REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zarządzanie flotą

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy montaż kamery w samochodzie ma sens?

Bardzo popularne w Rosji kamery filmujące sytuację przed jadącym pojazdem powoli podbijają również rynek polski. Czy w naszych warunkach drogowych warto montować kamerę w samochodzie?

Gdzie serwisować nowoczesny samochód?

Rozbudowany komputer sterujący pracą silnika oraz poszczególnych urządzeń w konstrukcji samochodu to standard nawet w najtańszych nowych pojazdach. Czy takie samochody można serwisować w przypadkowych warsztatach, czy do ich obsługi wymagane są specjalistyczne warsztaty wyposażone w odpowiedni sprzęt diagnostyczny?

Kia Soul doceniona przez J. D. Power

Kia Soul otrzymała w badaniu J. D. Power & Associates Automotive Performance, Execution and Layout najwyższy ranking w kategorii pojazdów wielofunkcyjnych (MPV).

Test Renault Kangoo

Renault Kangoo zyskał grono zwolenników dzięki dużym walorom użytkowym i oszczędnym silnikom. Jak prezentuje się najnowsza generacja Renault Kangoo?

REKLAMA

Ubezpieczenie GAP dla maszyn i urządzeń

Najnowsze ubezpieczenie GAP dla maszyn i urządzeń stanowi ochronę leasingobiorcy przed stratą finansową w przypadku uszkodzenia lub kradzieży maszyny i urządzenia.

Toyota Yaris Hybrid - test

Hybrydy kojarzą się z bardzo drogimi samochodami, które kupowane są głównie dla zaspokojenia ekologicznych ambicji lub po prostu przez osoby lubiące jeździć takimi pojazdami. Toyota ostatnio poszła nieco innym torem i niewielki Yaris z dwoma silnikami może mieć TCO zbliżone do wersji z jednostką Diesla.W teście Toyota Yaris Hybrid.

Hybrydy w polskich flotach?

Jakie są perspektywy samochodów hybrydowych w Polsce i czy świat futurystyczny w najbliższym czasie zawita do kraju nad Wisłą?

Gwarancja, a wartość rezydualna samochodu

Według badań przeprowadzonych przez EurotaxGlass siedmioletnia gwarancja ma dodatni wpływ na wartość rezydualną samochodu.

REKLAMA

Leasing samochodów od zagranicznej firmy, a VAT

Czy leasingując samochody ciężarowe od niemieckiej firmy, która nie ma przedstawicielstwa w Polsce będziemy otrzymywali faktury zawierające niemiecki VAT?

Jak wybrać idealne auto flotowe?

Jednym z najistotniejszych czynników determinujących wybór samochodu do parku flotowego jest jego wartość rezydualna. Im mniejsza utrata wartości i wyższa cena odkupu po założonym okresie eksploatacji, tym zakup staje się korzystniejszy.

Samochody służbowe, a urlop

Sezon urlopowy może być jednym z najbardziej gorących okresów dla zarządzających flotą. Zwłaszcza jeśli auta służbowe, o które dba są udostępniane pracownikom do wyjazdów wakacyjnych. Jednak wielu opiekunów aut służbowych nie zgadza się na takie rozwiązanie

VAT a auta osobowe

Temat odliczania VAT od samochodów osobowych był i jest przedmiotem wielu kontrowersji oraz źródłem problemów dla przedsiębiorców. Kratka, wzór Lisaka, świadectwo homologacji, jeden rząd siedzeń – w gąszczu coraz to nowych zasad odliczania podatku VAT przy nabyciu samochodu łatwo się zgubić.

Rozliczenia za parkowanie w płatnych strefach

Do rozliczenia opłat za parkowanie samochodów służbowych nie trzeba już gromadzić masy kwitów parkingowych.

Nowy Volkswagen Cross Caddy

Najnowsza odmiana Volkswagena Caddy - w wersji z większym prześwitem i opcjonalnym napędem na obie osie jest dostępna od 58 964 zł netto.

Turbiny Polskiej Gospodarki - wyróżnienie dla Autoleasing

W tegorocznej edycji rankingu Turbin Polskiej Gospodarki wyróżnienie dostała usługa Autoleasing proponowana przez BZ WBK Leasing.

Jak ograniczyć wydatki na paliwo?

