REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochody leasingowe

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak obniżyć ratę za auto o jedną trzecią?

Aż 62% osób zainteresowanych zakupem auta obawia się wysokiej raty. Tymczasem ratę za samochód można obniżyć w prosty sposób. Wystarczy ustanowić wykup auta na poziomie 50%, aby miesięczne obciążenie z tytułu 3-letniego leasingu spadło aż o jedną trzecią. Aby jednak takie rozwiązanie nie przysporzyło późniejszych problemów nabywcom aut, musi być spełniony jeden istotny warunek. Jaki?

Leasing samochodów: branża odbuduje się w roku 2021?

Leasing samochodów: jaki będzie rok 2021 dla branży? Czy ma szanse na odbudowę? O tym opowie ekspert - główny ekonomista firmy EFL.

Marki premium chcą ułatwić biznes

Atrakcyjne warunki leasingowe, brak odsetek czy oprocentowania, zabezpieczenie na wypadek spadku dochodów firmy, wygodny „urlop od rat”, a nawet ich darowanie – marki takie jak Lexus, Mercedes czy Audi starają się pokazać, że wspierają przedsiębiorców w tym trudniejszym okresie.

Jaki leasing wybrać? Poradnik przedsiębiorcy

Przed wyborem leasingu warto się dobrze zastanowić. Wszystkie aspekty leasingu mogą mieć wpływ na koszty ponoszone przez firmę. W związku z tym warto zdobyć odpowiednie informacje przed wyborem oraz porównać je ze swoimi potrzebami i możliwościami.

REKLAMA

Leasing zwrotny czy refinansowanie pożyczką leasingową?

Przedsiębiorca będący właścicielem samochodu może uzyskać gotówkę w wyniku sprzedaży auta do leasingu bądź dzięki refinansowaniu pożyczką leasingową. Obie możliwości niosą ze sobą pewne skutki podatkowe. Każda opcja może być skuteczna w zależności od okoliczności.

Komu opłaca się leasing? Sprawdź!

Leasing to wygodna forma zakupu pojazdów przez firmy. Pozwala eksploatować auto bez konieczności kupowania go za gotówkę, a poza tym daje duże możliwości kształtowania odliczeń podatkowych.

Zmiana umowy leasingowej wywoła niekorzystne skutki podatkowe dla korzystającego

Od początku 2019 r. zmieniają się zasady rozliczania kosztów podatkowych w związku z używaniem samochodów osobowych w ramach leasingu operacyjnego.

Od przyszłego roku zmienią się zasady opodatkowania leasingu oraz nabywania i użytkowania samochodów osobowych w firmach

Przyszłoroczne zmiany dotyczące leasingu samochodów osobowych dotkną wiele firm w Polsce, dlatego warto się z nimi zapoznać już teraz.

REKLAMA

Czy leasing dla małych firm się opłaca?

Leasing może być korzystny nie tylko dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Jak się okazuje, jest on bardzo dobrym sposobem na finansowanie inwestycji również dla mniejszych firm. Kiedy mała firma powinna rozważyć wzięcie leasingu?

Opel zanotował najwyższą od 18 lat liczbę sprzedanych aut w lipcu

W porównaniu do zachodnich krajów Unii Europejskiej w Polsce sprzedaje się stosunkowo mało nowych samochodów, więc nasz rynek nie należy do najłatwiejszych. Mimo tego Opel ma powody do radości, ponieważ rok 2018 dla polskiego przedstawiciela marki jest wyjątkowo udany.

Dwa najlepsze sposoby na finansowanie zakupu samochodu

Obecnie dostępnych jest wiele sposobów na sfinansowanie samochodu, ale do najpopularniejszych zalicza się leasing i kredyt. Oba te rozwiązania mają oczywiście swoje wady i zalety.

Jakie wady i zalety ma leasing samochodu?

Kredyt samochodowy to nie jedyna możliwość, jeśli chodzi o sfinansowanie zakupu nowego auta. Do dyspozycji jest także leasing, który cieszy się coraz większą popularnością. Decydują się na niego nie tylko przedsiębiorcy, ale także klienci indywidualni, czyli osoby prywatne. Jakie wady i zalety ma leasing samochodu?

Maszyny budowlane - na kredyt czy w leasingu?

Przedsiębiorcy stojący przed zakupem pojazdów do firmy stają przed ważnym wyborem - kupić maszyny używane, nowe na kredyt czy wziąć je w leasingu.

Rezygnacja z leasingu samochodu

Rezygnacja z leasingu samochodu to często konieczność. Jak przed czasem zakończyć umowę leasingu samochodu? Czy wiąże się to ze stratą finansową dla leasingobiorcy? Czy jest to w ogóle możliwe?

Różne rodzaje leasigu na samochód

Na polskim rynku jet dostępnych coraz więcej opcji dających możliwość nie tyle zakupu, co korzystania ze skonfigurowanego przez nad samochodu. Przedstawiamy najpopularniejsze.

Fakty i mity o autach poleasingowych

Mogą mieć wyższe przebiegi niż auta prywatne, ale są pod stałą kontrola techniczną. Jakie jeszcze są zalety i wady samochodów poleasingowych? Co warto o nich wiedzieć by na przekór stereotypom przestać się ich obawiać?

Leasing czy kredyt na auto - jakie są różnice i korzyści?

Przedsiębiorcy często nie są w stanie sfinansować nowego samochodu lub maszyny do firmy z własnej kieszeni lub im się to po prostu nie opłaca. Dziś mają do wyboru korzystne, zewnętrzne źródła finansowania, takie jak kredyt lub leasing. Stają jednak przed trudnym wyborem, na które z tych rozwiązań postawić? Przedstawiamy 6 kwestii, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

Dlaczego rośnie w Polsce zainteresowanie autami poleasingowymi?

Polacy coraz śmielej podchodzą do zakupu aut poleasingowych. Choć auta firmowe cieszą nadal przeciętną opinią to kultura ich obsługi rośnie, a z nią także i popyt na tego typu pojazdy.

Szybki leasing samochodu - nowa usługa na polskim rynku

Dzięki nowej, przyspieszonej usłudze finansowania samochodu osobowego klienci będą mogli go nabyć w leasingu w równie krótkim czasie jak wtedy gdyby kupowali go za gotówkę. Nowa usługa realizowana jest przez Raiffeisen Leasing.

Jaką stawką VAT opodatkować sprzedaż samochodu osobowego wykupionego z leasingu

W lutym 2015 r. wykupiłem samochód osobowy z leasingu. Jaką stawką VAT jest opodatkowana sprze­daż takiego samochodu? Czy muszę zapłacić VAT również w przypadku wycofania tego samochodu z działalności?

Czy można odliczyć 50% VAT naliczonego od leasingu samochodu osobowego wykorzystywanego przez podatnika świadczącego usługi najmu nieruchomości

Czy osoba, która płaci podatek VAT z tytulu wynajmu nierucomości, np. biura, mieszkania, może odliczać VAT w przypadku leasingu operacyjnego samochodu osobowego?

Czy można w całości odliczać VAT od leasingu samochodu, który jest wynajmowany innej firmie

Leasing to chętnie wykorzystywana przez firmy metoda sfinansowania zakupu auta. Czy podatnik może jednak odliczać VAT od leasingu samochodu, który jest wynajmowany innej firmie?

Jak rozliczyć nieodpłatne udostępnienie samochodu zleceniobiorcy?

Jaki rozliczać nieodpłatne udostępnienie samochodu zleceniobiorcy? Czy takie udostępnienie zawsze podlega pod VAT?

Czy można odliczyć 50% VAT naliczonego od leasingu samochodu osobowego wykorzystywanego przez podatnika świadczącego wyłącznie usługi najmu

Od 1 kwietnia zmianie uległy przepisy dotyczące odliczania podatku VAT. Czy w ramach tych przepisów można odliczyć 50% VAT naliczonego od leasingu samochodu osobowego wykorzystywanego przez podatnika świadczącego wyłącznie usługi najmu?

Jakie limity odliczenia VAT naliczonego obowiązują w przypadku leasingowanego samochodu „z kratką"?

Czy nowe przepisy podatkowe ważne od 1 kwietnia 2014 r. zmieniły limity dotyczące wysokości VAT-u, który można odliczyć w przypadku leasingowanego samochodu „z kratką"?

Wykup samochodu z leasingu a odliczenie VAT

Po zakończeniu okresu leasingowania auta, przedsiębiorca może go wykupić na własność. Czy może odliczyć VAT do jego zakupu jeśli auto będzie przeznaczone na cele osobiste?

Czy sprzedając samochód wycofany z leasingu trzeba dokonać korekty VAT naliczonego

Wykup auta z leasingu i późniejsza jego sprzedaż jest obwarowana restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi odliczania podatku VAT. Jak należy wykonać obie transakcję zgodnie z prawem?

Jak odliczać VAT od leasingowanych samochodów osobowych po wykorzystaniu limitu odliczenia 6000 zł

Odliczanie podatku VAT nawet po przekroczeniu 6000 zł jest możliwe dzięki nowym przepisom podatkowym. Jak należy dokonać obliczeń aby skorzystać z ulg?

Jak odliczać VAT od samochodów wyleasingowanych przed 1 kwietnia 2014 r

Nowe zasady odliczania podatku VAT od aut wyleasingowanych przed 1 kwietnia 2014 r. pozwalają m.in. odliczać podatek VAT od aut, w którym limit odpisu skończył się przed wejściem w życie nowych przepisów. Zobacz jak to dokładnie zrobić.

Jak od 1 kwietnia 2014 r. odliczać VAT od rat leasingowych w przypadku umów leasingu zawartych przed 1 kwietnia 2014 r.

Odliczanie VAT-u od rat leasingowych za służbowy samochód było zjawiskiem powszechnych w polskim biznesie. Czy po 1 kwietnia nadal jest to możliwe? Jeśli tak to na jakich warunkach?

Jak odliczać VAT od umów najmu i leasingu samochodów zawieranych od 1 kwietnia 2014 r.?

