REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja auta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Oleje do silników zasilanych gazem LPG

Porównując polski rynek motoryzacyjny z innymi z naszego regionu od razu zaobserwujemy istotne różnice. W naszym kraju jest ponaddwumilionowa grupa użytkowników samochodów zasilanych gazem LPG.

Naprawa powypadkowa auta - jakość idzie w parze z bezpieczeństwem

W zeszły czwartek, tj. 28 listopada 2013 roku, Volkswagen zorganizował konferencję, na której przedstawił różnice dotyczące nowych i starych metod napraw powypadkowych aut.

Odśnieżanie auta dostawczego lub ciężarowego - rusztowanie

Firma KRAUSE przedstawiła rusztowanie pomocne przy czyszczeniu i odśnieżaniu aut ciężarowych i dostawczych.

Czyszczenie silnika suchym lodem – koszty

Czyszczenie suchym lodem to nieinwazyjna metoda usuwania zanieczyszczeń z powierzchni metali. Jakie są jednak koszty takiego zabiegu? Postanowiliśmy sprawdzić na konkretnych przykładach.

REKLAMA

Czyszczenie suchym lodem - na czym polega i jakie znajduje zastosowanie?

Czyszczenie suchym lodem silników, podwozi czy kół przynosi zdumiewające efekty. Na czym polega ten zabieg?

Sportowe fotele - jak się je projektuje?

Chevrolet przedstawił sposób w jaki opracowywane są specjalne sportowe fotele stosowane w modelu Corvette. Oto jak wygląda proces ich projektowania.

Przechowywanie opon - typowe błędy

Jak prawidłowo przechowywać opony? Co najgorzej wpływa na ich kondycję? Eksperci z serwisu Allegro.pl postanowili odpowiedzieć na te pytania.

Przekładnia Powershift - jak działa?

Ford dołączył w 2008 roku do producentów stosujących dwusprzęgłowe skrzynie biegów tworząc przekładnię PowerShift.

REKLAMA

Dodatkowy przegląd techniczny - kiedy trzeba go zrobić?

Dodatkowe badanie techniczne dotyczy aut, których konstrukcja została w określonym stopniu zmieniona lub uszkodzona. Są jednak pewne wyjątki.

Dodatkowe badanie techniczne, kiedy musisz je wykonać?

Dodatkowe badanie techniczne wykonuje się w tylko określonych przez prawo przypadkach. Jakich pojazdów dotyczy takie badanie i kiedy należy je wykonać?

Co to jest cyfrowa książka serwisowa?

Skoda zaprezentowała swój nowy produkt. Jest to cyfrowa książka serwisowa. Rozwiązanie to zwiększy zasób informacji jakie można będzie zdobyć na temat danego egzemplarza Skody.

Co zrobić jak samochód zostanie skradziony?

Dane policyjne pokazują, że przez pierwsze trzy kwartały roku 2012 w Polsce wszczęto ponad jedenaście tysięcy postępowań w sprawie kradzieży aut. Co zrobić w sytuacji w której nasz samochód zostanie skradziony?

Zimowe porady dotyczące paliwa

Aby uniknąć problemu dotyczącego odpalania silnika zimą, warto wiedzieć co może unieruchomić nasz pojazd. Oto kilka zimowych porad od firmy Statoil.

Jak dobrać wycieraczki do szyb auta?

Dobre wycieraczki samochodowe mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Im lepsza widoczność z miejsca kierowcy, tym większa jest szansa na to, że w porę dostrzeże on zagrożenie.

Na którą oś założyć lepsze opony - na przednią czy tylną?

Lepsze opony zimowe na przedniej osi sprzyjają nadsterowności auta, z kolei lepsze na tylnej zwiększają podsterowność samochodu i wyraźnie wydłużają jego drogę hamowania. Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

Gwóźdź w oponie - czy trzeba ją wymieniać na nową?

Nie zawsze wbity w oponę gwóźdź czy inne obce ciało wiąże się z koniecznością jej wymiany na nową. Kiedy można oddać oponę do naprawy?

Tuleje cylindrów - rodzaje i właściwości

Koszt naprawy silnika oraz jego trwałość w dużej mierze zależy od rodzaju jego bloku, konstrukcji cylindrów i tulei. Oto co warto wiedzieć na ten temat.

Układ zapłonowy i akumulatory - producenci zamienników

Części zamienne do poszczególnych układów w samochodzie można nabyć w ASO, lub skorzystać z oferty tzw. zamienników. Przedstawiamy wybranych, popularnych producentów zamienników oryginalnych części układów elektrycznych.

