REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rynek wynajmu długoterminowego w Polsce

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Według opinii ekspertów rynek motoryzacyjny w Polsce powoli zaczyna zbliżać się do standardów panujących w Europie Zachodniej. Duży wpływ ma na to rozwój wynajmu długoterminowego.

Co to jest najem długoterminowy?

REKLAMA

SmartPlan dla małych i średnich firm jest programem wprowadzonym w 2013 roku. Program zadebiutował oficjalnie w sieci Toyoty w czerwcu br. Jest to usługa, która w stosunku do leasingu, kredytu, lub zakupu gotówkowego pozwala klientom nie tylko oszczędzać pieniądze, ale otrzymywać także pełną obsługę pojazdu wliczoną w ratę.

REKLAMA

Oferta została skonstruowana w taki sposób, aby umożliwić małym firmom utrzymanie pojazdu lub pojazdów służbowych bez konieczności angażowania własnego kapitału i ponoszenia ryzyka ich finansowania, a jednocześnie maksymalnie uprościć zarządzanie parkiem maszynowym. Do tej pory Toyota oferowała już usługę car fleet management dla dużych przedsiębiorstw. Pojawienie się SmartPlanu udostępniło tę usługę także dla małych firm.

Dzięki stałemu miesięcznemu kosztowi przez cały okres umowy, firma może łatwiej planować budżet i prowadzić swoją księgowość, nie przejmując się przy tym kosztami serwisu, ubezpieczeń, czy odsprzedażą auta po zakończeniu programu. Kompleksową usługę, wliczoną w ratę najmu, zapewniają Toyota Motor Poland (TMPL) i Toyota Leasing Polska (TLP).

Przykładowa rata za Toyotę Avensis, uwzględniająca powyższe usługi, przy założeniu 3-letniego okresu najmu i 20-procentowej wpłaty własnej, wynosi 1280 zł. Dla kompaktowej Toyoty Auris koszt ten wynosi 1092 zł miesięcznie. Wartości te są niższe niż koszty finansowania porównywalnych modeli innych producentów, z uwzględnieniem przyznawanych rabatów flotowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podsumowanie programu wynajmu długoterminowego po sześciu miesiącach

Ta forma finansowania pojazdów firmowych od lat dominuje w Europie Zachodniej, oraz wśród dużych firm posiadających liczne floty pojazdów w Polsce. Od momentu wprowadzenia SmartPlanu, stała się dostępna także dla mniejszych klientów.

REKLAMA

Toyota zdecydowała się uruchomić usługę najmu długoterminowego, aby rozwijać nowe formy zakupu samochodów, zarówno przez jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Dla wielu grup konsumentów taki sposób finansowania samochodu okazuje się najbardziej korzystny spośród wszystkich narzędzi dostępnych na rynku (np. kredytów, leasingów, czy zakupu za gotówkę).

Po pierwszych sześciu miesiącach działania programu, w sieci Toyoty w Polsce podpisane zostało 154 umowy najmu długoterminowego przez małe i średnie firmy, co producent uznaje za sukces i zapowiada dalszy rozwój tej oferty. Spełnione zostały początkowe założenia SmartPlanu dla małych przedsiębiorstw, by był to program kierowany przede wszystkim do działalności gospodarczych, oraz małych i średnich firm, które do tej pory pozbawione były szansy skorzystania z usług tego typu. Ponad 100 klientów zdecydowało się na najem jednego samochodu, pozostali na dwa pojazdy i więcej.

Sam program wygenerował około 50-procentowy wzrost rynku najmu długoterminowego dla małych przedsiębiorstw w Polsce. Jak wynika z estymacji instytutu Keralla Research, przed wprowadzeniem SmartPlanu rynek ten obejmował ok. 650 nowych umów podpisywanych rocznie. Toyota zakłada podpisanie w pierwszym roku funkcjonowania programu 350 umów, zostając tym samym głównym aktorem tego segmentu rynku.

Do tej pory najbardziej popularnymi modelami Toyoty w programie SmartPlan są kompaktowy Auris, miejski Yaris i większy Avensis. W programie SmartPlan dużą popularnością cieszą się samochody hybrydowe, pozwalające uzyskiwać dalsze oszczędności w eksploatacji (niskie zużycie paliwa, niskie koszty serwisowe, wysoka wartość odsprzedaży). W przypadku modelu Auris odsetek ten wynosił aż 30%, więcej niż średnio dla modelu.


Źródło: Materiały prasowe Toyota Motor Poland

Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA