Dlaczego warto być współwłaścicielem samochodu?
REKLAMA
REKLAMA
Rejestracja pojazdu
REKLAMA
Zgodnie z przepisami kodeksu drogowego przy rejestracji pojazdu należy wykazać się dokumentami potwierdzającymi prawo własności. W dowodzie rejestracyjnym będzie uwzględniony m.in. właściciel. W sytuacji, gdy samochód jest przedmiotem współwłasności, taki fakt również musi zostać uwzględniony przy rejestracji.
Zobacz serwis: Rejestracja pojazdu
Dlaczego to korzystne?
Posiadanie samochodu w ramach współwłasności jest korzystne zwłaszcza dla młodszych kierowców. Nie chodzi tutaj o zdobywanie doświadczenia, a o pieniądze. A dokładnie zniżki, które dzięki temu będą rosły młodemu kierowcy.
REKLAMA
To ile będziemy musieli zapłacić za wykup ubezpieczenia OC zależy w dużej mierze od tego, jakie zniżki przyzna nam ubezpieczyciel. Koszta takiego ubezpieczenia zależą w głównej mierze od zniżek, jakimi dysponujemy. Im możemy wykazać się dłuższą bezszkodową jazdą, tym większe upusty zaoferuje nam ubezpieczyciel (nawet takie przekraczające 50 proc. ceny).
Z powyższego wynika jedno. Najwięcej za ubezpieczenie zapłacą młodsi kierowcy, którzy swój samochód mają od niedawna. Mogą się oni wykazać bardzo krótkim okresem bezszkodowej jazdy, jak również krótkim stażem ubezpieczeniowym.
Jeżeli zatem kupimy nasz pierwszy samochód, za ubezpieczenie możemy słono zapłacić.
Zobacz serwis: Ubezpieczenie pojazdu
Obniżenie kosztów
Sposobem na zmniejszenie kosztów takiego ubezpieczenia jest właśnie współwłasność. W sytuacji, gdy samochód jest objęty współwłasnością kalkulacja składki będzie uwzględniała zniżki obydwu współwłaścicieli. Tym samym w przypadku, gdy drugi współwłaściciel, a może być nim ktoś z rodziny, będzie dysponował większymi zniżkami, wtedy sama stawka będzie również niższa.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.