REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zarządzanie flotą

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mercedes-Benz Arocs 4145 8x4 z turbosprzęgłem z retarderem

Turbosprzęgło z retarderem umożliwia w najnowszym Actrosie m.in. na nieograniczone w czasie manewrowanie w trybie hydraulicznym.

Zwycięzca Fleet Derby 2014 w kategorii "samochód flotowy do 3,5 t. DMC"

Tegoroczna, trzecia edycja wydarzenia Fleet Derby zgromadziła w dniu 14 maja br. na Autodromie Automobilklubu Polski - 350 gości, 130 jurorów, 117 samochodów. Który model samochodu zwyciężył w kategorii „samochód flotowy do 3,5 t. DMC”?

Kontrola ITD w firmie transportowej

Inspektorzy Transportu Drogowego mają uprawnienia do przeprowadzenia kontroli nie tylko na drodze, ale również w siedzibie przewoźnika. W jakich przypadkach?

Spotkanie dotyczące modeli flotowych

W jaki sposób planują zakupy oraz eksploatują floty jedne z największych przedsiębiorstw działających na polskim rynku? Opowiedzą o tym ich przedstawiciele na spotkaniu, które odbędzie się 29 maja w warszawskim DoubleTree by Hilton Hotel&Conference Centre Warsaw.

REKLAMA

Opony ekologiczne, czyli jakie?

Opony proekologiczne są wykonane z innej mieszanki niż tradycyjne odmiany ogumienia. Dzięki temu mniej hałasują i stawiają mniejszy opór podczas toczenia. A czy opony ekologiczne mają dłuższą drogę hamowania?

Prawidłowe ustawienie fotela kierowcy

Mimo, że prawidłowe ustawienie fotela kierowcy to podstawa w wiedzy, którą musi zgromadzić kierowca, wielu zmotoryzowanych popełnia błędy szukając odpowiedniej pozycji za kierownicą.

Międzynarodowy dzień mycia samochodu

Międzynarodowy dzień mycia samochodu przypada na 19 maja. Warto sobie przypomnieć gdzie i w jaki sposób powinno się myć samochód.

Polacy na drogach ekspresowych jeżdżą rozważniej!

Zgodnie z wynikami raportu "Prędkość pojazdów w Polsce w 2013 roku” przygotowanego na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego okazuje się, że Polacy notorycznie przekraczają prędkość na drogach w terenie zabudowanym oraz krajowych. Na trasach ekspresowych jeżdżą wolniej niż dopuszczają przepisy.

REKLAMA

Ford Motorcraft Service - autoyzowany serwis dla starszych pojazdów

Producenci samochodów coraz częściej puszczają oko do osób użytkujących samochody starsze niż czteroletnie. M.in. kierują do nich ofertę autoryzowanych stacji serwisowych.

Wpływ klimatyzacji na alegrię

Czy alergicy mogą korzystać z klimatyzacji samochodowej? Mogą, ale tak jak wszyscy - powinni dbać o prawidłową eksploatację systemu schładzania powietrza.

Jak samodzielnie zatankować LPG?

Na stacjach Statoil można już samodzielnie tankować LPG, co przyspieszy proces tankowania. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę tankując samodzielnie LPG?

Akumulatory do maszyn rolniczych

Czy w traktorze można zainstalować akumulator z samochodu osobowego? Jaki akumulator wybrać do maszyn rolniczych? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Seat wyróżniony przez Fleet Managerów

Nagrodę specjalną w Plebiscycie Fleet Awards Polska 2014 otrzymała marka SEAT.

Gdy spod maski wydobywa się dym

Czy w której spod maski samochodu wydobywa się dym zawsze oznacza on pożar w komorze silnika? Nie, dym może być efektem wielu awarii, nie zawsze jest wynikiem pożaru.

Wpływ głodu na zdolność prowadzenia samochodu

Wielu kierowców bagatelizuje wpływ głodu na zdolność do prowadzenia pojazdu. Tymczasem głodny kierowca to kierowca nieskoncentrowany.

Samoczyszczący się Nissan Note

Mycie pojazdów zwiększa koszty eksploatacji flot w firmach samochodowych. Tymczasem Nissan zaprezentował prototyp modelu Note, do którego nie przylega brud.

