REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Monitoring GPS floty połączony z "antyradarem"

transport, samochód ciężarowy
transport, samochód ciężarowy
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze rozwiązania technologiczne z zakresu monitoringu floty poszerzają funkcjonalność urządzeń. Dziś urządzenia do monitoringu GPS mogą podawać kierowcy informacje o korkach i kontrolach radarowych.

Dlaczego monitoring GPS się opłaca?

REKLAMA

Z punktu widzenia przedsiębiorcy, monitoring GPS pojazdów wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki niemu można sprawdzić, w którym miejscu i na jak długo pracownik miał postój oraz sprawdzić pokonane przez niego trasy (również archiwalne). Monitoring firmy to nie tylko kontrola floty i możliwość sprawdzenia na bieżąco aktualnej pozycji auta, ale również miejsca poza pojazdem, w którym znajduje się pracownik. Pozwala to na łatwe rozliczenie go z jego obowiązków. Dzięki aplikacji Flotis Mobile można sprawować kontrolę nad swoją flotą w każdej chwili i z dowolnego miejsca na świecie, bez konieczności podpisywania umowy czy montażu dodatkowych urządzeń – wystarczy pobrać aplikację na smartfona.

Monitoring GPS floty połączony z "antyradarem"

REKLAMA

Ale monitoring firmy to nie tylko kontrola floty i wydatków ponoszonych z jej eksploatacją. Fleet managerowie nie powinni zapominać o odpowiednim zarządzaniu zasobami ludzkimi. Z pozoru zadanie to nie wydaję się trudne, chociażby dlatego, że na rynku znajduje się wiele firm oferujących usługę monitoringu pojazdów. Problem stanowi jednak monitoring pracownika, wypełniającego zadania poza siedzibą firmy i poza autem. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którym zależy na optymalizacji nie tylko kosztów związanych z eksploatacją auta, ale również tych związanych z efektywnym wykorzystywaniem czasu pracy, stworzyliśmy Flotis Mobile – mówi Dawid Nowicki, członek zarządu ds. rozwoju nowych technologii Neptis S.A. – Rozwiązanie to dostępne jest w formie aplikacji przeznaczonej na smartfony. Skorzystać z niej mogą użytkownicy telefonów wyposażonych w jeden z najpopularniejszych systemów – Android. Pobranie aplikacji jest bezpłatne. – Warto podkreślić, że Flotis Mobile to aplikacja do monitoringu, dodatkowo rozbudowana o funkcje znanego już kierowcom systemu Yanosik – dodaje Dawid Nowicki.

Nowa aplikacja obok monitoringu pracowników posiada również dodatkowy moduł, który pełni funkcję asystent kierowcy. Za jego pośrednictwem kierowcy otrzymują informacje o aktualnej sytuacji na drodze. Aplikacja ostrzega o zbliżaniu się do fotoradarów stacjonarnych, kontroli policji i ITD, wypadkach oraz patrolach nieoznakowanych w okolicy. Za pomocą kilku przycisków użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym przekazywać sobie informacje o zdarzeniach na drodze. Funkcjonalność ta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Połączenie obu funkcji w jednej aplikacji stanowi nie lada gratkę dla przedsiębiorców otwartych na rozwiązania mobilne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: FlotisMobile.pl

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaniedbana zieleń - milionowe straty i zagrożenie dla życia. Czy samorządy obudzą się na czas

Regularne kontrole stanu drzewostanu, inwestycje w pielęgnację zieleni oraz zastępowanie starych, spróchniałych drzew nowymi nasadzeniami to minimum, które możemy i musimy zrobić. To nie wydatek – to inwestycja w przyszłość.

Nowy program dopłat do samochodów elektrycznych. Kiedy start? Kto może otrzymać dopłatę?

Wiceminister klimatu Krzysztof Bolesta poinformował, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia nowy program dopłat do zakupu i leasingu samochodów elektrycznych. Budżet to 1,6 mld zł, a otrzymać będzie można 40 tys. zł. Kto będzie mógł się ubiegać?

KGP: 99 551 interwencji, 306 wypadków drogowych, 28 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 99 551 interwencji. Byli wzywani do 306 wypadków drogowych.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

REKLAMA

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

REKLAMA