. Oto kilka rad jak dobrze go sprawdzić.

Ford Mondeo MK II: sprawdzenie układu chłodzenia

Poprawne działanie układu chłodzenia jest bardzo ważne zwłaszcza w okresie letnim. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu chłodzenia w Fordzie Mondeo MK II.

Volkswagen Polo III: sprawdzenie układu chłodzenia

Dobre chłodzenie silnika zapewnia mu bezawaryjną, stabilną pracę. W poradniku tym pokażemy jak prawidłowo przeprowadzić przegląd układu chłodzenia w Volkswagenie Polo III.

Honda Civic IV V VI: sprawdzanie układu chłodzenia

W poradniku tym pokażemy jak samemu przeprowadzić kontrolę układu chłodzenia w Hondzie Civic IV, V i VI generacji.

BMW E39: wymiana płynu chłodzącego

Ciecz chłodząca powinna być wymieniana w równych odstępach czasu. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić płyn chłodniczy w BMW E39.

Mercedes W124: wymiana płynu chłodzącego

Regularna wymiana płynu chłodzącego jest wyjątkowo wskazana. Wysoka wydajność układu chłodzenia znacząco wpływa na pracę silnika. Oto opis jak zrobić to samemu w Mercedesie W124.

Toyota Corolla E10: wymiana płynu chłodniczego

Regularna wymiana płynu chłodniczego zapewni nam prawidłowe chłodzenie naszego silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić płyn w układzie chłodzenia w Toyocie Corolli E10.

Toyota Corolla E10: sprawdzanie poziomu płynów co 400 kilometrów

Sprawdzanie poziomu płynów to podstawa w eksploatacji każdego auta. W poradniku tym dowiesz się jak samemu przeprowadzić taką kontrolę w Toyocie Corolli E10.

REKLAMA