Najnowsza kampania społeczna pt. green Drive to akcja, która pomoże m.in. firmom transportowym zaoszczędzić nawet 20 procent wydatków na paliwo.

Aquaplaning - zasady postępowania

W poniższym tekście przedstawiamy, jak poradzić sobie na drodze, gdy wpadniemy w aquaplanning. Czego bezwzględnie nie należy robić w takim przypadku za kierownicą?

Za które przewinienia grozi nawet 500 zł mandatu?

Koszty eksploatacji samochodów flotowych ponoszą przedsiębiorstwa. Ale za mandaty płacą kierowcy z własnej kiszeni. Ku przestrodze przedstawiamy listę przewinień, za które grozi grzywna w wysokości nawet 500 zł.

eOględziny - narzędzie do weryfikacji stanu floty samochodowej

Bieżąca kontrola stanu zużycia samochodów we flocie pozwoli uniknąć nieprzewidzianych kosztów. W stałej weryfikacji stanu technicznego floty samochodowej pomoże specjalne narzędzie.

Zagrożenia podczas jazdy latem

Okres wiosenno-letni jest tylko z pozoru mniej wymagający kierowców spędzających dużo czasu za kierownicą. Jakie zagrożenia w ruchu drogowym są typowe dla wiosny i lata?

Co zrobić ze zużytym akumulatorem?

Zużyty akumulator jest odpadem niebezpiecznym, który wymaga szczególnego składowania i recyklingu. Jak postępować, gdy w autach flotowych zużyją się akumulatory?

Nowy Fiat 500L Living

Najnowszy Fiat 500L Living jest przedłużoną odmianą Fiata 500L. Dzięki zwiększonym rozmiarom nowy Fiat może przewieźć nawet 7 osób.

Nowy Fiat Scudo, model 2013 r.

Najnowsza generacja Fiata Scudo - rok modelowy 2013 r. jest już dostępny w sprzedaży. Przy okazji modyfikacji producent m.in. odświeżył wnętrze modelu.

Podczas kolizji uderzaj przodem

W sytuacji, gdy kolizja jest nieunikniona wielu kierowców stara się ustawić tak samochód, by uderzenie nastąpiło bokiem. To niepotrzebne narażanie się na duże niebezpieczeństwo. Uderzać należy przodem samochodu.

Monitoring GPS floty połączony z "antyradarem"

Najnowsze rozwiązania technologiczne z zakresu monitoringu floty poszerzają funkcjonalność urządzeń. Dziś urządzenia do monitoringu GPS mogą podawać kierowcy informacje o korkach i kontrolach radarowych.

Niezapłacony mandat - konsekwencje

Niezapłacenie przyjętego mandatu pociągnie za sobą konsekwencje. W skrajnych przypadkach może to być nawet grzywna w wysokości 5 tys. zł.

Najem długoterminowy, alternatywą dla leasingu?

Coraz więcej firm ma w swojej ofercie usługę skierowaną głównie do mikro i małych przedsiębiorstw. Wynajem długoterminowy jest alternatywą dla leasingu samochodów.

Czy można oszukać GPS?

Monitoring GPS ma m.in. na celu ograniczenie nadużycia samochodów służbowych do celów prywatnych. Jednak użytkownicy aut z monitoringiem wykazują, że system GPS można oszukać.

Jazda latem na oponach zimowych lub całorocznych

Ze względów oszczędnościowych niektórzy zarządcy flot decydują się na montaż opon całorocznych, bądź - co gorsze - na eksploatację opon zimowych także latem.

Oszczędności we flocie samochodowej

Jednym ze sposobów na oszczędności we flocie samochodowej jest... wymiana samochodów na tańsze w eksploatacji. Orange szacuje, że na tym zabiegu oszczędzi 72 tys. zł rocznie.

Mandat za palenie, picie lub jedzenie

Kierowcy flotowi często jedzą, piją i palą papierosy podczas prowadzenia samochodu. Tymczasem mogą zostać za to ukarani mandatem.

Zakup z dotacji, a rozliczenie VAT

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych. Przyznana mi została dotacja na zakup środków trwałych. Zastanawiam się czy przysługuje mi prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie naczepy w sytuacji gdy zakup został sfinansowany w całości z otrzymanej dotacji

Miejsce świadczenia usług krótkoterminowego wynajmu środków transportu

Nasza firma zamierza nabyć kilka samochodów oraz jeden helikopter w celu rozpoczęcia działalności polegającej na ich wynajmowaniu na okres nie dłuższy niż kilkanaście dni. Samochody te będą udostępniane klientom na terenie Polski. Naszymi klientami będą zarówno firmy polskie jak i zagraniczne. W jaki sposób należało będzie opodatkować podatkiem VAT ww. świadczenia.

Pożyczka jako uzupełnienie leasingu

Autopożyczka to komplementarna wobec leasingu usługa finansowa ułatwiająca nabycie pojazdów. W tym nowych lub używanych samochodów osobowych.

Udostępnienie samochodu służbowego pracownikowi

Przepisy nie precyzują, w jaki sposób firma ma udostępnić pracownikowi samochód służbowy. Jednak warto zawrzeć z nim odrębną umowę lub wprowadzić odpowiedni zapis do umowy o pracę.

Usługa Leasingu Swobodnego - co to jest?

Usługa Leasingu Swobodnego daje możliwość regulacji miesięcznych zobowiązań przez leasingobiorcę. Czym konkretnie jest usługa leasingu swobodnego?

Nagroda Fleet Derby dla najlepszej oferty leasingowej

W tegorocznej edycji Plebiscytu Fleet Derby nagrodę w kategorii Usługa Finansowa otrzymał leasing z wysokim wykupem oferowany przez Volkswagen Leasing Polska.

Mobilny serwis szyb do autobusów i ciężarówek

Korzystając z usług największych producentów szyb, firmy mogą liczyć na obsługę serwisową także w trasie, gdy zajdzie potrzeba wymiany bądź naprawy szyby w autobusie lub samochodzie ciężarowym.

Fuzja na rynku leasingu

Fuzja BZ WBK Leasing S.A. z BZ WBK Finance & leasing S.A. dotyczy 50 tys. klientów. Czy z tego połączenia będą mieli korzyści?

Korzystanie z auta służbowego w dni wolne

Korzystanie z samochodu służbowego w dni wolne od pracy to przywilej szerokiej grupy pracowników. A kto w takim przypadku ponosi koszty paliwa?

Analiza danych z floty samochodowej - zyski

Analizując dane płynące z floty samochodowej można solidnie zrestrukturyzować procesy biznesowe. Jakie korzyści płyną z analizy danych floty samochodowej?

Nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku - konsekwencje

Konsekwencje niedzielenia pomocy ofiarom wypadku są bardzo poważne. Lepiej jest próbować pomóc niż pomocy zaniechać.

Bankowozy jednak bez VAT

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że od samochodów leasingowych z sejfem w bagażniku (bankowozów) można odliczać pełną stawkę podatku VAT.

Samochód służbowy - obowiązki użytkownika

Samochód służbowy jest traktowany przez pracodawców jako dodatkowy bonus dla pracownika. Tymczasem z użytkowaniem auta służbowego wiążą się obowiązki.

Czy leasing zabrania pożyczania samochodu?

Czy korzystając z samochodu leasingowego, mogę go użyczyć pracownikowi? Czy leasing zabrania pożyczania samochodu?

Ustalanie średniej wartości samochodu

Jak ustalić średnią wartość samochodu firmowego? Na to pytanie powinien znać odpowiedź każdy fleet manager.

Leasing - sposób finansowania taboru autokarowego

W 2012 r. co najmniej 67% zarejestrowanych w Polsce autobusów zostało sfinansowanych leasingiem. Ta forma finansowania napędza rynek autobusowy w Polsce.

Nowy terminal do monitoringu floty

Nowy terminal do ukrytego monitoringu floty oferuje pełną funkcjonalność terminali tradycyjnych. Jest jednak pozbawiony funkcji asystenta kierowcy.

Ręka w gipsie, a prowadzenie samochodu służbowego

Czy pracownik, który ma założony gips na rękę lub inną kończynę może prowadzić samochód służbowy?

Karty paliwowe - jakie dają korzyści?

Karty paliwowe są nieodłącznym atrybutem kierowców jeżdżących w dużych flotach samochodowych. Przedstawiamy jakie korzyści płyną z używania kart paliwowych oraz, czy z kart paliwowych mogą skorzystać mniejsze przedsiębiorstwa.

REKLAMA