REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zarządzanie flotą

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nowoczesne zabezpieczenia samochodów przed kradzieżą

Coraz więcej firm zabezpiecza pojazdy przed kradzieżą wykorzystując nowoczesne urządzenia. Możliwe jest nawet zainstalowanie w samochodzie kodu PIN.

Zmiany w przepisach dotyczących ciężarówek

Unia Europejska chce wprowadzić zmianę w przepisach dotyczących pojazdów ciężarowych. Wszystko to ze względu na ochronę środowiska i bezpieczeństwo. Duża rolę w tym pełnią opony.

Czy opony zimowe mogą być niebezpieczne?

Opony mają okres przydatności do użycia. W momencie kiedy są zbyt stare stają się niebezpieczne w użytkowaniu.

Kiedy pasażer dostanie mandat?

W większości mandatami są karani kierowcy, jako odpowiedzialni za naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. W niektórych przypadkach mandatem może zostać ukarany także pasażer.

REKLAMA

Jak wygląda prawidłowe ustawienie zagłówka?

Prawidłowe ustawienie zagłówka ma istotny wpływ na skutki kolizji dla siedzącej na fotelu osoby. Jak prawidłowo ustawić zagłówek w samochodzie?

Badanie alkomatem, a stłuczka

Moment nieuwagi może kosztować nas wiele, choć najczęściej spotykamy się, na co dzień z drobnymi stłuczkami, gdzie co najwyżej ucierpiało nasze auto. Czy po stłuczce zawsze będziemy badani alkomatem?

Opony zimowe - przepisy

Najprawdopodobniej jazda zimą na oponach zimowych będzie niedługo obowiązkowa. A czy dziś obowiązują przepisy odnoszące się do zimowego ogumienia?

Mikrosen, co to jest?

Blisko 30% wypadków jest spowodowanych przez nadmierne zmęczenie. W szczególności niebezpieczny jest mikrosen. Dlaczego?

REKLAMA

Ile kosztuje OC na ciężarówkę?

Zakup pojazdu ciężarowego to początek kosztów związanych z jego eksploatacją. Ile kosztuje ubezpieczenie OC na samochód ciężarowy?

Biuro w samochodzie

Nowoczesne technologie, w tym dostęp do internetu umożliwiają stworzenie biura we wnętrzu samochodu. Podpowiadamy, z jakich urządzeń mogą korzystać pasażerowie samochodów podczas podróży biznesowych.

Jak nie walczyć z sennością za kierownicą?

Senność to wróg kierowcy. Podpowiadamy, jakich błędów nie popełniać, gdy kierowca walczy z chęcią zaśnięcia. W takim przypadku, nie zawsze kawa jest dobrym rozwiązaniem.

Prawa niepełnosprawnych kierowców

Osoby niepełnosprawne mogą prowadzić samochody. Co więcej mają na drodze więcej praw niż pełnosprawni kierowcy. Jakie przysługują prawa kierowcom niepełnosprawnym?

Złe paliwo w baku - co robić?

W sytuacji, gdy zatankujemy niewłaściwe paliwo do baku sytuacja nie musi skończyć się kosztowną naprawą. Wszystko zależy od tego, w którym momencie zorientujemy się o pomyłce.

Zwolnienie z VAT dla dostawy aut używanych

Z dniem 1 stycznia 2014 r. zmienią się zasady rozliczania VAT od zakupu i sprzedaży samochodów. Jak powinna rozliczyć VAT firma, która zamierza sprzedać swoją flotę? Czy lepiej zrobić to teraz, czy poczekać ze sprzedażą do nowego roku?

Eksploatacja samochodu zimą

Eksploatacja samochodu w warunkach zimowych wymaga szczególnej dbałości i wiedzy. O czym powinien pamiętać każdy, kto korzysta z samochodu zimą?

Jak przechowywać nieużywane opony?

Prawidłowe przechowywanie nieużywanego kompletu opon ma duży wpływ na ich zdatność do użycia w kolejnym sezonie. Jak prawidłowo przechowywać opony?

Jak w ciężarówce zwiększyć dostęp do energii?

Wielu kierowców ciężarówek boryka się z problemem braku dostatecznej ilości energii w swoim samochodzie. Jednak można temu zaradzić, korzystając z systemu podwójnego zasilania.

Redukcja kosztów floty ciężarowej

Firmy transportowe dążą do maksymalizacji opłacalności przejazdu z punktu A do punktu B. Jak możliwie najbardziej zredukować koszty floty pojazdów ciężarowych?

Wynajem długoterminowy dla firm transportowych?

Ostatnio coraz głośniej słychać o wynajmie długoterminowym. Co na temat tej usługi sądzą firmy transportowe?

Odpowiedzialność pracownika za mienie firmy

Kiedy pracownik odpowiada za mienie powierzone w pełnej wysokości? Kodeks pracy wyczerpująco normuje odpowiedzialność materialną pracowników, ustanawiając podstawy tej odpowiedzialności odmiennie od podstaw przyjętych w kodeksie cywilnym. Pracownik ponosi materialną odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną zakładowi pracy na zasadzie winy.

Elektryczne ogrzewanie postojowe

Elektryczne ogrzewanie postojowe jest bardzo popularne w Skandynawii. Jakie korzyści wynikają z instalowania w samochodach elektrycznego ogrzewania postojowego.

Reklamacja naprawy samochodu

Przedsiębiorca korzystający z usług serwisu samochodowego w ramach prowadzonej przez siebie działalności znajduje się w mniej korzystnej sytuacji od przysłowiowego Kowalskiego, który jako konsument podlega szczególnej ochronie prawnej. Pomimo tego firma nie jest pozbawiona środków umożliwiających dochodzenie swoich praw.

Jak naprawić szkody na koszt ubezpieczycieli?

Menedżerowie aut służbowych niekiedy stosują różnego rodzaju sztuczki, by za naprawy nie płaciło macierzyste przedsiębiorstwo, tylko zewnętrzny partner. Jeden z menedżerów podał kilka przykładów.

Kiedy dowód rejestracyjny może zostać zatrzymany?

Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego samochodu może nastąpić nie tylko na podstawie przeprowadzonego badanie technicznego. Policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny w przypadku, gdy jego wątpliwość wzbudzi stan techniczny pojazdu lub jego wpływ na środowisko.

Wymiana płynów eksploatacyjnych - co ile?

Do sprawnego funkcjonowania samochodu niezbędna jest regularne wymiana płynów eksploatacyjnych. nie chodzi tylko  o olej silnikowy i płyn hamulcowy. co ciekawe w kontroli interwału wymiany płynów może pomóc monitoring floty.

Opony kierunkowe, to opony deszczowe?

Według statystyk pogodowych, w Polsce przez 140 dni w roku pada deszcz. W takich warunkach klimatycznych warto wziąć pod uwagę zakup opon deszczowych. Czym się charakteryzuje takie ogumienie?

Jak prawidłowo wyprzedzać?

Manewr wyprzedzania należy do jednego z najniebezpieczniejszych w ruchu drogowym. W jaki sposób prawidłowo wyprzedzać i co na temat wyprzedzania nakazują przepisy ruchu drogowego?

Zakup akumulatora przez internet - porady

Zakup akumulatora przez internet wiąże się z ryzykiem związanym np. z uszkodzeniem baterii podczas transportu, czy trafieniem na nieuczciwego sprzedawcę, który nie prowadzi recyklingu. Na co zwrócić uwagę kupując akumulator przez internet?

Jak dbać o bezpieczeństwo pracowników w transporcie drogowym?

Usługi związane z transportem drogowym towarów i łączące się z nimi usługi związane z magazynowaniem i załadunkiem towarów są obarczone dużym ryzykiem wystąpienia wypadku. W jaki sposób zabezpieczyć pracowników przed ryzykiem?

Do końca 2013 r. rynek leasingu w Polsce będzie rósł

Rok 2013 jest lepszy dla branży leasingowej niż rok 2012. Według ekspertów, do końca roku rynek leasingu w Polsce będzie notował stabilny wzrost.

Mocowanie ładunku - zasady

Jak poprawnie zamocować ładunek w naczepie lub samochodzie ciężarowym? Biorąc pod uwagę fakt, że około jedna czwarta wypadków aut ciężarowych wynika ze złego zamocowania ładunku, warto o tym mówić.

Czyszczenie klimatyzacji po lecie

Po okresie letnich upałów warto przeczyścić układ klimatyzacji. Przecież będziemy jej używać także jesienią, np. by szybko odparować szyby.

Międzynarodowy Van roku 2014

Znamy już zdobywcę tytułu "Międzynarodowy van roku 2014". Werdykt został ogłoszony podczas moskiewskiej wystawy samochodów użytkowych COMTRANS.

