REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochody używane

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Używany MG Rover 75: opis modelu

Duże, solidne i wygodne auto za niewielkie pieniądze. Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta. Niedoceniony przez rynek samochód jest owocem mariażu Rovera z BMW. Ma wyjątkowy styl, ale potrafi nadszarpnąć budżet. Czy jest warty zainteresowania?

Używane MINI: opis modelu

MINI w chwili debiutu oczarowało niemal wszystkich. Na nowe MINI mogli pozwolić sobie nieliczni, jednak samochody z drugiej ręki stają się coraz bardziej przystępne. MINI to ciekawa propozycja. Trzeba jednak pogodzić się ze sporymi kosztami eksploatacji.

Używany Seat Arosa: opis modelu

Najmniejszy model w gamie Seata nie cieszył się wzięciem. Zawiniła stosunkowo wysoka cena Arosy - za nieznacznie większe pieniądze można było nabyć bardziej przestronną i funkcjonalną Ibizę. Używany Seat Arosa jest jednak propozycją wartą uwagi.

Używany Hyundai Atos: opis modelu

Zwrotny, przestronny i tani Hyundai Atos to ciekawa propozycja z rynku wtórnego. Ograniczony komfort jazdy oraz znaczne spalanie sprawiają, że nie każdy będzie nią zachwycony. Czy używany Hyundai Atos zasługuje na uwagę?

REKLAMA

Używana Dacia Logan: opis modelu

Używana Dacia Logan to dobry samochód za rozsądne pieniądze. Nie jest pozbawiona wad, ale niskie koszty eksploatacji rekompensują je z nawiązką. Warta uwagi jest także wersja MCV - jedno z największych kombi na rynku.

Gruchoty z Polski trafiają do komisów w Afganistanie

Auta z polskich komisów, zamiast trafiać na złomowiska są transportowane do Afganistanu. Część z nich jeździ nawet na polskich tablicach rejestracyjnych.

Polscy kierowcy nie dbają o opony

Większość polskich kierowców nie zwraca uwagi na stan ogumienia. To wniosek jaki płynie z testów przeprowadzonych przez firmę Bridgestone w największych polskich miastach.

Jak dbać o felgi aluminiowe – czy trzeba stosować specjalne środki?

Felgi aluminiowe od kilkunastu lat systematycznie wypierają te klasyczne stalowe. Są ładniejsze, lżejsze ale wielu kierowców martwi się o ich trwałość. Niepotrzebnie – dobrze wykonane i polakierowane alufelgi są bardzo trwałe. Potrzebują jednak odrobinę dbałości przy pielęgnacji i wcale nie chodzi o specjalne środki czyszczące.

REKLAMA

Laureaci konkursu „Najstarszy Mercedes od nowości” w Mercedes World

Laureaci konkursu „Szukamy najstarszego Mercedesa od nowości w rękach polskiego właściciela” ogłoszonego z okazji 125-lecia wynalezienia samochodu przez Carla Benza i Gottlieba Daimlera, zwiedzali fabrykę w Sindelfingen i Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie

Używany Subaru Forester I, II i III: opis modeli

Subaru Forester powstał na bazie Imprezy przejmując jej najlepsze cechy takie jak silnik bokser i stały napęd na cztery koła. Inżynierowie Subaru zwiększyli prześwit i dorzucili bardziej praktyczne nadwozie i stworzyli niezawodne auto rodzinne o terenowy zacięciu.

Ranking najbardziej niezawodnych SUV-ów

Brytyjski magazyn konsumencki: "Which?" przygotował ranking bazujący na opinii 67 tysięcy kierowców dotyczący najbardziej niezawodnych pojazdów SUV oraz 4x4.

Czy samochody kempingowe podlegają akcyzie?

Samochody kempingowe (campery) klasyfikowane do kodu CN 8703 są samochodami osobowymi i podlegają opodatkowaniu podatkiem akcyzowym. Dlatego też nabycie wewnątrzwspólnotowe (z innego kraju UE) takich samochodów podlega opodatkowaniu akcyzą wg stawek określonych w art. 105 ustawy o podatku akcyzowym.

