REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zarządzanie flotą

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kolejny VW z homologacją ciężarową

Volkswagen rozszerzył ofertę modeli dostępnych z homologacją ciężarową. Właśnie dołączył do nich Golf, również w wersji Variant.

Oszczędności z jazdy autostradą

Podróżując po Polsce możemy znaczną część dystansu przejechać autostradami i mimo, że musimy za przejazd zapłacić, zaoszczędzimy sporo czasu. Ile?

Oświadczenie sprawcy kolizji

Co powinno zawierać oświadczenie sprawcy kolizji. Czy można po stłuczce skorzystać z darmowego holowania pojazdu?

Monitoring pojazdów tylko w godzinach pracy

Każdy zarządca floty zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z monitoringu floty. A co zrobić w przypadku, gdy auta służbowe są wykorzystywane również w celach prywatnych?

REKLAMA

Od kiedy uczyć dzieci zasad ruchu drogowego?

Edukacja dzieci w zakresie zasad ruchu drogowego ma kluczowe znaczenie dla ich bezpieczeństwa. Kiedy zacząć odpowiedzialną naukę najmłodszych i jakich błędów się wystrzegać?

Zasady ruchu w strefie zamieszkania

Kierowcy wjeżdżający na osiedla, np. kurierzy, często poruszają się po obszarach stref zamieszkania. Jakie zasady ruchu panują w strefach zamieszkania?

Ubezpieczenia komunikacyjne w Poczcie Polskiej

W placówkach Poczty Polskiej właściciele samochodów mogą teraz wykupić ubezpieczenia komunikacyjne OC, Autocasco, Assistance i NNW.

Straż miejska a kontrola kierowcy

Czy podczas kontroli kierowcy strażnik miejski ma takie same uprawnienia, jak policjant?

REKLAMA

Wystające elementy z samochodu, a mandat

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z faktu, że za poruszanie się samochodem wyposażonym np. w wystające linki, czy wyciągarki z ostrymi krawędziami można dostać mandat.

Zdjęcie z fotoradaru - odwołanie

Kierowcy, którzy otrzymali zdjęcie z fotoradaru mogą dochodzić swoich praw i nie muszą od razu przyjmować mandatu.

Kiedy nie podpisywać mandatu?

Wielu kierowców, którym policjant podsunie mandat do podpisania, podpisze go nawet, gdy nie są pewni odnośnie racji stróża prawa. Kiedy nie warto przyjmować mandatu?

Mandat za spaliny

Kierowcy samochodów ciężarowych muszą pamiętać, że można zostać ukaranym mandatem, w przypadku gdy z rury wydechowej wydobywa się duże natężenie spalin.

Reflektory ksenonowe - wymiana i eksploatacja

Czy można samodzielnie wymienić reflektory halogenowe na ksenonowe? Jaka jest żywotność lamp ksenonowych oraz na co zwrócić uwagę przy okazji ich awarii?

Zawracanie w niedozwolonym miejscu, a mandat

Zawracanie w niedozwolonym miejscu nie tylko jest manewrem niebezpiecznym lecz również grozi za nie wysoki mandat.

Mandat za nieużywanie kierunkowskazów

Polscy kierowcy często nonszalancko odnoszą się do konieczności używania kierunkowskazów, które sygnalizują zamiar skrętu. Może ich to kosztować 200 zł.

Kiedy kupić opony?

Który moment jest najlepszy na zakup opon letnich, a który na zakup opon zimowych? Czy to prawda, że opony letnie najkorzystniej kupować zimą?

Samochód służbowy - mandat płaci kierowca, czy firma?

Zdjęcia z fotoradarów, czy kary za nieopłacenie parkowania są przysyłane do właściciela pojazdu. Czy w takim przypadku kierowcy samochodów służbowych mogą czuć się bezkarnie?

Dostawczy samochód roku 2013 w Polsce, wybrany

Eksperci z polskich mediów motoryzacyjnych związanych z samochodami użytkowymi po raz kolejny wybrali dostawczy samochód roku, tym razem 2013.

Mandat za zabrudzony samochód

Czy można dostać mandat za zabrudzony samochód? Okazuje się, że tak i to nie mały.

Jak przejechać przez zaspę?

Przejazd przez zaspę może okazać się konieczny, także w przypadku gdy kierowcy poruszają się głównie po mieście. Jak prawidłowo przejechać przez zaspę? 

Za które przewinienia dostaniesz 10 punktów karnych?

Kierowcy bardziej od kar finansowych boją się karania punktami karnymi, których łatwo jest uzbierać tyle, by zostać skierowanym na ponowny egzamin na prawo jazdy. Za które przewinienia można otrzymać 10 punktów na konto?

Jazda z zabrudzoną przednią szybą

Według badań przytoczonych przez specjalistów od szkolenia jazdy jazda z brudną przednią szybą dwukrotnie zwiększa ryzyko kolizji. Jest także podstawą do wlepienia mandatu.

Zmiany w prawie, a handel punktami karnymi

Za handel punktami karnymi można pójść do więzienia. Planowane zmiany mają zupełnie wyeliminować ten proceder.

Zasady poruszania się po drodze ekspresowej

Podróż drogą ekspresową, dwujezdniową, w porównaniu do drogi jednojezdniowej jest dla kierowcy znacznie bardziej komfortowa. Przypomnijmy zasady poruszania się po drogach ekspresowych.

Kiedy samochód może być odholowany?

Kiedy samochód może zostać odholowany przez służby drogowe? Okazuje się, że wiele zależy od "widzi mi się" osoby, która o tym decyduje.

Karta flotowa a płatność za parkowanie

Osoby korzystające z kart flotowych mogą zapłacić za parkowanie poprzez aplikację dostępną na smartfony. Opłata zostanie automatycznie dopisana do kosztów eksploatacji samochodu.

Obowiązki kierowcy wobec pieszych

Nieprzepuszczenie pieszych zamierzających wsiąść stojącego na przystanku tramwaju może poskutkować 100 zł mandatem.

Jak szybko oskrobać szyby?

Gruba warstwa lodu i śniegu na szybach i karoserii samochodu skutecznie wydłuża dojazd do pracy. Jak skutecznie i szybko oskrobać z lodu szyby samochodu?

Zakup używanego pojazdu do firmy

Planując zakup używanego pojazdu do firmy należy zachować szczególną ostrożność. Okazuje się, że większość sprzedających samochody w Polsce to oszuści.

Stłuczone lusterko, a mandat

Stłuczone lusterko w samochodzie może być przyczyną kłopotów wynikających nie tylko z zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego.

Pełne odliczenie VAT od samochodu - pułapki

Krótki okres obowiązywania nowych przepisów odnośnie pełnego odliczenia VAT od zakupu lub leasingu samochodów stwarza zagrożenie wpadnięcia w pułapkę. Czy późny odbiór samochodu sprawi, że stracimy prawo do pełnego odliczenia VAT?

Od jakich pojazdów można odliczyć pełen VAT?

Pełny VAT od pojazdów będzie można odliczać najprawdopodobniej do końca marca 2014 r. Ale od jakich pojazdów można odliczyć pełny VAT i jakie jeszcze korzyści wiążą się z rozliczeniem zakupu samochodu do firmy na starych zasadach?

Jazda po zakrętach

Technika jazdy po zakrętach jest istotna ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jak prawidłowo pokonywać zakręty samochodem?

Czy ecodriving to realna korzyść dla firmy?

W Polsce dużo się mówi o zasadach ekologicznej jazdy. Czy jednak wprowadzenie do floty zasad ecodrivingu przyniesie realne korzyści?

Jaka barwa świateł jest dopuszczana przez przepisy?

Oświetlenie samochodu podlega ściśle określonym normom prawnym. Jaka jest dopuszczalna barwa żarówek i jakie są wymogi prawne odnośnie żarówek do reflektorów?