Odliczanie podatku VAT od umów najmu i leasingu samochodów odbywa się na nowych zasadach. Zobacz jak wykonać taki odpis poprawnie by nie narazić się Urzędowi Skarbowemu.

Odliczanie podatku VAT od paliwa zakupionego kartą paliwową

Firmy transportowe posiadają często auta, które wzięli w leasing wraz z kartami paliwowymi do nich. Czy mogą odliczać VAT od paliw zakupionych do nich za pomocą kart?

Czy od 1 kwietnia 2014 r. można odliczać VAT od paliwa do samochodów leasingowanych

Samochody z homologacją N1 objęte są pełnym odliczeniem podatku VAT o ile są wykorzystywane wyłącznie na cele służbowe. A jak wygląda sprawa z odliczaniem podatku

Firmy wynajmują auta zamiast je kupować

Coraz częściej polskie firmy decydują się na wynajem długoterminowy samochodów zamiast ich nabywania. Zakup kilku aut dla niedużych firm jest często po prostu niemożliwy. Leasing daje im większe szanse.

Wzrost rejestracji samochodów ciężarowych

W Polsce zauważono wzrost rejestracji samochodów ciężarowych w s stosunku do analogicznego okresu roku 2014. W ocenie analityków to efekt polepszenia się kondycji firm transportowych.

Jaka barwa świateł jest dopuszczana przez przepisy?

Oświetlenie samochodu podlega ściśle określonym normom prawnym. Jaka jest dopuszczalna barwa żarówek i jakie są wymogi prawne odnośnie żarówek do reflektorów?

Zakup floty kurierskiej bezpośrednio u producenta

Aż 820 Fiatów Ducato zakupiła bezpośrednio u producenta jedna z największych firm kurierskich na świecie. Co przesądziło o wyborze modelu samochodu?

Firma kurierska na II miejscu wśród poządanych pracodawców

Specjaliści i menegerowie wybrali najbardziej pożądanych pracodawców, wśród nich, na drugim miejscu na podium znalazła się firma kurierska.

Alkomat Alcoguard dostępny w Volvo

Montowanie alkomatów, jako wyposażenie samochodów to oferta Volvo. Urządzenie Alcoguard jest dostępne w wyposażeniu opcjonalnym od 2007 r.

Nowe opony dla ciężarówek

Najnowsze opony dla ciężarówek przeznaczone na oś sterującą uzyskały klasę A pod względem efektywności paliwowej. Według ich producenta, stosowanie nowego ogumienia poskutkuje znacznymi oszczędnościami w wydatkach na paliwo.

Co to jest karta ratownicza?

Umieszczenie w samochodzie karty ratowniczej może skrócić czas akcji ratowniczej nawet o 30%. Co to jest karta ratownicza i gdzie ją można uzyskać?

Rynek wynajmu długoterminowego w Polsce

Według opinii ekspertów rynek motoryzacyjny w Polsce powoli zaczyna zbliżać się do standardów panujących w Europie Zachodniej. Duży wpływ ma na to rozwój wynajmu długoterminowego.

System monitoringu w elektrycznych ciężarówkach

Systemy ułatwiające analizę kosztów eksploatacji oraz optymalizację wykorzystania floty samochodów już współpracują z samochodami elektrycznymi. Pojawiły się pierwsze tego typu rozwiązania.

Zakup auta do firmy z wyprzedaży 2013 r.

Jak co roku, producenci samochodów kuszą nabywców oszałamiającymi rabatami na zakup samochodów z wyprzedaży rocznika 2013. Na co zwrócić uwagę kupując auto do firmy podczas wyprzedaży?

Mandat za nieodśnieżenie samochodu

Co prawda kodeks drogowy nie przewiduje kary za nieodśnieżenie samochodu, ale kierowca, który nie usunie śniegu i szronu z szyb i karoserii auta może dostać 500 zł mandatu.

Monitoring GPS za 19 zł miesięcznie?

Monitoring GPS to wciąż jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę przeciwkradzieżową floty pojazdów. W miarę upływu czasu usługi monitoringu znacznie tanieją.

Koszty eksploatacji floty dostępne w Chmurze

Stały monitoring kosztów eksploatacji floty pojazdów ma kluczowe znaczenie dla optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwie. Na rynku istnieją już programy, które dane odnośnie kosztów floty gromadzą w tzw. Chmurze.

Straż miejska zamiast "Drogówki"?

Przyglądając się statystykom z działalności strażników miejskich można zadać sobie pytanie - po co marnujemy pieniądze na utrzymywanie wydziałów ruchu drogowego w strukturach policji?

Technologie przyszłości w samochodach

Operatorzy telekomunikacyjni współpracują z producentami samochodów na rzecz wykorzystywania sieci wysokiej przepustowości w pojazdach przyszłości.

Awaria w trasie, co robić?

Dobrym sposobem na uniknięcie awarii w trasie jest dbałość o stan techniczny pojazdów flotowych. Jakie usterki zdarzają się najczęściej podczas podróży oraz czego możemy oczekiwać od ubezpieczenia assistance?

REKLAMA