REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Awaria

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Senne koszmary polskich kierowców: kradzież samochodu lub awaria auta w drodze. A jaka jest rzeczywistość

Awaria na drodze i związane z nią holowanie, kradzież samochodu oraz zderzenie ze zwierzyną  – to największe obawy polskich kierowców. Są na tyle silne, że wielu zamieniają się w koszmary senne. Na szczęście na co dzień przykre zdarzenia związane z autem są zgoła inne.

Awaria samochodu na drodze. Czy zawsze konieczne jest holowanie?

Awaria samochodu w trasie nie zawsze oznacza konieczność holowania do warsztatu. Nawet 50 proc. usterek można naprawić na miejscu zdarzenia. Jakie są najczęstsze typy awarii i które z nich można usunąć na miejscu?

Jakie usterki mają samochody używane? Mamy raport

Jakie usterki mają samochody używane? Karoseria, lampy czy może klimatyzacja? Uszkodzenia aut z drugiej ręki sprawdzili specjaliści autoDNA.

Benzyna E10. Czym jest i czy jest szkodliwa dla silnika?

Benzyna E10. Ma się ona stać jednym z rozwiązań problemów paliwowych. Czym jednak tak właściwie jest i czy silniki w autach ją wytrzymają?

REKLAMA

Czy hamowanie silnikiem jest szkodliwe? Pytanie za 100 punktów

Czy hamowanie silnikiem jest szkodliwe? Aby rozstrzygnąć tą kwestię, trzeba się zastanowić nad tym, jak pracują współczesne jednostki napędowe.

Czy auto może chodzić na wolnych obrotach?

Czy auto może chodzić na wolnych obrotach? Z technologicznego punktu widzenia tak. Tylko czy to jest dla niego zdrowe? No właśnie.

Sygnalizowanie awarii pojazdu: jak to zrobić poprawnie?

Sygnalizowanie awarii pojazdu, czyli jak pokazać w sposób wyraźny innym użytkownikom, że wasze auto uległo uszkodzeniu? Sprawdźmy.

Kiedy nie musimy sygnalizować awarii pojazdu?

Kiedy nie musimy sygnalizować awarii pojazdu? Jest taki przypadek przewidziany przez przepisy o ruchu drogowym. A dotyczy on...

REKLAMA

Jak zgasić rozbiegany silnik? Nie jest łatwo, ale się da!

Jak zgasić rozbiegany silnik? Choć zadanie nie jest proste, są pewne sposoby. Co ważne, jeżeli kierowca nie podejmie reakcji, diesel zatrze się!

Niski poziom oleju: czy można jechać autem?

Niski poziom oleju. Czy w takiej sytuacji można dalej jechać autem? To tak naprawdę zależy od wielu czynników.

Niski poziom oleju w skrzyni automatycznej: objawy ubytku

Jak rozpoznać niski poziom oleju w skrzyni automatycznej? Objawy są dość oczywiste, szczególnie że przypominają te, mówiące o awarii przekładni.

Zaparowany reflektor a przegląd. Czy to duży problem?

Przeglądy techniczne w Polsce stają się coraz bardziej restrykcyjne. Dziś sprawdzimy czy zaparowany reflektor ma wpływ na wynik badania.

Auto nie jedzie prosto? Powodów może być kilka!

Auto nie jedzie prosto? Objaw jest niepokojący, ale nie zawsze świadczy o poważnej usterce pojazdu. Zobaczcie jakie awarie może oznaczać.

Czy odpalać samochód z wciśniętym sprzęgłem? Podpowiadamy.

Czy odpalać samochód z wciśniętym sprzęgłem? Jakie to niesie skutki dla układu napędowego i czy nie wpływa na trwałość silnika? Sprawdziliśmy.

Pas awaryjny na autostradzie. Jak z niego korzystać?

Jak korzystać z pasa awaryjnego na autostradzie? Czym różni się od pobocza drogi? Na te pytania odpowiemy w tym materiale.

Silnik 1.4 TSI EA211: awarie, koszty, opinie

Dziś porozmawiamy o zmodernizowanym silniku Grupy Volkswagena. Motor 1.4 TSI EA211 to pewny wybór czy nadal motoryzacyjna mina? Sprawdźmy.

W jaki sposób można spalić sprzęgło?

Nieumiejętna obsługa samochodu może narobić kierowcy problemów. Przykład? Dotyczy sprzęgła. W jaki sposób można spalić sprzęgło?

Holowanie samochodu: o czym pamiętać i jak to zrobić?

Dziś opowiemy o tym, jak powinno wyglądać holowanie samochodu. O czym powinni pamiętać kierowcy i jak przygotować pojazdy?

Co to znaczy że sprzęgło się ślizga? Sprawdźcie!

Dziś postaramy się ustalić co to znaczy że sprzęgło się ślizga. Zobaczcie jak rozpoznać usterkę i ile mogą wynieść potencjalne koszty naprawy.

Jak rozpoznać zużyte sprzęgło? Sprawdź nasze wskazówki.

Masz problem ze skrzynią biegów? Nie wiesz jak rozpoznać zużyte sprzęgło? O tym właśnie opowiemy w naszym dzisiejszym materiale.

Zasada działania: na co mają wpływ świece zapłonowe?

Świeca zapłonowa wytwarza iskrę, która decyduje o zapłonie mieszanki paliwowej. Warunkują tym samym prawidłową pracę silnika. Czy jednak jest jeszcze coś, na co mają wpływ świece zapłonowe? Sprawdźmy.

Jak sprawdzić EGR? To nie takie proste!

Choć zawór EGR jest urządzeniem mechanicznym, ma on sterowania elektroniczne. A to sprawia, że podczas kontroli poprawności jego działania bez wątpienia przyda się komputer diagnostyczny. Na tym jednak nie koniec...

Problem z EGR: objawy to...

Choć temat zaworu EGR wypłynął tak naprawdę przy okazji omawiania awarii nowoczesnych diesli, mechanizm nie jest nowym wynalazkiem. Jest popularnie stosowany w silnikach jeszcze od lat 80.! Jak często kierowcy mają problem z EGR? Objawy usterki to?

Samochód z LPG: jak często wymieniać świece?

Samochody zasilane gazem są na polskich drogach popularnym widokiem. Powód? LPG oznacza spore oszczędności eksploatacyjne. Co jednak należy zrobić, aby tanie paliwo nie odbiło się na stanie silnika? Kierowca powinien zadać sobie pytanie: jak często wymieniać świece na LPG.

Jak wyczyścić wtryski od gazu? Czy to zawsze jest możliwe?

Używana instalacja LPG - identycznie jak wszystkie pozostałe podzespoły - zużywa się w toku eksploatacji. Dziś sprawdzimy zatem jak wyczyścić wtryski od gazu. Dowiemy się też ile kosztuje czyszczenie i gdzie należy wykonać procedurę.

Jazda z wciśniętym sprzęgłem. Czym to grozi?

Kierowcy bardzo często mają nawyk polegający na jeździe z nogą umieszczoną nad pedałem sprzęgła. Czemu jest on groźny dla silnika? Bo może doprowadzić do jazdy z wciśniętym sprzęgłem. A to oznacza spore koszty.

Uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji. Jak rozpoznać usterkę?

Wyobraźcie sobie upał i klimę w samochodzie, która… nie działa! Powód usterki? Bardzo często decyduje o niej uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji. Jak powstaje usterka i ile kosztuje jej usunięcie? Już odpowiadamy.

Objawy pustej klimatyzacji. Kiedy konieczne jest dobicie odczynnika?

Klimatyzacja poprawia komfort podróżowania. Jej problem polega jednak na tym, że kierowcy wykrywają problemy związane z jej pracą dopiero wtedy, gdy jest naprawdę potrzebna. Dziś opowiemy o tym jakie są objawy pustej klimatyzacji i z czego ubytek odczynnika może wynikać.

Stukający wtryskiwacz. Jaką awarię oznacza?

Silniki wyposażone w układ Common Rail charakteryzują się wysoką kulturą pracy. Może się jednak zdarzyć, że system wtryskowy w samochodzie zaczynie zachowywać się nieco głośniej. Co oznacza stukający wtryskiwacz?

Problem ze zmianą biegów. Co może oznaczać?

Silnik dostarcza moc, ta jednak zanim trafi na koła jest transferowana za pośrednictwem skrzyni biegów. Jej sprawność ma zatem potężne znaczenie dla samochodu. Jaki kierowcy mają najczęściej problem ze zmianą biegów?

Jak odblokować hamulec ręczny elektryczny?

W XXI wieku nastąpiła w motoryzacji era elektronizacji. Skutek? W samochodach wszystko zaczyna pracować automatycznie - klimatyzacja, światła, a nawet hamulec pomocniczy. To oczywiście rodzi nowe usterki. A więc jak odblokować hamulec ręczny elektryczny?

Dziurawa chłodnica: co robić w takim przypadku?

Ciepły sezon jest jednym z tych, w którym układ chłodzenia jest szczególnie narażony na przeciążenia. Z uwagi na to bardzo często latem ujawniają się np. usterki na czele z dziurawą chłodnicą. Co robić gdy problem pojawi się w trasie?

Czy tankowanie pod korek jest bezpieczne?

Też tak robicie, że dalej tankujecie samochód nawet po tym, jak pistolet w dystrybutorze odbije? Musicie zatem wiedzieć, że to może doprowadzić do awarii. Jakiej? Zaraz wyjaśnimy.

Objawy uszkodzonej cewki? Benzyna szczególnie narażona!

