REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja auta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czym różnią się oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne?

Olej samochodowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Jak często wymieniać środek smarujący i czym różnią się od siebie oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne?

Jak wydawać mniej na utrzymanie samochodu?

Koszt utrzymania samochodu zależy od szeregu jego cech. Wśród tych najistotniejszych jest jego bezawaryjność. Oto ranking amerykańskiego serwisu internetowego uwzględniającego awaryjność poszczególnych aut i koszt napraw.

Jak produkuje się podzespoły auta z włókna węglowego?

Aby zredukować masę pojazdu, a tym samym poprawić jego dynamikę, prowadzenie i zużycie paliwa producenci coraz śmielej sięgają po włókno węglowe. Jest ono lekkie a przy tym bardzo wytrzymałe. Jak wygląda proces produkcji włókna węglowego?

Badanie geometrii nadwozia – co to jest?

Badanie geometrii nadwozia jest dość drogie. Czy warto w nie zainwestować i czego możemy się z niego dowiedzieć na temat badanego samochodu.

REKLAMA

Badanie geometrii kół – co to jest i czy warto je przeprowadzić?

Czy przed zakupem samochodu używanego warto wykupić badanie geometrii zawieszenia? Co możemy sprawdzić podczas tzw. badania zbieżności?

Toyota Yaris i Yaris HV - usterki zawieszenia

W niektórych egzemplarzach Toyot Yaris i Yaris HV wyprodukowanych w 2015 r. może dochodzić do uszkodzeń łożysk, co w efekcie może skutkować oderwaniem się górnej części amortyzatora. W Polsce znajduje się niespełna tysiąc wadliwych egzemplarzy.

Suzuki Swift - usterki układu hamulcowego

W niektórych egzemplarzach Suzuki Swift wyprodukowanych na Węgrzech mogły zostać zamontowane wadliwe zaciski hamulcowe koła tylnego.

Typowe triki handlarzy samochodowych

Jakie są typowe tricki handlarzy samochodowych? Zakup używanego samochodu na polskim rynku jest obarczony sporym ryzykiem. Wybraliśmy dziesięć najczęściej spotykanych trików handlarzy, które zazwyczaj są wykorzystywane do ukrycia wad sprzedawanego samochodu

REKLAMA

Renault Traffic III - usterki

Renault ogłosiło akcję serwisową dotyczącą modelu Traffic III. W niektórych egzemplarzach wyprodukowanych w 2014 r. może dochodzić do nieprawidłowych rozwinięć poduszek powietrznych pasażera.

Nowe filtry klimatyzacji w Audi

Audi wprowadza nowe, antyalergiczne filtry klimatyzacji do swoich aut. Na początku pojawią się one w modelach A1, A3, Q3 i TT.

Hondowski silnik o regulowanej pojemności skokowej

Prawdziwy przełom w zakresie konstrukcji silnikowych szykuje Honda. Według danych jakie przeciekły do sieci, japoński koncern chce wdrożyć do produkcji seryjnej silniki o regulowanej pojemności skokowej. Ma być to racjonalna alternatywa dla małolitrażowych, lecz wysilonych silników z ery tzw. downsizingu.

Jak sprawdzać głębokość bieżnika w oponach?

Jak prawidłowo sprawdzać głębokość bieżnika w oponach? Gdzie należy przyłożyć miernik, by pomiar był wiarygodny?

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa - jak działa Opel OnStar?

System OnStar przygotowany przez Opla ma na celu zwiększyć komfort i bezpieczeństwo osób podróżujących autem. Aby sprawdzić jego możliwości

Nowy silnik Diesla Mercedesa 220d

Silnik OM 654 czyli 2,0-litrowy diesel Mercedesa, to następca cenionego motoru 2.1 CDI. Mimo mniejszej pojemności,będzie on dysponował większą mocą, a przy tym będzie bardziej ekonomiczny. Jak udało się to osiągnąć?

Jakie są przyczyny i jak pozbyć się brzydkich zapachów z wnętrza samochodu?

Skąd pochodzą brzydkie zapachy we wnętrzu samochodu? Czy ich obecność oznacza awarię? W jaki sposób można poradzić sobie z tym problemem?

Niewielkie zanieczyszczenie paliwa jest groźne dla silnika

Niskiej jakości paliwo może doprowadzić do poważnej usterki silnika lub jego osprzętu. Jakie zanieczyszczenia paliwa są najbardziej niebezpieczne dla jednostki napędowej?

