REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Samoczyszczący się Nissan Note

Połowa samochodu została pokryta specjalnym lakierem, do którego nie przywiera brud. Fot. Nissan
Połowa samochodu została pokryta specjalnym lakierem, do którego nie przywiera brud. Fot. Nissan
Nissan

REKLAMA

REKLAMA

Mycie pojazdów zwiększa koszty eksploatacji flot w firmach samochodowych. Tymczasem Nissan zaprezentował prototyp modelu Note, do którego nie przylega brud.

Prototyp Nissana Note pomalowano superhydrofobowym i oleofobowym lakieriem, do którego nie przylega brud.  Inżynierowie z Europejskiego Centrum Technicznego Nissana będą przez najbliższe miesiące testować samoczyszczącego się Note w różnych warunkach.

REKLAMA

Nissan jest pierwszym producentem pojazdów, który zastosował technologię Ultra-Ever Dry® w powłoce lakierniczej nadwozia. Ochronna warstwa powietrza między lakierem a otoczeniem skutecznie powstrzymuje wodę z kałuż i drogi przed pozostawianiem brudnych śladów na nadwoziu.

REKLAMA

Nie jest to pierwsza „samoczyszcząca" technologia zastosowana w Note. Samochód jest już wyposażony w kamerę cofania z funkcją mycia i suszenia. Obiektyw kamery jest automatycznie przemywany wodą i suszony sprężonym powietrzem, aby zagwarantować prawidłowe działanie czujników decydujących o bezpieczeństwie w każdych warunkach.

Jak dotąd powłoka oferowana i sprzedawana przez UltraTech International Inc® sprawdza się jako ochrona przed typowymi czynnikami, takimi jak woda deszczowa, mgła, szron, deszcz ze śniegiem czy woda z kałuży. Obecnie nie ma planów stosowania tej technologii jako fabrycznej opcji dostępnej w modelu, ale Nissan rozważa jej wykorzystanie w przyszłości.

Geraldine Ingham odpowiedzialna za marketing Nissana Note mówi: „Nissan Note został zaprojektowany pod kątem ograniczania stresu związanego z prowadzeniem pojazdu, dlatego inżynierowie Nissana stale pracują nad nowymi sposobami ułatwiania życia rodzinom użytkującym ten model. Staramy się rozwiązywać codzienne problemy, na jakie napotykają nasi klienci, więc zawsze chętnie testujemy ciekawe, nowoczesne technologie, takie jak ta niezwykła powłoka lakiernicza".

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowy Nissan Note już obecnie jest wyposażony w innowacyjne rozwiązania techniczne podnoszące bezpieczeństwo jazdy. Ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu i ostrzeżenie o poruszających się obiektach to systemy składające się na pakiet Safety Shield. Podstawą tego unikatowego pakietu jest system kamer 360°, w którego skład wchodzi przełomowa innowacja w segmencie B, czyli samoczyszcząca się kamera cofania.

Źródło: Nissan

Prototypowy, samoczyszczący się Nissan Note. Fot. Nissan
Nissan
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA