REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Hamowanie pulsacyjne: jak je bezpiecznie wykonać?

Hamowanie pulsacyjne, zwane także „ABSem dla ubogich” pozwala na uniknięcie zablokowania się kół i utrzymanie sterowności pojazdu w czasie hamowania na śliskiej nawierzchni. Dzięki hamowaniu pulsacyjnym kierowca może utrzymać panowanie nad samochodem i ominąć przeszkodę, przed którą np. nie można już zahamować.

Jak bezpiecznie hamować?

Bezpieczne hamowanie to przede wszystkim hamowanie delikatne, z dużym wyczuciem, możliwie płynne, czyli takie, przy którym prędkość spada w sposób liniowy. Hamowanie należy zawsze planować z wyprzedzeniem aby nie było zbyt gwałtowne i dawało pojazdom jadącym z tyłu odpowiednią ilość czasu na reakcję.

Poślizg samochodu: co to jest, kiedy może powstać?

Samochód wpada w poślizg, gdy jedna lub więcej opon traci przyczepność z nawierzchnią po której jedzie. Im bardziej śliska nawierzchnia, im gorszy stan techniczny samochodu, im bardziej wyeksploatowane opony, tym szansa na wpadnięcie w niebezpieczny poślizg niekontrolowany jest większa.

Zderzenie czołowe: jak go bezpiecznie uniknąć?

Zderzenie czołowe dwóch pojazdów jest najniebezpieczniejszym drogowym wypadkiem.

REKLAMA

Czy szybki samochód może być bezpieczny?

Współczesne, szybkie samochody mają wiele możliwości, dzięki którym jazda może być bezpieczna i przyjemna. Niestety, te same możliwości, wykorzystane w niewłaściwy sposób, mogą doprowadzić do tragedii. Zbawcą lub katem jest w obu wypadkach prędkość.

Jak jeździć nocą?

Jazda nocą jest dobrą alternatywą dla podróżowania w ciągu dnia, zwłaszcza latem gdy pogoda po zmroku jest dobra, a dni są upalne. Jednak wybierając się w nocną trasę trzeba zdać sobie sprawę z kilku niebezpieczeństw, które niesie ze sobą jazda nocą.

Nietrzeźwy lub zasypiający kierowca: jak go rozpoznać?

Kierowcy nietrzeźwi lub jadący resztkami sił i przysypiający za kierownicą są niebezpieczni dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Brytyjczycy polecają Lexusa


Lexus zajął pierwsze miejsce modelem Lexus IS oraz trzecie miejsce modelem Lexus RX w badaniu satysfakcji klientów w Wielkiej Brytanii, prowadzonym przez J.D. Power and Associates oraz What Car.

REKLAMA

Nietrzeźwy przechodzień na drodze: jak się zachować?

Nietrzeźwy przechodzeń stanowi ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Chociaż nie będzie ukarany za stan, w jakim się znajduje, mimo że potencjalnie jest prawie tak samo niebezpieczny, jak pijany kierowca.

Utrata kontroli nad samochodem: jak się zachować?

Podczas jazdy może wydarzyć się absolutnie wszystko. Może to być „wystrzał” opony w najmniej spodziewanym momencie, awaria hamulców, poślizg na plamie rozlanego oleju, wjechanie w głęboką wyrwę i poważne uszkodzenie zawieszenia... jak wtedy zapanować nad samochodem?

Niebezpieczny pasażer: jak go okiełznać?

Pasażer to jeden z najniebezpieczniejszych "elementów" samochodu. Jak poradzić sobie z pasażerami w samochodzie w czasie jazdy?

Michael Schumacher czy Jaś Fasola: jakim jesteś kierowcą?

Gdyby wszyscy kierowcy potrafili z boku spojrzeć na swoją wiedzę i umiejętności prowadzenia pojazdów, prawdopodobnie nie doszłoby do około 90% wypadków, jakie dziś wydarzają się na drogach. Można więc powiedzieć że obiektywna ocena swoich umiejętności kierowcy ma wartość życia swojego i innych.

Kurs na prawo jazdy dla niepełnosprawnych


Firma Skoda wspólnie ze Szkołą Auto w ramach projektu L-driving prowadzi kursy na prawo jazdy dla niepełnosprawnych. Właśnie zakończyła się szósta edycja kursu.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Estonii?

Estonia to jeden z krajów nadbałtyckich, do którego warto wybrać się samochodem. Oddalona jest w dosyć bliskiej odległości od Polski, dlatego jest doskonały celem wycieczki objazdowej. Można potraktować ją jako postój w dalszej podróży do Skandynawii. Zapoznajmy się z jej podstawowymi przepisami.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Litwie?