Zakup pierwszego samochodu - poradnik

Podczas zakupu pierwszego samochodu nietrudno o pomyłki, które mogą się skończyć sporą stratą finansową. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszego samochodu, by uniknąć kłopotów?

Jakie są wady bezkluczykowego dostępu do auta?

System bezkluczykowy to rozwiązanie podnoszące komfort użytkowania pojazdu. Ma jednak dość poważne wady. Okazuje się bowiem, że wyraźnie ułatwia złodziejom kradzież auta! Jak to możliwe?

Nowoczesne systemy samochodowe wspomagające kierowców

Jakie nowoczesne systemy samochodowe wspomagające kierowce są obecnie montowane w samochodach? Wybraliśmy kilka, które w przyszłości mogą stanowić wyposażenie standardowe wszystkich pojazdów.

Z czego zrobione są klocki hamulcowe?

Z czego zrobione są klocki hamulcowe? Jakość materiałów użytych do zrobienia poszczególnych elementów klocka hamulcowego ma wpływ nie tylko na efektywność hamowania, ale też m.in. na to, że jednym klockom hamulcowym zdarza się piszczeć przy hamowaniu, a innym nie.

Jak projektuje się fotele samochodowe?

Dobrze zaprojektowany fotel samochodowy ma ogromny wpływ na komfort i zdrowie jego pasażera. Jak buduje się najlepsze siedzenia samochodowe?

Eksploatacja akumulatora - jak o niego dbać by działał dłużej?

Sposób eksploatacji akumulatora ma swoje przełożenie na jego trwałość. Jakie czynności służą jego dłuższej eksploatacji? Co może wpłynąć na jego szybsze zużycie?

Instalacja LPG – montować samemu czy kupić auto już zainstalowaną?

Czy montaż instalacji można wykonać we własnym zakresie czy lepiej powierzyć to zadanie specjalistom?

Co oznaczają kolory spalin?

Co oznaczają kolory spalin? Prawidłowo działający układ wydechowy powinien wydzielać z siebie bezbarwny dym. Czasami mogą zdarzyć się niewielkie odchylenia, ale muszą one być czymś podyktowane. Przykładem jest zima, kiedy nierozgrzany silnik wydziela spaliny w kolorze białym. Należy jednak pamiętać, że nietypowy kolor dymu oznacza zwykle uszkodzenia silnika lub awarie jego osprzętu.

Czy wycieraczki samochodowe mają określoną żywotność?

Wycieraczki samochodowe są newralgicznym elementem auta, bezpośrednio odpowiadającym za bezpieczeństwo jazdy. Kierowcy niechętnie jednak je wymieniają. Czy wycieraczki mają określoną żywotność bądź interwał wymiany?

Jak często robić przegląd samochodu?

Jak często robić przegląd samochodu? Nie chodzi tu o wymagane badanie techniczne na stacji kontroli pojazdów. Pytanie brzmi, jak często dokonywać pogłębionej kontroli samochodu w warsztacie mechanicznym?

Przewożenie dzieci w samochodzie – aktualne przepisy

Jakie są aktualne przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodzie? Co się zmieniło w tym zakresie w 2015 r.?

Aplikacje przydatne w samochodzie

Dynamiczny rozwój aplikacji do urządzeń mobilnych nie ominął także produktów dla kierowców. Zobacz jakie programy warto zainstalować na swoim telefonie lub tablecie aby ułatwić sobie podróżowanie samochodem.

Goodyear IntelliGrip - opona do pojazdów autonomicznych

Badania nad pojazdami autonomicznymi pociągają za sobą rozwój technologii w dobrach suplementarnych do samochodu, na przykład w oponach. Goodyear przedstawił koncepcję opony IntelliGrip przeznaczonej do samochodów autonomicznych. Co "potrafi" taka nowatorska opona?

Najczęstsze usterki silnika

Jakie są najczęstsze usterki silników (zarówno Diesla, jak i benzynowego)? Czy można się przed nimi ustrzec?

Jak działa silnik z technologią Wankla?

Jak działa silnik z technologią Wankla? Czym różni się silnik rotorowy od silnika z tłokami wykonującymi ruchy posuwisto-zwrotne?

