REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Używany MG Rover 75: opis modelu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Łukasz Szewczyk
Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta.
Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta.

REKLAMA

REKLAMA

Duże, solidne i wygodne auto za niewielkie pieniądze. Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta. Niedoceniony przez rynek samochód jest owocem mariażu Rovera z BMW. Ma wyjątkowy styl, ale potrafi nadszarpnąć budżet. Czy jest warty zainteresowania?

Karoseria o pięknych kształtach, perfekcyjnie dobrane proporcje oraz chromowane detale sprawiają, że mimo upływu lat Rover 75 wciąż świetnie się prezentuje. Kolejna miła niespodzianka czeka po uchyleniu drzwi. Przestronne wnętrze wielu egzemplarzy pachnie wysokiej jakości skórą. W samochodzie segmentu premium nie mogło zabraknąć także zamszu, drewna i chromu, pięknego panelu wskaźników oraz odpowiednio dobranego podświetlenie. Aspiracje Rovera podkreśla analogowy zegarek, który umieszczono na środku deski rozdzielczej. Szykowne wnętrze nie zostało dobrze spasowane. Posiadacz Rovera 75 musi być w stanie zaakceptować różnego rodzaju trzaski i skrzypienia. Jeżeli dać wiarę opiniom użytkowników - problem nie dotyczy jednak wszystkich samochodów.

REKLAMA

Zobacz też: Opinie kierowców o MG Rover 75

REKLAMA

Niewątpliwym atutem Rovera 75 jest wyjątkowo bogate wyposażenie. Znalezienie samochodu z dwustrefową klimatyzacją, podgrzewanymi fotelami oraz skórzaną tapicerką nie stanowi problemu. Brytyjska limuzyna potrafi zaimponować także komfortem jazdy. Miękko zestrojone zawieszenie dzielnie filtruje nierówności, a komfort podróżowania podnosi dobre wyciszenie przedziału pasażerskiego. Planowanie dłuższych wycieczek może utrudnić ograniczona pojemność bagażnika. 430 litrów to naprawdę niewiele w samochodzie o długości 4,7 metra. Nieco bardziej praktyczna jest wersja Tourer, czyli kombi, które produkowano w latach 2001-2004. Pojemność do linii okien to śmiesznie małe 400 litrów, jednak składając tylną kanapę można uzyskać ponad 1200 litrów.

Rovera 75 trudno uznać za wzór trwałości. Niektórzy posiadacze żartują nawet, że to idealny samochód dla majsterkowicza. Samochód trapią drobne, jak również poważne awarie. Do grona typowych usterek można zaliczyć uszkodzenie układu wysprzęglającego, alternatora oraz wentylatora chłodnicy. W silnikach benzynowych stosunkowo szybko dochodzi do wypalenia uszczelki pod głowicą, co często jest następstwem defektów układu chłodzenia - awarii wentylatora lub wycieków płynu.

Awarie nie należą do rzadkości

Zastrajkować lubi również osprzęt jednostek napędowych - przepływomierze, czujniki, wtryskiwacze, itd. Niestety tego typu awarie należą do najdroższych. Mechanicy radzą, by sięgać po oryginalne elementy, co sprawia, że rachunek potrafi znacznie przekroczyć poziom dwóch tysięcy złotych. W przypadku osprzętu silników zamienniki często nie zdają egzaminu. Można ich jednak z powodzeniem używać do reanimowania niezależnego zawieszenia. Ono również nie grzeszy trwałością. Newralgicznym punktami są mocowania wahaczy oraz końcówki drążków kierowniczych. Często zdarzają się także pęknięcia sprężyn. Posiadaczom Rovera 75 praktycznie nieznany jest problem korodującego nadwozia. Oczywiście reguła nie dotyczy samochodów niedbale naprawionych po wypadkach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: BMW 5 E39 czy Mercedes E-klasse W210?