Nagroda Fleet Awards Polska w kategorii „Małe Samochody Dostawcze”

Nagroda Fleet Awards Polska w kategorii „Małe Samochody Dostawcze” została przyznana Fiatowi Fiorino.

Jak działa SkyCash?

Płatne parkowanie to codzienność kierowców w wielu miastach w Polsce. Jednak wciąż niewielu zmotoryzowanych wie, że za parkowanie może zapłacić poprzez aplikację dostępną na smartfony.

Po czym poznać, że kierowca powinien przebadać wzrok?

Wady wzroku są szczególnie niebezpieczne dla kierowców zawodowych. Po czym poznać, że wizyta u okulisty jest konieczna?

Kiedy ustąpić rowerzyście pierwszeństwa?

Rowerzyści mają pierwszeństwo przejazdu względem skręcającego samochodu, gdy poruszają się po ścieżce rowerowej. Absolutnie nie wolno rowerzystom wjeżdżać na przejście dla pieszych i wymuszać pierwszeństwo przejazdu na przejeżdżających samochodach. W razie kolizji winą i kosztami zostanie obarczony jadący rowerem.

Najczęstsze awarie samochodu występujące zimą

Które awarie najczęściej zdarzają się w samochodach w okresie zimowym? Czy zimą awarie akumulatora są częstsze niż awarie osprzętu silnika?

Monitoring samochodu

System monitoringu pojazdu jest pomocny w kontroli kosztów eksploatacji floty. Jednak monitoring może być przydatny także w przypadku samochodów prywatnych. Tym bardziej, że na rynku są dostępne systemy, których montaż nie jest skomplikowany.

Które pojazdy są uprzywilejowane?

Pojazdy uprzywilejowane są szczegółowo opisane w przepisach odnoszących się do ruchu drogowego. Czy należą do nich jedynie pojazdy Straży Pożarnej, Pogotowia i Policji?

Sposoby na kradzież paliwa z baku

Kradzieże paliwa z baków samochodów firmowych to problem, z którym boryka się wiele firm w Polsce. W jaki sposób kierowcy kradną paliwo z baku i w jaki sposób walczą z systemami zabezpieczeń?

Uprawnienia straży leśnej względem kierowców

Czy funkcjonariusze straży leśnej bądź straży parkowej mogą ukarać kierowcę mandatem? Jakie uprawnienia mają strażnicy leśni?

Wiosenny przegląd pojazdów - na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę dokonując wiosennego przeglądu samochodu. Czy wystarczy wymienić płyny eksploatacyjne?

Prawidłowa kontrola ciśnienia w oponach

Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia w oponach jest często bagatelizowane przez kierowców flotowych. Tymczasem regularna kontrola ciśnienia w ogumieniu to jedna z kluczowych spraw mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Zakup opon - nowe, czy używane?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem opon? Czy dla osób dysponujących mniejszym budżetem dobrym pomysłem jest zakup opon używanych?

Mandat na przejściu dla pieszych

Przepisy ruchu drogowego nie dość precyzyjnie określają zachowanie kierowcy względem pieszych w okolicach tzw. zebry. W rezultacie łatwo o nieporozumienia i kolizje.

Kiedy i gdzie najczęściej dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym?

Wypadki w wyniku, których dochodzi do śmierci uczestników ruchu to wciąż w Polsce zbyt częste zjawisko. Wbrew opinii wielu kierowców do tragedii na drogach dochodzi równie często w terenie zabudowanym co poza nim.

MobiParking nagrodzony podczas konferencji Navigation Trends for Drivers

Podczas drugiej konferencji Navigation Trends for Drivers, eksperci docenili usługę MobiParking skierowaną do kierowców prywatnych i flotowych.

Przepisy obowiązujące na przejazdach kolejowych

Wielu kierowców nie zna dokładnie przepisów regulujących ruch na przejazdach kolejowych. Okazuje się, że złamanie przepisów odnoszących się do przejeżdżania przez przejazdy kolejowe może kosztować kierowcę kilkaset złotych.

Nowy komunikator Yanosik GT

System Yanosik zyskuje coraz większą popularność wśród kierowców. Na targach Motor Show producent przedstawił nową wersję urządzenia obsługującego system - Yanosik GT.

