REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Używany MG Rover 75: opis modelu

Łukasz Szewczyk
Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta.
Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta.

REKLAMA

REKLAMA

Duże, solidne i wygodne auto za niewielkie pieniądze. Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta. Niedoceniony przez rynek samochód jest owocem mariażu Rovera z BMW. Ma wyjątkowy styl, ale potrafi nadszarpnąć budżet. Czy jest warty zainteresowania?

Karoseria o pięknych kształtach, perfekcyjnie dobrane proporcje oraz chromowane detale sprawiają, że mimo upływu lat Rover 75 wciąż świetnie się prezentuje. Kolejna miła niespodzianka czeka po uchyleniu drzwi. Przestronne wnętrze wielu egzemplarzy pachnie wysokiej jakości skórą. W samochodzie segmentu premium nie mogło zabraknąć także zamszu, drewna i chromu, pięknego panelu wskaźników oraz odpowiednio dobranego podświetlenie. Aspiracje Rovera podkreśla analogowy zegarek, który umieszczono na środku deski rozdzielczej. Szykowne wnętrze nie zostało dobrze spasowane. Posiadacz Rovera 75 musi być w stanie zaakceptować różnego rodzaju trzaski i skrzypienia. Jeżeli dać wiarę opiniom użytkowników - problem nie dotyczy jednak wszystkich samochodów.

REKLAMA

Zobacz też: Opinie kierowców o MG Rover 75

REKLAMA

Niewątpliwym atutem Rovera 75 jest wyjątkowo bogate wyposażenie. Znalezienie samochodu z dwustrefową klimatyzacją, podgrzewanymi fotelami oraz skórzaną tapicerką nie stanowi problemu. Brytyjska limuzyna potrafi zaimponować także komfortem jazdy. Miękko zestrojone zawieszenie dzielnie filtruje nierówności, a komfort podróżowania podnosi dobre wyciszenie przedziału pasażerskiego. Planowanie dłuższych wycieczek może utrudnić ograniczona pojemność bagażnika. 430 litrów to naprawdę niewiele w samochodzie o długości 4,7 metra. Nieco bardziej praktyczna jest wersja Tourer, czyli kombi, które produkowano w latach 2001-2004. Pojemność do linii okien to śmiesznie małe 400 litrów, jednak składając tylną kanapę można uzyskać ponad 1200 litrów.

Rovera 75 trudno uznać za wzór trwałości. Niektórzy posiadacze żartują nawet, że to idealny samochód dla majsterkowicza. Samochód trapią drobne, jak również poważne awarie. Do grona typowych usterek można zaliczyć uszkodzenie układu wysprzęglającego, alternatora oraz wentylatora chłodnicy. W silnikach benzynowych stosunkowo szybko dochodzi do wypalenia uszczelki pod głowicą, co często jest następstwem defektów układu chłodzenia - awarii wentylatora lub wycieków płynu.

Awarie nie należą do rzadkości

Zastrajkować lubi również osprzęt jednostek napędowych - przepływomierze, czujniki, wtryskiwacze, itd. Niestety tego typu awarie należą do najdroższych. Mechanicy radzą, by sięgać po oryginalne elementy, co sprawia, że rachunek potrafi znacznie przekroczyć poziom dwóch tysięcy złotych. W przypadku osprzętu silników zamienniki często nie zdają egzaminu. Można ich jednak z powodzeniem używać do reanimowania niezależnego zawieszenia. Ono również nie grzeszy trwałością. Newralgicznym punktami są mocowania wahaczy oraz końcówki drążków kierowniczych. Często zdarzają się także pęknięcia sprężyn. Posiadaczom Rovera 75 praktycznie nieznany jest problem korodującego nadwozia. Oczywiście reguła nie dotyczy samochodów niedbale naprawionych po wypadkach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: BMW 5 E39 czy Mercedes E-klasse W210?

REKLAMA

Ograniczona liczba sprzedanych egzemplarzy sprawia, że Rovera nie znajdziemy w raportach bezawaryjności. Jeżeli dać wiarę użytkownikom samochodu występują dwa rodzaje modelu 75 - skrajnie awaryjny, doskonały dla majsterkowicza, a także solidny i trwały. Można przyjąć, że spory odsetek pojazdów znajduje się w rękach hobbystów i koneserów brytyjskiej motoryzacji, którzy potrafią przymknąć oko na drobne defekty.

Podstawowe części eksploatacyjne można zastąpić łatwo dostępnymi i stosunkowo tanimi zamiennikami renomowanych firm. Wybór elementów używanych nie jest ogromny, ale kluczowe podzespoły, czy choćby elementy blacharskie uda się kupić bez większych trudności. Dzięki temu koszty utrzymania Rovera 75 nie są wyższe niż w przypadku innych samochodów segmentu E. Posiadacze brytyjskiej limuzyny sugerują dokonywanie napraw w punktach wyspecjalizowanych w obsłudze Rovera (niekoniecznie ASO). Przypadkowy warsztat nie zawsze jest w stanie zdiagnozować i właściwie naprawić usterki.

