REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Volkswagen Polo III: wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju silnikowego to jedna z czynności, które w Volkswagenie Polo należy wykonywać regularnie. W poradniku tym pokażemy jak samemu sprawnie wymienić olej silnikowy w Volkswagen Polo III

Honda Civic IV V VI: przegląd układu hamulcowego i ogumienia

Przegląd układu hamulcowego i ogumienia to jeden z większych, jakie możemy wykonać samemu. W poradniku tym znajduje się opis krok po kroku jak dokonać kontroli w modelu Honda Civic IV, V i VI generacji.

Eksploatacja samochodu

W serwisie Eksploatacja-auta.wieszjak.pl zgromadziliśmy mnóstwo porad z zakresu eksploatacji samochodu. Artykuły poradnicze pogrupowaliśmy w działach odnoszących się do poszczególnych układów auta. Zachęcamy do lektury porad eksploatacyjnych naszych ekspertów!

Honda Civic IV V VI: przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego

Przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego to kolejna czynność, którą z powodzeniem możemy wykonać samemu. Oto jak dokonać tego w Hondzie Civic IV, V i VI generacji.

REKLAMA

Honda Civic IV V VI: przegląd skrzyni biegów i układu przeniesienia napędu

Przegląd układu przeniesienia napędu i skrzynio biegów to jedna z większych czynności, jakie możemy wykonać samemu. Poniżej znajduje się opis krok po kroku.

Honda Civic IV V VI: wymiana filtrów powietrza, paliwa i przeciwpyłkowego

Wymiana filtrów jest bardzo ważna w eksploatacji każdego auta. W poradniku tym przedstawimy jak wymienić filtr powietrza, paliwa i kabinowy w Hondzie Civic.

Honda Civic IV V VI: sprawdzanie układu chłodzenia

W poradniku tym pokażemy jak samemu przeprowadzić kontrolę układu chłodzenia w Hondzie Civic IV, V i VI generacji.

Honda Civic IV V VI: wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju w Hondzie Civic IV, V i VI generacji nie jest trudna. W poradniku tym pokażemy jak wykonać taką czynność samemu bez wizyty w warsztacie

REKLAMA

BMW E39: kontrola wyposażenia elektrycznego

Kontrola wyposażenia elektrycznego jest bardzo szybka i łatwa. W poradniku tym pokażemy jak przeprowadzić taki przegląd w naszym BMW E39 serii 5

BMW E39: przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Sprawne zawieszenie znacząco poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy. W poradniku tym pokażemy jak przeprowadzić kontrolę zawieszenia w BMW serii 5 E39.

BMW E39: przegląd układu hamulcowego

Niespodziewana awaria układu hamulcowego może okazać się bardzo niebezpieczna w skutkach. W poradniku tym przedstawimy podstawowy przegląd układu hamulcowego BMW Serii 5 E39.

BMW E39: układ napędowy przegląd i konserwacja

Od sprawnego układu napędowego zależy czy nasze auto będzie sprawnie jeździć. Poniżej znajduje się opis jak dokonać przeglądu i konserwacji takiego układu w BMW Serii 5 E39

BMW E39: wymiana filtru paliwa i powietrza w silniku wysokoprężnym

Nienaganny stan filtrów to podstawa w każdym silniku Diesla. W poradniku tym pokażemy jak prawidłowo zmienić filtr powietrza i paliwa w BMW serii 5 z silnikiem wysokoprężnym.

BMW E39: wymiana filtru paliwa i powietrza w silniku benzynowym

Zapchane filtry znacznie pogarszają warunki i jakość pracy naszego auta. Poniżej znajduje się opis, jak krok po kroku wymienić filtr powietrza i paliwa w silniku benzynowym BMW serii 5.

BMW E39: wymiana świec zapłonowych i sprawdzenie paska wieloklinowego

Sprawdzenie paska wieloklinowego i wymiana świec zapłonowych to jedne z wielu czynności, które warto wykonać samemu. Oto opis krok po kroku jak wykonać taki przegląd i wymianę w BMW E39

BMW E39: wymiana płynu chłodzącego

Ciecz chłodząca powinna być wymieniana w równych odstępach czasu. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić płyn chłodniczy w BMW E39.

Mercedes SLS AMG Roadster: przyjemność za 900 tys. zł

Aluminiowe nadwozie pod którym kryje się 6,2-litrowy motor V8 o mocy 571 KM, siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa przekładnia i przyjemność z jazdy pod gołym niebem - oto SLS AMG Roadster.

BMW E39: wymiana oleju silnikowego

Regularna wymiana oleju znacząco wydłuża żywotność naszego silnika. W poradniku tym pokażemy, jak samemu wymienić olej silnikowy w BMW serii 5.

BMW E39: plan czynności obsługowych co 20 000 km

Regularne wykonywanie podstawowych czynności obsługowych zapewni naszemu BMW E39 długą i bezawaryjną eksploatację. W poradniku tym przedstawimy plan czynności obsługowych.

