REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podpowiadamy co warto wiedzieć przed wyruszeniem na Litwę

Podróżując samochodem po Litwie zwiedzimy Stolicę – Wilno, bogate historycznie Kowno czy Auksztycki Park Narodowy – który jest siedliskiem dziewiczej przyrody.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Białorusi?

Prezentujemy kilka przydatnych informacji dotyczących przepisów prawnych, warunków sanitarnych oraz obyczajów, które z pewnością pomogą nam w bezpiecznej i udanej podróży po Białorusi.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Serbii?

Podróżując po Bałkanach na pewno odwiedzimy Serbię – państwo, które nie tak dawno zostało odłączone od Czarnogóry i dziś jest już niezależnym organizmem politycznym. Warto znać obowiązujące tam przepisy drogowe zanim przekroczymy granicę tego kraju.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Rosji?

Rosja to ogromny kraj będący zwornikiem Azji i Europy, niegdyś siedlisko carskiej władzy i autorytaryzmu, dziś ogromne państwo o imperialnych zapatrywaniach kierowane rządami silnej ręki.

REKLAMA

Wskazówki – konserwacja samochodu

Dla osób, które lubią mieć dobrze wyglądający samochód, poniżej przybliżymy kilka istotnych zasad jego konserwacji. Zastosowanie ich w codziennej eksploatacji auta pozwoli nam cieszyć się jego dobrym wyglądem przez długie lata.

Czyszczenie wnętrza auta

Czyszczenie dywaników i wnętrza samochodu jest standardową czynnością każdego użytkownika samochodu. Co zrobić, aby ta czynność nie była syzyfową pracą?

Jak wymienić termostat w silniku Opla?


Wymiana termostatu będzie dotyczyć jednych z najpopularniejszych silników benzynowych, czyli 1.6 i 1.8. W naszym poradniku znajdziesz opis jak szybki i sprawnie wymienić termostat.

Jak wymienić mechanizm biegów w Oplu?


Problemy z wybierakiem biegów objawiają się tym, że pojawiają się trudności z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu. Najczęściej ten problem występował w Oplu Astra. W naszym poradniku dowiesz się wszystkiego o mechanizmie biegów.

REKLAMA

Dorabianie i kodowanie kluczyka w Oplu, czy wiesz jak to zrobić?

Wbrew pozorom dorobienie kluczyka bywa kłopotliwe. W większości aut są immobilisery, to z nimi jest problem. W poradniku tym dowiesz się, co zrobić z uszkodzonym kluczykiem od auta.

Opel Corsa C i Vectra C: wymiana przełączników zespolonych

Pod nazwą przełączniki zespolone rozumiemy przełącznik kierunkowskazów i wycieraczek. Wymiana nie należy do trudnych, trzeba tylko zastosować odpowiedni metodę. W poradniku tym dowiesz się, jak wymontować przełączniki zespolone.

Jak zaprogramować komputer po odłączeniu akumulatora?

Po odłączeniu akumulatora, ustawienia komputera się resetują. Dotyczy to zarówno elektrycznych szyb, jak i charakterystyki pracy silnika.

Czy odszkodowanie za prywatny samochód jest przychodem firmy?

Warto mieć świadomość, że wykorzystywanie majątku prywatnego do działalności gospodarczej może w określonych sytuacjach powodować powstanie przychodu z tytułu np. odszkodowania.

Parkingi Audi produkują energię elektryczną


Audi oddało do dyspozycji 27 000 metrów kwadratowych dla elektrowni fotowoltaicznej. Na dachach parkingów przy zakładach Audi w Neckarsulm położono instalację fotowoltaiczna z 10 700 modułami produkującymi elektryczność z energii słonecznej.

Ile można odliczyć VAT od firmowego samochodu osobowego?

W przypadku nabycia samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony można odliczyć tylko 60% kwoty VAT określonej w fakturze - nie więcej jednak niż 6.000 zł.

Jak odwołać się od decyzji likwidatora szkody?

Decyzja likwidatora szkody, wycena naprawy naszego samochodu wykonana przez rzeczoznawcę nie musi nam się podobać. Podpowiadamy, jak ratować się w sytuacji nieprawidłowej wyceny.

Ekologiczna nagroda dla Mitsubishi i-MiEV


Mitsubishi i-MiEV otrzymał nagrodę Green Fleet Awards w kategorii Samochód Elektryczny roku 2010. Tytuł ten nadawany jest przez magazyn Green Fleet.

Mazda BT-50 – propozycja dla aktywnych

Mazda BT-50 została zaprezentowana na salonie samochodowym w Australii. Najnowszy model firmy to pickup, który jest zbudowany na bazie Forda Rangera.

Test Fiata Bravo 2.0 Multijet: Powrót stylu

Lubisz włoskie auta, ale uważasz że obecnie straciły one styl? Może powinieneś zerknąć na Bravo w wersji Sport. Jest wystarczająco włoskie w swoim wyglądzie i ma w sobie sportowy pierwiastek dla szerokiego odbiorcy.

Nowe Mercedesy w wypożyczalniach Express


Express, największa sieć wypożyczalni samochodów w Polsce rozszerza swoją ofertę o dwadzieścia nowych Mercedesów klasy C. Kolejne samochody tej marki wzbogacą flotę Expressu w ciągu najbliższych miesięcy.

Milionowa Dacia Logan

Fabryka Dacii w Rumunii wyprodukowała kilka dni temu milionowy egzemplarz Logana. Jubileuszowe auto to sedan w kolorze białym.

Jak odliczać VAT od samochodów z kratką?

Do pełnego odliczenia VAT zawartego w cenie pojazdu uprawnia obecnie zakup samochodów ciężarowych oraz samochodów z tzw. „kratką”. Dotyczy to również odliczania VAT od nabywanych paliw do takich samochodów.

Alfa Romeo Giulietta nagrodzona przez dziennikarzy


Alfa Romeo Giulietta zdobyła tytuł Auto Europa 2011. Jest to nagroda przyznawana przez Włoskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych. Alfa pokonała 40 innych pojazdów biorących udział w konkursie.

Czy stary prywatny samochód może być kosztem firmy?

Warto wiedzieć, że można wrzucić w koszty firmy cenę jaką zapłaciło się nawet kilka lat temu za swój prywatny samochód. Trzeba jednak wprowadzić swój stary samochód do firmy jako środek trwały.

Jak odzyskać pieniądze od zarządcy drogi za uszkodzone auto?


Najważniejsze to dobrze zebrać dowody i udokumentować, że szkoda faktycznie spowodowana jest niedoskonałością jezdni.

Jak nie dać się oszukać podczas badania w ASO?

Wizyty w autoryzowanych stacjach obsługi przed transakcją zakupu używanego samochodu stają się coraz popularniejsze.

Badanie w ASO przed zakupem – podpowiadamy za co warto dopłacić?

W dobrym warsztacie lista czynności wykonywanych w ramach kontroli i oceny stanu technicznego pojazdu jest długa i tak naprawdę wystarczająca. Ci najbardziej przezorni, za dodatkową opłatą mogą jednak uzyskać wiele uzupełniających informacji.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Norwegii?


Wiele płatnych dróg, drogie ceny paliw i jazda z prędkością maksymalną 80 km na godzinę – to wszystko czeka kierowców, którzy tę mroźną, ale przepiękna krainę zamierzają zwiedzać samochodem.

Wakacje w Egipcie – czy warto wynająć samochód?

Do ziemi Faraonów możemy przyjechać własnym samochodem i po spełnieniu licznych warunków spokojnie podróżować nim po kraju, ale lepiej chyba jednak jest wynająć auto na miejscu.

Przenośny odtwarzacz DVD – radość dzieci, spokój kierowcy

Jeżeli Twój samochód nie został wyposażony w fabryczny Car Entertiment i nie stać Cię na zakup porządnego systemu multimedialnego powinieneś zainteresować się rozwiązaniami alternatywnymi.

Kino w samochodzie – czy palmtop i laptop wystarczą?

Rozwiązaniami alternatywnymi dla systemów kina samochodowego jest użycie palmtopa, komórki z palmtopem albo notebooka. Do wszystkich tych urządzeń można dokupić zasilacze samochodowe. Niestety wszystkie mają sporo wad.

Kiedy włączyć halogeny bez ryzyka otrzymania mandatu?

Wielu kierowców uważa, że w nocy przednie światła przeciwmgielne pomagają oświetlić pobocze, zauważyć dziury w drogach czy nieoświetlonych rowerzystów. Niewielu wie, kiedy można z nich korzystać zgodnie z prawem.

Test Hyundai ix35 2WD: Uśmiechnięty mięśniak

Kompakt na podwyższonym podwoziu zwany crossoverem, a czasem, trochę na wyrost, SUV-em, to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijająca się klasa aut. Najmniejszy z rekreacyjnych modeli firmy Hyundai nosi oznaczenie ix35.

Opel Omega B: awaria zamkniętego obiegu

Kolejną częstą awarią w Oplu Omega B jest pękający bolec dźwigni zamykania obiegu wewnętrznego. Poniżej podpowiemy, jak rozwiązać ten problem we własnym zakresie.

Jak wymienić reflektor w Oplu Omega B?

Wymiana reflektora w Oplu Omedze B jest jedną z najprostszych czynności, jakie możemy zrobić sami. Z pomocą kilku narzędzi wymiana reflektora w Oplu Omedze B powinna trwać około pół godziny.

Jak wymienić pompę paliwa w Oplu Omega 2.5 TD?

Wymiana pompy paliwa w Oplu Omega 2,5 TD należy do jednej z prostszych czynności, dlatego możemy obyć się bez pomocy mechanika i serwisu.

Jak wymienić podporę wału w Oplu Omega MV6?

Jeśli podczas ruszania Oplem Omegą MV6 słyszeć odgłosy dudnienia to znak, że prawdopodobnie należy jak najszybciej wymienić podporę wału.

Jak wymienić olej w tylnym moście Opla Omegi?

Jeśli podczas jazdy wyraźnie słychać dziwne dźwięki z okolic tylnego mostu, to znak, że czas na wymianę oleju w moście. Oto, jak przeprowadzić taką wymianę w Oplu Omedze.

Jak wymienić łącznik stabilizatora w Oplu Omega B?

Zużycie łącznika powoduje głuche odgłosy stukania z zawieszenia. Ignorowanie tego typu usterki może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń zawieszenia, a co za tym idzie poważniejszych kosztów naprawy.

Opel Omega B: awaria przełącznika kierunkowskazów

Jedną z częstych awarii elektromechanicznych w Oplu Omega B jest uszkodzenie przełączujnika kierunkowskazów. Poniżej przedstawimy, jak sobie z tym poradzić we własnym zakresie.

Opel Omega MV6: wymiana silnika dmuchawy

Koszt naprawy awarii silnika dmuchawy zapewne dorównałyby cenie zakupu nowego silnika, który na szczęście nie jest taki drogi i możemy wymienić go sami.

Awaria szyberdachu w Oplu Omega B – jak to naprawić?

Niestety awaria mechanizmu otwierania szyberdachu może być dość dokuczliwa, zwłaszcza gdy przydarzy nam się to podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Opel Omega B: awaria podświetlenia panelu klimatyzacji

Wymiana żarówki podświetlenia konsoli to zadanie, którego nie musimy powierzać serwisowi ASO. Jest to rzecz na tyle prosta, że każdy użytkownik samochodu jest sobie w stanie z tym poradzić.

Jak wymienić czujnik wałka rozrządu w Oplu Omega MV6?

Jedną z przyczyn problemów z uruchomieniem silnika w Oplu Omega MV6 z silnikiem 3,2 V6 może być uszkodzenie czujnika rozrządu.

Problemy z aparatem zapłonowym w Mitsubishi Space Star

Nierówna praca silnika to zawsze niepokojąca oznaka, sugerująca, że należy sprawdzić w Mitsubishi Space Start kilka rzeczy. Jedną z nich to aparat zapłonowy.

Opel Omega: naprawa hamulca ręcznego

Częstym powodem uszkodzenia hamulca ręcznego w Oplu Omedze są zardzewiałe gniazda mocowania trzpieni szczęk. Poniżej wskazówki, jak sobie poradzić z tym problemem.

Wymiana łożysk w tylnych kołach Hondy Civic


Koszt zakupu nowego kompletu łożysk waha się pomiędzy 200 a 350 złotych, zatem warto zaoszczędzić na naprawie i zrobić to w zaciszu własnego garażu, w przeciągu 1 godziny.

Jak wymienić żarniki lamp ksenonowych w Oplu Omedze?

W momencie kiedy zużyje się lub uszkodzi jeden z żarników przednich reflektorów ksenonowych w Oplu Omedze, dla równowagi natężenia promienia światła, zalecana jest wymiana obu żarówek.

Mitsubishi Space Star: naprawa wyświetlacza komputera

Jednym z objawów uszkodzenia zimnych lutów na płytce wyświetlacza są zanikające znaki na wyświetlaczu. Poniżej przedstawimy, jak samodzielnie dokonać takiej naprawy.

Jaki będzie podatek od środków transportowych w 2011 roku?

Znamy już maksymalne stawki podatku od środków transportowych w 2011 roku. Minister finansów opublikował obwieszczenie w tej sprawie (dotyczy wszystkich podatków i opłat lokalnych).

TATA Aria – terenowy van z Indii

Aria to nowy crossover firmy TATA, który zadebiutował właśnie na rynku indyjskim. W Polsce auto ma pojawić się w pierwszej połowie 2011 roku.

REKLAMA