REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Auto na gaz LPG – jak przygotować się do zimy?

Paliwo LPG jest w Polsce szalenie popularne, głównie przez jego niską cenę. Warto jednak pamiętać, że oszczędzanie też kosztuje. Instalację gazową trzeba utrzymywać w nienagannym stanie, a to oznacza systematyczne przeglądy – również przed zimą.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana żarówek

Dla początkującego kierowcy wymiana żarówek w modelu Focus MK2 i C-MAX może okazać się problematyczna. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie wymienić wszystkie żarówki w Focusie.

Montaż elektrycznie sterowanych lusterek - jakie możemy napotkać trudności?

Jeżeli nasz samochód nie ma elektrycznie regulowanych lusterek, możemy go doposażyć w takie rozwiązanie. Możemy skorzystać z lusterek oryginalnych lub zamienników, a nawet postarać się wykonać je samemu.

Ford Focus MK2 i C-MAX: przegląd układu hamulcowego

Sprawne hamulce mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. W poradniku tym pokażemy jak samemu wykonać przegląd układu hamulcowego w modelu C-MAX i Focus MK2.

REKLAMA

Ford Focus MK2 i C-MAX: kontrola zawieszenia przedniego i układu kierowniczego

Układ kierowniczy i zawieszenie przednie są najbardziej narażone na usterki. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie wykonać przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: kontrola manualnej skrzyni biegów

Nowoczesne skrzynie biegów również wymagają kontroli. W poradniku tym pokażemy jak dokonać kontroli przekładni manualnej w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: kontrola i wymiana układu wydechowego

Sprawny układ wydechowy zapewnia prawidłowe odprowadzanie spalin. W poradniku tym dokonamy przeglądu układu wydechowego w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana filtru paliwa i powietrza w silniku benzynowym i Diesla

Regularna wymiana filtrów jest bardzo ważna, pozwala na utrzymanie silnika w bardzo dobrym stanie. W poradniku tym przeprowadzimy wymianę filtra paliwa i powietrza w modelu C-MAX i Focus MK2.

REKLAMA

Samochód złożony z "ćwiartek" – jak go poznać i czy to w ogóle możliwe?

Rynek samochodów używanych, jest dla klientów, jak pole minowe. Sprzedawcy, nazywani często handlarzami, ratując swój interes uciekają się do coraz bardziej wymyślnych sposobów maskowania powypadkowej przeszłości samochodów. Jak sprawdzić, czy uczciwy sprzedawca nie podsuwa nam samochodu złożonego z trzech sztuk?

Szyby samochodowe, jak powstają?

Chroniąca nas przed kurzem, wiatrem i deszczem samochodowa szyba, musi zapewnić również bezpieczeństwo podczas kolizji. Obecnie wszystkie samochody posiadają szybę czołową laminowaną. Na życzenie wzmocniona szyba może być zamontowana także z boku i z tyłu. Odrębną kategorią są szyby kuloodporne. Dowiedzmy się, jak przebiega ich proces produkcji.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana świec żarowych

Sprawne świece to podstawa w silniku Diesla. Poniżej znajduje się opis krok po kroku jak wymienić świece żarowe w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: pomiar ciśnienia sprężania

Pomiar ciśnienia sprężania pozwoli nam na realną ocenę stanu technicznego silnika naszego Forda. Poniżej znajduje się opis jak zmierzyć ciśnienie sprężania w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana świec zapłonowych

Regularna wymiana świec jest bardo ważna również w silniku benzynowym. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece zapłonowe w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: kontrola układu chłodzenia i wymiana płynu

Sprawny układ chłodzenia zapewnia silnikowi odpowiednie warunki pracy. W poradniku tym dokonamy przeglądu układu chłodzenia i wymienimy płyn w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju pozwala na utrzymanie silnika w dobrym stanie technicznym. W poradniku tym zaprezentujemy jak wymienić olej silnikowy w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Opel Omega B/B FL: wymiana żarówek

Wymiana żarówek może wydawać się bardzo łatwa. Problemy pojawiają się kiedy musimy wymienić przepaloną żarówkę podczas nocnej podróży. W poradniku tym przeprowadzimy wymianę wszystkich żarówek zewnętrznych i wewnętrznych w Oplu Omega B i B FL.

Opel Omega B/B FL: przegląd i regulacja hamulca ręcznego

Hamulec ręczny również wymaga regularnego przeglądu. W poradniku tym pokażemy jak wyregulować hamulec ręczny w Oplu Omega B. Dodatkową czynnością będzie wymiana szczęk hamulca ręcznego.

