REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak przygotować się do wyjazdu do Andory?

Kajetan Puszek
Fot. Volvo
Fot. Volvo

REKLAMA

REKLAMA

Przedstawiamy kilka cennych porad mających na celu, ułatwienie podróżnym zaplanowania wyjazdu na terytorium Andory.

W obrębie księstwa nie funkcjonuje transport kolejowy. Popularną formą komunikacji jest transport drogowy. Autobusem do Andory najłatwiej dostaniemy się z lotniska w Barcelonie czy też Tuluzie.

REKLAMA

Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej na temat przepisów drogowych to polecamy odwiedzić stronę http://www.andorra.ad/en-US/Pages/default.aspx

Na terenie tego kraju znajdują się małe lotniska pasażerskie. Dominują także lądowiska dla helikopterów. Próżno szukać na terenie Andory dużych portów lotniczych, które są domeną Barcelony czy Paryża. Najbliższym lotniskiem obsługującym loty międzynarodowe jest Perpignan-Rivesaltes Airport. Znajduje się ono w odległości ok. 160 km od Andory.

Noclegi

Jeśli chodzi o ceny noclegów, to za dobę w 5 gwiazdkowym hotelu zapłacimy w granicach 60-70 euro za osobę. Są to ceny typowe dla europejskich hoteli o podwyższonym standardzie. Podobnie zapłacilibyśmy za nocleg w polskim hotelu, którego standard zapewnia duży komfort i luksus.
Godnym polecenia jest hotel Piolets Park & Spa, który umiejscowiony jest w narciarskiej miejscowości Pas de la Casa. Owa miejscowość posiada największą bazę noclegową w Andorze i jest wysoko rozwinięta turystycznie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Wyjazd samochodem do Andory

REKLAMA

Miejsce to jest rajem dla narciarzy – z racji dużej ilości stoków narciarskim umiejscowionych na jej terenie. Z każdego punktu kurortu nie będzie nas dzieliło od stoku więcej niż 300 metrów. Andora charakteryzuje się dużą ilością tras narciarskich obsługiwanych przez 67 wyciągów. Ogólnie na jej terenie znajdziemy 193 km tras, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagającego narciarza.
Ponadto możemy skorzystać z bogatej oferty snow parków. Wypożyczenie sprzętu narciarskiego na jeden dzień kosztuje w granicach 200 euro.

Zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia podczas białego szaleństwa, ponieważ na terytorium Andory nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Koszt rutynowej wizyty u lekarza wynosi ok. 60 euro.

Do ciekawych atrakcji można zaliczyć kąpielisko termalne Caldea, które uznawane jest za największe w Pirenejach.

Gdzie jeść?

Na terenie Andory przemysł gastronomiczny jest bardzo dobrze rozwinięty. Warto zrobić sobie przerwę w jeździe na nartach między 12 a 17, ponieważ wtedy zwykle obowiązuje „happy hours”. Są to zniżki na określone części menu, które często są bardzo atrakcyjne i dają możliwość zaoszczędzenia dużej ilości pieniędzy. Dwa dania w średniej klasy restauracji możemy zjeść wydając maksymalnie 10 euro. Nie jest to duża kwota za posmakowanie oryginalnej kuchni podczas wakacji.

Zobacz również: Ile alkoholu i tytoniu możesz przewieźć bez cła

REKLAMA

Bardzo znane potrawy andorskiej kuchni to truites de casseroles - czyli omlet z szynką zapiekaną z miodem czy też pożywne zupy gotowane głównie na baraninie.
Kulinarną wizytówką Andory jest szynka z Salamanki czy owoce morza, których jest pod dostatkiem w Andorze. Rozkosz dla podniebienia zapewni specjalność tej kuchni o nazwie fondue.

Dobrą wiadomością dla podróżujących po jej obszarze turystów jest fakt, iż Andora znajduje się na terenie strefy wolnocłowej. Z tego tytułu będziemy mogli bardzo tanio zaopatrzyć się tam w markowe perfumy, wino, piwo czy też wysokoprocentowe alkohole.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wysokie stężenie substancji rakotwórczych w pyle drogowym w centrum Warszawy. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

REKLAMA

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA

Uciekał przed kontrolą drogową, spowodował kolizję. Ale to dopiero początek kłopotów

Kierujący renaultem 46-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy jednej ze stołecznych ulic. Uciekając przed patrolem, spowodował kolizję. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zima zaskoczyła? Czyli śniegowy chaos obnażył urzędnicze zaniedbania

Intensywne opady śniegu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia, które sparaliżowały wiele regionów naszego kraju, obnażyły braki w przygotowaniu do zimy. Choć meteorolodzy ostrzegali przed trudnymi warunkami, które nadchodzą, rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej dotkliwa. Zamiast cieszyć się zimowymi krajobrazami, kierowcy zmagali się z nieodśnieżonymi drogami.

REKLAMA