Cewki zapłonowe są bardzo ważnym elementem układu rozruchowego w samochodach wyposażonych w silnik benzynowy. Jakie są objawy ich uszkodzenia i ile może kosztować naprawa?

Dołączany napęd 4x4 i sprzęgło wielopłytkowe. Awarie są częste czy rzadkie?

Napęd 4x4 poprawia trakcję, wpływa na bezpieczeństwo i pozwala na… przekazanie większej mocy na koła. Czy jednak proste układy ze sprzęgłem wielopłytkowym są awaryjne? To właśnie sprawdzimy dziś.

Jak rozpoznać usterki zawieszenia? To nie takie trudne

Resorowanie składa się z serii elementów eksploatacyjnych, które przeciętnie po kilku latach w części będą wymagać wymiany. Jednak jak rozpoznać usterki zawieszenia? To prostsze niż się wydaje.

Diesel dymi na biało. Czy to dobrze?

Kolor spalin jest jednym z ważniejszych symptomów, które mogą świadczyć o uszkodzeniu silnika. Jaki sygnał dostaje kierowca w sytuacji, w której diesel dymi na biało? Ten kolor akurat nie zawsze musi być prognostykiem wysokich kosztów.

Jak rozpoznać awarię automatycznej skrzyni biegów?

Nie musisz być ekspertem by szybko zauważyć pierwsze objawy usterki automatu. Szarpanie lub zapach spalenizny we wnętrzu pojazdu jasno wskazują na awarię przekładni. Radzimy jak rozpoznać awarię automatycznej skrzyni biegów.

Awaria samochodu – jak sobie poradzić?

Jak sobie poradzić w przypadku, gdy nasze auto w wyniku stłuczki lub awarii zostanie unieruchomione na drodze? W jaki sposób zabezpieczyć auto, co zrobić by móc kontynuować podróż?

5 najczęstszych awarii samochodu - jak sobie z nimi radzić?

Do kosztów utrzymania samochodu zaliczamy nie tylko wydatki na ubezpieczenie i paliwo. Poza dodaniem do tabeli utraty wartości pojazdu warto przewidzieć dodatkowy budżet na materiały eksploatacyjne, serwisowanie, a także ewentualne naprawy. Te ostatnie mogą się okazać niespodziewanie drogie. Jakie są najczęściej występujące usterki w samochodzie?

Dlaczego silnik może się zatrzeć?

Zatarcie silnika jest najpoważniejszą z awarii jaka może się nam przydarzyć. Naprawa w takim przypadku jest bardzo kosztowna i czasochłonna, a niejednokrotnie zupełnie nieopłacalna. Dlaczego silnik samochodu czy motocykla ulega zatarciu?

Awaria na przejściu granicznym w Dorohusku

Na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku (granica z Ukrainą) trwa awaria sieci teleinformatycznej. Nie funkcjonują systemy celne obsługujące ruch towarowy.

Co może spowodować awarię akumulatora?

Stosunkowo niewielu kierowców korzystających na co dzień z samochodu zastanawia się nad tym, czy nie eksploatują pojazdu w taki sposób, który znacznie skraca żywotność akumulatora. Podpowiadamy, co może spowodować awarię akumulatora.

Czy ubezpieczenie AC chroni za granicą?

Wiele osób wybierających się samochodem za granicę zastanawia się, czy za granicą chroni ich ubezpieczenie AC? I czy w przypadku kolizji bądź awarii poza granicami Polski przyda nam się Assistance?

Typowe letnie usterki samochodów

Czy są jakieś typowe usterki, którym ulegają samochody w okresie letnim? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć we wnioskach z poniższej ankiety.

Co zrobić gdy dojdzie do wypadku samochodowego?

Wypadek samochodowy, kolizja a nawet awaria auta potrafią wywołać na tyle dużą dawkę stresu, aby zakłócić racjonalne myślenie kierowcy. Zamiast wpadać w panikę powinien on wiedzieć jak postępować na wypadek takiego zdarzenia.

Trójkąt ostrzegawczy - jak go prawidłowo ustawić?

W razie unieruchomienia auta na drodzie koniecznie trzeba ustawić trójkąt ostrzegawczy. Jak to zrobić prawidłowo?

Dym spod maski samochodu - co robić?

Co zrobić gdy spod maski auta zacznie wydobywać się dym? Jak poradzić sobie z taką sytuacją i wyjść cało z opresji?

Typowe usterki samochodu zimą - raport 2013

Co psuję się najczęściej w samochodzie zimą? Dzięki raportowi firmy Starter możemy poznać z jakimi problemami borykali się tej zimy polscy kierowcy aut.

Porsche 911 GT3 - znana przyczyna samozapłonów

Porsche 911 GT3 ma wadę fabryczną silnika. Producent stanął na wysokości zadania i postanowił wymienić silniki we wszystkich autach objętych akcją.

REKLAMA