Opel Omega B/B FL: kontrola automatycznej skrzyni biegów

Automatyczna skrzynia biegów jest bardziej wrażliwa na zaniedbania niż manualna. W poradniku tym pokażemy jak wykonać przegląd automatycznej skrzyni biegów w Oplu Omega B i B FL.

Opel Omega B/B FL: kontrola manualnej skrzyni biegów

Regularne kontrole skrzyni biegów zapewniają przekładni poprawną pracę. W poradniku tym sprawdzimy szczelność i poziom oleju w namulanej skrzyni biegów w modelu Omega B i B FL.

Opel Omega B/B FL: wymiana świec żarowych

Dobry stan świec żarowych w silniku Diesla jest bardzo istotny. W poradniku tym przeprowadzimy wymianę świec żarowych w Oplu Omega B i B FL.

Opel Astra H/Zafira B: ustawianie hamulca ręcznego

Prawidłowe działanie hamulca ręcznego jest uzależnione od jego odpowiedniej regulacji. W poradniku tym pokażemy jak samemu wyregulować hamulec ręczny w modelu Zafira B i Astra H.

Jak wymienić olej w układzie wspomagania kierownicy? Czy warto?

W hydraulicznym układzie wspomagania kierownicy olej stale przemieszcza się pomiędzy pompą wspomagania, zbiorniczkiem wyrównawczym, a cylindrem ciśnieniowym w przekładni kierowniczej. Producenci zalecają kontrolę jego stanu, ale o wymianie nie wspominają.

Czy wiesz jak prawidłowo wymieniać amortyzatory?

Wymiana amortyzatorów to pozornie dość łatwa czynność. Podczas wykonywania tej naprawy należy jednak pamiętać o szeregu zasad. Gwarantują one prawidłowe działanie układu zawieszenia i dłuższą żywotność amortyzatorów.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana głośników

Dobre nagłośnienie sprawia, że słuchanie muzyki w samochodzie jest dużą przyjemnością. Oto opis przedstawiający wymianę głośników w samochodzie Volkswagen Golf V.

Wykaz żarówek w najpopularniejszych markach aut w Polsce

Przedstawiamy zestawienie typów żarówek w najpopularniejszych markach aut w Polsce. W tym momencie dostępne są listy żarówek dla: Fiat, Suzuki, Toyota, Volvo, Alfa Romeo, Daewoo, Opel.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana płynu hamulcowego

Regularna wymiana płynu hamulcowego zapewnia bardzo dobrą skuteczność hamowania. W poradniku tym pokażemy jak dokonać wymiany płynu hamulcowego w Volkswagenach" Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: kontrola układu hamulcowego

Sprawny układ hamulcowy pozwala na bezpieczne podróżowanie. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać kontroli układu hamulcowego w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana oleju i filtra w skrzyni DSG

Jazdą ze skrzynią DSG jest bardzo przyjemna jednak, aby tak pozostało należy pamiętać o regularnym serwisie. W poradniku tym przedstawimy wymianę oleju i filtra w automatycznej skrzyni DSG.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: przegląd automatycznej skrzyni biegów DSG

Automatyczna skrzynia biegów DSG wymaga regularnych przeglądów. W poradniku tym pokażemy jak samemu wykonać kontrolę automatycznej przekładni DSG w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana świec zapłonowych

Wymiana świec zapłonowych jest bardzo ważna przy eksploatacji silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana filtra paliwa w silniku Diesla

Wymiana filtra paliwa jest bardzo ważna. Poniżej znajduje się opis wymiany filtra paliwa i powietrza w Volkswagenie Golf V, Jetta, Touran z silnikiem Diesla.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: kontrola układu chłodzenia

Wydajny układ chłodzenia zapewni naszemu silnikowi optymalne warunki pracy. W poradniku tym pokażemy jak skontrolować układ chłodzenia w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju silnikowego ma kluczowy wpływ na długość eksploatacji każdej jednostki napędowej. W poradniku tym przedstawimy proces wymiany oleju silnikowego w Volkswagenie Golf V, Jetta i Touran.

BMW seria 3 E36: wymiana żarówek

Wymiana żarówek w BMW E36 jest czynnością łatwą, o ile wiemy na co zwrócić uwagę podczas wymiany. W poniższym poradniku opisaliśmy proces wymiany żarówki w BMW E36.

BMW seria 3 E36: wymiana rozrusznika

Awaria rozrusznika w BMW E36 może skutecznie unieruchomić nasze auto. W poradniku tym znajduje się opis jak krok po kroku wymontować i zamontować rozrusznik w BMW serii 3.