Używana Kia Sorento – pierwsza liga koreańska

Kia Sorento to reprezentant marki w segmencie dużych SUVów. Czy przestronne wnętrze i niezłe właściwości terenowe czynią z Kii Sorento atrakcyjną ofertę na rynku pojazdów używanych?

Czy olej ma termin ważności? Jak długo można przechowywać otwarty olej bez utraty jego właściwości?

Oleje sprzedawane są zazwyczaj w pojemnikach jedno- i czterolitrowych. Te większe najczęściej wystarczają na wypełnienie miski olejowej, a nawet zostajemy z „dolewką”. Czy olej, który został w butelce można zastosować podczas kolejnego przeglądu i... jak długo będzie on jeszcze ważny? Czy olej ma swój termin ważności?

Jakie auta najczęściej kupują Polacy?


W 2010 roku tylko 8 na 100 kupionych przez Polaków samochodów osobowych to auta nowe, a pozostałe 92 sztuki pochodziły z rynku wtórnego. W ubiegłym roku na zakup auta zdecydował się co dziesiąty Polak.

Używana Kia cee’d: kompakt za rozsądne pieniądze

Kia Cee'd, koreański konkurent niemieckich kompaktów jest jednym z najpopularniejszych aut na polskich drogach.

Spada sprzedaż samochodów

W kwietniu zarejestrowano 22 tysiące nowych samochodów osobowych. W porównaniu z marcem 2011 liczba rejestracji spadła aż o 18,21%.

Najnowszy ranking awaryjności ADAC – 2010

Ceniony na całym świecie niemiecki automobilklub ADAC przygotował najnowsze zestawienie awaryjności aut osobowych w wieku do 6 lat. Poniżej lista 3 najlepszych modeli w każdej klasie aut.

Obowiązki najemcy samochodu – cz. 2.

Najmując samochód, najemca bierze na siebie również obowiązki, jakie wynikają z umowy zawartej wynajmujący. Musi m.in. używać samochodu sposób określony w umowie.

Obowiązki wynajmującego samochód

Zawarcie umowy najmu samochodu rodzi obowiązki tak po stronie najemcy, jak też wynajmującego. Głównym jest wydanie rzeczy w stanie przydatnym do omówionego użytku.

Kiedy można uznać samochód wykupiony z leasingu za używany?

Wykupiony przez leasingobiorcę z leasingu operacyjnego samochód nie jest od razu towarem używanym w rozumieniu przepisów ustawy o VAT i ustawy o PIT. Okres użytkowania tego samochodu w czasie trwania umowy leasingu operacyjnego nie wlicza się do okresu używania samochodu. Zatem dopiero po upływie 6 miesięcy od daty wykupu tego samochodu z leasingu będzie go można sprzedać bez VAT i bez PIT.

Jak dbać o automat w aucie?

Wciąż żywy pozostaje mit, że automatyczne skrzynie biegów bardzo często ulegają awariom. To NIEPRAWDA! Poprawnie obsługiwany, serwisowany i używany automat wystarczy na ponad 300 tysięcy kilometrów!

Jak naprawić ogrzewanie szyby?

Naprawa niesprawnego elektrycznego ogrzewania szyby – czy to przedniej, czy tylnej – bardzo rzadko wiąże z poważnymi kosztami. Tanio i trwale można naprawić pęknięte „nitki” na samej szybie, jak i problematyczne styki. Gorzej jeśli problem ukryty jest głęboko w elektronice...

Jedne tablice rejestracyjne na całe życie auta

Już wiosną przyszłego roku czeka nas rewolucja przy rejestrowaniu samochodów. Kupując używane auto nie będziemy musieli występować o nowe tablice rejestracyjne. Będą one przypisane na stałe do samochodu.

