REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zamienniki części oryginalnych - filtry w samochodzie

Tomasz Kurowski
filtr oleju filtry powietrza Fot. Fotolia
filtr oleju filtry powietrza Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Filtry to jeden z podstawowych elementów zapewniających poprawną pracę układów w samochodzie. Poniżej przedstawiamy listę wybranych producentów filtrów samochodowych.

Części oryginalne, kupowane w autoryzowanych stacjach obsługi są zazwyczaj dość drogie. Alternatywą jest zakup zamienników. Poniżej przedstawiamy listę wybranych producentów filtrów:

REKLAMA

Filtry:

- Bosch – niemiecka firma, o wspomnianej wcześniej wszechstronnej produkcji. Oferuje wszelkiego rodzaju filtry do samochodów: powietrze, kabinowe, paliwa, oleju o fabrycznych parametrach. Często wyposażenie pierwszego montażu wielu marek. Dostępne są też żarówki (pełne oświetlenie), świece, elementy układu zapłonowego.

- Filtron – polska firma, jedna z najpopularniejszych na naszym rynku. Produkuje filtry powietrza, kabinowe, paliwa i oleju. Ogólnie uchodzi za produkt o standardzie ekonomicznym i ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Warto kupić np. filtr kabinowy Filtrona. W przypadku olejowych zdarzały się przypadki, że przeciekały.

Zobacz też: Ekspert radzi: Części oryginalne czy zamienniki?

REKLAMA

- K&N – firma o sportowym przeznaczeniu. Oferuje wysokiej jakości i wydajne filtry powietrza, sportowe wkładki, stożkowe filtry powietrza, kompletne układy dolotowe, filtry oleju, które podbijają ciśnienie w układzie oraz preparaty do czyszczenia. Polecana do tuningu i sportowych aut.  Zwiększają wydajność układów i przepływ powietrza. Charakteryzuje się bardzo pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Filtry tej firmy (oprócz oleju oczywiście) są filtrami wielokrotnego użytku, które się czyści specjalnymi preparatami.

- Knecht – niemiecka firma oferująca wszelkiego rodzaju filtry do samochodów (powietrza, paliwa, kabinowe, oleju). Wysoka jakość wykonania dorównująca oryginałom, zadowolenie użytkowników oraz atrakcyjna cena zakupu są charakterystyczne dla tej marki. Często wykorzystywane na pierwszy montaż do różnych marek.

Zobacz też: Jak rozpoznać jakość części zamiennych?

- Mann Filter - z części zamiennych produkowanych przez Mann to gównie filtry powietrza, oleju, paliwa oraz filtry kabinowe. Produkcją i sprzedażą filtrów zajmuje się specjalnie wydzielony dział Mann-Filter. Filtry trafiające na rynek części zamiennych pod kątem specyfikacji niemal nie różnią się od tych, które wykorzystywane są w seryjnej produkcji samochodów osobowych, przez co kupujący otrzymują gwarancję najlepszego produktu.

- Pipercross – angielska firma oferująca filtry powietrza o zwiększonej wydajności i przepływie. Filtry te są gąbkowe, przez co zatrzymują dwa razy więcej zanieczyszczeń i charakteryzują się kilkukrotnie wyższą żywotnością. Stosowane w sportach motorowych, ale polecane również do seryjnych samochodów i codziennego użytkowania.

Zobacz też: Czy warto kupować części regenerowane?

- Sofima - włoska firma jest jednym z liderów na światowych rynkach produktów filtracyjnych. Wieloletnia tradycja projektowania innowacyjnych rozwiązań dla zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych sprawiła, że nowoczesne, wysokojakościowe filtry oleju, paliwa i powietrza marki Sofima, wytwarzane w zakładach produkcyjnych we Włoszech i Chinach, cieszą się zaufaniem klientów w ponad 50 krajach. W asortymencie firmy znajduje się szeroki wybór filtrów standardowych oraz podwyższonej trwałości dla samochodów wielu europejskich, amerykańskich i azjatyckich marek, między innymi Volvo, Mitsubishi i Chrysler.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Strefa czystego transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Jest nowa mapa i kilka poprawek

    Strefa Czystego Transportu w Warszawie powstanie 1 lipca 2024 r. Uchwała w tej sprawie została przegłosowana 7 grudnia 2023 r. przez radę miasta. Zmiany? Wbrew wcześniejszym zapowiedziom strefa okaże się nieco mniejsza.

