REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Peugeot 206: odpowietrzenie układu i wymiana płynu hamulcowego

Robert Kuśpiel
 Odpowietrzenie układu i wymiana płynu hamulcowego w Peugeocie 206.
Odpowietrzenie układu i wymiana płynu hamulcowego w Peugeocie 206.

REKLAMA

REKLAMA

W poradniku tym pokażemy jak samemu dokonać wymiany płynu hamulcowego. Przy okazji tej pracy wykonamy odpowietrzenie całego układu hamulcowego.

Wymiana płynu została przewidziana, co 60 000 kilometrów. Zaczniemy od odpowietrzenia układu hamulcowego. Jest to nic innego jak tylko usunięcie zbędnego powietrza. Czynność ta jest niezbędna po każdej pracy, gdzie były rozłączane lub otwierane przewody hamulcowe. Odpowietrzanie układu hamulcowego w pojedynkę to skomplikowana czynność, dlatego będzie nam potrzebna druga osoba. Będzie nam do tego potrzebny nowy płyn oraz przezroczyste naczynie.

REKLAMA

Rozpoczynamy od ustawienia samochodu na równej powierzchni. Dociskamy kilka razy pedał hamulca, aby zredukować podciśnienie w serwie hamulców. Odpowietrzanie robimy w takiej kolejności: lewy przód – prawy tył, prawy przód – lewy tył. Wyjmujemy gumowy kapturek z odpowietrznika i czyścimy gwint. Następnie nakładamy na gwint gumowy wąż, a jego drugi koniec węża wkładamy do naczynia częściowo wypełnionego płynem hamulcowym. Teraz należy poluzować jak najmocniej odpowietrznik o jeden obrót.

Zobacz też: Peugeot 206: kontrola i regulacja hamulca ręcznego

REKLAMA

Prosimy drugą osobę o wolne zaciskanie pedału hamulca aż do końca i trzymanie w takiej pozycji. Dzięki temu usuniemy z układu płyn razem z powietrzem. Potem trzeba z uwagą kontrolować przewód i naczynie, mianowicie pęcherzyki powietrza powinny być wyraźnie widoczne. Dokręcamy odpowietrznik, kiedy będzie wypływał sam płyn. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać poziom płynu w zbiorniczku.

Zanim zaczniemy następne pompowanie czekamy trzy minuty, żeby pompa mogła napełnić się płynem. Gdy skończymy pompowanie osoba, która nam pomaga musi w całości przytrzymać wciśnięty pedał do czasu przykręcenia odpowietrznika. Postępujemy tak przy kolejnych kołach. Wykonujemy ostrożną jazdę, aby ocenić działanie hamulców.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nadszedł czas na wymianę płynu hamulcowego. Wymieniamy go, co dwa lata albo, co 60 000 kilometrów. Mechanicy wykorzystują do tego specjalny przyrząd, jednak my możemy wykonać tę czynność bez ich pomocy, ponieważ jest ona podobna do odpowietrzania układu hamulcowego. Niezbędne będą dwa litry nowego płynu hamulcowego. Zaczynamy od spuszczenia płynu ze zbiorniczka używając pipety bądź strzykawki.

Zobacz też: Peugeot 206: wymiana klocków i tarcz przednich

Kolejność wykonywanych działań jest taka sama, jak przy odpowietrzaniu układu hamulcowego. Konieczne jest regularne nalewanie płynu do zbiorniczka wyrównawczego. Nie można dopuścić do całkowitego opróżnienia układu. W takim wypadku będzie wymagane odpowietrzanie w warsztacie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Odcinkowe pomiary prędkości nielegalne? Sprawdzamy. Co grozi kierowcom i kiedy mogą nie przyjąć mandatu?

Odcinkowe pomiary prędkości to coraz popularniejszy w Polsce sposób na wychwytywanie i karanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnych prędkości. Nowe urządzenia rejestrujące, służące do automatycznej kontroli średniej prędkości na wyznaczonym odcinku drogi, wyrastają jak grzyby po deszczu, a wraz z nimi mnożą się pytania kierowców o legalność tej formy pomiarów prędkości. Jak się okazuje – wątpliwości te są uzasadnione.

Nowa funkcja dla kierowców. Google Maps wprowadza aktualizację

Mapy Google są na bieżąco udoskonalane. Google często wprowadza nowe, przydatne funkcje, w tym wiele udogodnień dla kierowców. Tym razem na użytkowników czekają aż dwie nowości. Na czym polegają te nowe funkcje Google Maps? Dowiesz się z tego artykułu.

Ten dokument będzie mógł mieć już 17-latek. Zaskakująca propozycja ministerstwa

Posiadanie prawa jazdy to dla wielu bardzo ważna kwestia. Możliwość prowadzenia samochodu przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu codziennym i zawodowym. Coraz częściej z wybranych kategorii prawa jazdy (takich jak AM czy B1) korzystają już 14- czy 16-latkowie. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało zmiany w dostępie do prawa jazdy kat. B. Czego one dotyczą? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

KGP: 103 519 interwencji, 401 wypadków drogowych, 35 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała dane z ostatniego tygodnia dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci od poniedziałku do niedzieli przeprowadzili 103 519 interwencji. Od początku tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 375 wypadków na drogach ze skutkiem śmiertelnym.

REKLAMA

Kierowco, uważaj na to! Nowe przepisy przewidują konfiskatę pojazdu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaproponowało zaostrzenie kar za wjazd do lasu w miejscach niedozwolonych. Nowe przepisy znacząco zwiększyłyby kary za tego typu wykroczenia. Na co warto uważać, by uniknąć kłopotów i wysokiego mandatu? Kiedy kierowca mógłby stracić pojazd?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy?

Na drogach pojawią się młodsi kierowcy? Wszystko na to wskazuje, bo ministerstwo infrastruktury poinformowało, że jest już gotowy projekt zmian pozwalający uzyskać prawo jazdy siedemnastolatkom.

Pierwszy przepadek pojazdu. Zapadł prawomocny wyrok

W Skierniewicach zapadł pierwszy w kraju prawomocny wyrok orzekający przepadek pojazdu, którego kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Chodzi o przepisy, które weszły w życie 14 marca 2024 r. Kierująca miała ponad 2 promile.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie 3 lutego 2025 r.? Radni zadecydują już w najbliższy czwartek

W czwartek, 29 sierpnia warszawscy radni mają zadecydować, czy strefa płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie zostanie rozszerzona. Zgodnie z projektem ustawy, rozszerzenie granic strefy płatnego parkowania niestrzeżonego ma nastąpić 3 lutego 2025 r. 

REKLAMA

QUIZ Dopasuj model do marki samochodu. 12/12 tylko dla fanów motoryzacji
Dopasujesz poprawnie model do marki? Pytania dotyczą także modeli i marek, które już nie są produkowane.
10 września 2024 r. wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o prawo jazdy

10 września 2024 r. wejdą w życie wielkie zmiany dla kierowców. Chodzi o zatrzymanie prawa jazdy. Czego konkretnie będą dotyczyły zmiany? Jakie rozwiązania wejdą w życie w pierwszej połowie września? Sprawdź szczegóły.

REKLAMA