REKLAMA

Ograniczona liczba sprzedanych egzemplarzy sprawia, że Rovera nie znajdziemy w raportach bezawaryjności. Jeżeli dać wiarę użytkownikom samochodu występują dwa rodzaje modelu 75 - skrajnie awaryjny, doskonały dla majsterkowicza, a także solidny i trwały. Można przyjąć, że spory odsetek pojazdów znajduje się w rękach hobbystów i koneserów brytyjskiej motoryzacji, którzy potrafią przymknąć oko na drobne defekty.

Podstawowe części eksploatacyjne można zastąpić łatwo dostępnymi i stosunkowo tanimi zamiennikami renomowanych firm. Wybór elementów używanych nie jest ogromny, ale kluczowe podzespoły, czy choćby elementy blacharskie uda się kupić bez większych trudności. Dzięki temu koszty utrzymania Rovera 75 nie są wyższe niż w przypadku innych samochodów segmentu E. Posiadacze brytyjskiej limuzyny sugerują dokonywanie napraw w punktach wyspecjalizowanych w obsłudze Rovera (niekoniecznie ASO). Przypadkowy warsztat nie zawsze jest w stanie zdiagnozować i właściwie naprawić usterki.

Wygodne auto w przystępnej cenie

Samochody z lat 1999-2000 można kupić już za 12-14 tys. złotych. Ceny najdroższych sześciolatków nie przekraczają 30 tysięcy złotych. Są naprawdę atrakcyjne. Trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z bogato wyposażonymi limuzynami z mocnymi jednostkami napędowymi. Ze sporej palety silników warte polecenia są benzynowe jednostki 1.8T 16V (150 KM) i  wysokoprężne konstrukcje BMW - 2.0 CDT 16V (116 KM) oraz 2.0 CDTi 16V (131 KM). Tak zmotoryzowane Rovery oferują niezłą dynamikę przy zachowaniu rozsądnego spalania, które wynosi odpowiednio 8,5 i 7 l/100km.

Silniki 2.0 V6 (150 KM) oraz 2.5 V6 (177 KM) kuszą parametrami, kulturą i odgłosem pracy, jednak domagają się zbyt dużych ilości paliwa (średnio 10-12 l/100km), jak na przeciętną dynamikę, którą zapewniają. Ponadto widlaste "szóstki" są trudniejsze i znacznie bardziej kosztowne w serwisowaniu.

Brytyjska limuzyna jest samochodem dla konesera, który doceni jej piękno i będzie w stanie przymknąć oko na pewne mankamenty. Za relatywnie niewielkie pieniądze Rover 75 oferuje poczucie wyjątkowości. Rzadko spotykana wersja z fordowskim silnikiem 4.6 V8 o mocy 260 KM z pewnością będzie niezłą lokatą kapitału, której wartość będzie rosła. Warto pamiętać, że Rover 75 okazał się na tyle udaną konstrukcją, że w Chinach do dzisiaj trwa jego licencyjna produkcja. Samochód jest oferowany jako Roewe 750.

Przykładowe ceny części:

Komplet klocków hamulcowych przednich – 75-150 złotych
Tarcze hamulcowe – 250-350 zł
Reflektor – 100-400 zł
Kompletne sprzęgło – 380-450 zł
Tłumik – 140-250 zł 

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

REKLAMA

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA

KGP: 110 999 interwencji, 427 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 999 interwencji. Byli wzywani do 427 wypadków drogowych.

Samochody elektryczne potrzebują teraz tyle prądu co wszystkie ładowane w Polsce smartfony. Co będzie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną gdy będzie ich milion

Obecnie wszystkie jeżdżące po polskich drogach auta elektryczne potrzebują tyle samo prądu co smartfony. Gdyby jednak w Polsce było milion elektryków, co według prognoz może nastąpić za pięć-siedem lat, i wszystkie one ładowały się w tym samym momencie, obciążenie systemu elektroenergetycznego z tego tytułu wyniosłoby 15,2 procent.

REKLAMA