REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy można samodzielnie zamontować hak holowniczy?

Samodzielny montaż haka holowniczego jest możliwy. Nie jest to jednak zadanie łatwe, dlatego na taki krok powinny decydować się tylko te osoby, które mają dryg do majsterkowania.

BMW E46: wymiana tylnych sprężyn

Nie tak często, ale jednak czasami, dochodzi do pęknięcia jednej ze sprężyn. W tym poradniku podpowiemy, jak poradzić sobie z pęknięciem jednej z tylnych.

Dlaczego samochód wibruje podczas hamowania?

Wibracje auta odczuwalne przy hamowaniu są sygnałem, że układ hamulcowy wymaga naprawy. Co jest przyczyną drgań przenoszonych do kabiny przy wytracaniu prędkości?

Czy można zainstalować używany osuszacz klimatyzacji?

Nie warto dać się zwieść ogłoszeniom, szczególnie tym internetowym, które za niewielkie pieniądze oferują używany osuszacz w "dobrym stanie". To po prostu nie jest możliwe.

REKLAMA

Czy autoklimatyzacja zwiększa zużycie paliwa?

Specjaliści przekonują, że w początkowej fazie jazdy z klimatyzacją zużycie paliwa może wzrosnąć o ponad 4 litry na 100 km. Na szczęście możemy je ograniczyć.

Jak wymienić uszczelniacz wału korbowego w Mercedesie W202?

Jeśli w okolicach wału korbowego Mercedesa W202 pojawi się olej warto dokonać wymiany uszczelniacza/simmeringu. Przy pomocy kilku narzędzi sami uporamy się z wymianą. Naprawa zajmuje około dwóch godzin.

Jak odciążyć samochód?


Chcąc zredukować koszty eksploatacji, a w szczególności wydatki ponoszone na paliwo, warto się przyjrzeć zawartości naszego bagażnika.

Jak wymienić regulator świateł w BMW E39?

Doradzamy jak wymienić regulator świateł w BMW serii 5 E39.

REKLAMA

Jak wymienić uszczelkę filtra oleju w BMW E36?

Jeśli dostrzeżemy nawet najdrobniejsze objawy wycieku oleju w okolicach filtra oleju, im szybciej zareagujemy, tym lepiej.

BMW E39: wymiana maty podgrzewania lusterka

Niestety trudne warunki atmosferyczne powodują uszkodzenia maty. Z powodu pęknięć, które na niej powstają, ograniczona jest też widoczność.

Jak naprawić napinacz paska w Mercedesie W210?

Często zaraz po wymianie paska zaczyna on piszczeć. Przyczyny są różne, a jedną z nich jest wyrobienie się napinacza paska. Pokażemy jak we własnym zakresie dokonać jego naprawy w Mercedesie W202.

Regeneracja amortyzatora paska klinowego w Mercedesie W202

Rytmiczny klekot dobiegający z komory silnika może mieć wiele źródeł. Jednym z nich jest awaria lub całkowite zużycie amortyzatora napinacza paska. Oto jak zregenerować amortyzator paska klinowego w Mercedesie W202.

Wymiana zbitego lusterka

Zbite lusterko jest częściej skutkiem wandalizmu, lub wynikiem nieostrożnej jazdy. Bez względu na przyczynę, jazda bez sprawnego lusterka jest niebezpieczna i dodatkowo może być okupiona mandatem. Podpowiadamy, jak wymienić lusterko.

Jak naprawić podświetlenie wskaźnika paliwa w Alfie Romeo 156?

Praktycznie jedyną przyczyną uszkodzenia podświetlenia jest zużyta żarówka.

Naprawa czujnika samopoziomowania świateł w Audi A6 C5

W sytuacji kiedy automatyczna regulacja poziomu świateł przestaje działać należy poddać diagnozie czujnik samopoziomujący świateł.

Szkoda całkowita z OC sprawcy – jak to działa?

Kolizje drogowe się zdarzają. Jeśli są one poważne lub pojazd ma już swoje lata, bardzo prawdopodobne jest, że przez ubezpieczyciela sprawcy zostanie orzeczona szkoda całkowita.

Co to jest ubezpieczenie Assistance i na czym polega?

Ubezpieczenie Assistance ma na celu zapewnienie nam poczucia bezpieczeństwa, głównie w podróży. Podpowiadamy, jak ono działa.

