REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa - jak działa Opel OnStar?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Opel Onstar
Opel Onstar
Opel

REKLAMA

REKLAMA

System OnStar przygotowany przez Opla ma na celu zwiększyć komfort i bezpieczeństwo osób podróżujących autem. Aby sprawdzić jego możliwości

Opel Insignia pojawił się na rynku w 2008 roku. Mimo dojrzałego wieku, cały czas prezentuje wysoki stopień zaawansowania technicznego. Sukcesywnie modernizowany i rozwijany, dysponuje najnowszymi rozwiązaniami. Jedną z nowości jaka zadebiutował w Insignii przy okazji jej niedawnego faceliftingu jest system OnStar czyli Osobisty Asystent Łączności i Usług.

REKLAMA

Opel OnStar – Osobisty Asystent Łączności i Usług

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów, w najnowszej Insignii Opel zaprezentował przełomowe rozwiązanie, niespotykane dotąd w tej klasie aut. Opel OnStar, bo o nim mowa, to zaawansowany system wsparcia kierowcy, zwiększający komfort podróżowania i bezpieczeństwo. Co więcej, wachlarz jego możliwości jest naprawdę szeroki, a sama obsługa bardzo łatwa.

Głosowe wprowadzenie celu w nawigacji

Rozwiązanie przygotowane przez Opla przypomina te stosowane w samochodach BMW. W ramach systemu OnStar, kierowca ma do dyspozycji doradcę, z którym może połączyć się w każdej chwili za przyciśnięciem jednego klawisza. Konsultant ten może doradzić prowadzącemu m.in. optymalną trasę dojazdu w wybrane przez niego miejsce, zdalnie ustawiając cel w nawigacji Insignii. Doradca pomoże także odnaleźć w jego okolicy interesujący go hotel, park rozrywki, centrum handlowe, a nawet najbliższą stację paliw, jeśli w aucie poziom paliwa będzie niski. Co więcej, wytyczy także objazd, jeśli na drodze prowadzącej do celu pojawi się nieprzewidziany korek.

Zobacz też: Nowoczesne systemy samochodowe wspomagające kierowców

Opel Onstar

Opel Onstar pozwala właścicielowi szybko zlokalizować auto, zdalnie je otworzyć lub zamknąć, a nawet sprawdzić jego stan techniczny. Co więcej, kierowca może liczyć na darmową pomoc konsultanta.

Opel

Automatyczne powiadamianie służb ratunkowych o wypadku

Projektanci systemu OnStar przyłożyli ogromną wagę do bezpieczeństwa podróżnych. W sytuacji gdy dojdzie do wypadku z udziałem auta z tym układem, jego komputer bezzwłocznie uruchomi automatyczny system wzywania pomocy, a ten poprzez konsultanta, zawiadomi odpowiednie służby ratownicze (jeśli kierowca nie będzie reagował na komunikaty doradcy). Pozwala to do minimum ograniczyć czas niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Łatwiejsze zlokalizowanie skradzionego samochodu

Z punktu widzenia przedsiębiorcy niewątpliwą zaletą systemu jest także możliwość szybkiego zlokalizowania auta jeśli dojdzie do jego kradzieży. Nie dość, że auto samo powiadomi kierowcę poprzez jego telefon o zaistniałym zdarzeniu, to na dodatek właściciel samochodu może liczyć na pomoc doradców OnStar. Konsultanci na jego życzenie przekażą Policji aktualne położenie auta, a nawet zablokują zapłon w pojeździe, skutecznie unieruchamiając poszukiwany samochód. Jeśli w aucie znajdowały się ważne dokumenty firmy (faktury, pełnomocnictwa, akta spraw sądowych itp.) albo jej specjalistyczny sprzęt, to istnieje duża szansa na ich odzyskanie. Na życzenie właściciela auta, usługę lokalizacji można jednak zawsze łatwo dezaktywować.

Kontrola stanu technicznego auta na odległość

Oprócz tego wszystkiego, system OnStar oferuje użytkownikowi Opla Insignii szereg innych przydatnych funkcji. Na wyświetlaczu swojego smartfona może on sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach, kondycję oleju silnikowego, ilość paliwa w baku, czy termin zbliżającego się przeglądu. Skontroluje także pojazd na wypadek pojawienia się ewentualnych błędów czy usterek, a raz w miesiącu OnStar prześle e-mailem całościowy raport o stanie technicznym auta do jego właściciela.

Zobacz też: Jakie są wady bezkluczykowego dostępu do auta?

REKLAMA

Kierowca zyskuje zatem więcej czasu na realizację zadań, ważnych z punktu widzenia funkcjonowania firmy. Brak konieczności ręcznego obsługiwania nawigacji, zwiększa jego bezpieczeństwo za kierownicą, a wczesna informacja o zbliżającym się przeglądzie pojazdu, pozwoli mu z wyprzedzeniem zaplanować  plan pracy na nadchodzące dni.

System ten wprowadza Opla Insignię w świat absolutnie najnowszej techniki, który dotąd dostępny był wyłącznie w klasie aut luksusowych. Co więcej, korzystanie z niego jest w pełni darmowe przez okres pierwszego roku.

Czy ma jakieś wady? Póki co, reklamowany przez Opla system WiFi nie jest aktywny. Jego uruchomienie jest planowane w ciągu najbliższych miesięcy. Pozostałe funkcje systemu OnStar są w pełni funkcjonalne. Po upływie roku, właściciel auta będzie mógł zdecydować, czy chce dalej korzystać z systemu (odpłatnie) czy zrezygnować z niego.

Opel Onstar
Opel
Opel Onstar
Opel
Opel Onstar
Opel
Zapisz się na newsletter
Wszystko, co ważne dla każdego kierowcy. Zmiany przepisów, mandaty, testy aut, moto porady i wiele innych. Bądź na czasie z tym, co dzieje się w świecie motoryzacji, zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża motoryzacyjna w kryzysie, coraz więcej restrukturyzacji

Branża motoryzacyjna w Polsce i Europie przeżywa poważny kryzys – w 2024 roku zlikwidowano 54 tys. miejsc pracy, najwięcej od czasu pandemii. Według raportu MGBI wzrosła też liczba postępowań restrukturyzacyjnych do 141, co pokazuje, że firmy coraz częściej szukają ratunku poza upadłością.

CANARD uruchomiło dwa nowe fotoradary [mapa fotoradarów, taryfikator mandatów, punkty karne]

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uruchomiło w zeszłym tygodniu dwa nowe fotoradary. Gdzie znajdują się nowo uruchomione fotoradary? Jakie są ograniczenia na drogach? Z jakimi konsekwencjami powinni liczyć się kierowcy za przekroczenie prędkości?

Bezpłatna komunikacja zamiast biletów i rowerów miejskich? Czas na odważne decyzje w polskich miastach

Czy naprawdę warto utrzymywać system biletowy, skoro i tak w ponad 68% ( 2025 roku może to być jeszcze więcej) pokrywamy koszty transportu publicznego z budżetów miast? A może pora na poważną debatę o całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Polsce?

KGP: 106 002 interwencji, 389 wypadków drogowych, 27 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 106 002 interwencji. Byli wzywani do 389 wypadków drogowych.

REKLAMA

Ekologiczny samochód może być droższy od normalnego, uważają teraz polscy posiadacze aut. O ile więcej za niego są skłonni zapłacić

Podejście Polaków do tego, czy ich nowe auto będzie miało rozwiązania ekologiczne czy też nie, widoczne jest w gotowości do poniesienia wyższych kosztów w imię bardziej przyjaznych środowisku technologii. Już co trzeci uważa, że samochód ekologiczny może być droższy niż standardowy.

Ekologiczne auto? Ponad połowa Polaków nie dopłaciłaby do niego

Czy ekologiczność samochodu to dla Polaków ważny czynnik i element decyzyjny przy zakupie? Ponad jedna trzecia ankietowanych w badaniu przeprowadzonym przez Santander Consumer Multirent byłaby w stanie dopłacić do takiego pojazdu.

Bezpieczeństwo na opak – dlaczego polskie drogi z pierwszeństwem są sztucznie spowalniane?

Na polskich drogach coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której bezpieczeństwo planowane jest wbrew logice inżynierii ruchu drogowego. Droga z pierwszeństwem powinna gwarantować płynność. Czas na rewizję praktyk inżynierii drogowej.

System e-TOLL - co zrobić w przypadku nieuzasadnionego mandatu?

Cyfryzacja w działalności transportowej to duże ułatwienie. Wciąż jednak zdarzają się pomyłki. Zdarzyło Ci się dostać mandat, pomimo uiszczonej opłaty za przejazd autostradą? Sprawdź, co należy zrobić w przypadku niesłusznego mandatu.

REKLAMA

KGP: 110 588 interwencji, 460 wypadków drogowych, 24 ofiary śmiertelne. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 110 588 interwencji. Byli wzywani do 460 wypadków drogowych.

Transport ostatniego etapu – czy elektryczne pojazdy to klucz do efektywności?

Choć to tylko końcowy odcinek drogi, „ostatnia mila” bywa najdroższym elementem całego łańcucha dostaw – potrafi pochłonąć od 40[1] do nawet 53[2] procent jego kosztów. W erze błyskawicznego e-commerce i rosnących oczekiwań klientów dotyczących tempa oraz elastyczności dostaw, wyzwania logistyczne mnożą się. Dodatkowo nowe przepisy o Strefach Czystego Transportu ograniczają możliwość korzystania z pojazdów spalinowych, zmuszając firmy do modernizacji flot i inwestowania w nisko- lub zeroemisyjne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że skuteczne zarządzanie dostawami na ostatnim etapie wymaga dziś nie tylko sprawności operacyjnej, ale także innowacyjnego podejścia i zrównoważonych technologii.

REKLAMA