Odpryski na szybie - naprawa przed jesienią
REKLAMA
REKLAMA
Przed okresem jesienno-zimowym warto usunąć wszelkiego rodzaju uszkodzenia szyb. Jeżeli wnikająca do wnętrza pęknięć woda zamarznie, istnieje ryzyko, że niewielki, z pozoru niegroźny "pajączek" znacznie się powiększy, a szyba, którą początkowo można było naprawić, będzie nadawała się wyłącznie do wymiany.
„Pojawiające się na szybie pęknięcia nie zawsze oznaczają konieczność jej wymiany. W przypadku, gdy uszkodzenie punktowe nie jest większe niż 5-złotowa moneta, czyli jego średnica nie przekracza 22 mm oraz gdy usterka znajduje się przynajmniej 10 cm od krawędzi szyby, można ją naprawić. Zabieg ten przywraca szybie jej wartości użytkowe, zabezpiecza przed powiększeniem uszkodzenia i, co warte podkreślenia, jest objęty bezterminową gwarancją. Warto skorzystać z możliwości naprawy szyby samochodowej, bo wykonując usługę w profesjonalnym warsztacie mamy pewność, że aż w 95% szyba odzyska swoją pierwotną wytrzymałość. Lepiej zatem nie narażać się na ryzyko otrzymania mandatu lub zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Pamiętajmy, że nawet niewielkie uszkodzenie mechaniczne w krótkim czasie może powiększyć się do rozmiarów, skutkujących koniecznością wymiany szyby” – informuje Grzegorz Wroński z firmy NordGlass.
REKLAMA
Przed jesienią - hydrofobizacja
Aby dodatkowo zwiększyć widoczność szyb podczas pierwszych ulewnych deszczy oraz opadów śniegu, jeszcze przed rozpoczęciem na dobre sezonu zimowego warto zadbać o dokładne wyczyszczenie i odtłuszczenie szyb. Naprzeciw kierowcom wychodzi firma NordGlass, oferująca innowacyjny zabieg hydrofobizacji. Polega on na nałożeniu na powierzchnię szyby nanopowłoki, która zabezpiecza ją przed uciążliwymi zabrudzeniami, a także poprawia widoczność. Dzięki zastosowaniu „niewidzialnej wycieraczki” od firmy NordGlass zwiększymy bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem.
„Warstwa hydrofobowa wyrównuje relatywnie szorstką powierzchnię szyby, na której osadza się brud. Staje się ona wówczas idealnie gładka, a odkraplanie się na niej wody i cieczy olejowych ułatwia usuwanie z szyb brudu, owadów, lodu i innych zanieczyszczeń. Hydrofobizacja sprawia, że podczas jazdy już z prędkością 60-70 km/h woda jest samoczynnie usuwana z powierzchni szyby” – zapewnia ekspert z firmy NordGlass.
Źródło: Materiały prasowe NordGlass
REKLAMA
REKLAMA