Jak prowadzić samochód z automatyczną skrzynią biegów?

Samochód z automatyczną skrzynią biegów to z pewnością wygoda w miejskich korkach. Prowadząc taki pojazd należy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak holować pojazd z automatyczną skrzynią biegów?

Samochód z automatyczną skrzynią może stanowić problem przy holowaniu, ze względu na specyficzny charakter przekładni. Podpowiadamy, jak poprawnie holować auto z automatyczną skrzynią biegów.

Jak być holowanym?

Może nam się zdarzyć sytuacja, w której będziemy musieli być holowani. Samochód może zepsuć się w każdym momencie, a na pomoc drogową trzeba by długo czekać, a do tego zapłacić. Jeśli możemy poprosić znajomego o pomoc, warto wiedzieć, jak zachowywać się będąc holowanym.

Jak poprawnie holować samochód?

Samochody psują się, a niekiedy usługa Assistance jest zbyt droga dla kierowców lub nie obejmuje niektórych wydarzeń. Wtedy znajomy może poprosić nas o pomoc w holowaniu, więc podpowiadamy, jak poprawnie holować samochód osobowy.

Jak zdemontować kable wysokiego napięcia?

Kable wysokiego napięcia mogą wymagać wymiany lub renowacji i wtedy niezbędny będzie ich demontaż. Podpowiadamy, jak zrobić to poprawnie.

Jak wymienić wycieraczki?

Wycieraczki to najlepszy przyjaciel kierowcy w czasie burzy lub podczas deszczu. Warto utrzymywać je w dobrym stanie. Podpowiadamy, jak wymienić pora wycieraczek.

Jak wyczyścić wycieraczki?

Wadliwie zbierające wodę wycieraczki nie zawsze wymagają wymiany, czasami wystarczy je przeczyścić. podpowiadamy, jak krok po kroku oczyścić pióra wycieraczek.

Jak wyczyścić rurę wydechową i zabezpieczyć ją przed rdzą?

Rura wydechowa wykonana jest z metalu, a że znajduje się pod samochodem, to często jest pomijana podczas czyszczenia. Podpowiadamy, jak o nią zadbać.

Jak sprawdzić przewód wysokiego napięcia?

Sprawdzenie przewodów wysokiego napięcia jest łatwe i każdy użytkownik samochodu jest w stanie zrobić to sam. Podpowiadamy, jak należy sprawdzać kable krok po kroku.

Jak oczyścić zaparowane światła przednie?

Zaparowane światła przednie mają duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Podpowiadamy jak oczyścić zaparowane światła przednie.

Jak oczyścić dach kabrioletu?

Kabriolet to niewątpliwie przyjemność, którą możemy cieszyć się w lecie. Jest to jednak również dodatkowy obowiązek. O dach kabrioletu trzeba dodatkowo dbać, a my podpowiadamy, jak robić to prawidłowo.

Jak oczyścić ślady wycieku z akumulatora?

Jeśli na akumulatorze lub w jego okolicach pojawił się wyciek, należy jak najszybciej go oczyścić i zabezpieczyć. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak wyczyścić gniazdo akumulatora?

Gniazdo akumulatora nie wymaga regularnego czyszczenia, dlatego często jest zaniedbywane. Podpowiadamy, jak je prawidłowo oczyścić.

Jak wyczyścić elektrody i klemy akumulatora?

Z powodu procesu utleniania, elektrody i klemy akumulatora ulegają korozji, a do tego się brudzą. Podpowiadamy, jak oczyścić elektrody i klemy akumulatora.

Jak oczyścić kable wysokiego napięcia?

Jeśli zauważamy, że z naszym samochodem dzieje się coś złego, silnik pracuje nierówno, być może przyczyną są zanieczyszczone kable wysokiego napięcia. Podpowiadamy, jak oczyścić przewody zapłonowe?

Jak rozpoznać oryginalny lakier?

Podczas kupowania samochodu używanego, najważniejszym aspektem wymagającym sprawdzenia jest stan lakieru. Oryginalny lakier oznacza to, że samochód nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu drogowym.

Jak ochronić auto przed korozją?

Rdza jest zmorą każdego posiadacza samochodu. Niestety rdza jest nieunikniona w naszych samochodach, a jej atak możemy oddalić lub częściowo udaremnić, stosując się do pewnych zasad zabezpieczania samochodu. Podpowiadamy, jak uchronić auto przed korozją.

Awaria wyświetlacza w BMW E34 – jak to naprawić?

Jeśli na elektronicznym liczniku kilometrów zaczynają zanikać paski podświetlające cyfry, to znaczy, że nieuchronnie czeka nas wizyta u elektryka.

Jak działa układ wydechowy?

Układ wydechowy nie jest zwykłą, prostą rurą odprowadzającą spaliny z silnika. Składa się on z wielu części, z których jedyną widoczną dla nas jest jego końcówka. Przybliżamy, jak jest zbudowany oraz jak działa układ wydechowy.

Wady i zalety samoobsługowej myjni bezdotykowej

Myjnia bezdotykowa to świetne rozwiązanie dla spieszących się osób. Czy jednak jest tak skuteczna, jak myjnia automatyczna bądź ręczna?

Wady i zalety myjni ręcznej

Jeśli posiadamy samochód i jesteśmy estetami, najchętniej utrzymywalibyśmy go cały czas w czystości, aby lśnił i błyszczał na drodze. Podpowiadamy, czy warto wybrać myjnię ręczną.

Wady i zalety myjni automatycznej

Myjnia automatyczna ma szereg zalet. Jak każde rozwiązanie ma także i wady. Podpowiadam kiedy warto korzystać z niej, a kiedy spróbować innych metod oczyszczania pojazdu.

Mycie samochodu w zimie

W sezonie jesiennym i zimowym samochody szybciej się brudzą, co stanowi problem dla większości kierowców. Podpowiadamy, na co należy uważać myjąc samochód w zimie.

Jaki jest czas reakcji człowieka na sytuację na drodze?

Wysoka prędkość to nie tylko mniej czasu na reakcję. Wyjaśniamy, jak działa ludzki organizm podczas szybkiej jazdy i jakie niebezpieczeństwa z tego wynikają.

Jak kontrolować kierownicę?

Może się wydawać, że kontrola kierownicy to rzecz zupełnie intuicyjna. Niekiedy jednak nie zwracamy uwagi na to, jak ważny jest prawidłowy chwyt. Przybliżamy konsekwencje lekceważenia go.

Modyfikacja wentylatora w Citroen AX – jak to zrobić?

Inżynierowie Citroena, nie wiadomo dlaczego, nie zastosowali możliwości dalszego chłodzenia przez wentylator silnika po jego wyłączeniu, aż do osiągnięcia określonej temperatury.

Wymiana łożyska piasty

Podczas jazdy, do naszych uszu dochodzi wiele dźwięków. Dziwny szum, lub buczenie, które dochodzą z okolic kół i narastają wraz ze wzrostem prędkości, mogą świadczyć o zużyciu łożysk.

Wymiana pompy paliwa

Dziwny hałas, bądź charakterystyczne wycie, dochodzące z okolic tylnego rzędu siedzeń może świadczyć o zbliżającym się końcu pompy paliwowej.

Kodowanie kluczyka w BMW E39 – jak to zrobić?

Po wymianie baterii w kluczyku z pilotem, lub jeśli musimy kupić nowy, będziemy zmuszeni do ponownego jego zaprogramowania.

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Większość kierowców zapomina o potrzebie wymiany, bądź sprawdzaniu stanu oleju przekładniowego, mając na względzie zalecenia producentów pojazdów.

Montaż sportowego układu dolotowego

Przychodzi taki moment, kiedy osiągi naszego auta przestają być zadowalające. Jedną z najprostszych metod na podniesienie mocy jest ingerencja w układ dolotowy.

Czyszczenie wtryskiwaczy

Układ paliwowy, oprócz przewodów, regulatora ciśnienia paliwa, filtra paliwa oraz pompy, posiada jeszcze jeden ważny element – wtryskiwacze. Od ich stanu pośrednio zależy moc i osiągi auta, a w skrajnych przypadkach bezpieczeństwo jednostki napędowej.

Montaż łańcuchów

Nawet kierowcy, którzy są zaznajomieni z jazdą po zaśnieżonych i oblodzonych drogach, powinni posiadać łańcuchy. Zapewnienie bezpieczeństwa sobie i pasażerom podczas jazdy po górskich drogach, a także autostradach powinno być najważniejsze.

REKLAMA