Odpryski na szybie - naprawa przed jesienią

Pamiątką po letnich podróżach są często różnego rodzaju odpryski na szybach zwane potocznie "pajączkami". Radzimy, jak sprawnie się ich pozbyć.

Stanowisko pracy kierowcy

Każdy zawodowy kierowca powinien dbać o woje dobre samopoczucie w trakcie jazdy. Pomoże w tym m.in. uporządkowanie miejsca pracy kierowcy. Na co jeszcze powinni zwrócić uwagę zawodowi kierowcy przed wyjazdem w trasę?

Audi A3 Limousine - nowa oferta leasingowa

Najnowszy model Audi - A3 Limousine jest dostępny w ofercie finansowej za 1150 zł miesięcznie (brutto). Oferta skierowana jest do klientów biznesowych i indywidualnych.

Gdy wlejesz do chłodnicy, płyn do spryskiwaczy

Pomyłka związana z wlaniem płynu do spryskiwaczy do układu chłodzenia lub wspomagania kierownicy może nas drogo kosztować. Co w takiej sytuacji zrobić?

Co to jest geometria zawieszenia?

Geometria zawieszenia to termin znany większości kierowców. Niestety, często jest mylony ze zbieżnością kół. W efekcie mało kto kontroluje stan geometrii zawieszenia.

Dobór opon do ciężarówki

Odpowiedni dobór opon do samochodu ciężarowego ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo jazdy, lecz również na koszty eksploatacji pojazdu. W tym na zużycie paliwa.

KE wprowadzi ograniczniki prędkości w autach?

Według informacji brytyjskich mediów, Komisja Europejska może jesienią zaproponować, by we wszystkich samochodach były seryjnie montowane ograniczników prędkości.

Stres, a prowadzenie pojazdu

Zestresowany kierowca popełnia błędy, które mogą być tragiczne w skutkach. Każdy fleet manager powinien mieć to na uwadze i dbać o to, by kierowcy samochodów firmowych prowadzili je w jak najmniejszym napięciu.

Handel punktami karnymi - konsekwencje

Osoby przyjmujące na swoje konto punkty karne za czyjeś przewinienie mogą za swój czyn pójść do więzienia. Podobnie do kierowców, którzy są gotowi zapłacić za to, że ktoś inny przyjmie punkty karne które się im należą.

Udział leasingu w finansowaniu wózków widłowych

Segment leasingu wózków widłowych wciąż się rozwija. Z danych opublikowanych przez Związek Polskiego Leasingu za I półrocze 2013 r. wynika, że branża leasingowa sfinansowała w tym okresie zakup 2236 sztuk wózków widłowych o wartości 188,4 mln PLN.

Na co uważać przy leasingu samochodu?

Leasing to bardzo korzystna forma finansowania zakupu samochodu do firmy. Niestety w razie na przykład przekazania samochodu osobie trzeciej może się okazać, że firma leasingowa odstąpi od umowy. Na co zwracać uwagę podpisując umowę leasingu?

Jak zmniejszyć zużycie paliwa w ciężarówce?

Zakup paliwa to nawet 50% kosztów w firmach transportowych. Poniżej radzimy, jak zmniejszyć wydatki na paliwo w samochodach ciężarowych.

Jak postępować, by uzyskać odszkodowanie z OC?

Dzięki ubezpieczeniu OC sprawca kolizji nie musi płacić z własnej kieszeni za powstałe szkody. Z kolei poszkodowany może dostać pełną rekompensatę za straty. Także uszczerbek na zdrowiu. Jak postępować, by ubezpieczyciel nie wymigał się od pełnej rekompensaty?

Kiedy stosować opony ekologiczne?

Opony ekologiczne stają się coraz bardziej dostępne na polskim rynku. Czym charakteryzują się opony ekologiczne oraz kiedy warto je stosować?

Kontrola policyjna stanu technicznego pojazdu

Patrole policji oraz inspekcji transportu drogowego mają prawo dokładnie skontrolować stan zatrzymanego pojazdu. Co zazwyczaj jest sprawdzane podczas takiej drogowej kontroli.

Samochód podczas upału

Eksploatacja samochodu w upalne dni to wyzwanie dla poszczególnych układów pojazdu. Jak postępować z autem podczas upału?

Promocja w Volkswagen Bank Polska

Volkswagen Bank Polska przygotował m.in. dla przedsiębiorców promocyjną ofertę na zakup samochodów marki Volkswagen.

REKLAMA