Dobór płynu chłodniczego

Jak dobrać płyn chłodniczy do samochodu? Z czego się składa płyn chłodniczy i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Nowe mapy nawigacyjne 3D od Boscha!

Lepsze odwzorowanie trójwymiarowego terenu, usprawniony system omijania korków na drodze czy aktualizacja za pomocą pendrive'a lub przez telefon - oto jedne z nielicznych nowści jakie oferować będą nowe mapy GPS od Boscha.

Jak często wymieniać wycieraczki samochodowe?

Jak często wymieniać wycieraczki samochodowe? Jakie są zalecenia producentów w tym zakresie? A przy wyborze nowych, na co zwrócić uwagę?

ITS za zwiększeniem kontroli jakości oświetlenia w samochodach

Instytut Transportu Samochodowego zachęca do zwiększenia kontroli jakości oświetlenia w samochodach poruszających się po polskich drogach. itS opracował w tym celu nawet specjalny analizator świateł.

Jak działa sytem Lexus Dynamic Handling oparty na 4 kołach skrętnych?

W wybranych modelach aut marki Lexus, znaleźć można system Lexus Dynamic Handling poprawiający zwrotność auta w zakrętach. Na czym dokładnie polega jego działanie?

Samodzielna wymiana oleju silnikowego

Jak krok po kroku, samodzielnie wymienić olej silnikowy w samochodzie?

Jak powstaje kolor samochodu?

Jak przygotowuje się nowy kolor karoserii samochodu? To długi proces, który wymaga nie tylko wyobraźni, ale też solidnych testów.

Z czego składa się olej silnikowy?

Z czego składa się olej silnikowy? Który składnik jest najistotniejszy ze względu na późniejsze właściwości oleju silnikowego?

Drobiazgi, które warto mieć w samochodzie

Co warto wozić w samochodzie? Jakie rzeczy wydają się być niezbędne? Co się najczęściej przydaje kierowcom w trakcie jazdy autem?

Continental dostarcza technologię do silników

Continental, firma znana przede wszystkim z produkcji ogumienia, dostarcza zaawansowane technologie układów napędowych wykorzystywane do konstrukcji silników.

Co może uszkodzić podgrzewanie foteli w samochodzie?

Podgrzewane fotel to chętnie wybierana przez nabywców aut opcja wyposażenia. Przy niewłaściwej ich eksploatacji można jednak dość łatwo uszkodzić. Dlaczego?

Mapy GPS tworzone w czasie rzeczywistym

Toyota pracuje nad mapami dla systemów nawigacyjnych, których treść byłaby aktualizowana w czasie rzeczywistym. Na czym dokładnie ma polegać japońska nowość?

Jak działają adaptacyjne światła drogowe?

O tym jak działa funkcja adaptacyjnych świateł drogowych postanowili opowiedzieć Wam przedstawiciele marki Lexus. To właśnie m.in. w autach tej marki można spotkać tego typy reflektory.

Dobór oleju do danego rodzaju silnika

Dobór oleju silnikowego i interwał jego wymiany warto ustalać z uwzględnieniem rodzaju silnika, do którego ma być zastosowany. Dlaczego?

Jak sprawdzać poziom płynu chłodniczego?

Jak sprawdzać poziom płynu chłodniczego? Opinii krąży co najmniej kilka. Która jest zatem właściwa?

Co się bardziej opłaca - hybryda czy auto na gaz LPG?

Hybryda czy auto zasilane gazem LPG - eksploatacja którego z tych aut jest bardziej ekonomiczna?

Jak często myć szyby w samochodzie?

Jak często myć szyby w samochodzie? Odpowiedź banalna - tak często jak się zabrudzą. jednak wielu zabrudzeń nie widać w świetle dziennym i dają o sobie znać dopiero gdy zaczyna się ściemniać. Jest to niebezpieczne szczególnie w okresie zimowym.

Jak szybko zwaca się montaż w aucie instalacji LPG?

Montaż instalacji LPG na sens, jeśli ma ekonomiczne uzasadnienie. Jeśli auto pokonuje niewielkie dystanse to koszt instalacji LPG będzie bardzo długo się zwracał. Problem polega zatem na tym by prawidłowo określić wspomniany dystans.

Jak działa Ford Performance All Wheel Drive?

Jak działa Ford Performance All Wheel Drive? Czyli napęd na obie osie, który Ford zainstalował w najnowszym Focusie RS.

REKLAMA