Podróżowanie na Litwę jest ułatwione ze względu na jej przynależność do strefy Schengen. Warto dowiedzieć się więcej o naszym wschodni sąsiedzie w kwestii przepisów drogowych, ponieważ ta wiedza może posłużyć nam jako materiał do pasjonującej wycieczki objazdowej po tym kraju.

Przepisy drogowe w Watykanie

Watykan to tłumnie odwiedzane stato in stato, które jest głównym punktem wycieczek pielgrzymów, podróżujących po Włoszech. Jeśli wybierzemy się samochodem do Watykanu bądź wypożyczymy auto na miejscu, warto poznać specyfikę i zasady drogowe panujące na jego terenie.

Pancerny Cadillac Baracka Obamy

Czym jeździ prezydent Stanów Zjednoczonych? Tego mocno zmodyfikowanego pancernego Cadillaca można było obejrzeć w maju w Warszawie.

Cadillac XLR-V

Cadillac XLR-V to luksusowy roadster o sportowym charakterze, wyposażony w 450-konny silnik V8 ze sprężarką mechaniczną.

Toyota Urban Cruiser

Toyota Urban Cruiser to miejskie auto z napędem na cztery koła, nawiązująca do większych modeli Toyoty z napędem na cztery koła.

Toyota Auris po faceliftingu

Toyota Auris pojawiła się na rynku w 2007 roku, zastępując Corollę. W 2010 roku pojawiła się odswieżona wersja Aurisa.

Porty Gdańsk i Gdynia: Konkurencja czy wspólny cel

W Porcie Gdynia wielkość przeładunku TEU wyniosła 485 tys.,w Gdańsku była o ok. 6 proc. większa - przeładowano o ok., 30 tys. kontenerów więcej. Oba porty powinny współpracować np. w kwestii budowy sieci lądowych połączeń tranzytowych na linii Północ- Południe.

Toyota Verso-S

Swój rynkowy debiut nowa Toyota Verso-S będzie miała już niedługo. To nowe auto zaliczane jest do segmentu B-MPV, czyli miejskich minivanów. Auto zostało od zera zaprojektowane, a produkowane jest wyłącznie w Japonii.

Tata Nano

Tata Nano to obecnie jeden z najtańszych modeli samochodów na świecie. Czteroosobowe auto zadebiutowało na 9. salonie Auto Expo 2008 w Delhi i początkowo przeznaczone było wyłącznie na rynki azjatyckie.

Suzuki Kizashi

Suzuki wprowadza na rynek całkowicie nowy model – sportowego sedana Kizashi, bazujący na serii projektów koncepcyjnych Kizashi.

Jak znaleźć idealny grunt pod park logistyczny

Lokalizacja, dostęp do rozwiniętej infrastruktury drogowej i kolejowej, oferta ulg, stawek preferencyjnych motywatorów a także dostępność wykwalifikowanych pracowników to tylko podstawowe parametry jakimi należy się kierować przy wyborze gruntu pod powierzchnię magazynową. 

Suzuki Swift Plug-in Hybrid

Suzuki Swift Plug-in Hybrid to auto, które ładować można z gniazdka elektrycznego. Dodatkowo generator prądotwórczy napędzany jest też przez silnik benzynowy o pojemności 660 cm3.

Zmagania polskiej załogi w Rajdzie Argentyny

Michał Kościuszko wraz ze swoim pilotem Maciejem Szczepaniakiem z LOTOS Dynamic Rally Team zajęli 10. miejsce w Rajdzie Argentyny (szóstej rundzie mistrzostw świata)

Nowy Peugeot Bipper

Peugeot Bipper to auto dla profesjonalistów, doskonale radzące sobie w mieście.

O 14 proc. wzrosła ilość przesyłek na polskich lotniskach

W roku 2010 roku nastąpił gwałtowny wzrost ilości obsłużonych przesyłek przez polskie porty lotnicze. Rekordzistą jest lotnisko w Katowicach.

Nowy Opel Antara 2011

Opel przedstawił model Antara na 2011 rok. Auto poddano liftingowi, a także zmodyfikowano gamę silników.

Nagroda dla Mazdy za technologię Skyactiv

Mazda zdobyła nagrodę Fleet World Honours’ Innovation za technologię Skyactiv. Wręczona została ona 11 maja 2011 w Królewskim Klubie Samochodowym na londyńskiej ulicy Pall Mall.

Mercedes-Benz SLS AMG GT3

Równolegle z premierą rynkową SLS AMG Mercedes-AMG zaprezentował wariant GT3.

Mercedes W124: wymiana przednich klocków hamulcowych


Wymiana klocków hamulcowych to jedna z wielu czynności, które możemy wykonać samemu. W poradniku tym pokażemy jak prawidłowo wymienić przednie klocki hamulcowe w Mercedesie W124.