    Benzyną E10 tych aut nie zatankujesz. Długa lista! Co mają zrobić kierowcy od 1 stycznia 2024 r.?

    Na stacjach pojawi się nowa benzyna E10. Do jakich samochodów lepiej jej nie tankować? Przygotowaliśmy listę pojazdów. Tak, jest też wyszukiwarka opracowana przez ministerstwo klimatu. Ale w tym przypadku najlepiej polegać przede wszystkim na deklaracjach producentów.

    Postęp projektu Izery: fabryka i nowy SUV już w 2025 roku?

    Na konferencji prasowej 7 grudnia 2023 r. prezes spółki ElectroMobility Poland (EMP), Piotr Zaremba, ogłosił znaczący postęp projektu Izery (pierwszego polskiego samochodu elektrycznego), informując o zrealizowaniu planów w 39 procentach. Wizja fabryki w Jaworznie i pierwszych samochodów z niej zjeżdżających staje się coraz bardziej realna. Produkcja samochodów ma ruszyć w tej fabryce pod koniec 2025 roku.

    Toyota Hilux Mild Hybrid 48V. Diesel w pick-up`ie z zastrzykiem 16 koni

    Toyota zdecydowała się poszerzyć gamę silnikową Hiluxa. Teraz 2,8-litrowy diesel w jednej z wersji może otrzymać elektryczne wsparcie. Za to odpowiedzialny jest 16-konny układ Mild Hybrid 48V.

    REKLAMA

    Ile kosztuje elektryczna Astra? Cennik modelu Electric startuje od 197 500 zł

    Pierwsza elektryczna Astra w historii modelu oficjalnie wchodzi do sprzedaży w Polsce. Za model trzeba zapłacić co najmniej 197 500 zł. Co kompaktowy Opel oferuje w zamian?

    Elektryczny SUV Mitsubishi? Japończycy uderzą w segment C

    Mitsubishi, zamiast zwijać biznes w Europie, najwyraźniej planuje go rozwijać. Po dwóch kluczowych debiutach w segmencie aut miejskich Japończycy szykują się do prezentacji elektrycznego SUV-a segmentu C.

    Czy paliwo w samochodzie może zamarznąć?

    Paliwo zamarzło w samochodzie. To hasło podczas porannej próby rozruchu silnika brzmi dla kierowcy jak wyrok. Czy to jest w ogóle możliwe? I jak radzić sobie w takiej sytuacji? O tym właśnie opowiemy w tym poradniku.

    Jaki będzie 2024 rok w branży TSL?

    Sektor TSL przechodzi przez istotne zmiany, które odzwierciedlają ewolucję całej branży. Nowe regulacje oraz kierunki rozwoju, wprowadzone w 2023 roku, jeszcze mocniej uwydatniły dynamiczny charakter branży. Jakie wyzwania i szanse z perspektywy prawa przyniesie ze sobą rok 2024? 

    REKLAMA

    Nowa benzyna E10 od stycznia 2024 r. MKiŚ: Nie wlewaj do baku jeżeli masz stary silnik, bo uszkodzisz układ paliwowy!

    Nowa benzyna 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów (E10) zacznie być sprzedawana na stacjach benzynowych w Polsce już od 1 stycznia 2024 r. - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ). Benzyna E10 zastąpi benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Ale uwaga, nie każdy silnik może pracować na nowej benzynie. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa. Służy do tego wyszukiwarka przygotowana przez MKiŚ.

    Wyższe opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek. Skok cen sięga nawet 86 proc.!

    Opłaty za autostrady w Niemczech dla ciężarówek wzrosły nawet o 86 proc. To poważny problem dla firm z branży transportowej. I nie tylko Polskich, ale także pochodzących z innych krajów europejskich.

    REKLAMA