Układ wydechowy - dobre zamienniki

Tłumiki w samochodzie są mocno narażone na korozję i uszkodzenia wynikające z eksploatacji. Poniższa lista przestawia wybranych producentów zamienników oryginalnych części zamiennych układów wydechowych.

Prędkość obrotowa silnika – od czego jest uzależniona?

Silniki stosowane w wielu autach różnią nie tylko mocą, ale i zakresem obrotów, w którym pracują najlepiej. Zobacz skąd wziął się podział na silniki wysoko- i niskoobrotowe.

Układ chłodzenia - popularne zamienniki

Układ chłodzenia zapewnia poprawną pracę jednostki napędowej samochodu i jest jednym z kluczowych elementów dla jej trwałości. Poniżej przedstawiamy listę wybranych, popularnych zamienników oryginalnych części układu chłodzenia.

Prędkość obrotowa silnika – co to jest?

Sformułowanie prędkość obrotowa silnika bardzo często pojawia się w przypadku testów samochodowych. Co kryje się za tymi słowami?

Jak wydłużyć żywotność auta z silnikiem Dieslem? Część I

Nowoczesny silnik Diesla wyposażony jest wiele zaawansowanych technicznie rozwiązań, które niestety często zawodzą. Niska jakość materiałów oraz nieprawidłowa eksploatacja przyspieszają zużycie wielu drogich podzespołów. Oto co robić, aby auto z dieslem pod maską było bardziej bezawaryjne.

Zły stan techniczny aut przyczyną wypadków drogowych

Kierowcy często bagatelizują drobne usterki w aucie nie zdając sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji jazdy takim pojazdem. Raport Policji jasno pokazuje, że nawet pozornie drobna awaria negatywnie odbija się bezpieczeństwie podróżnych.

Zamienniki oryginalnych części - sprzęgła i koła dwumasowe

Sprzęgła oraz dwumasowe koła zamachowe są jednymi z najdroższych elementów w układzie napędowym samochodów. Przedstawiamy listę wybranych, popularnych zamienników oryginalnych części zamiennych elementów sprzęgła i koła dwumasowego.

Zamienniki części oryginalnych - układ rozrządu

Rozrząd jest ważnym elementem w układzie napędowym. Zaniedbania w jego obsłudze oraz awarie prowadzą najczęściej do nieodwracalnych uszkodzeń silnika. Prezentujemy wybranych producentów części zamiennych do układu rozrządu.

Zamienniki części oryginalnych - filtry w samochodzie

Filtry to jeden z podstawowych elementów zapewniających poprawną pracę układów w samochodzie. Poniżej przedstawiamy listę wybranych producentów filtrów samochodowych.

Zamienniki części oryginalnych - hamulce

Części zamienne w ASO są zazwyczaj dość drogie. Dlatego wielu właścicieli samochodów zwraca uwagę na ofertę tańszych zamienników. Ale czy wśród producentów części są renomowane firmy oferujące zamienniki oryginalnych części?

Kolorowe żarówki od Philipsa!

Philips wprowadził na rynek kolorowe żarówki do samochodów. Nie dość, że w sposób zdecydowany wyróżniają auto na drodze, to na dodatek zapewniają lepszy strumień światła niż w ich klasycznych odpowiednikach! Zobacz na filmie jak sprawuje się nowy produkt Philipsa.

Zawieszenie i układ kierowniczy - części zamienne renomowanych producentów

Obecnie na rynku motoryzacyjnym znajduje się mnóstwo firm oferujących zamienniki oryginalnych części do samochodów. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie wybranych popularnych producentów zamienników części zawieszenia i układu kierowniczego.

Prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach - porady Michelin

Prawidłowe ciśnienie w oponach ma wpływ zarówno na bezpieczeństwo jazdy, jak i zużycie paliwa przez silnik auta. To jakie powinno być ciśnienie w oponie determinuje szereg czynników. Oto kilka praktycznych porad od specjalistów z Michelin.

Przyczyny nieszczelności cylindra - próba olejowa

Próba olejowa pozwala całkiem precyzyjnie ocenić stan silnika, wskazując te jego elementy, które uległy zużyciu. Oto jak wykonać taką analizę.

Jak przygotować auto do zimy – wskazówki i porady

Zima to okres szczególnie wymagający dla konstrukcji samochodu. Warto zatem odpowiednio przygotować do niego pojazd. Jak przygotować auto do zimy?

Nowe żarówki OSRAM - Night Breaker Unlimited

Firma OSRAM zaprezentowała nowe żarówki, zwiększające zasięg światła nawet o 40 metrów. Czym jeszcze charakteryzuje się nowy produkt niemieckiego producenta?

