REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Gdzie serwisować i naprawiać auto?

Rafał Sztoner
Gdzie serwisować auto? Fot. newspress
Gdzie serwisować auto? Fot. newspress

REKLAMA

REKLAMA

Wszyscy użytkownicy nowych aut są zobowiązani do wykonywania okresowych przeglądów w autoryzowanych stacjach kontroli. Jednak serwis gwarancyjny na wielu stacjach ASO pozostawia wiele do życzenia.

Co raz częściej na stacjach serwisowych ASO spotyka się młodych, niedoświadczonych mechaników, którzy pomimo, że mają do dyspozycji najlepsze urządzenia diagnostyczne nie zawsze potrafią rozwikłać problemy z naszym autem.

REKLAMA

Często zanim naprawdę zlokalizują właściwą usterkę mogą narazić nas na niepotrzebne koszty. Niestety coraz rzadziej spotyka się dobrych fachowców, z dużym doświadczeniem, potrafiących szybko i właściwie zdiagnozować, co się dzieje w naszym aucie.

REKLAMA

Na szczęście każde auto posiada zestaw kontrolek, które po zapaleniu się informują nas o rodzaju uszkodzenia. Dzięki ogólnodostępnym zasobom informacji w sieci możemy sami wstępnie ustalić, co mogło być przyczyną naszej usterki. Sprawdźmy w instrukcji od naszego samochodu, co oznaczają poszczególne kontrolki.

Gdy już udamy się do serwisu miejmy świadomość, że wiele stacji i pracujących w nich mechaników, zaczyna stawiać takie diagnozy, które będą wymagały jak największego wkładu pieniędzy i pracy. W nowocześniejszych autach mają jeszcze większe pole do popisu ponieważ takie auta wyposażone są w coraz to większą ilość czujników, które często są przyczyną awarii lub błędów komputera sterującego. Ich wymiana lub sprawdzenie jest często ignorowane i od razu przechodzi się do wymiany całej części na nową.

Niestety prawda jest taka, że nie jesteśmy w stanie nic udowodnić w przypadku kiedy wystąpią u nas jakieś podejrzenia . Pewnym rozwiązaniem może być sporządzenie, w pisemnej formie, zlecenia zakresu naprawy. W razie jakiś niepożądanych kosztów może ono nam posłużyć w udowodnieniu postawienia niewłaściwej diagnozy uszkodzenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Jak często należy dokonywać przeglądu technicznego samochodu?

Po zakończeniu okresu gwarancyjnego radzimy poszukać, na przykład na forach internetowych, klubowych serwisów danej marki pojazdu, gdzie znajdziemy dobry i uczciwy serwis, w którym będziemy mogli spokojnie zostawić swoje auto w zaufanych rękach.

Oczywiście nie można sprowadzać wszystkich serwisów do jednego mianownika o nazwie „Uwaga Oszuści”. Istnieje wiele stacji diagnostycznych, które posiadają dobrych specjalistów starających się zawsze bezbłędnie i bez niepotrzebnych kosztów naprawić nasze auto.

Zobacz również: Jak sprawdzić kompetencje mechanika?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

REKLAMA

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

REKLAMA

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA