W czym przechowywać paliwo?
REKLAMA
REKLAMA
Trzymasz w garażu kilka litrów benzyny lub ropy na czarną godzinę, a może wozisz ją ze sobą w bagażniku? Ważne jest, w jaki sposób to robisz. Warto, bowiem pamiętać, że paliwa nie powinny być przechowywane w plastikowych pojemnikach. Tworzywa sztuczne, przede wszystkim te dostępne w masowych ilościach, z reguły nie są do tego przeznaczone (wyjątek stanowią masy plastyczne, z których robione są zbiorniki paliwa z fabrycznym atestem).
REKLAMA
Zobacz również: Jak serwisować auto?
REKLAMA
Większość kanistrów po pewnym czasie wchodzi w reakcję z paliwem i mimo, że ich nie widać, tworzy szkodliwe związki dla silnika. Zdarza się również, że etylina rozpuszcza plastik, a to może spowodować zatarcie a nawet zaklejenie tłoka.
Równie niebezpiecznym aspektem używania pojemników plastykowych jest elektryzowanie się plastiku. Wlewanie paliwa do zbiornika z naładowanego statycznie pojemnika, może doprowadzić do powstania iskry i zapalenia się oparów paliwa a to grozi pożarem.
Zobacz również: Jak odnowić felgi stalowe?
Natomiast przechowywanie benzyny w szczelnych stalowych pojemnikach niczemu nie zagraża a jego wartość energetyczna przez długi czas nie ulega zmianie.
REKLAMA
REKLAMA