Systemy wspomagające kierowcę od MINI

Rozpoznawanie znaków drogowych, aktywny tempomat z kamerą czy rozbudowany system internetowy, to tylko niektóre funkcje, o jakie będzie mógł zostać rozszerzony każdy samochód MINI.

Stan techniczny opon zimowych

Aby opony zimowe prawidłowo działały, muszą być w dobrej kondycji. Ich zły stan techniczny wydłuży drogę hamowania auta oraz zmniejszy przyczepność auta w zakrętach, co może zakończyć się poważnym wypadkiem. Zobacz co należy sprawdzić w oponie przed jej montażem.

Wymiana miechów pneumatycznych na sprężyny

Zamiana zawieszenia pneumatycznego na "zwykłe" jest coraz częściej spotykanym zjawiskiem. Jest to efekt wysokich cen części zamiennych. Czy rzeczywiście można wymienić miechy pneumatyczne na klasyczne sprężyny?

Pomiar ciśnienia sprężania - jak go wykonać i odczytać?

Stopień zużycia jednostki napędowej można ocenić bez jej demontażu. Warto zbadać przede wszystkim ciśnienie sprężania w poszczególnych cylindrach. Oto jak taką próbę wykonać i popranie zinterpretować jej wyniki.

Jak sprawdza się opór aerodynamiczny auta?

Tunel aeroakustyczny pozwala badać zarówno hałas w kabinie auta, jak i współczynnik oporu jaki stawia auto powietrzu. Oto w jaki sposób przygotowuje swoje auta Mercedes-Benz.

Prawidłowa temperatura silnika – skutki niedogrzania

Spora część usterek jakie trapi wiele nowoczesnych aut, wynika z intensywnej jazdy samochodem na nierozgrzanym silniku. Do czego może to doprowadzić?

Pomiar ciśnienia sprężania – przygotowanie pojazdu

Badanie kompresji silnika, czyli ciśnienia sprężania w poszczególnych jego cylindrach nie jest trudnym zadaniem. Umiejętność ta pozwala zdiagnozować kondycję jednostki napędowej i przewidzieć potencjalne jej usterki.

Jak wymienić żarówki i prawidłowo ustawić reflektory?

Wymiana żarówki z pozoru jest błahą czynnością. W trakcie pracy pojawiają się jednak wątpliwości - wymienić tylko jedną czy może parę żarówek? Czy trzeba za każdym razem ustawiać na nowo światła?

Uszczelka głowicy – funkcja i potencjalne problemy

Jakie problemy niesie za sobą uszkodzona uszczelka głowicy? Ogromne! Uszczelka głowicy to newralgiczny element silnika. Jej awaria może doprowadzić nawet do zniszczenia silnika.

Ogrzewanie postojowe - rodzaje systemów

Od jakości wybranego ogrzewania postojowego zależeć będzie komfort użytkowania auta przy ujemnych temperaturach. Warto sprawdzić co oferują nowoczesne układy tego typu!

Ogrzewanie postojowe - co to takiego?

Aby skutecznie walczyć z ujemnymi temperaturami zimą, kierowcy coraz częściej decydują się na montaż ogrzewania postojowego. Co to takiego?

Jazda na oleju rzepakowym - o czym trzeba wiedzieć?

Czy można tankować olej rzepakowy do auta z silnikiem Diesla? Jaki jest wpływ oleju rzepakowego na kondycję silnika? Zobacz czym różnią się oba paliwa od siebie i jakie problemy może powodować olej rzepakowy.

Przyciemnianie szyb samochodowych - przepuszczalność światła

Dopuszczalna przepuszczalność szyb w samochodzie jest określona w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Mało osób zdaje sobie sprawę, że dwa lata temu przepisy te zostały zmienione. Jakie są aktualne normy dotyczące przepuszczania światła przez szyby pojazdu?

Konserwacja akumualtora w przyczepie

Akumulatory zainstalowane w przyczepach kempingowych i Camperach zazwyczaj pozostają nieużywane w okresie zimowym. Początek października to ostatni moment na ich odpowiednie zabezpieczenie i konserwację.

Przednia szyba z wyświetlaczem HUD - ile kosztuje jej wymiana?

Uszkodzono przednia szyba niesie za sobą niemałe wydatki. W przypadku najbardziej zaawansowanych rozwiązań jej koszt może przekroczyć ponad 3000 zł. Zobacz ile kosztuje szyba współpracująca z wyświetlaczem HUD.

Koło dwumasowe w silniku benzynowym - koszt wymiany

Zamachowe koło dwumasowe coraz częściej pojawia się w autach z silnikiem benzynowym. Z jakimi wydatkami należy się zatem liczyć w przypadku jego awarii?

REKLAMA