BMW E39: sprawdzanie ciśnienia sprężania

Sprawdzenie ciśnienia sprężania pozwala nam na realną ocenę stanu technicznego silnika. W poradniku tym pokażemy jak prawidłowo sprawdzić ciśnienie sprężania w BMW E39

Mercedes W124: wymiana płynu hamulcowego i sprawdzenie przewodów

W poradniku tym zaprezentujemy wymianę płynu hamulcowego. Sprawdzimy również przewody hamulcowe. Oto opis jak wykonać to samemu.

5 gwiazdek Euro NCAP dla Citroëna DS4

Citroen DS4 otrzymał notę 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP. Najnowszy Citroen DS4 dorównał poziomem bezpieczeństwa innym modelom marki takim jak Citroena C5, nowy Citroen C4 i Citroen DS3.

Test Renault Fluence: Sedan limitowany

Jeśli do spokojnego sedana włożymy mocny silnik i dodamy nieco sportowych atrybutów otrzymamy auto o zupełnie innym charakterze. Renault słusznie sądzi, że klienci wybierający auta tego typu też chcą się wyróżnić.

Jak zarządzać ryzykiem operacyjnym w dostawach towarów w czasie wzmożonego ruchu towarowego?

Sprawny obieg informacji, szybkość reakcji, kompetencje pracowników i właściwy dobór sprzętu to tylko niektóre elementy istotne dla zarządzania ryzykiem w procesie logistycznym – pisze Radosław Moryń, dyrektor PEKAES SA.

Mitsubishi spełnia oczekiwania klientów

Według wyników badań przeprowadzonych  przez ADAC AutoMarxX, Mitsubishi jest drugą w kolejności marką samochodów w rankingu poziomu satysfakcji klienta.

Anna Mucha odebrała nowego Mercedesa Klasy SLK

Anna Mucha przesiada się do nowego samochodu. Jest nim najnowszy roadster Mercedes SLK, do którego odebrała już kluczyki.

Trans.eu wchodzi na Litwę i Słowację

W maju operator giełdy Trans.eu otworzył dwa nowe oddziały zagraniczne: na Litwie i na Słowacji. To kolejne, po Rosji, Niemczech, Ukrainie i Polsce kraje, w których aktywnie pracują przedstawicielstwa giełdy.

GEFCO wprowadza nową usługę dla 15 krajów Europy

GEFCO Polska uruchamia EuroDaily, usługę przyspieszonej dystrybucji do 15 krajów europejskich.

Czy zakup samochodu za granicą podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Będąc w Holandii nabyłem tam samochód od obywatela polskiego. Umowa została podpisana i wykonana w Rotterdamie. Czy od tej transakcji trzeba płacić podatek od czynności cywilnoprawnych (pcc)?

Przepisy drogowe w Bułgarii

Przepisy drogowe w Bułgarii są podobne do obowiązujących w Polsce. Ale przed wyjazdem warto dowiedzieć jakie panują zwyczaje i przepisy na drogach, jakich dokumentów będziemy potrzebować, jeśli wybierzemy się pożyczonym samochodem oraz jakie obowiązują w Bułgarii ograniczenia prędkości.

Czy samochody kempingowe podlegają akcyzie?

Samochody kempingowe (campery) klasyfikowane do kodu CN 8703 są samochodami osobowymi i podlegają opodatkowaniu podatkiem akcyzowym. Dlatego też nabycie wewnątrzwspólnotowe (z innego kraju UE) takich samochodów podlega opodatkowaniu akcyzą wg stawek określonych w art. 105 ustawy o podatku akcyzowym.

Kto powinien zapłacić akcyzę przy sprzedaży komisowej samochodu?

Komisant prowadzący w Polsce komis przyjmuje do sprzedaży komisowej samochody osobowe niezarejestrowane w Polsce. Samochody te sprzedaje nabywcom i rozlicza się z komitentami, którzy wstawiali te auta do komisu. Kto przy takich transakcjach jest podatnikiem podatku akcyzowego zobowiązanym do obliczenia zadeklarowania i zapłacenia tego podatku - komitent czy komisant?

Czy przysługuje zwrot akcyzy od auta sprzedanego do innego kraju UE?

W ramach swojej działalności gospodarczej dokonuję sprzedaży wewnątrzwspólnotowej (czyli nabywcom z innych krajów UE) nowych samochodów osobowych, które kupuje w Polsce i od których będzie zapłacona akcyza na terenie kraju. Dla dostarczanych samochodów, do faktury zakupowej będzie dołączany dokument z Urzędu Celnego potwierdzający zapłatę akcyzy.

Czy można sprzedać wygrany samochód i nie płacić podatku?

Wygrałem w konkursie samochód o wartości 71 tys. złotych (wartość z faktury). Ryczałtowy podatek z tytułu wygranej w wysokości 10% został w całości zapłacony przez organizatora konkursu. Chciałbym sprzedać ten samochód za niższą cenę niż 71 tys. zł. Czy będę musiał płacić podatek dochodowy skoro chcę sprzedać samochód poniżej jego wartości?

