REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Analiza danych z floty samochodowej - zyski

samochód dostawczy
samochód dostawczy
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Analizując dane płynące z floty samochodowej można solidnie zrestrukturyzować procesy biznesowe. Jakie korzyści płyną z analizy danych floty samochodowej?

Dane z floty samochodowej

REKLAMA

Szeroką wiedzę o statusie floty samochodowej daje telematyka – lokalizacja GPS „obudowana” systemem analitycznym do zarządzania. Intuicja, „kartkowe rozliczenia” lub nawet „prosty monitoring” to dla firmy chcącej optymalizować koszty droga donikąd.

Samochód służbowy generuje średnio tysiąc rekordów dziennie – wynika z analizy firmy Finder S.A., operatora autorskiej platformy lokalizacyjnej Finder Online. Rekord to dane informujące m.in. o stanie paliwa, współrzędnych pojazdu, obrotach silnika, czasie otwarcia i zamknięcia drzwi czy temperaturze w ładowni samochodu. Ze względu na różnorodność użytkowników platformy Finder Online – wśród których są zarówno firmy posiadające kilka samochodów, jak i posiadające flotę kilkuset pojazdów - są to dane uśrednione dla typowego samochodu firmowego.

Analiza danych z floty samochodowej - korzystne wnioski

Dane, które dostarcza nowoczesny system lokalizacyjny są pomocne w podjęciu decyzji o ewentualnym skorygowaniu nieefektywnych założeń współpracy z partnerami biznesowymi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czasami okazuje się, że firmowa flota pracuje na pełnych obrotach tylko przez trzy dni w tygodniu, ponieważ najważniejsi kontrahenci życzą sobie dostaw tylko przez owe trzy dni. Firma staje przed dylematem - powiększać nie w pełni efektywną flotę czy zrezygnować z pozyskiwania nowych klientów. Tymczasem dzięki dostępowi do danych pozwalających na szeroki ogląd sytuacji floty, zarządzający firmą mogą skorygować swoją ofertę i np. zdecydować się na rozłożenie dostaw na wszystkie dni tygodnia, w zamian oferując swoim najważniejszym kontrahentom odpowiednie systemy rabatowe.

Analiza danych z floty samochodowej - oszczędności

Skuteczna weryfikacja procesów biznesowych nie byłaby możliwa bez funkcji analitycznych oferowanych przez najlepsze systemy telematyczne do zarządzania flotą.

REKLAMA

- Systemy takie mogą analizować i kontrolować bardzo wiele parametrów – mówi Piotr Jakubowski, prezes firmy Finder S.A., lidera rynku takich rozwiązań. - Poza najczęściej wykorzystywanymi funkcjami jak rejestrowanie czasu pracy, tras i prędkości przejazdów, zużycia paliwa, tankowań, liczby i czasu wizyt handlowych, zaawansowane programy umożliwiają współdziałanie z systemami nawigacji przy planowaniu optymalnych tras przejazdów, przekazywanie zleceń, informowanie o wjeździe lub wyjeździe ze strefy załadunku, przekazywanie danych o zamówieniach i stanach magazynowych. Liczba funkcji wypełnianych przez podobne programy stale wzrasta wraz z nowymi potrzebami użytkowników – podkreśla Piotr Jakubowski.

Na podstawie realnych informacji o kosztach i osiąganych efektach możliwa jest skuteczna optymalizacja procesów w całej firmie. Skala korzyści jest zależna od specyfiki firmy – liczby i rodzaju pojazdów, obszaru działania, charakterystyki dostaw, struktury ponoszonych kosztów, itp. Doświadczenia użytkowników Finder Online pokazują, że wdrożenie systemu w firmowej flocie przynosi średnio kilkaset złotych oszczędności miesięcznie na jeden pojazd.

Źródło: Materiały prasowe Finder S.A.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Cud na rynku nowych samochodów w kwietniu 2024: sprzedaż rośnie, auta tanieją

Zazwyczaj zwiększony popyt na określony towar winduje jego cenę w górę. Tymczasem na rynku nowych samochodów, zwłaszcza dostawczych i z segmentu premium, mimo dużej dynamiki sprzedaży obserwujemy obniżkę cen.

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Polacy zdecydowali

Według badania przeprowadzonego przez SW Research dla "Wprost", prawie połowa Polaków (48,1 proc.) popiera zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Jednakże, 35 proc. respondentów jest przeciwnego zdania, a niespełna 17 proc. nie ma wyrobionego zdania na ten temat.

Prawo jazdy dla czternastolatka? Tak, ale tylko kategorii AM: na jakie pojazdy

Prawo jazdy kategorii AM to pierwszy krok dla młodzieży do aktywnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu młodzi ludzie mogą nie tylko czerpać korzyści z nowych form transportu, ale również robić to w sposób bezpieczny i świadomy.

Szykują się przeceny na stacjach paliw. Ile zapłacimy za paliwo?

Analitycy z e-petrol.pl przewidują, że przeceny na stacjach paliw w Polsce przyśpieszą w najbliższych dniach. W nadchodzącym tygodniu kierowcy mogą spodziewać się niższych cen zarówno dla benzyny 95, jak i oleju napędowego.

REKLAMA

Kiedy można, a kiedy nie można holować auta? I jak zrobić to w zgodzie z przepisami?

Przepisy regulują praktycznie każdy aspekt życia kierowcy. W tym także holowanie. Opisują jak oznaczyć pojazd holowany i holujący oraz do jakich zasad stosować się w czasie jazdy. Wszystkie zebraliśmy w tym materiale.

Zatrzymał się na chwilę i ruszył. On ma pierwszeństwo na drodze czy ty?

Kierowca zatrzymał się, żeby wysadzić pierwszego. Chciał ponownie ruszyć z miejsca, ale inny pojazd zaczął go omijać. Kto tu ma pierwszeństwo w takiej sytuacji? Przepisy pozwalają na jasną interpretację w tym przypadku.

Lewy pas to pas do jazdy szybkiej? Nie, ale i tak nie możesz z niego korzystać

Przepisy są jasne. Królowie lewego pasa popełniają wykroczenie. Ma on bowiem przypisaną konkretną rolę. Warto o tym pamiętać, bo jazda lewym pasem może się okazać drogą przyjemnością drogową.

Policjant pokazuje jedno, ty robisz drugie. Mandat do 5000 zł i 15 punktów karnych

Kierowca ma obowiązek stosowania się do poleceń wydawanych przez policjanta. I warto o tym pamiętać. Ignorowanie komend może się bowiem skończyć naprawdę surowym mandatem.

REKLAMA

Pieszy ma pierwszeństwo na pasach. To pierwszeństwo nie jest jednak bezgraniczne

Nietrudno odnieść wrażenie, że piesi uważają się w Polsce za święte krowy. To jednak poważny błąd myślenia. Bo jest pewien przypadek, w którym pierwszeństwa na pasach nie mają. Warto o nim pamiętać.

Czy na zakazie wyprzedzania można wyprzedzić rowerzystę?

Przy drodze ustawiony jest znak B-25 "zakaz wyprzedzania". Przed pojazdem jedzie jednak rowerzysta. Czy za tą tablicą można wyprzedzić cyklistę? Czy kierujący powinien poczekać do miejsca, w którym zakaz przestaje obowiązywać?

REKLAMA