BMW seria 3 E36: wymiana świec żarowych

Wymiana świec żarowych w silniku Diesla jest bardzo istotna. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić świece w jednostce wysokoprężnej w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: przegląd układu zapłonowego

W przypadku awarii układu zapłonowego nie tylko w BMW E36 zazwyczaj występują problemy z uruchomieniem auta. Poniżej znajduje się opis jak wykonać przegląd układu zapłonowego.

BMW seria 3 E36: wymiana świec zapłonowych

Regularna wymiana świec zapłonowych zapewnia poprawną pracę silnika BMW E36. W poradniku tym zaprezentujemy wymianę świec zapłonowych w tym modelu.

BMW seria 3 E36: przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego powinniśmy wykonywać co 20 tys. km lub co rok. Poniżej opisaliśmy, jakie czynności powinniśmy wykonać podczas takich przeglądów w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: wymiana płynu hamulcowego

Regularna wymiana płynu hamulcowego w BMW E36 jest konieczna, ze względu na fakt, że płyn hamulcowy traci swoje właściwości, co skutkuje spadkiem skuteczności hamowania. W poradniku tym opisaliśmy wymianę płynu hamulcowego w BMW E36.

BMW seria 3 E36: kontrola układu hamulcowego

Sprawny układ hamulcowy pozwala nam na bezpieczną i spokojną jazdę. W poradniku tym pokażemy jak przeprowadzić kompletny przegląd układu hamulcowego w BMW E36.

BMW seria 3 E36: wymiana oleju w mechanizmie różnicowym

W BMW E36 należy pamiętać o regularnej wymianie oleju w mechanizmie różnicowym. Zaniedbania w dyferencjale to jedne z najczęstszych błędów użytkowników E36.

BMW seria 3 E36: kontrola automatycznej skrzyni biegów

W poradniku tym pokażemy jak skontrolować szczelność automatycznej skrzyni biegów w BMW E36. Dodatkową czynnością będzie wymiana oleju w przekładni.

BMW seria 3 E36: kontrola manualnej skrzyni biegów

Manualna skrzynia biegów w BMW E36, podobnie do przekładni automatycznej wymaga regularnych przeglądów. Poniżej znajduje się opis kontroli przekładni mechanicznej oraz wymiany oleju w manualnej przekładni BMW E36.

BMW seria 3 E36: kontrola układu wydechowego

Kontrola stanu układu wydechowego w BMW E36 jest kluczowa dla wygody użytkowników. W kilkuletnich E36 elementy wydechu mogą być już mocno pordzewiała i podatne na uszkodzenia w najmniej spodziewanym momencie. W poradniku tym pokażemy jak skontrolować i zdiagnozować usterki układu wydechowego w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36 obsługa pasków klinowych

Wymiana i kontrola stanu paska klinowego w różnych wersjach silnikowych w BMW E36 jest istotna ze względu na prawidłową eksploatację pojazdu. W poradniku tym pokażemy jak samemu sprawdzić, naciągnąć i wymienić pasek klinowy w BMW E36.

BMW seria 3 E36: wymiana filtru paliwa i powietrza

Wymiana filtrów paliwa i powietrza w BMW E36 ma istotny wpływ na kondycję silnika. W poradniku tym opisaliśmy wymianę filtrów - paliwa i powietrza w BMW serii 3 (E36).

BMW seria 3 E36: sprawdzenie ciśnienia sprężania

Kontrola ciśnienia sprężania pozwoli nam na realną ocenę stopnia zużycia silnika. W poradniku tym pokażemy jak poprawnie wykonać sprawdzenie ciśnienia sprężania w BMW serii 3 E36.

BMW seria 3 E36: kontrola układu chłodzenia i wymiana płynu

Przegląd układu chłodzenia nie tylko w BMW E36 należy wykonywać minimum raz w roku. Poniżej znajduje się opis kontroli układu chłodzenia i wymiany płynu chłodniczego w BMW E36.

Nowe hamulce - czy trzeba je docierać, jak jeździć po zmianie klocków, szczęk, tarcz

Nowoczesne samochody nie potrzebują docierania czy specjalnego traktowania bezpośrednio po przeglądach w warsztacie. Od tej reguły jest jednak jeden bardzo ważny wyjątek, a mianowicie serwis hamulców. Po wymianie klocków, szczęk czy tarcz pierwsze kilometry trzeba pokonywać szczególnie ostrożnie.

REKLAMA