Nowe biopaliwo na stacjach Orlen

PKN Orlen rozpoczął pilotażową sprzedaż nowoczesnego paliwa pochodzenia naturalnego – Bio85. Cechą charakterystyczną biopaliwa jest niższa o około 25% od paliw ropopochodnych emisja dwutlenku węgla.

Hybrydowe Toyoty wygrały eko-rajd


Podczas targów Auto Land Motor Show w Olsztynie, które odbyły się 21 maja, zorganizowano zawody w jeździe ekonomicznej i ekologicznej. Załogi startujące w Eko-rajdzie miały za zadanie osiągnąć jak najniższe zużycie paliwa przy średniej prędkości przejazdu min. 60 km/h.

Jak przewozić samochodem osobowym przedmioty nie mieszczące się w jego wnętrzu?

Zachodzi czasem konieczność przewiezienia samochodem przedmiotów o znacznych gabarytach, które nie mieszczą się w jego wnętrzu, nawet po złożeniu lub zdemontowaniu foteli lub ich oparć. Wielu kierowców nie radzi sobie z tym problemem.

Jak bezpiecznie poruszać się w terenie pozamiejskim?

Jazda drogami z dala od osad ludzkich wydaje się być łatwa i bezpieczna. Jedyne zagrożenie mogą stanowić zwierzęta, wbiegające na drogę. Tymczasem są i inne zagrożenia, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy.

Rosjanie kochają Mercedesy


Firma Mercedes-Benz zanotowała na rosyjskim rynku znaczny wzrost sprzedaży. Najpopularniejszym modelem osobowym Mercedesa w Rosji jest klasa E sedan. Obecnie Mercedes jest liderem sprzedaży w segmencie premium na rosyjskim rynku.

Polska jednym z największych rynków dla Mitsubishi


Mitsubishi podsumowało rok fiskalny 2010, który skończył się w marcu. Sprzedaż firmy wzrosła w porównaniu do roku 2009 aż o 26%. Największymi rynkami dla Mitsubishi są Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania i Polska.

Poradnik kupującego: Hyundai i30. Jakiego wybrać?

Hyundai i30 dostępny jest w dwóch wersjach nadwoziowych, czterech silnikowych i siedmiu wyposażeniowych. W tym poradniku radzimy, jakiego Hyundaia i30 wybrać.

Test Hyundai i30 hatchback: solidny konserwatyzm

Hyundai i30 to bratni model Kii cee'd. W założeniu ma być to bardziej luksusowa, wyżej pozycjonowana i droższa wersja swojego koreańskiego brata. Jak Hyundai i30 spełnia te założenia?

Nagroda dla Rohlig Suus Logistics

Rohlig Suus Logistics, polski operator logistyczny, został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem w Nagrodzie „Mistrza Biznesu”. Konkurs organizowany z inicjatywy miesięcznika „Businessman.pl” ma na celu wyłonienie nowatorskich, a zarazem etycznych postaw w polskiej gospodarce.

Czy wiesz jak wymieniać koło w samochodzie?

Krok po kroku wyjaśniam jak zmienić koło w samochodzie jeśli złapiemy gumę.

Dla Obamy straż miejska nielegalnie odholowywała auta

Zaparkowane w Śródmieściu auta w trakcie wizyty Baracka Obamy w Warszawie zostały odholowane bezprawnie. Ich właściciele mogą domagać się odszkodowań.

Czy wiesz po co jest i jak działa ABS?

ABS to system przeciwdziałający blokowaniu się kół podczas jazdy. Wcale jednak nie służy skróceniu drogi hamowania.

Czy wiesz jak wyczyścić klemy i elektrody akumulatora?

Klemy i elektrody akumulatora samochodowego korodują i brudzą się. Aby zapewnić stały przepływ prądu, należy je oczyszczać. Jak to zrobić? Wyjaśniam krok po kroku.

Certyfikat dla Lotniska Poznań-Ławica

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorz Kruszyński przedłużył ważność certyfikatu Lotniska Poznań-Ławica. Na lotnisku funkcjonuje terminal cargo o powierzchni 1500 m. kw.

Co to jest pooling czyli o dystrybucji zorganizowanej

Rozdrobnienie wysyłek w dystrybucji towarów powoduje stały wzrost kosztów transportu. Sposobem na to może być pooling, czyli łączenie kilku dostaw do jednego odbiorcy, w tym samym czasie - pisze Magdalena Lubańska z FM Logistic.

Jak przejeżdżać obok robót drogowych i innych miejsc z ludźmi pracującymi na drodze albo tuż obok niej?

Miejsca, gdzie są prowadzone jakiekolwiek prace na drodze, do niedawna były oznakowane dość niechlujnie, często tylko znakiem robót drogowych i drastycznym ograniczeniem prędkości, często nawet do 10 km/godz. Obecnie najczęściej są oznakowane dobrze i w sposób zgodny z przepisami.

REKLAMA