REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moto

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Cechy opon ekologicznych

Cechy opon ekologicznych sprawiają, że jest możliwa jazda bardziej ekologiczna i ekonomiczna. Ale czy nie ucierpi na tym nasze bezpieczeństwo?

Czym charakteryzują się opony ekologiczne?

Opony ekologiczne mają zapewnić ekonomiczną oraz przyjazną dla środowiska jazdę. Jednak czy aby na pewno ekologiczne opony dadzą nam poczucie bezpieczeństwa podczas podróży? Co zyskamy po zakupie opon ekologicznych?

Czy opony zimowe i letnie można zastąpić całorocznymi?

Aby uniknąć konieczności sezonowej wymiany opon, niektórzy kierowcy decydują się na opony całoroczne. Czy mogą one zastąpić opony zimowe i letnie?

Opony letnie i zimowe kontra całoroczne

Jest sposób na uniknięcie co sezonowej wymiany opon i ponoszenia związanych z tym kosztów. Niektórzy kierowcy decydują się na opony całoroczne. Ale czy mogą one skutecznie zastąpić zimówki i opony letnie?

REKLAMA

Test Kia Pro_cee’d: Samochód (prawie) sportowy

Trzydrzwiowa odmiana popularnej Kii Cee'd prezentuje się niezwykle dynamicznie. Pod maskę testowanej odmiany Kii Pro_cee'd trafił 140-konny diesel. Czy poza wyglądem KIA Pro_Cee'd ma w sobie sportowego ducha?

Porady związane z ciśnieniem w oponach

Zapoznanie się z kilkoma poradami dotyczącymi właściwego pomiaru i regulacji ciśnienia w oponach, pozwoli uniknąć problemów z ich eksploatacją i przyczyni się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa.

Ciśnienie w oponach - porady

Niewłaściwe ciśnienie w oponach może nie tylko spowodować szybsze ich zużycie, ale również obniża nasze bezpieczeństwo. Oto kilka porad na temat prawidłowego pomiaru i regulacji ciśnienia w oponach.

Test Kia Cee’d ISG: Hatchback na zielono

Najkrócej ujmując, KIA Cee’d to zgrabny hatchback z atrakcyjnie dobraną ceną. Czy Polakom spodoba się jednak ten sam KIA Cee’d w ekologicznej wersji ISG z systemem start/stop?

REKLAMA

Test Infiniti G37x GT: Punkt G

Infiniti G jest podstawowym modelem otwierającym ofertę tej wciąż egzotycznej w Europie japońskiej marki. W tym przypadku jednak „podstawowy” oznacza benzynowy silnik 3,7 litra V6 i całe 320 KM pod maską. Oto test Infiniti G37x GT Premium.

Test Seat Ibiza SC: Lifestyle wystarczy?

Seat Ibiza SC to idealny samochód do roli w „landrynkowym” polskim serialu w którym ładni i młodzi, dobrze ubrani ludzie, lekką ręką wydają ponad 70 tysięcy na miejskie auto w modnym kolorze.

Test Ford Fiesta: Ślicznotka z klasy B

Odważna stylizacja Kinetic Design Fiesty, bogate wyposażenie oraz tradycyjne dla Forda dobre własności jezdne. Nowy Ford Fiesta to już ikona miejskiego stylu. Oto nasz test.

Test Citroen C4 Picasso: Minivan dla aktywnych tatusiów

Wprowadzając na rynek nowego minivana C4 Picasso, Citroen cenę szukał sposobu na jego wyróżnienie spośród konkurencji w gronie aut kompaktowych. Tak powstała zgrabna i funkcjonalna idea Visiovana – przeszklonego miniautobusu rodzinnego, jakim jest Citroen C4 Picasso.

Jak tanio zacząć przygodę z tuningiem?

„Tuning” i „tanio” – te dwa pojęcia praktycznie się wykluczają. Ale można pokusić się o ulepszenie auta, które nie zrujnuje twojego budżetu i nie odejmie ci jedzenia od ust.

Test Citroen C3 Picasso: Minivan z pomysłem

Choć złote czasy popularności minivany mają już za sobą, na rynku wciąż pojawiają się nowe konstrukcje kipiące pomysłowością i zwiększoną użytecznością. Jednym z nich jest C3 Picasso. Oto nasz test.

Test Toyota Auris: Klasyk Toyoty

Toyota Auris pojawiła się na rynku w 2007 roku zastępując legendarny model Corolla. Od rozpoczęcia sprzedaży tylko w Europie aż 156 tys. klientów zdecydowało się na zakup nowej Toyoty Auris. Oto nasz test.

Czy przyciemnianie szyb jest bezpieczne?

Przyciemniane szyby potrafią nadać autu drapieżny wygląd. Tłumaczymy, na czym polega przyciemnianie szyb i o czym należy pamiętać decydując się na taką procedurę.

Malowanie zacisków hamulcowych - porady

Drobiazg, który cieszy oko – pomalowane na czerwono zaciski hamulcowe. To podkreślenie sportowych ambicji, ale w nienachalny sposób. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy malowaniu zacisków.

Jak samemu naprawić spryskiwacze szyb?

Uszkodzone spryskiwacze szyb sprawiają dużo problemów w czasie opadów deszczu lub śniegu. Ograniczają widoczność, co jest bardzo niebezpieczne. Oto kilka rad, jak je naprawić.

Jak zabezpieczyć tłumik przed korozją?

Rdzewiejący tłumik to problem zarówno aut nowych jak i używanych. Wydech to najszybciej korodujący element auta, można jednak ten proces spowolnić.

Flokowanie deski rozdzielczej - jak to zrobić

Flokowanie to pokrycie dowolnej powierzchni drobnymi włoskami, tzw. strzyżą lub flokiem. Elementy flokowane wyglądają jak obszyte zamszem. W autach najczęściej flokuje się deski rozdzielcze.

Jak naprawiać otarcia podwozia?

Naprawa porysowanego podwozia nie jest skomplikowana, dlatego można wykonać ją samodzielnie, bez ponoszenia kosztów w warsztacie. Podpowiadamy jak to zrobić.

Białe zegary - jak je zamontować?

W zwykłych samochodach wskazówka obrotomierza i prędkościomierza przesuwa się na ciemnoszarym bądź czarnym tle. Modne jest jednak montowanie - na zwór pojazdów sportowych - białych tarcz.

Czy warto montować podświetlenie spryskiwaczy i anten?

Podświetlone spryskiwacze to element stylizacyjny. Jego jedyną zaletą jest to, że widać, gdzie na masce znajdują się dysze spryskiwaczy. Podobnie rzecz ma się z antenkami. Nie służą niczemu innemu.

Czy dodatkowe oświetlenie samochodu jest zgodne z prawem?

Podświetlanie samochodu kolorowymi neonami jest efektowne. Ale czy można montować takie lampy pod samochodem? Czy można podświetlić diodami spryskiwacze na masce? A czy prawo zezwala montować dodatkowe światła do jazdy dziennej?

Wymiana filtrów powietrza i paliwa krok po kroku

Do wymiany filtrów paliwa i powietrza nie potrzebujemy pomocy mechanika. Czyste filtry są bardzo ważne dla prawidłowej pracy silnika, a ich wymiana nie jest trudna.

Dystanse do felg - porady

Dystans to metalowa nakładka, którą wstawia się między piastę i koło. Celem takiego zabiegu jest polepszenie właściwości trakcyjnych przez zwiększenie rozstawu osi.

Jak naprawiać i konserwować wycieraczki?

Awaria wycieraczek to w czasie deszczu jedna z najbardziej nieprzyjemnych usterek. Aby jej uniknąć, warto zadbać o sterujący nimi mechanizm. Jego konserwacja jest czasochłonna, jednak tańsza od wymiany.

Jak naprawić uszkodzone lusterko zewnętrzne?

Gdy wkład lusterka zewnętrznego zostanie uszkodzony, można uniknąć większego wydatku na zakup nowego elementu i dość tanio go naprawić. Poniżej radzimy jak we własnym zakresie naprawić lusterko.

Magnetyzer: czy to działa?

Magnetyzery pojawiły się na polskim rynku kilka lat temu. Miały m.in. zmniejszać zużycie paliwa, czy oszczędzać silnik i katalizator. Dziś powoli odchodzą w zapomnienie, ale warto poświęcić im kilka słów.

Jak bezpiecznie wykonywać prace pod samochodem?

Prace pod samochodem należą do szczególnie niebezpiecznych. Oto kilka sposobów, jak się zabezpieczyć w trakcie wykonywania czynności pod autem stojącym na podnośniku.

Tuning hamulców - porada specjalisty

Nie ma takich hamulców, których nie dałoby się poprawić. W ten element zawsze warto zainwestować. Nie tylko do sportowej jazdy – sprawne hamulce to podstawa bezpieczeństwa na drodze.

Felgi tunerskie - poradnik kupującego

Jakie felgi wybrać? Wybór sprowadza się zasadniczo do kategorii estetyki. "Stalówki" są wytrzymałe i tanie. Alufelgi są ładne ale i podatne na uszkodzenia.

Jak podświetlić felgi?

Wydaje Ci się, że obręcze kół w twoim samochodzie nie są odpowiednio wyeksponowane, szczególnie w nocy? Możesz zainwestować w ich podświetlenie.

Podświetlanie felg - jak to zrobić?

Jak odpowiednio wyeksponować felgi w swoim samochodzie? Zawsze można zainwestować w ich podświetlenie, co będzie wyglądało bardzo efektownie w nocy.

Jak uruchomić samochód „na pych”?

Uruchamianie auta na pych jest skuteczne, ale wymaga wiedzy. Inaczej zachodzi ryzyko uszkodzenia jednostki napędowej.

Jak się przygotować do jazdy z dzieckiem?

Bezpieczeństwo naszych dzieci to najważniejsza rzecz o jaką możemy dbać podczas podróży samochodem. Będąc rodzicem staramy się, aby nasze pociechy jak najmilej spędziły jazdę w aucie.

Rejestracja używanego samochodu

Kupując używany samochód należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy sprzedawca widnieje w dowodzie rejestracyjnym. Urzędnik wydziału komunikacyjnego odmówi bowiem rejestracji auta, jeżeli w przedstawionych przez nabywcę dokumentach znajduje się inna osoba niż ta, od której auto zostało odkupione.

Jak rozliczać usługi transportu międzynarodowego

Czy wystawiając faktury dokumentujące usługi transportu, nadal należy dzielić je na odcinki krajowe i zagraniczne? Czy może w całości należy obecnie wystawiać faktury ze stawką 0 proc.

Jak wybrać felgi z najwyższej półki?

Najwyższą klasą są felgi skręcane. Są piękne, ale drogie, za cenę dwóch sztuk, możesz mieć komplet innych, również wysokiej jakości i tylko trochę mniej ekskluzywnych.

Jak kupować najdroższe felgi?

Felgi skręcane są klasą samą w sobie. Są bardzo drogie. Za cenę jednego kompletu można kupić dwa inne, również wysokiej jakości.

Odświeżony Freelander 2

Land Rover przygotował odświeżoną wersję Freelandera 2. Zmiany dotyczą wyglądu zewnętrznego i układu napędowego.

Liderzy jakości


Zwycięzcą ogólnej klasyfikacji opublikowanego w czerwcu 2010 roku niemieckiego badania ADAC AutoMarxX została marka BMW, która wyprzedza kolejno firmy Audi oraz Mercedes-Benz. W pierwszej piątce znalazły się Skoda oraz Volkswagen.

Lifting Wranglera

Jeep odświeżył wygląd Wranglera. Zmiany dotyczą głównie wnętrza, ale modyfikacje nie ominęły również karoserii.

Test Nissan NV200: Van wcale nie mini

Kogo znużył zbyt osobowy charakter nowoczesnych adaptacji aut dostawczych, ich szczelnie pokryte tapicerką i plastikiem wnętrza i obniżone podwozia postawione na niskoprofilowych alufelgach, ten ma jeszcze wybór.

Budowa kolejnego odcinka S3 rozpoczęta


W Jordanowie oficjalnie otwarto budowę odcinka drogi ekspresowej S3 na trasie Międzyrzecz - Sulechów.

Nowy wygląd w starej cenie


Nissan zaprezentował model Note, który przeszedł kilka zmian w stosunku do obecnej wersji. Samochód po liftingu ma być oszczędniejszy, ponieważ silniki benzynowe 1,4 oraz 1,6 litra zostały zmodyfikowane.

Limitowane Smarty


Z okazji dziesięciolecia obecności na rynku Smart przygotował specjalną edycję pojazdów. Smarty Fortwo GB10 w wersjach coupe i kabrio będą sprzedawane tylko na Wyspach Brytyjskich.

Kia Pop: trzyosobowy mieszczuch

Pop to koncepcyjny model opracowany przez Kię, który zostanie zaprezentowany na jesiennych targach Paris Motor Show.

Aptera 2e dopuszczona do ruchu

Trójkołowa Aptera 2e nareszcie została dopuszczona do ruchu w całych Stanach Zjednoczonych. Początkowo takie pozwolenie producent otrzymał tylko w Kalifornii.

Jak rozliczyć VAT od usług logistyki magazynowej

Spółka posiadająca powierzchnie magazynowe na terytorium Polski i wykonująca usługi logistyki magazynowej dla podatników powinna je traktować jako usługi związane z nieruchomościami.

REKLAMA