Zimowe porady dotyczące paliwa
REKLAMA
REKLAMA
Aby auto nie miało problemów z odpalaniem nawet podczas kilku dziesięciostopniowych mrozów, koniecznie trzeba zadbać o sprawność i jakość określonych układów samochodu. Punkty te stanowią wyjątkowo newralgiczne punkty pojazdów wyposażonych w
REKLAMA
Usuwanie z baku i układu paliwowego wody
W układzie paliwowym może zbierać się woda. W razie konieczności należy usunąć wodę z układu w specjalistycznym serwisie lub, po sprawdzeniu zaleceń producenta pojazdu, poprzez dolanie do baku specjalnego dodatku.
Zobacz też: Zamarzanie paliwa – jak uniknąć tego problemu? Czy można sobie z nim szybko poradzić?
Wymiana filtra paliwa
Woda może się zbierać również w filtrze paliwa. Stanowi to poważne zagrożenie dla funkcjonowania każdego układu paliwowego zawsze wtedy, gdy temperatura spada poniżej 0°C. Zamarznięta woda ogranicza przepływ odpowiedniej ilości paliwa, co w konsekwencji może spowodować zakłócenia w pracy silnika, a nawet jego unieruchomienie. Aby zapobiec takim sytuacjom najlepiej jest wymienić przed zimą filtr paliwa na nowy.
Kontrola naładowania akumulatora
Akumulator odgrywa kluczową rolę podczas uruchamiania silnika. Dobrze jest sprawdzić stopień jego zużycia w warsztacie samochodowym. Warto pamiętać, że akumulator należy wymieniać maksymalnie co 5 lat, bez względu na przebieg samochodu.
Zobacz też: Pomiar napięcia akumulatora - ocena jego naładowania
Zimowe paliwo
Przed nadejściem mrozów należy rozpocząć stosowanie paliw zimowych, przy czym przez cały okres panowania niskich temperatur ważne jest tankowanie tego samego rodzaju zimowego paliwa. Szczególnie istotne jest to w przypadku oleju napędowego oraz autogazu (LPG). Statoil Fuel & Retail Polska oferuje paliwa dostosowane do warunków zimowych na wszystkich stacjach w kraju.
Źródło: materiały prasowe Statoil
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.