Mercedes W124: wymiana przednich amortyzatorów


Uszkodzone amortyzatory znacznie pogarszają komfort i bezpieczeństwo jazdy. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić przednie amortyzatory w Mercedesie W124.

Lotus APX Concept

Lotus APX (Aluminium Performance Crossover) Concept zaprezentowano w Genewie w 2006 roku. Miał on w założeniu wykorzystywać uniwersalną płyte podłogową VVA (Versatile Vehicle Architecture), w oparciu o którą można zbudować wiele typów pojazdów o lekkiej i zwartej konstrukcji.

Mercedes W124: kontrola automatycznej skrzyni biegów

W przypadku automatycznej skrzyni biegów stan oleju jest bardzo ważny dla jej prawidłowego funkcjonowania. W poradniku tym dowiesz się jak samemu sprawdzić i wymienić olej w automatycznej przekładni Mercedesa W124.

Mercedes W124: kontrola manualnej skrzyni biegów

Sprawdzenie szczelności oraz oleju w manualnej skrzyni biegów to dwie podstawowe czynności obsługowe. W poradniku tym dowiesz się jak je prawidłowo przeprowadzić w Mercedesie W124.

Mercedes W124: wymiana filtra paliwa i powietrza

Regularna wymiana filtrów znacząco przyczynia się do braku awaryjności naszego silnika. W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany tych filtrów w Mercedesie W124.

Kia Ray Concept

Koncepcyjny model Kia Ray Concept zaprezentowano na Salonie Samochodowym Chicago Auto Show 2010. Auto posiada napęd hybrydowy typu plug-in, możliwy do ładowania z gniazdka elektrycznego.

Ponad 50 proc. studentów dobrze ocenia rynek pracy w logistyce

Przy wyborze pracodawcy wchodzący na rynek logistycy kierują się głównie profilem działalności firmy. Nie mniej ważna jest jej opinia rynkowa. Oto wnioski z ankiety, przeprowadzonej przez firmę kurierską TNT Express wśród studentów podczas Logistycznych Targów Pracy, które odbyły się w kwietniu na Politechnice Warszawskiej.

Mercedes W124: wymiana i sprawdzenie wtryskiwaczy

W poradniku tym pokażemy jak dokonać sprawdzenia i wymiany wtryskiwaczy paliwa w Mercedesie W124. Poniżej znajduje się opis krok po kroku jak wykonać całą operację.

Mercedes W124: sprawdzenie i wymiana świec żarowych

Sprawne świece żarowe ułatwiają rozruch silnika w okresie zimowym. W poradniku tym pokażemy jak sprawdzić i wymienić świece żarowe w Mercedesie W124.

Kia Picanto nowej generacji

Nowa generacja Kii Picanto jest już dostępna w sprzedaży w Polsce. Konstruktorom nowej Kii Picanto udało zmniejszyć się zużycie paliwa i zmniejszyć emisje dwutlenku węgla.

Dacia Duster w najtrudniejszym wyścigu na świecie

Model Duster NO LIMIT o mocy 850KM, weźmie udział w najtrudniejszym wyścigu górskim na świecie – Pikes Peak International Hill Climb.

Czy warto zostać studentem logistyki?

To on usprawnia pracę magazynu, ustala rozkład jazdy autobusów, sprawia, że przesłana paczka dociera do odbiorcy na czas. Specjalista do spraw logistyki to profesja wymagająca doskonałej organizacji i umiejętności logicznego myślenia, ale potrafiąca też dać dużo satysfakcji. Co więcej, jest dziś jednym z najbardziej przyszłościowych zawodów.

Kraków uczy współpracy z motocyklistami

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce rozpoczęło promocję kulturalnej jazdy. Akcja ruszyła z inicjatywy motocyklistów ze stowarzyszenia Motoautostrada.

Hyundai Sonata 2011

Hyundai Sonata na 2011 rok została pokazana podczas Auto Show w Los Angeles w 2010 roku.

Mercedes W124: przegląd wstępnego układu podgrzewania

Układ wstępnego podgrzewania silnika jest bardzo ważny w modelach z silnikiem Diesla. W poradniku tym pokażemy jak dokonać przeglądu układu podgrzewania w Mercedesie W124.

Pięć gwiazdek w testach Euro NCAP dla Lexusa CT 200h


Lexus CT 200h przeszedł testy zderzeniowe Euro NCAP i uzyskał notę pięciu gwiazdek. Oznacza to, że Lexus CT 200h należy do grupy najbezpieczniejszych kompaktowych samochodów w segmencie premium.

Mercedes W124: wymiana płynu chłodzącego

Regularna wymiana płynu chłodzącego jest wyjątkowo wskazana. Wysoka wydajność układu chłodzenia znacząco wpływa na pracę silnika. Oto opis jak zrobić to samemu w Mercedesie W124.

REKLAMA