Alkomat Alcoguard dostępny w Volvo

Montowanie alkomatów, jako wyposażenie samochodów to oferta Volvo. Urządzenie Alcoguard jest dostępne w wyposażeniu opcjonalnym od 2007 r.

Co to jest karta ratownicza?

Umieszczenie w samochodzie karty ratowniczej może skrócić czas akcji ratowniczej nawet o 30%. Co to jest karta ratownicza i gdzie ją można uzyskać?

Rynek wynajmu długoterminowego w Polsce

Według opinii ekspertów rynek motoryzacyjny w Polsce powoli zaczyna zbliżać się do standardów panujących w Europie Zachodniej. Duży wpływ ma na to rozwój wynajmu długoterminowego.

Zakup auta do firmy z wyprzedaży 2013 r.

Jak co roku, producenci samochodów kuszą nabywców oszałamiającymi rabatami na zakup samochodów z wyprzedaży rocznika 2013. Na co zwrócić uwagę kupując auto do firmy podczas wyprzedaży?

Mandat za nieodśnieżenie samochodu

Co prawda kodeks drogowy nie przewiduje kary za nieodśnieżenie samochodu, ale kierowca, który nie usunie śniegu i szronu z szyb i karoserii auta może dostać 500 zł mandatu.

Monitoring GPS za 19 zł miesięcznie?

Monitoring GPS to wciąż jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę przeciwkradzieżową floty pojazdów. W miarę upływu czasu usługi monitoringu znacznie tanieją.

"Leasing Swobodny" wyróżniony

W konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2013" został wyróżniony "Leasing swobodny", usługa umożliwiająca dopasowanie płatności do aktualnych możliwości finansowych firmy.

Technologie przyszłości w samochodach

Operatorzy telekomunikacyjni współpracują z producentami samochodów na rzecz wykorzystywania sieci wysokiej przepustowości w pojazdach przyszłości.

Awaria w trasie, co robić?

Dobrym sposobem na uniknięcie awarii w trasie jest dbałość o stan techniczny pojazdów flotowych. Jakie usterki zdarzają się najczęściej podczas podróży oraz czego możemy oczekiwać od ubezpieczenia assistance?

Car wrapping - sposób na reklamę?

Samochód służbowy jest narzędziem służącym do kreowania wizerunku publicznego nie tylko naszej firmy. Jest w ciągłym ruchu i właśnie dzięki temu oklejone auto, ma dostęp do wielu potencjalnych klientów.

Szare fotoradary wciąż aktywne?

Szare fotoradary powoli przechodzą do lamusa. Na ich miejsce stawiane są jaskrawo żółte odpowiedniki. Dlatego też większość kierowców myśli, że szare urządzenia są w zupełności nieszkodliwe, bo w świetle prawa nie mogą już robić zdjęć. Jednak czy na pewno?

Jazda ciężarówką podczas silnego wiatru

Kierowanie zestawem - ciągnik siodłowy i naczepa w warunkach zimowych to nie lada wyzwanie dla każdego kierowcy. Na co zwrócić uwagę, gdy podróż odbywa się podczas silnego wiatru?

Złe dopasowanie opon - konsekwencje

Producent każdego pojazdu określa dokładne wytyczne odnośnie doboru ogumienia. niestety w miarę upływu czasu eksploatacji, użytkownicy coraz rzadziej zdają się przejmować tym, co zaleca producent i np. zmieniają rozmiar ogumienia na własną rękę. Jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego doboru opon?

Rusztowania do odśnieżania aut ciężarowych

Oczyszczanie samochodu z warstwy śniegu i lodu przed wyjazdem na drogę to obowiązek każdego kierowcy. W przypadku samochodów ciężarowych potrzebna jest specjalna konstrukcja umożliwiająca pracę na wysokościach.

Prognozowane zmiany w wysokości mandatów

W przyszłym roku wysokość mandatów za przekroczenie prędkości może wzrosnąć. Wysokość kary będzie uwzględniała m.in. częstotliwość popełniania wykroczeń przez kierowcę.

REKLAMA