Najem samochodu – piszemy umowę

Zawierając umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się przekazać najemcy samochód do używania na czas oznaczony lub nie. Z kolei najemca zobowiązuje się płacić określony czynsz.

Opłata za przejazd drogami krajowymi również dla osobówek z przyczepą

Nawet 55 groszy za każdy kilometr musieliby płacić kierowcy aut osobowych z przyczepą przez niejasną definicja, która znalazła się w ustawie o drogach publicznych. Takie opłaty mieli ponosić tylko kierowcy pojazdów o masie wyższej niż 3,5 tony.

Co z ubezpieczeniem po kradzieży pojazdu?

Kradzież samochodu nie zwalnia nas bynajmniej z obowiązku uiszczenia składek na ubezpieczenie OC. Aby nie płacić ubezpieczenia konieczne będzie wyrejestrowanie samochodu.

Wycofanie samochodu z eksploatacji

Przy wycofaniu pojazdu z eksploatacji właściciel będzie obowiązany do podjęcia określonych czynności. Należy też wyrejestrować samochód, czego dokona starosta na wniosek właściciela.

Co może być dowodem własności przy rejestracji?

Aby dokonać rejestracji pojazdu trzeba będzie się w toku postępowania administracyjnego wykazać dowodem własności. Co może nim być?

Co to jest karta pojazdu?

Karta pojazdu jest dokumentem, który jest przypisany do konkretnego pojazdu. W nim zawarta jest historia danego samochodu, co w zamierzeniu ma utrudnić życie złodziejom.

Czy określenie zadatku w umowie przekreśla odszkodowanie?

W przypadku gdyby sprzedawca nie wykonał zobowiązania, kupujący który wpłacić zadatek, może domagać się podwójnej jego wartości. Określenie zadatku nie ogranicza jednak możliwości dochodzenia odszkodowania.

Zastrzeżenie zadatku przy sprzedaży samochodu

Celem zadatku jest wzmocnienie umowy. W przypadku niewykonania umowy przez jedną ze stron, druga może albo zadatek otrzymać albo domagać się jego podwójnej wartości.

Dlaczego warto być współwłaścicielem samochodu?

Bycie współwłaścicielem zarejestrowanego i ubezpieczonego pojazdu może być korzystne zwłaszcza dla młodszych kierowców. Dlaczego?

Jak kupić używane auto? – sprawdzenie karoserii

Nie każdego sprzedającego używany samochód można zaliczyć do uczciwych. Dlatego przed zakupem pojazdu należy go bardzo starannie obejrzeć, zaczynając od oględzin karoserii.

Jak rozpoznać „usprawnienia” przedsprzedażne, czyli w jaki sposób auto przygotowano do oszukania kupującego?

Spryciarze sprzedający stare samochody potrafią stosować przeróżne sztuczki i zabiegi dla zmylenia kupującego. Niemal wszystkie można wykryć bardzo łatwo albo domyślać się ich istnienia po różnych symptomach.

Jak kupić używane auto? – określenie stanu technicznego podzespołów

Samochód jest maszyną, składającą się z kilku różnych zespołów, w skład których wchodzi kilkadziesiąt różnych podzespołów. Szybkie określenie ich aktualnego stanu i stopnia zużycia nie jest więc możliwe. Konieczny jest do tego ich demontaż.

Jak zarejestrować auto zabytkowe kupione za granicą?


Formalności związane z zarejestrowaniem auta zabytkowego zarejestrowanego i zakupionego poza granicami Polski są o wiele bardziej skomplikowane i kosztowne niż w przypadku samochodu już zarejestrowanego w Polsce.

Formalności przy zakupie auta zabytkowego

Rejestracja używanego samochodu jest prosta i łatwa, jeśli auto poprzednio było także zarejestrowane w kraju. W przypadku oldtimerów zakupionych za granicą formalności mocno się komplikują.

