REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa - jak działa Opel OnStar?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Opel Onstar
Opel Onstar
Opel

REKLAMA

REKLAMA

System OnStar przygotowany przez Opla ma na celu zwiększyć komfort i bezpieczeństwo osób podróżujących autem. Aby sprawdzić jego możliwości

Opel Insignia pojawił się na rynku w 2008 roku. Mimo dojrzałego wieku, cały czas prezentuje wysoki stopień zaawansowania technicznego. Sukcesywnie modernizowany i rozwijany, dysponuje najnowszymi rozwiązaniami. Jedną z nowości jaka zadebiutował w Insignii przy okazji jej niedawnego faceliftingu jest system OnStar czyli Osobisty Asystent Łączności i Usług.

REKLAMA

Opel OnStar – Osobisty Asystent Łączności i Usług

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów, w najnowszej Insignii Opel zaprezentował przełomowe rozwiązanie, niespotykane dotąd w tej klasie aut. Opel OnStar, bo o nim mowa, to zaawansowany system wsparcia kierowcy, zwiększający komfort podróżowania i bezpieczeństwo. Co więcej, wachlarz jego możliwości jest naprawdę szeroki, a sama obsługa bardzo łatwa.

Głosowe wprowadzenie celu w nawigacji

Rozwiązanie przygotowane przez Opla przypomina te stosowane w samochodach BMW. W ramach systemu OnStar, kierowca ma do dyspozycji doradcę, z którym może połączyć się w każdej chwili za przyciśnięciem jednego klawisza. Konsultant ten może doradzić prowadzącemu m.in. optymalną trasę dojazdu w wybrane przez niego miejsce, zdalnie ustawiając cel w nawigacji Insignii. Doradca pomoże także odnaleźć w jego okolicy interesujący go hotel, park rozrywki, centrum handlowe, a nawet najbliższą stację paliw, jeśli w aucie poziom paliwa będzie niski. Co więcej, wytyczy także objazd, jeśli na drodze prowadzącej do celu pojawi się nieprzewidziany korek.

Zobacz też: Nowoczesne systemy samochodowe wspomagające kierowców

Opel Onstar

Opel Onstar pozwala właścicielowi szybko zlokalizować auto, zdalnie je otworzyć lub zamknąć, a nawet sprawdzić jego stan techniczny. Co więcej, kierowca może liczyć na darmową pomoc konsultanta.

Opel

Automatyczne powiadamianie służb ratunkowych o wypadku

Projektanci systemu OnStar przyłożyli ogromną wagę do bezpieczeństwa podróżnych. W sytuacji gdy dojdzie do wypadku z udziałem auta z tym układem, jego komputer bezzwłocznie uruchomi automatyczny system wzywania pomocy, a ten poprzez konsultanta, zawiadomi odpowiednie służby ratownicze (jeśli kierowca nie będzie reagował na komunikaty doradcy). Pozwala to do minimum ograniczyć czas niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Łatwiejsze zlokalizowanie skradzionego samochodu

Z punktu widzenia przedsiębiorcy niewątpliwą zaletą systemu jest także możliwość szybkiego zlokalizowania auta jeśli dojdzie do jego kradzieży. Nie dość, że auto samo powiadomi kierowcę poprzez jego telefon o zaistniałym zdarzeniu, to na dodatek właściciel samochodu może liczyć na pomoc doradców OnStar. Konsultanci na jego życzenie przekażą Policji aktualne położenie auta, a nawet zablokują zapłon w pojeździe, skutecznie unieruchamiając poszukiwany samochód. Jeśli w aucie znajdowały się ważne dokumenty firmy (faktury, pełnomocnictwa, akta spraw sądowych itp.) albo jej specjalistyczny sprzęt, to istnieje duża szansa na ich odzyskanie. Na życzenie właściciela auta, usługę lokalizacji można jednak zawsze łatwo dezaktywować.

Kontrola stanu technicznego auta na odległość

Oprócz tego wszystkiego, system OnStar oferuje użytkownikowi Opla Insignii szereg innych przydatnych funkcji. Na wyświetlaczu swojego smartfona może on sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach, kondycję oleju silnikowego, ilość paliwa w baku, czy termin zbliżającego się przeglądu. Skontroluje także pojazd na wypadek pojawienia się ewentualnych błędów czy usterek, a raz w miesiącu OnStar prześle e-mailem całościowy raport o stanie technicznym auta do jego właściciela.

Zobacz też: Jakie są wady bezkluczykowego dostępu do auta?

