REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy komunikator Yanosik GT

REKLAMA

REKLAMA

System Yanosik zyskuje coraz większą popularność wśród kierowców. Na targach Motor Show producent przedstawił nową wersję urządzenia obsługującego system - Yanosik GT.

Co to jest Yanosik?

REKLAMA

Yanosik to komunikator dla kierowców, dzięki któremu mogą oni informować się wzajemnie o sytuacji na drodze. Kierowca korzystający z systemu jest świadomy co czeka go na trasie – kontrola, fotoradar czy wypadek. Z założenia fotoradary stacjonarne czy kontrole prędkości lokalizowane są w miejscach, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Informowanie o nich przez Yanosika spełnia więc rolę zapobiegawczą – jedzie się bezpieczniej i nie otrzymuje mandatów.

Z sytemu miesięcznie korzysta ponad 500 000 unikalnych użytkowników, którzy łącznie pokonują w ciągu miesiąca ponad 160 milionów kilometrów. W ciągu minuty do systemu trafia ponad 60 zgłoszeń. Liczba kierowców jeżdżących z Yanosikiem dynamicznie wzrasta. W ciągu roku jej wartość podwoiła się. Yanosik skupia więc wokół siebie coraz większą rzeszę użytkowników, a to przecież ich aktywność przekłada się w dużej mierze na aktualność danych.

Nowy komunikator Yanosik GT

REKLAMA

Zasadniczą różnicą pomiędzy starym a nowym komunikatorem, jest wyposażenie Yanosika GT w kolorowy, czytelny wyświetlacz. Pokazywane są na nim m. in. zgłoszenia w formie graficznej, prędkość z jaką jedzie kierowca oraz liczba użytkowników online. Yanosik GT ma podświetlaną i wygodną w użytkowaniu klawiaturę. Dużą zmianą jest zredukowanie liczby przycisków służących do zgłaszania zdarzeń na drodze z 6 do 4 – kontroli prędkości, kontroli ITD, patrolu nieoznakowanego oraz wypadków (i innych zagrożeń). Dzięki temu nie tylko uproszczono korzystanie z urządzenia, ale również zmniejszyły się jego wymiary. Do potwierdzania i odwoływania zgłoszeń w dalszym ciągu służą 2 osobne przyciski. Pod wyświetlaczem znajduje się również panel dotykowy z 3 przyciskami funkcyjnymi umożliwiającymi poruszanie się po menu oraz regulowanie głośności czy jasności wyświetlacza. – Przy projektowaniu nowego urządzenia wsłuchaliśmy się w sugestie naszych użytkowników, aby nowy Yanosik był jak najlepiej dopasowany do ich potrzeb – mówi Dawid Nowicki, współtwórca systemu Yanosik – Stąd pojawienie się zasadniczych zmian jak np. wyświetlacz, który wpływa nie tylko na estetykę urządzenia, ale również wzbogaca jego funkcjonalność – dodaje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Yanosik GT nie wymaga montażu, zasilany jest przy pomocy złącza microUSB. Do każdego urządzenia producent dołącza przejściówkę umożliwiającą podłączenie Yanosika GT do gniazda zapalniczki samochodowej. Co istotne, urządzenie posiada wbudowaną baterię, która pozwala mu na pracę również przy kilkuminutowych przerwach w zasilaniu (np. przy przepinaniu w samochodzie). Do prawidłowego funkcjonowania wymagana jest również transmisja danych, dzięki niej użytkownik otrzymuje aktualne informacje o sytuacji na drodze.

Źródło: Creandi.pl

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Paraliż na ulicach miast? Samorządowe pułapki planistyczne

Korki w polskich miastach: infrastruktura niedostosowana do potrzeb, uleganie aktywistom miejskim, likwidacja miejsc parkingowych i zwężanie ulic. Czy buspasy są dobrym rozwiązaniem? Samorządowe pułapki planistyczne.

KGP: 99 601 interwencji, 286 wypadków drogowych, 26 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 601 interwencji. Byli wzywani do 286 wypadków drogowych.

Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

REKLAMA

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

REKLAMA

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA