REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Seat Cordoba: wymiana alternatora

Robert Kuśpiel
Wymiana alternatora w Seacie Cordoba. fot. Newspress
Wymiana alternatora w Seacie Cordoba. fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Uszkodzony alternator może unieruchomić nam samochód. Jednak nie trzeba jechać do warsztatu, żeby go naprawić. W poradniku tym dowiesz się, jak wymienić alternator w Cordobie.

Potrzebne nam będą: klucz nasadowy 13, klucz płaski 10, 17, śrubokręt płaski.

REKLAMA

W przypadku Cordoby najczęściej występuje alternator 90A. Pierwszym krokiem jest odłączenie akumulatora, w celu uniknięcia zwarcia podczas wymiany. W celu wyjęcia alternatora musimy zdjąć pasek klinowy. Do tego użyjemy klucza 17. Przekręcamy napinacz w stronę przodu auta i zdejmujemy pasek. Teraz odłączamy kabel elektryczny od alternatora. Znajduje się on po prawej stronie alternatora. Wykręcamy dwie śruby mocujące alternator i wyjmujemy go z auta. Jeżeli będzie stawiał opór, możemy lekko w niego puknąć. Wkładamy nowy alternator, przykręcamy go i podpinamy kabel elektryczny. Naciągamy napinacz, wkładamy pasek i odpuszczamy napinacz.

Warto pomyśleć o wymianie paska klinowego. Jednak najpierw należy dobrze ocenić jego stan.

Zobacz również: Kiedy wymieniać świece?

Jeżeli mamy pewność, co do montażu, podpinamy akumulator i odpalamy samochód. Możemy podłączyć woltomierz w celu sprawdzenia napięcia ładowania. Powinno być w przedziale 13,8 – 14,4. Warto rozważyć kupno nowego alternatora. Jest droższy od używanego lub regenerowanego, jednak mamy pewność, że posłuży nam o wiele dłużej. Wymiana alternatora w innych markach przebiega zupełnie inaczej. Wszystko zależy od miejsca, w którym się znajduje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Jak wymienić szczotki w alternatorze?

Kupując alternator musimy zwrócić uwagę na to, żeby miał te same parametry.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kontrole na granicy polsko-niemieckiej 2025 - do kiedy?

Do kiedy przewidywane są kontrole na granicy polsko-niemieckiej w 2025 roku? Okazuje się, że dłużej niż się spodziewano. Branża transportowa traci czas i pieniądze. Największe zatory są w lubuskim, ale zachodniopomorskie już obawia się poważnych utrudnień.

Kto musi wymienić prawo jazdy w 2025 r.? Co z bezterminowymi prawami jazdy?

Część kierowców w 2025 r. będzie musiała wymienić prawa jazdy na nowe. Kto musi je wymienić jeszcze w tym roku? W jakich sytuacjach należy wymienić prawo jazdy? Co z bezterminowymi prawami jazdy, czy trzeba je wymieniać?

W pyle drogowym w centrum Warszawy wysokie stężenie rakotwórczych substancji. Nowatorskie badania PAN

Im większe natężenie ruchu, szczególnie w centrum miasta, tym wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA), które są substancjami rakotwórczymi – wynika z przeprowadzonych w Warszawie badań dr Sylwii Dytłow z Instytutu Geofizyki (IGF) Polskiej Akademii Nauk.

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości

Wyższe kary dla kierowców, dożywotnie zakazy prowadzenia samochodów, nowe wykroczenia. Propozycje resortu sprawiedliwości. Co jeszcze zawierają założenia projektu nowelizacji mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach?

REKLAMA

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu?

Czym kierujemy się przy zakupie samochodu? Marką, ceną, rocznikiem, przebiegiem? Na co zwracamy uwagę w pierwszej kolejności? Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Cichy-Zasada.

Strefy Czystego Transportu obowiązkowe. Przed jakimi wyzwaniami stoją polskie miasta?

Jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP mówi o tym, że samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin. To wymaga stworzenia Stref Czystego Transportu. Jakie wyzwania czekają polskie miasta?

Bezpieczeństwo na polskich drogach: Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Wciąż jest wiele do zrobienia. Kluczowe rekomendacje

Liczba wypadków śmiertelnych na drogach spadła aż o 74%. Znacząca poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach – ale wciąż jest wiele do zrobienia. Rekomendacje ukierunkowane na realną poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

KGP: 97 506 interwencji, 260 wypadków drogowych, 13 ofiar śmiertelnych. [Podsumowanie tygodnia]

Komenda Główna Policji opublikowała najświeższe dane dotyczące interwencji policjantów za weekend. Poniżej znajduje się podsumowanie ostatniego tygodnia. Policjanci w ubiegłym tygodniu przeprowadzili 97 506 interwencji. Byli wzywani do 260 wypadków drogowych.

REKLAMA

Zmiany dla młodych kierowców. Jakie są najważniejsze założenia projektu?

Do konsultacji i opiniowana został skierowany projekt zmieniający przepisy w zakresie ruchu drogowego. Celem nowelizacji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz mobilności młodych osób.

Prawo jazdy dla nastolatka coraz bliżej

Projekt resortu infrastruktury zawierający m.in. propozycję możliwości uzyskania prawa jazdy przez osoby mające 17 lat trafił do konsultacji publicznych.

REKLAMA