REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dwa najlepsze sposoby na finansowanie zakupu samochodu

Fot. Skoda
Fot. Skoda
Skoda

REKLAMA

REKLAMA

Obecnie dostępnych jest wiele sposobów na sfinansowanie samochodu, ale do najpopularniejszych zalicza się leasing i kredyt. Oba te rozwiązania mają oczywiście swoje wady i zalety.

Dla dużych firm zwykle najkorzystniejszą opcją jest wzięcie pojazdu w leasing, ale nie zawsze będzie to najlepszą formą pozyskania auta w przypadku niedużego przedsiębiorstwa. Do depozycji są jeszcze zakup samochodu za gotówkę i wynajem długoterminowy, ale nie każdego przedsiębiorcę stać jest przecież na zainwestowanie sporej kwoty we własne auto. Ponadto posiadanie samochodu na własność nie zawsze jest opłacalne czy też niezbędne. Jakie są zatem zalety leasingu i kredytu samochodowego?

REKLAMA

Jak sfinansować zakup środka trwałego w postaci samochodu?

REKLAMA

Wbrew pozorom na zakup samochodu za gotówkę nie może pozwolić sobie zbyt wielu przedsiębiorców. Nie wspominając już o osobach prywatnych, w przypadku których zakup nowego auta z salonu wiązałby się z dużym obciążeniem budżetu. Tak naprawdę to zakup za gotówkę jest stosunkowo rzadko wybieraną firmą pozyskiwania samochodu. Znacznie częściej za to wybór pada na leasing. Z opcji tej korzystają zarówno duże przedsiębiorstwa, jak również średnie i małe firmy. Decydując się na leasing, można liczyć na dostosowanie warunków do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych oraz na przejrzyste i uproszczone procedury. Zawierając umowę z leasingodawcą, można także czerpać korzyści podatkowe wynikające z tego tytułu. Polscy przedsiębiorcy zwykle wybierają leasing finansowy lub operacyjny. Trzeba też pamiętać o tym, że po spłacie auta w przeciągu kilku lat, leasingodawcy bardziej będzie zależało na wykupieniu go przez leasingobiorcę ze względu na stratę wartości rynkowej pojazdu niż na odzyskaniu go. Właśnie dlatego większość z nich zawiera klauzulę o wykupie leasingowanego samochodu. W ten oto sposób można za stosunkowo niewielką opłatą wykupić na własność użytkowane przez cały ten czas auto. Na korzyść leasingu przemawia oczywiście to, ze zarówno amortyzacja, jak również odsetki wliczają się w koszt uzyskania przychodu. Z kolei wybierając leasing operacyjny, firma może liczyć na poprawienie swojej płynności finansowej. Płatności leasingowe mogą zostać wliczone do kosztów uzyskania przychodów, dzięki czemu dochodzi do redukcji podstawy opodatkowania.

Mniej popularną formą finansowania pojazdu po leasingu jest kredyt. Niezaprzeczalną zaletą jest w jego przypadku to, że samochodów staje się od razu własnością klienta. Co więcej kredyt może zostać ubezpieczony od ewentualnej utraty pracy, życia czy spadku wartości pojazdu. Dzięki kredytowi pieniądze pracują na rzecz firmy, a jego zaciągnięcie stanowi dokument pochodzenia pieniędzy wydanych na jego zakup, co świetnie sprawdza w przypadku przedsiębiorców niechcących ujawnić swoich dochodów. Obecnie banki oferują klientom znacznie bardziej elastyczne warunki niż kiedyś – możliwość wybrania wysokości raty, skrócenia czy też wydłużenia okresu trwania kredytu. Korzyścią płynącą z finansowania pojazdu za pomocą kredytu jest to, że większość z nich można zapłacić bez dodatkowych kosztów i to w dowolnym momencie. Jeśli kredyt zostanie nadpłacony, to automatycznie zmniejszą się odsetki i skróci się sam okres kredytu.

Źródło www.cls.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CANARD: Uruchomiono dwa nowe odcinkowe pomiary prędkości

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) poinformowało o uruchomieniu dwóch kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości. Jeden z nich został uruchomiony na trasie A1, a drugi na DW935. 

KGP: 100 285 interwencji, 385 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 100 285 interwencji. Byli wzywani do 385 wypadków drogowych.

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza [Projekt ustawy]

Zmienią się zasady nakładania opłat drogowych: opłata infrastrukturalna, opłata nakładana ze względu na emisję CO2, opłata nakładana ze względu na zanieczyszczenie powietrza. Projekt ustawy trafił do uzgodnień i konsultacji.

Jak zarządzać flotą pojazdów elektrycznych

Badania rynkowe pokazują, że główne obawy, potrzeby i oczekiwania użytkowników elektromobilności, zarówno w firmach, jak i wśród indywidualnych konsumentów, dotyczą infrastruktury ładowania, zasięgu pojazdów elektrycznych oraz kosztów ich eksploatacji. To właśnie te kwestie stanowią obecnie największe wyzwania techniczne w procesie elektryfikacji flot. Dodatkowym wyzwaniem jest przekonanie pracowników do adaptacji nowych technologii.

REKLAMA

Dlaczego bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy. Warto wiedzieć, że bieżnik w oponach na tej samej osi musi być taki sam. To ważne, zwałszcza w przypadku decyzji o wypłacie ubezpieczenia. Ostatnio Rzecznik Finansowy wydał interpretację dla wszystkich ubezpieczycieli odnośnie do wysokości bieżnika na tej samej osi pojazd. Jak to jest więc z tymi bieżnikami?

KGP: 82 680 interwencji, 327 wypadków drogowych, 23 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 82 680 interwencji. Byli wzywani do 327 wypadków drogowych.

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. [Projekt ustawy]

Śródmiejska strefa płatnego parkowania nie tylko w dużych miastach! Posłowie mają plan. Projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych zakłada, że nie tylko miasta powyżej 100 tys. mieszkańców będą mogły ustanawiać śródmiejskie strefy parkowania.

Badania techniczne pojazdów: opłaty za badanie techniczne, waloryzacja wysokości opłaty. Szykują się zmiany

Badania techniczne pojazdów: mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie, waloryzacja. W resorcie infrastruktury trwają prace nad przygotowaniem projektu ustawy. W projekcie znajdzie się m.in. mechanizm ustalania wysokości opłaty za badanie techniczne pojazdu.

REKLAMA

Ważne! Rząd szykuje kolejne zmiany w prawie drogowym: surowe kary za brawurową jazdę, konfiskata za powadzenie bez prawa jazdy

W odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych Rząd ogłosił szereg zmian w prawie, w odpowiedzi na alarmujące statystyki dotyczące wypadków drogowych. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Jakie zmiany rząd planuje w 2025 roku.

Czy można mieszać różne rodzaje płynów chłodniczych? O tym powinien wiedzieć każdy kierowca!

Każdy kierowca wie, że płyn do chłodnic to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiada on za prawidłową pracę układu chłodzenia, chroniąc silnik przed przegrzewaniem się i korozją. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając płyn chłodniczy do samochodu?

REKLAMA