Wygodne auto w przystępnej cenie

Samochody z lat 1999-2000 można kupić już za 12-14 tys. złotych. Ceny najdroższych sześciolatków nie przekraczają 30 tysięcy złotych. Są naprawdę atrakcyjne. Trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z bogato wyposażonymi limuzynami z mocnymi jednostkami napędowymi. Ze sporej palety silników warte polecenia są benzynowe jednostki 1.8T 16V (150 KM) i  wysokoprężne konstrukcje BMW - 2.0 CDT 16V (116 KM) oraz 2.0 CDTi 16V (131 KM). Tak zmotoryzowane Rovery oferują niezłą dynamikę przy zachowaniu rozsądnego spalania, które wynosi odpowiednio 8,5 i 7 l/100km.

Silniki 2.0 V6 (150 KM) oraz 2.5 V6 (177 KM) kuszą parametrami, kulturą i odgłosem pracy, jednak domagają się zbyt dużych ilości paliwa (średnio 10-12 l/100km), jak na przeciętną dynamikę, którą zapewniają. Ponadto widlaste "szóstki" są trudniejsze i znacznie bardziej kosztowne w serwisowaniu.

Brytyjska limuzyna jest samochodem dla konesera, który doceni jej piękno i będzie w stanie przymknąć oko na pewne mankamenty. Za relatywnie niewielkie pieniądze Rover 75 oferuje poczucie wyjątkowości. Rzadko spotykana wersja z fordowskim silnikiem 4.6 V8 o mocy 260 KM z pewnością będzie niezłą lokatą kapitału, której wartość będzie rosła. Warto pamiętać, że Rover 75 okazał się na tyle udaną konstrukcją, że w Chinach do dzisiaj trwa jego licencyjna produkcja. Samochód jest oferowany jako Roewe 750.

Przykładowe ceny części:

Komplet klocków hamulcowych przednich – 75-150 złotych
Tarcze hamulcowe – 250-350 zł
Reflektor – 100-400 zł
Kompletne sprzęgło – 380-450 zł
Tłumik – 140-250 zł 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pościg za kierowcą BMW. Zatrzymany posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi

Tuż po północy (26.07) w Siedlcach doszło do pościgu za kierowcą BMW. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzili pościg za samochodem jadącym bez tablic rejestracyjnych. Kierowca pomimo poleceń policjantów nie reagował i podjął próbę ucieczki.

Potracił rowerzystę, który zaczepił się o dach auta, pojechał dalej

Do niecodziennego zdarzenia doszło na przedmieściach Walencji. Kierowca furgonetki potrącił rowerzystę, który następnie ugrzązł na dachu samochodu. Mężczyzna nie zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanemu, uciekł z miejsca wypadku. Chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy hiszpańskiej żandarmerii (Guardia Civil).

Więcej płatnych dróg i autostrad? Rząd pracuje nad nowymi przepisami

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Chodzi o rozszerzenie sieci dróg płatnych.

Zmiany dotyczące obowiązkowej konfiskaty pojazdów nietrzeźwych kierowców najwcześniej po wakacjach

We wtorek, 23 lipca rząd miał zająć się przygotowanym przez resort sprawiedliwości projektem nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Chodzi o zmianę przepisów dotyczących konfiskaty aut prowadzonych przez nietrzeźwych kierowców.

REKLAMA

Czy samochód powypadkowy może być odpadem?

Jakie są przesłanki aby uznać, że jakiś przedmiot lub substancja jest odpadem? Co w przypadku importu elektrośmieci np. samochodów powypadkowych?

Od 1 lipca 2024 r. nowe zasady przywozu samochodów osobowych

Od 1 lipca 2024 r. obowiązują nowe zasady przywozu samochodów osobowych do Polski zarejestrowanych na Białorusi. Sprawdź, jakie warunki muszą spełniać pojazdy, które mogą wjeżdżać do Polski.  Chodzi o rozporządzenie Rady Unii Europejskiej dotyczące poszerzenia zakresu i katalogu podmiotów środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy.

Dwaj bracia zginęli w wypadku motocyklowym, nie mieli kasków

Do tragicznego wypadku doszło w Jemiołowie (woj, lubuskie). Dwaj bracia jechali motocyklem i uderzyli w zaparkowany samochód. Obaj mężczyźni nie żyją. Okoliczności bada policja i prokuratura. 

Parkując uszkodziła 10 samochodów

Pech, nieostrożność, a może nietrzeźwość? 41-letnia mieszkanka Olsztyna, usiłując zaparkować samochód na osiedlowej uliczce uszkodziła… 10 samochodów. Kobieta nie chciała przebadać się alkomatem.

REKLAMA

Czy w aucie trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny?

Zostałeś zatrzymany do kontroli? Sprawdź, jakie dokumenty musisz przy sobie posiadać. Dowód rejestracyjny, prawo jazdy i aktualne ubezpieczenie OC są jednymi z najważniejszych dokumentów każdego kierowcy.

Badanie: 72 proc. przy zakupie używanego samochodu kieruje się jego ceną

Przy wyborze używanego auta, każdy kupujący bierze pod uwagę inne czynniki. Niezależnie od tego jaki model jest w centrum zainteresowania kupującego, i tak najczęściej branym czynnikiem przy wyborze auta jest jego cena. Model i marka samochodu schodzą na dalszy plan.

REKLAMA