REKLAMA

Kierowca zyskuje zatem więcej czasu na realizację zadań, ważnych z punktu widzenia funkcjonowania firmy. Brak konieczności ręcznego obsługiwania nawigacji, zwiększa jego bezpieczeństwo za kierownicą, a wczesna informacja o zbliżającym się przeglądzie pojazdu, pozwoli mu z wyprzedzeniem zaplanować  plan pracy na nadchodzące dni.

System ten wprowadza Opla Insignię w świat absolutnie najnowszej techniki, który dotąd dostępny był wyłącznie w klasie aut luksusowych. Co więcej, korzystanie z niego jest w pełni darmowe przez okres pierwszego roku.

Czy ma jakieś wady? Póki co, reklamowany przez Opla system WiFi nie jest aktywny. Jego uruchomienie jest planowane w ciągu najbliższych miesięcy. Pozostałe funkcje systemu OnStar są w pełni funkcjonalne. Po upływie roku, właściciel auta będzie mógł zdecydować, czy chce dalej korzystać z systemu (odpłatnie) czy zrezygnować z niego.

Opel Onstar
Opel
Opel Onstar
Opel
Opel Onstar
Opel
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koniec bezkarności rowerzystów i użytkowników hulajnóg! Czas na tablice rejestracyjne i wyższe mandaty

Ze statystyk policyjnych wynika, że rowerzyści są drugą, po kierowcach, grupą sprawców wypadków drogowych. Tymczasem, aby poruszać się po drodze rowerem nie trzeba mieć żadnych uprawnień (po osiągnięciu pełnoletności). Jak można poprawić bezpieczeństwo na drogach?

KGP: 109 332 interwencji, 291 wypadków drogowych, 12 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Oto najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend opublikowane przez Komendę Główną Policji. Policjanci podsumowali także zdarzenia z minionego tygodnia.

19-letni motocyklista bez uprawnień potrącił policjanta i zbiegł

19-nastolatek z Międzyrzecza (Lubuskie) stanie przed sądem za zarzut spowodowania wypadku, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę z miejsca wypadku.

Nowe przepisy fotoradarowe: Właściciel pojazdu jako kozioł ofiarny?

Ustawodawca szykuje kolejną rewolucję w przepisach drogowych. Tym razem uderzy ona nie tylko w kierowców łamiących przepisy, ale także w właścicieli pojazdów, którzy nie wskażą osoby prowadzącej pojazd w chwili popełnienia wykroczenia. Jeśli fotoradar uchwyci pojazd przekraczający prędkość, a właściciel odmówi podania danych kierowcy, nie tylko zapłaci karę, ale również straci dowód rejestracyjny swojego samochodu.

REKLAMA

Pijany senior uciekał przed policją po polach uprawnych. Auto dachowało

72-latek jechał bez zapiętych pasów, więc policja chciała zatrzymać go do kontroli. Rzucił się w pościg, który zakończył się dachowaniem. Okazało się, że jest pijany.

Otrzymałeś wiadomość ws. zaległych płatności w e-TOLL? KAS ostrzega przed oszustami

Krajowa Administracja Skarbowa w przesłanym we wtorek, 25 marca 2025 r. komunikacie prasowym ostrzega przed oszustami wysyłającymi fałszywe wiadomości w sprawie zaległych płatności w e-TOLL. Publikujemy przykładową fałszywą wiadomość.

Już nie tylko diesel czy benzyna. I nawet nie zawsze samochód. Jak Polacy wybierają środek transportu?

W dzisiejszych czasach wybór środka transportu to nie tylko decyzja między samochodem z silnikiem benzynowym a dieslem. Możliwości jest więcej, a kierowcy mają różne oczekiwania. Jak Polacy wybierają codzienny środek lokomocji?

KGP: 93 352 interwencji, 312 wypadków drogowych, 17 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 93 352 interwencji. Byli wzywani do 312 wypadków drogowych.

REKLAMA

Mandat za przeładowaną ciężarówkę, a zaniżona waga w CMR. Kto za to ponosi odpowiedzialność?

Przeładowanie pojazdu w transporcie drogowym to częsty problem, który może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych, w tym mandatów nałożonych na przewoźnika. W sytuacjach, gdy błędne dane o wadze towaru zostały przekazane przez spedytora lub nadawcę towaru, pojawia się pytanie o podział odpowiedzialności między przewoźnika a spedytora czy nadawcę. Najczęściej problem dotyczy mandatów zagranicznych, dlatego kluczowe znaczenie w tej kwestii mają przepisy Konwencji o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR).

Przestraszył się policjantów, więc uciekał samochodem, łamiąc przepisy

Nocy pościg ulicami Białegostoku zakończył się zatrzymaniem 32-letniego kierowcy. Mężczyzna najpierw przekroczył prędkość, a potem - zamiast zatrzymać się do kontroli - zaczął uciekać.

REKLAMA