REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowoczesne zabezpieczenia samochodów przed kradzieżą

Nowoczesne zabezpieczenia samochodów przed kradzieżą
Nowoczesne zabezpieczenia samochodów przed kradzieżą
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Coraz więcej firm zabezpiecza pojazdy przed kradzieżą wykorzystując nowoczesne urządzenia. Możliwe jest nawet zainstalowanie w samochodzie kodu PIN.

Według danych policji w 2012 roku skradziono około 15,5 tysiąca samochodów. Ich wartość oszacowano na ponad 500 mln złotych. To o 12 mln złotych niż rok wcześniej. Raporty pokazują, że liczba kradzionych aut spada, jednak wciąż jest to bardzo poważny problem polskich kierowców.

REKLAMA

Nowy raport ABI Research pokazuje jak bardzo rośnie popularność zaawansowanych rozwiązań, takich jak monitoring GPS, który daje 90 % skuteczności w odnalezieniu auta. Do roku 2018 liczba instalowanych urządzeń tego typu służących właśnie do zabezpieczenia pojazdów przed kradzieżą wzrośnie na świecie aż czterokrotnie.

Co pół godziny w Polsce jest kradziony samochód

W Polsce średnio co pół godziny kradzione jest jedno auto, a cały proces trwa około kilkadziesiąt sekund. Z międzynarodowych badań Cisco „Customer Experience Report” wynika, że kierowcy chcę lepszego zabezpieczenia swoich aut. Zarówno osoby prywatne jaki i przedsiębiorcy w coraz większym stopniu będą chcieli polegać na nowoczesnych rozwiązaniach zapobiegających kradzieżom aut.

Coraz więcej firm korzysta z monitoringu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sektor zajmujący się monitorowaniem pojazdów w celu zapewnienia im ochrony rozwija się bardzo dynamicznie i odpowiada na oczekiwania klientów. Zaawansowane rozwiązania mają na celu zwiększenie poziomu ochrony pojazdów, zebranie danych przez urządzenia monitorujące oraz ich integrację ale również mają za zadanie zwiększyć komfort kierowców. Badacze z firmy Transparency Market Research (światowy rynek inteligentnych systemów transportowych) szacują, że w roku 2018 wartość tych systemów GPS osiągnie ponad 30 mln USD. Zarówno firmy jak i właściciele prywatni przeznaczają na ochronę swoich pojazdów nie tylko ogromne środki finansowe ale również udostępniają do tego zapis linii papilarnych swoich palców, wizerunek twarzy czy zapis obrazu tęczówki. Wszystko w celu zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą.

Znakowanie samochodu z kodem PIN?

Wśród stosowanych metod ochrony auta przed kradzieżą nadal popularne są klasyczne metody takie jak: alarmy, blokady skrzyni biegów czy centralne zamki. Znakowanie samochodu mikrocząsteczkami z kodem PIN czy ukryty skaner w samochodzie to też sposoby na ochronę pojazdu. Nie pozwala to na uruchomienie pojazdu do czasu, aż nie zostanie wychwycony sygnał z karty, którą ma przy sobie kierowca. Niestety złodzieje muszą liczyć się z dynamicznym rozwojem technologii, co powoduje w większości przypadków porażkę z kradzieży samochodu.

Tekst: Agnieszka Kalinowska
Źródło: materiały Prasowe Cartrack Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Branża transportowa ma się coraz gorzej. Co może pomóc?

Kryzys gospodarczy staje się coraz bardziej widoczny. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2024 roku liczba ogłoszonych upadłości wzrosła o 14% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, podczas gdy liczba rozpoczętych postępowań restrukturyzacyjnych spadła o 6,9%. Jedna z branż, która ma najtrudniej to branża transportowa.

Czego najbardziej obawiają się kierowcy, a co rzeczywiście im się przytrafia?

Jakie są największe obawy Polaków w związku z samochodem? A co przytrafia się kierowcom najczęściej? Co dziesiąty kierowca nie boi się o swój samochód. Co piątego nic złego na drodze nie spotkało. 

W Warszawie możesz natknąć się na przewoźników bez prawa jazdy

"Przewozy 2024" to akcja policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mundurowi skontrolowali kierowców świadczących przewozy na aplikację. 

REKLAMA

Jechał ponad 180 km/h, bo odreagowywał stres, dostał słony mandat

25-latek jechał ponad 180 km/h bo odreagowywał stres. Stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 5 tys. zł oraz 15 punktów karnych.

89 stacji ładowania pojazdów elektrycznych już jest, w planach 60 nowych. Gdzie?

Kierowcy z Łodzi mają już 89 punktów, w których mogą naładować samochody elektryczne. Łódzki magistrat poinformował, że kolejnych 60 stacji jest w planach. 

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni

Kobiety preferują inne środki transportu niż mężczyźni. Widać to zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Z badań wynika także, że kobiety bardziej skupiają się na kwestiach ekologicznych. 

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii, 0,2 promile w Polsce. Jazda pod wpływem powodem 6500 zgonów w UE

0,8 promila alkoholu we krwi w Wielkiej Brytanii i Malcie, 0,2 promile w Polsce. Okazuje się, że jazda pod wpływem jest powodem 6500 zgonów w Unii Europejskiej. Państwa planują jednak obniżanie limitów. Gdzie jest całkowity zakaz prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu?

REKLAMA

Nowy samochód dla Polaka: nie elektryk i nie auto z tradycyjnym silnikiem – więc co

Najpierw decyzja Unii Europejskiej o rychłym zaprzestaniu rejestracji i produkcji aut z tradycyjnymi silnikami na benzynę i olej napędowy. Teraz wahanie, i nieoficjalne wiadomości, że z tak radykalnym krokiem trzeba zaczekać. Zamieszkanie na rynku motoryzacyjnym trwa i czy wpływa znacząco na decyzje zakupowe?

Stacje ładowania elektryków w Polsce co 3,3 km (średnio). Maksymalnie 76 km. Mapa zagęszczenia. Kierowcy elektryków czy spalinówek – kto ma lepiej?

Tylko 3,3 km dzieli średnio w Polsce najbliżej sąsiadujące ze sobą stacje ładowania aut elektrycznych – wynika z analizy Powerdot Data Center. Pomimo, że odległość ta jest zdumiewająco mała, to na mapie Polski wciąż jest kilka białych plam ze słabo rozwiniętą infrastrukturą. 

REKLAMA