Stowarzyszenia użytkowników pojazdów zabytkowych

Od wielu lat miłośnicy pojazdów zabytkowych jednoczą się w lokalnych, ogólnokrajowych, a nawet ogólnoświatowych organizacjach dla wymiany doświadczeń, ale także w celach stricte towarzyskich.

Jak kupić używane auto? – sprawdzenie silnika

Naprawa silnika samochodowego, zwłaszcza naprawa wynikająca z jego zużycia podczas bardzo długiej lub niewłaściwej eksploatacji, wiąże się ze sporym wydatkiem. Jest to jedna z najkosztowniejszych napraw oldtimera.

Czy warto kupić auto poleasingowe?

Samochody wyprzedawane przez firmy, banki i instytucje finansowe zawsze kuszą bardzo atrakcyjnymi cenami. Taki samochód może być nawet o 20-30% tańszy niż identyczne auto z tego samego rocznika z prywatnych rąk. Czy warto je kupić? Co trzeba wiedzieć, żeby nie żałować?

Jakie auto kupić za 10 tysięcy złotych?

Każdy kupujący, który postanowił wydać 10 000 zł na auto musi zadać sobie podstawowe pytanie. Czy woli mniejsze auto niższej klasy, za to młodsze i z mniejszym przebiegiem, czy może potrzebny jest mu większy, rodzinny pojazd.

Jaki samochód można kupić za jedną pensję?

Samochód dawno przestał być luksusem. Teraz, gdy rynek jest nasycony używanymi autami, szczęśliwym posiadaczem czterech kół można zostać mając do wydania 2 - 4 000 złotych. Na cuda nie ma jednak co liczyć. To wystarczy na dość leciwe auto ze znacznym przebiegiem. Co więc warto kupić za jedną pensję?

Jak usunąć lub zredukować drgania wskazówki prędkościomierza?

Denerwującą usterką, występującą w starszych typach samochodów, były niestabilne wskazania prędkościomierzy, zwłaszcza przy małych prędkościach, objawiające się drganiami wskazówki o niewielkiej częstotliwości i często bardzo dużej amplitudzie, dochodzącej do 50% zakresu pomiarowego.

Śnieg spadający z dachu uszkodził samochód - co robić?


Właściciele budynków i posesji mają obowiązek zadbać o to, aby z dachu budynku nie zsuwał się śnieg oraz by nie spadałby sople lodu. Czasami dochodzi do zaniedbań i na nasze auto spada pokaźna ilość zmrożonej wody. Zazwyczaj kończy się to uszkodzeniem karoserii oraz szyb.

Utrata lub zniszczenie tablic rejestracyjnych

Co zrobić w sytuacji, gdy nasze tablice rejestracyjne zostały skradzione lub zniszczone? Czy zostaną nam wydane tablice z nowym numerem czy też zachowamy dotychczasowy? Jakie dokumenty będą nam niezbędne?

Co oznacza zbiegnięcie z miejsca wypadku?

Obowiązkiem uczestników wypadku jest pozostanie na jego miejscu. Zbiegnięcie z miejsca wypadku będzie powodować określone sankcje prawne. Nie zawsze jednak każde oddalenie się z miejsca zdarzenia będzie potraktowane jako ucieczka.

Czy można kupić ubezpieczenie na krócej, niż rok?

Co do zasady ubezpieczenie posiadaczy pojazdów mechanicznych jest wykupowane na okres 12 miesięcy. Niekiedy jednak, w określonych sytuacjach, ubezpieczeni będzie można wykupić na krótszy okres. Kiedy?

Czy istnieje górna granica odpowiedzialności ubezpieczyciela?

Tak jak w każdym ubezpieczeniu, także w ubezpieczeniu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest określona suma gwarancyjna, do której szkody pokrywa ubezpieczyciel. Suma ta jest jednak ustalona na wysokim poziomie.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu OC?

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkiem nie tylko właściciela, lecz każdego posiadacza. Jak każdego ubezpieczenie, także to posiada sumę gwarancyjną, powyżej której zakład ubezpieczeń nie będzie odpowiedzialny.

REKLAMA