Podróżowanie nocą - wady i zalety

Podróżowanie nocą jest sprawniejsze ze względu na dużo mniejsze niż w ciągu dnia natężenie ruchu drogowego. Ale, jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Osram, kierowcy dostrzegają wiele minusów w nocnych podróżach samochodem.

Jak ograniczyć straty związane z eksploatacją opon OTR?

Stosunek ceny do liczny przepracowanych przez opony OTR godzin jest jednym z kluczowych elementów kosztów eksploatacji specjalistycznych pojazdów w przedsiębiorstwie. co zrobić, by stosunek ten był najkorzystniejszy?

Nieodpłatne wykorzystanie samochodów służbowych do celów prywatnych

Czy w okresie od stycznia do kwietnia 2014 r. nieodpłatne wykorzystanie samochodów służbowych do celów prywatnych pracowników podlega opodatkowaniu VAT?

Czy należy się zwrot kosztów za zakup okularów?

Płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych częstokroć mają wątpliwość, czy podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wydatek na zakup okularów na podstawie paragonu.

Ubezpieczenie GAP chroni przed stratą?

Gdy leasingowany samochód zostanie skradziony leasingobiorca nie jest w najlepszej sytuacji. Wykupując ubezpieczenie GAP można zminimalizować ryzyko straty.

Czy akumulatory żelowe są najlepsze?

Na temat eksploatacji akumulatorów krąży wiele mitów. Czy akumulatory żelowe są najlepsze? Czy lepiej kupić akumulator o większej pojemności? I czy zawsze należy wymienić na nowy akumulator, który się rozładował? Wszelkie wątpliwości rozwiewa ekspert.

Flota samochodowa po zimie

Przedwiośnie to okres, w którym każdy fleet manager zarządza porządny przegląd samochodów po okresie zimowym. Na co zwrócić uwagę w przedwiosennym przeglądzie pojazdów?

Który partnerski serwis jest najlepszy?

Firma audytorska przeprowadziła kontrolę we wszystkich serwisach partnerskich firmy Michelin. Który warsztat okazał się najlepszy?

Mandat za wtargnięcie na przejście dla pieszych

Piesi, jako uczestnicy ruchu mogą zostać ukarani mandatami. Jednym z częstych przewinień pieszych jest wtargnięcie na... przejście dla pieszych. 

Czy można dostać mandat za głośne słuchanie muzyki w samochodzie?

Teoretycznie nie można dostać mandatu za słuchanie głośno muzyki w samochodzie, ale w praktyce policja ma narzędzia, by ukarać kierowcę prowadzącego pojazd, z którego dudni bas.

Jak walczyć z sennością za kierownicą?

Walka z sennością za kierownicą jest nierówna. Kierowca zawsze ją przegra. Są jednak sposoby by ograniczyć ryzyko zaśnięcia za kierownicą.

Mandat za mruganie światłami

Mrugnięcie długimi światłami to zwyczajowa forma informowania innych kierowców o kontroli prędkości. Jaki grozi mandat za mruganie światłami oraz kiedy tego typu ostrzeganie jest dozwolone?

Nielegalne wyposażenie samochodu

Za nielegalne wyposażenie samochodu można zostać ukaranym grzywną. A za używanie nielegalnego wyposażenia można nawet trafić do aresztu. 

Światła do jazdy dziennej - czy to się opłaca?

Czy opłaca się montować światła do jazdy dziennej? Według ekspertów jazda na światłach mijania powoduje zwiększenie zużycia paliwa do 2 procent w skali roku.

Największa opona w gamie Goodyear

Goodyear wyprodukował największą w swojej gamie oponę. Jest instalowana w pojazdach służących do przewożenia ogromnych skał i jest wielkości... słonia.

Odliczenie podatku przy nabyciu paliwa

Początek 2014 roku to czas wielu zmian na gruncie podatku VAT. Zmiany dotyczą w szczególności samochodów oraz związanych z nimi wydatków, w tym nabycia paliwa. Nowe przepisy w tym zakresie zaczęły obowiązywać od 1 kwietnia 2014 r. 

Kolejny VW z homologacją ciężarową

Volkswagen rozszerzył ofertę modeli dostępnych z homologacją ciężarową. Właśnie dołączył do nich Golf, również w wersji Variant.

REKLAMA